Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

sue13
23. júl 2008

Evka a to Vam ako zistili??? Cez ten skrining???? 😕 1:140????? Ja sa tomu vobec nerozumiem 😔
Ako myslis tu 13ku a 18ku????
Malinke ma pravdu ked protestuje 😉 Vie ze je uplne v poriadku.... Citi to isto 😉

evaviki
23. júl 2008

doktor mi vysvetloval, ze kazdy chromozom mas dva krat, mas ich dokopy 46 (23 rozdielnych krat dva). No a miminku das vlastne iba polovicnu davku chromozomov, teda tych 23. Ak sa prenesie z nejakeho nie jeden, ale dva , tak ten chromozom nie je dvojmo, ale trojmo a vznika problem. Rizikove chromozomy su cislo 13, 18 a 21 (ostatne ked su trojmo, tak babo sa bud neuchyti v maternici, alebo on prides velmi skoro). Chromozomy 13 a 18 sposobuju nejake moc zavazne choroby, kedy miminko po porode neprezije. No a 21 sposobuje downov syndrom.
Mne brali krv v 10tt, kde zistili iba velmi nizku hodnotu PAPP-A (nejaky plazmaticky protein), tak ma poslali na genetiku. Tam mi brali znova krv a merali to sijove prejasnenie (NT). Vsetky vysledky dokopy, vcetne mojho veku nejako posudili a vyslo im toto riziko. Znamena to, ze keby pri mne bolo 139 zien s rovnakym rizikom(plus ja), tak jedna z nas bude mat miminko s DS.
snad som to vysvetlila nejak zrozumitelne 🙂

sue13
24. júl 2008

Evka ano pekne si mi to vysvetlila 😉 Verim ze vsetko Vam dobre dopadne, musi.... Vela som pocula o pripadoch kedy vystrasili mamicky s takymito difnozami a nakoniec vsetko dopadlo uplne super...
Mam aj kamaratku ktorej povedali ze ´jej dietatko bude mat rastep a oni si ho aj tak nechali..... Teraz maju uz 2rocneho synceka zdraveho ako rybka. Vola sa Misko a robi im iba radost.... Lekari sa pomylili vraj.
Ale to je uz teraz jedno. Hlavne ze su zdravi a spokojni....

evaviki
24. júl 2008

Tak aj ja dufam, ze nase mimi bude zdrave 🙂 Chapem doktorov, ze sa snazia, pre nich je to proste automatika - zle vysledky = cvs, popr. amniocenteza. Ale obcas by k tomu mohli pristupovat osobitne. Mne sa ten doktor ani raz nepozrel do oci. A to mu mam potom verit, ze to vysetrenie je to naj?
Ako sa ti dari? pozeram, ze sme tu ostali momentalne iba my dve. Zeby sme boli jedine rizikovky? 😀

sue13
24. júl 2008

Zeby ostatne tehulky boli zdrave ako ryba??? 😀 Bodaj by to tak bolo.... Ale neverim tomu....
Ti lekari vedie vela krat riadne vystrasit 😒 aj mne sa to uz stalo... aj oni su ludia a maju aj zle dni, zial 🙄
Este ze mame konika nie??? Mne vzdy pomoze pokecat s Vami ked ma nieco trapi.... 😵
Mne sa dari zatial celkom dobre, az na tie nevolnosti co ma obcas chytia 😝 Dufam ze uz to bude iba lepsie...
Ty nemavas nevolnosti??? A do Februar 2009 uz nechodis? 🙂

evaviki
24. júl 2008

Nevolno mi je, len ked som hladna. tak sa snazim stale nieco zobat 🙂 Ale tiez ma to obcas drapne..
Ja som tam bola tusim iba raz-dva krat. Ale chodim pravidelne nakukovat 🙂 Asi by som sa mala aj pridat. 🙂 Len som nevedela, ci budem januar, alebo februar, lebo to vychadzalo najprv tak na hrane 31.1. alebo 1.2. 🙂

sue13
24. júl 2008

Mrkni tam teraz, robime spolocnu tabulku 🙂 Teda ja robim tabulku. Tak si to mrkni, je to na poslednej strane a pridaj sa j nam 😵 Cakame Ta 🙂

leonka20
24. júl 2008

ahojte baby, ja som teraz prvykrat kukla na tuto temu. chcem sa spytat ci niektora z vas caka dvojicky a preco ste na rizikovom? ja cakam dvojicky a je mi velmi zle cele dni a dokonca aj noci, nemozem po nociach spavat, potom chodim jak matoha a zaludok mam jak na kolotoci, dokonca mi byva az tak zle, ze v jednu chvilu ma nutka na vracanie, stolicu a v priebehu tych par sekund kedy rozmyslam co skor pchat do vecka uz mi ide na omdletie, tak len rychlo laham nazem a po chvili ma to prejde. este som nezvracala odkedy som tehu, ale ci jem ci nie furt sa to mojmu zaludku nepaci. uz nemozem ani ovocie ani zeleninu citit, neviem ako dostat do seba nejake vitaminy. beriem Maternu a kysel. listovu. v praci este nikto o tom nevie, cakam kedy mi da lekar tehot. knizku a pootm im to poviem. takze sa mi tazko v praci pretvaruje ze je mi fajn ked nie je. rodina mi hovori nech sa dam vypisat na marodku, sestra zase ze to nie je normalne aby mi tak byvalo zle, tak ja neviem, ci to vsetko nezvelicujem, a predsa je to v norme. poradte mi ak mal niekto take skusenosti. dik 🙂

evaviki
24. júl 2008

Ahojky,
ja som na rizikovom, lebo som na zaciatku krvacala a bolieva ma po namahe brusko. A tvrdili mi, ze asi potratim, tak ma nechali doma, nech lezim.
A ako dlho si tehotna? Mne byvalo tiez zle, zacalo to vzdy poobede az do vecera. Ale uz sa to ako tak ukludnilo, aspon poslednych par dni mi je ok.
Urcite to doktorke povedz, mozno ta necha doma. Ked mas dvojicky, tak mas aj vyssie HCG, ktore sposobuje nevolnost(asi preto ti je viac zle) a takisto je to vacsia zataz na organizmus. A normalne to je, neboj. Kazdy to ma inak. A ked ti je tak zle, tak by ti vazne asi neuskodilo par dni doma oddychovat. hmm?

leonka20
24. júl 2008

dakujem ti evaviki za ukludnenie, aj ked az potom jak som si precitala tvoju odpoved ma napadlo, ze aj mna pobolieva v podbrusku ale ja som to dosial povazovala za normalne a niekedy ma az picha. no asi mas pravdu ze by mi bolo lepsie doma, aspon teraz zozaciatku kym sa ten zaludok neukludni. som momentalne na konci 7 tyzdna. teba kedy prestali navstevovat nevolnosti? mne je v kuse uz 4 tyzdne zle a som z toho naozaj uz unavena a znechutena. mala by som ist az buduci tyzden na kontrolu k lekarovi ale asi pojdem zajtra, ale dufam ze ma lekar nevysmeje ze prehanam, ale ved ide o mna a moje baba a prinajhorsom zoberiem od neho kartu, lebo nie vzdy sa ku mne milo spraval. ☹

dadulienka2404
25. júl 2008

ahojte babiky prepacte ze sa neozyvam ale nechodim k netu castu aj som teraz od soboty bola v nemocnici plany poplach 😉 😉 😉 mala som bolesti ale prestali ale nechali ma v nemocnici lebo som lmala teploty a srdiecko maleho rychlo bilo ale uz je to ok takze zas len cakam 🙂 🙂 🙂 kubo ma dnes meniny ale moze ich oslavit tak maximalne v brusku.takze sa drzte ja si vas potom ked budem mat viac casu precitam.keby nieco mirka napisem ti smsku... 😉 😉 😉 😉 paaaaaaaaaaaaaaa

evaviki
25. júl 2008

Daduuu, si tu este??? Nevieme, co je s Mirkou, nemozes jej poslat sms, ci je ok? Pre istotu ti pisem aj do IP.

geegee
25. júl 2008

dadu, drzime palce, nech uz nie su plane poplachy, ale porod 😉

Ja uz pomaly aj nieco robim - malemu veceru, vcera som sa konecne pobalila do porodnice 😀 , ale ked pochodim po dome, citim nechutne tlaky na lonovu kost, ale kazdym dnom si na to viac zvykam. A ked mam plny mechur, tak zase picha krcok, no proste bez bolesti to uz nejde 😉 Ale som happy, ze uz sme 38tt...to nevyvazia vsetky peniaze sveta a vsetky darceky 😵 Najkrajsie je, ako sa o nas stara manzel - uz 2. tyzden je s nami doma, stara sa o maleho, aj o domacnost - v ramci moznosti 😵 Uz vidim na nom, ze je z toho tiez unaveny...esteze nie je on na materskej 😀 Odhliadnuc od toho, ze s mojim platom by sme pokapali od hladu 😀

sue13
25. júl 2008

Dadu konecne si sa ozvala..... Ale ma to jeden hacik. Ty sice das vediet Mirke ale ona tu uz dlhsie nebola a nevieme co je s nou ☹
Geegee aj tebe velmi drzim palceky 😉
Povedz aky je to pocit??? Viac sa tesis? alebo sa bojis???? Opis mi to trosku. Neviem si to ani predstavit este 😅

malaskoricka
25. júl 2008

ahojte ja som tu 😉
davame sa pomalicky trochu dokopy🙂 pomalicky ale isto sa vsetko zle od nas odvracia...
ja sa ukazem castejsie lenze v poslednom case cele dni prespim tak nestiham...

evaviki
25. júl 2008

jej, tak to som rada, ze si sa ozvala. Mysleli sme, ze si niekde v nemocke ☹ Drzim palce, nech sa zle odvracia rychlejsie a uz je vseko iba ok. 🙂
Geegee, takze za chvilku sa presunies do temy uspesne ex-rizikovky 🙂 aj s Dadu.. a zas nas tu bude menej (co je na jednu stranu urcite dobre)
Leonka, mne prestalo byvat zle cca pred tyzdnom (takze v tom 12tt),ale som to vcera zakrikla a hned mi doslo blbo 😀 ale uz to beriem s humorom, hlavne nech je mimis ok 🙂

malaskoricka
25. júl 2008

evka ale nie tento tyzden som bola doma a vegetila vo velkom obskakovana ako princezna🙂...ani nespominaj nemocky 😝 ble fuj humus aj tie tri hodinmky v pondelok a v stredu mi stacili...nechcem tu nasu zvnutra vidiet najblizsich par tyzdnov...teda az do februara.. 😉

leonka20
25. júl 2008

ahojte, takze dnes som bola u lekara a skoro som skoncila v nemocnici, ze vraj to vobec nie je normalne co sa so mno deje, a dokonca som sa dnes vazila tak som mala o kilo menej. ale ukecala som lekara ze velmi ma to netaha do nemocnice, aj ked zdravie mojich deti je na prvom mieste, ale dnes som sa citila celkom dobre, takze mi vypisal listok keby ze to zase na mna prislo aby som hned isla do nemocnice na infuzie, predpisal mi aj nejake tabletky, ktore mam brat 3x po polovicke v pripade nevolnosti. tak dufam ze uz mi tak zle nebude, kedze dnes je to celkom ok, ale vypisal ma na PN, pokial sa nebudem citit lepsie. mam pocit ze som tam dnes zbytocne sla, aj ked zajtra moze byt zase inac. no uvidime. v praci uz o tom kazdy vie, aj sef ma milo prekvapil, lebo sa mi celkom zdalo ze mi uprimne gratuluje. je tu niekto z vas z okolia Michaloviec? 🙂

avanka
26. júl 2008

Sue, uz som pridaa Lukaskovu fotku s tigrikom, tak sa pozri....
inak my sa mame fajn, Lukasko je uzasny, na to, ze v pondelok budeme mat 5 tyzdnov, skoro stale spinka, je hore asi tak 2,5 - 3 hodiny cez den, aj to neplace, sleduje okolie, miluje, ked sa mu niekto prihovara a venuje...
V noci spinkame, budi sa okolo polnoci a potom o 3-4 na papanie, takze parada...
Leonka, mne tiez byvalo zle prve 4 mesiace a to som chodila do prace 😢 schudla som 3 kila, ale potom to preslo a nastali zase ine problemy, tak som bola od januara(13tt) doma

geegee
26. júl 2008

sue..ja sa strasne tesim...dufam, aj vsetko tomu nasvedcuje, ze porod pojde rovnako rychlo ako pri Matuskovi a straaasne sa tesim, ked sa budem moct s Matkom vystiskat bez strachu, aby sme nebuchli brusko moje...a na prechadzke spolocne, na to, ako s Matuskom budeme pozerat ako Tomasko spi...ja sa nebojim vobec...naco aj, ak budu problemy, budem ich riesit potom 😉
Dnes som poprala detske vecicky, manzel ked ich vesal, tak hikal, ci sa nam ide narodit 100hlavy drak - nejako sa mi nazbieralo vela ciapociek 😀 😅

evaviki
26. júl 2008

Leonka, mne dost pomahali obycajne rozky s maslo. A z chudnutia si nic nerob, ja som schudla uz takmer 4 kg a baby ma tu ukludnili, ze je to ok. Hlavne musis vela pit, aby si nebola dehydratovana. A doma pekne oddychuj.
Mirka, to teda dufam, ze nemocku vidis az vo februari 🙂 I ked este par tyzdnov pred tym by nejaka prehliadka miesta, kde budes rodit nezaskodila 😀
Avanka, to mas super babo 🙂 Uzasne, ze tak pekne spinka..
Geegee 😀 stohlavy drak ma fakt pobavil 😀

malaskoricka
27. júl 2008

evka nezaskodila ale zacinam mat panicky strach z nemociek 😅 😀

sue13
27. júl 2008

Ahojteeee 🙂
Avanka Lukasko je krasnucky 😵 na spapanie 😵 😵 v tom tigrikovom je 100bodovy, hned by som ho vystiskala 😀 😀 😀
Geegee tak to je super ze to takto beries, optimisticka maminka 😉 Keby sme boli take vsetky 😵
Skoricka som rada ze sa citis dobre, ja som vcera 1x vracala a to pisu ze uz by mali nevolnosti ustupovat 😀 😀
Evka vy sa ako citite??? Dufam ze vsetko ok

malaskoricka
27. júl 2008

sue ja som zvedava ako sa budem citit ked spraskam ten kolac co lezi predomnou a pokusa ma 😠 😀

sue13
27. júl 2008

Len si pekne daj, ja som prave spapala Magnum almond 😀 A ten tvoj kolac by som tiez rada ochutnala 😀 😀

malaskoricka
27. júl 2008

sue pomaly z neho neostalo nic 😝😀 skoda ale dobry bol🙂akosi som neodolala slivkam v chladnicke tak som ich musela pouzit 😅 🙂

evaviki
28. júl 2008

mnam, kolaaac... 🙂 keby mi ho mal kto spravit ☹ mne sa totiz vooobec nechce. 😀

sue13
28. júl 2008

Evka tak to sme dve 😀 Skoricka neupecies mne a Evke kolacik????? 😝 😵

evaviki
28. júl 2008

A mne ho posle vlakom? 😀DDDDD Tak to suuhlasiim 🙂 😝

sue13
28. júl 2008

Aj mne ho bude musiet poslat vlakom 😀 😀 😀 😀 Ale skoricka na nas dnes kasle tusim. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre