Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

evaviki
10. sep 2008

Jajama, to mas ako ja, cela rodina je 320 km odo mna a tiez sa tesim, kedy pride manzel z roboty. I ked von chodim asi castejsie ako raz do tyzdna, ale tiez mi drobec da jasne najavo, ze uz stacilo 🙂

pensadorcallisto
10. sep 2008

Tak to mate este dobre..Cela moja rodina je odomna asi 3000 km daleko... Uz minule mi bolo smutno za nasimi... Stale navstevujeme len manzelovu rodinu..Mam ich rada, ale aj tak...
Inak, vsetky lezite nohami hore?? Ja ani neviem, ci sa mi skracuje alebo neskracuje krcok, ale aj tak takto lezim... uz len z predchadzajucich skusenosti.
Moni, ja som tiez bola v nemocnice mesiac+2 tyzdne po porode.. Ale tie 2 tyzdne boli uz v pohode... Ja som si tiez vravela, ze keby som tam musela byt este co i len o tyzden viac, tak sa zosypem..Nakoniec som bola rada, ze sa mala narodila skor, v 36. tyzdni....
Co sa tyka palenia zahy, tak to mam tiez, hlavne vecer..nic prijemne, ale zasa to nie je az take zle... Myslela som si, ze je to iba vtedy, ak pijem nejake dzusy alebo tak, ale mna pali zaha aj z cistej vody... 😀

moni1412
11. sep 2008

anxuska skus si kupit homeopatika gastrocynesine, je to proti paleniu zahy, alebo skus mandle. mne pomahali. ked prestali mandle, kupialsom si to homeo 😉 ten mesiac dole hlavou bol ozaj dost narocny 😒

moni1412
11. sep 2008

pensa po porode sme boli normalne, na 7. den sme si domov....ale ako vravis - to uz bolo v pohode, s malym v naruci sa uz dalo vsetko 😉

zannyka
11. sep 2008

ahojte tehulky 🙂
môžte mi poradiť kedy mám právo isť na rizikové, kvôli zamestnaniu?
Ja pracujem v lahôdkach v jednom supermarkete, mám okolo seba samé ladničky, mrazničky, a som s toho stále chorá..A to moja pracovná doba je 12h každý druhy deň. Moja vedúca vie že som tehotná a nezaujíma ju to...čo mám robiť? ☹

moni1412
11. sep 2008

zannyka mala by si sa o tm poradit s gynekologom. on ti v tom najlepsie poradi a pomoze

vikitino
11. sep 2008

ahojky no ja musim od vas asi odist prave vcerama pustili z nemocnice a podstupila som druhykrat kyretaz tak uz zase to mam za sebou je to velmi tazke a bolestive dievcence drzim vam palce aby ste nezali to co ja .... ☹ ☹ ☹ ☹

moni1412
11. sep 2008

viki je mi to velmi luto 😒 😖 dufam ze vam to najblizsie uz vyjde 😢 ☹

evaviki
11. sep 2008

Vikitino, moc ma to mrzi..☹ Drzim palce v dalsom snazilkovani, snad uz to bude ok.
Mozno by bolo dobre, keby ta poslali na nejake vysetrenia, dva krat prist o babo - to musi mat nejaky dovod, tak nech ho najdu a odstrania. Drz sa.

pensadorcallisto
12. sep 2008

Vikinito, aj mne je to hrozne luto.... Ja som povodne tiez z Presova tak ako ty...
Zannyka, zajdi za svojim lekarom a povedz mu, co je vo veci... Urcite ta nenecha pracovat v takomto prostredi a vypise ta...
Inak, ako sa mate vsetky? Uz sa nam to krati...Tyzden po tyzdni... 🙂

jaja257
12. sep 2008

Ahojky,
prepacte ze som Vam sem tak vtrhla.

Zanika: ja som na PN tiez kvoli zamestnaniu, som ucitelka a riaditelka ma poslala ucit telesnu (nemam ju v aprobacii a som okrem toho astmatik) a este mi siahla na plat, tak mi tie nervy nestali za to a ostala som doma. Urcite ked povies lekarke co je vo veci, tak ta necha doma.

pensadorcallisto
12. sep 2008

Nechapem ako moze byt niekomu jedno, ci je zena tehotna alebo nie... Prave naopak.. Ked sa zamestnavatel dozvie, ze je tehotna, tak hned sa ju snazi nejako vytlacit... Ale nie vsetci su taki...
Ja som napr. svojmu nadriadenemu v oktobri narovinu oznamila, ze v januari koncim s pracou, lebo cestujem do zahranicia natrvalo... On to vzal na vedomia a este mi vychadal v ustrety... Mala som koncit zaciatkom januara, ale nakoniec som skoncila v strede januara a vobec mi nerobil ziadne problemy... Este ked moj terajsi manzel bol na navsteve za mnou na SVK v decembri, tak mi nadriadeny dal aj volno, aby som mohla byt s nim... A pritom sme pred vianocami mali dost nabity program, pretoze nam trebalo splnit plan.
Jaja, ta vasa riaditelka musi byt fakt riadna harpia... A este k tomu je zena, co clovek predpoklada, ze by to mala chapat.. A ona ta da na telesnu... 😀
Inak, ja som praxovala v skole a skola sama o sebe je dost stresove povolanie... Nie vzdy, ale mala som dost, ked bola posledna hodina v piatok... Tie decka boli takmer nezvladnutelne... Inak ucitelstvo je super vec, ale ako vravim, stresujuce najma v tehotenstve... 😎

myounghee
12. sep 2008

Ahoj Vikitino - prepacte ze sem iba tak pisem, ale chcem ta povzbudit trocha a podrzat. Ja som mala no 1 kyretaz teraz koncom jula 29.7. Teraz mi odisla 1 mrcha a hned nato sme boli spolu s manzelom a to naplno 😅
Drz sa a mysli nato ze to bude lepsie... Len ta doba co treba potom pockat to je velmi dlhe. Mne povedal lekar ze po 2mens. mozme zacat znova, no nam sa podarilo uz teraz po 1 ms, len este neviem ci vtom budeme pokracovat alebo mame radsej cakat.
Pekny dnik ti prajem a hlavne vela lasky a podpori od manzela 🙂

pensadorcallisto
13. sep 2008

Myounghee... Tak drzim prsty, nech ti to tentokrat vyjde...

Ja som dnes bola u lekary, vsetko sa mi uz zlepsilo..Vravela,ze mam dostatok plodovej vody a ze maly sa ma velmi dobre, dokonca sa uz neciti byt taky "stiesneny" ako predtym... Takze si asi viete predstavit aka som happy...
Ale musim aj nadalej vela oddychovat, ten oddych je pre nas dost prospesny... Ale uz mi je velmi smutno za nasimi prechadzkami.. jooooj... Ale uz len par tyzdnov a budeme za vodou, takze uz len chvilu vydrzat...

pensadorcallisto
16. sep 2008

Ahojky...
Tak, vsetky oddychujete?
Ako vam to pokracuje?

jaja257
16. sep 2008

Ahojky,
tak ja oddychujem, prave sa prehanam po bazariku na nete a nasla som nejake vecicky 😀 A ty ako?

skalnicka
16. sep 2008

cauteee..ja som mala mojho mangela doma skoro cely tyzden, takze som sa tu dlhsie nezastavila, xi..ale ked je uz znova pracepovinny, som spat, xi...mame sa skvele, tesime sa z dalsieho tyzdna, minuly week sme boli na merani a vazeni, na velkom sone v 30 tt, xi..mame skoro 1800 g a 37 cm! sme riadny buckos, xi
trocha mi prislo mdlo u dokiho, nemozem lezat na chrbte, xi..naviac dnes kontrola na hematologii, vsetko OK, len mam strasne malo zeleza 😉 inak, uz ste mi chybali!

pensadorcallisto
16. sep 2008

Aj ja oddychujem kolko len mozem a vidim uz aj vysledky... Predtym som trocha presla a uz ma bolelo v podbrusku.. Vcera sme boli na veceru u manzelovej rodiny a vsetko v poriadku.. Ale tiez som si hned po veceri lahla. Ale aspon uz nepocitujem bolesti.
Jaja, aj ja by som uz najradsej nakupila nejake veci, ale stale si vravime, ze este mame dost casu. Este to stahovanie... Akurat dnes ide manzel pre kluc, takze sa o par tyzdnov uz stahujeme a tam zacneme zariadovat... Hrozne sa tesim... 😀
Skalnicka, ja cele tehotenstvo beriem vitaminy a zelezo. Ja som inak od detstva chudokrvna, potom sa to zlepsilo, ale podla toho, ze aj pred tehotenstvom som bola dost casto unavena usudzujem, ze stale mi chybalo zelezo...
V sobotu idem na krvne testy ohladom tehotenskej cukrovky.. Vam tie testy ako dopadli?

skalnicka
17. sep 2008

cukrova voda nie je bohvieco 😖 , ale dalo sa to prezit...po dvoch hodinach bola hladina cukru OK, ani som nepredpokladala, ze by to bolo inak, co sa toho tyka, necitila som nijake tazkosti ani predtym ani potom, xi
celkovo co sa mna tyka, cele tehu mam vsetky vysledky OK, len ten hlupy krcok trapi, nebyt jeho, tak beham ako srnka...dnes poobede znova k dokimu, dufam, ze mi nenamera menej ako 25 mm a ze je stale zavrety...ved uvidime 😉
inak, drzim prsty k stahovaniu! to by bolo krasne, mat vlastny klucik od bytu..my si musime este chvilku pockat, totiz, my sme vzali veci z opacneho konca, najprv sme splodili syna a stavat, resp.zabezpecovat byt budeme ked sa vratim do robotky, s jednym platom sa neda 😒 my dvaja sme spolu este relativne kratko, maly sa hooodne poponahlal, xi, tak teraz musime zit alternativne, xi

pensadorcallisto
18. sep 2008

Ahojky...
Tak, ako si dopadla u lekara, skalnicka? Dufam, ze vsetko v poriadku.... Ja by som tiez bola najradsej, kebyze mozem ist von aspon na taku hodinovu prechadzku, to sme zvykli robit pravidelne... Teraz stale len doma, ked niekam ideme, tak sa aj na navcsteve snazim co najviac lezat...
Manzel bol pozriet byt a nasiel mensie nedostatky, takze tak do mesiaca by to malo byt hotove..On je detailista. 😀 ... Horsie vsak na novom byte je to, sme s manzelom kupovali asi pred pol rokom nove zaclony, koberce a nabytok a teraz to vsetko musime premeriavat, ci nam to sadne aj v tom novom byte... Ale v pohode... Manzel este pred svadbou vzal uver na novy byt na 2 roky, takze este 1 rok a uz bude po splatkach... My sme v podstate s babom necakali. Boli sice plany, ze rok po svadbe, ze zacneme od januara, ale nejako nam to nedalo... Nemali sme dovod cakat tak dlho... Chceli sme pockat hlavne kvoli tomu, ze zo zaciatku je kazdy vztah zlozity... Kym sa obrusia hrany...Ale nejak sme povahovo tak opacni, ze sme si az podobni... Hahahaha....
Tiez by som chcela potom pracovat, pretoze byt stale len doma je na nevydrzanie... My sme tiez manzelmi len kratko, hned mesiac a pol po svadbe som zistila, ze som tehotna.Bolo to ale planovane. predtym sme spolu chodili 2 roky... A ty sa ako dlho poznas so svojim manzelom?

skalnicka
18. sep 2008

ahojky! u dokiho vsetko po starom, tesne pred tym, nez mi robil meranie krcka sa ma pytal - "kolko sme mali minule?" a ja ze - 25...no a potom hovori:"sme dobri, mame rovnako!" a ze sa pri mne citi ako pyrotechnik 😀
kontrolu sme dali o 2 tyzdne, akze je to asi konecne ustabilizovane, predtym som sla z tyzdna na tyzden dole aj o 4 milimetre... 😖
vidim, ze sme na tom s babenkami rovnako, ani my sme necakali, to vies, laska je laska 😉 , viac ti napisem do internej posty 🙂

pensadorcallisto
19. sep 2008

Wow, skalnicka... Tak to mas teda fakt dobre... Ja ani neviem, ze ci sa mi skracuje alebo neskracuje krcok. Na jednej strane je to dobre, aspon nemam zbytocny stres, ale zasa na druhej strane...
😒

skalnicka
19. sep 2008

neboooj, iste ak by sa dokimu nieco nezdalo, tak ti to povie 🙂 , mna napriklad vzdy zaprisahava aby som lezala, nic ine, len lezat a lezat a lezaaaat, xa
rizikove je vzdy viacmenej len o klude a oddychu aj ked pri malej sa to asi moc neda, ze?

pensadorcallisto
19. sep 2008

Celkom sa praveze da... Akurat jej pripravim jedlo, cez den sa hra sama, dokonca mi aj pomoze...
Od mala som chcela,a by bola samostatna a teraz je az prilis sebavedoma, ze niekedy mam z toho strach... Napr. ked sa narodi maly, tak len tazko jej vysvetlujem, ze ona ho nebudem moct brat sama z postielky, lebo sa mu moze nieco stat...Ona to nevie pochopit, pretoze sa citi ako keby vedela vsetko... A takisto sa tazsie formuje... Ako keby som uz premeskala nejaku fazu, kedy to slo este lahsie... Az teraz si uvedomujem, ze dieta je dieta a nemalo by sa od dietata vyzadovat robit dospelacke veci, pretoze potom sa tak aj citi...
Inak, ty fakt cely den len lezis a lezis?
My byvame sami, takze musim pripravovat aj veceru, ked manzel rpide z prace, tak sa vcetci navecerame spolu.

evaviki
19. sep 2008

Caute baby,
tak som bola na genetickom utz, nastastie vsetko ok. No a pridavam sa s chlapcekom 🙂 Mam pocit, ze vsetky, co su na rizikovom cakaju chlapcov. 😀 Dokonca medzi ex-rizikovkami je tusim iba jedno dievcatko. 😀

pensadorcallisto
20. sep 2008

Evaviki, takze nakoniec ani nie sme na vine my, ale ti chlapci v nas??? Robia nam tam sarapatu a my potom musime lezat... 😀 😀 😀

cukruska1920
20. sep 2008

Ahojte...neviem kde by mi vedeli poradit ale vy urcite hej...je normalne ked ma boli vajecnik? neni to silne len ked sa postavim tak ho citim ako pri ovulacii...som v 6tt

skalnicka
20. sep 2008

Pensadorcallisto, lezat by sa malo co najviac, ja sa naviac bojim ze by prisla socialka, tak sa z domu moc nevzdalujem. zijem so svokrovcami zatial ako som uz spominala a to vies - 2 zeny v 1 kuchyni by nerobilo dobrotu..ja sa ponuknem, ze nieco navarim, pripadne umyjem riad, upracem izby tak zlahka - ale vacsinou to skonci pri tom riade 🙂 tesim sa, ze po porode pojdem k nasim na par tyzdnov - moja mama je predsalen moja mama a byvame v rodinnom dome na dedine, takze bude viac priestoru ako v 3izbaku a naviac cisty vzduch a taaak - len manzelik este nie je zosobneny s myslienkou tyzdnoviek ale bude musiet vydrzat, xi!

Cukruska - to, ze mas bolesti v podbrusku moze suvisiet s tym, ze si za normalnych okolnosti mohla mat menzes a zatial je tych hormonalnych zmien vela a telo sa nestihlo adaptovat. alebo to moze byt nieco zavaznejsie - napriklad zapal a to uz nie je sranda - kazdopadne by som s tym sla k dokimu aj vzhladom k tomu ze si este len v prvom trimestri - treba byt opatrna! vela stastia!

evaviki- gratulujeeeem ze je maly zdravucky! budeme mat chlapov ako hora, xixiii! urcite si si prezila dost strachu, teraz uz len v klude "nos" 😀

pensadorcallisto
20. sep 2008

No, neviem, neviem, mna tiez sem tam bolia vajecniky, niekedy jeden, niekedy oba, ale len na velmi kratky cas... Ale ked lezim, neboli nic.. 😀
Dneska sme boli na tie krvne testy. Skalnicka, ta cukrova voda mi dost chutila... Hlavne preto, ze som uz bola vyhladovana a smadna, takze mnam mnam... Tiez mam vysledky v poriadku, nejak som ani zle vysledky necakala...
Inak, s tym byvanim to bolo u nas predtym uplne naopak ako u teba... Ja som z mesta a exmanzel z dediny, takze som sa nastahovala do velkeho domu... Nikdy sa mi ta moc extra nepacilo, mozno preto, ze som nebola zvyknuta na zivot na dedine a na to viac-menej ticho. Stale, ked som mohla, tak som sla k nasim...
Teraz som od nich tisice km daleko, ale ked si spomeniem, na svoju izbu, tak by som sa hned chcela vratit, ale to len na par dni... joooooj... Mala som s nimi stravit tohtorocne Vianoce, ale najskor sa s nimi stretnem az na dalsie... Len neviem, pretoze by som chcela cestovat aj s malym, ze ako ho zapisem do pasu tu v zahranici, ked este aj pas mam na stare meno... ☹

Inak, super, ze vsetky budeme mat chlapcov... Nejak som s tym nikdy nepocitala, ze ja by som mala mat chalana... Wow, no zazrak.... 😀

anxuska
22. sep 2008

cauko baby, tak ja som sa zas vratila z nemocnice a este stale som komplet. uz sa mi to skracuje. inac moj maly sa konecne ukazal, takze aj ja mam chlapa.
pensa aj ja som s tym vobec nepocitala ,ze budem mat chlapca a drzim palce, aby sme to doklepali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre