Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

zifka
5. okt 2008

inak ja som od 13 tt na PN (krvacanie), nemusim uz tolko lezat, ale je to aj tak ubijajuce byt medzi styrmi stenami 😝 Nastastie mozem byt doma, nie v nemocnici 🙂 Dnes po dlllllhom case uvidim "ineho" cloveka - pride ma pozriet kamaratka, tak sa neskutocne tesim, ze sa mi ten stereotyp narusi 😵 😀

pensadorcallisto
5. okt 2008

Zifka... A to vazne? Takze 27. tyzden je uz 7. mesiac, no to si ma potesila... 😀 Konecne som sa aj ja dockala.... 😝
Ja som sa 4 tyzdne snazila lezat co najviac... Dnes sme sa boli vonku naranajkovat a nic ma nebolelo, takze ten oddych skutocne prospieva... Tiez sa snazim byt najviac doma, nikam nechodit, ale proste niekedy ma ovladne neodolatelna chut niekam si vyjst... Nie na nejake dlhe prechadzky, len tak proste ist medzi ludi... Aspon na chvilu...
Akurat sa mi od tohto tyzdna zacalo dost tazko dychat, manzelova teta vravi, ze to nie je v poriadku, ale ja si skor myslim opak, pretoze uz citim ako ma kope pod rebrami, takze to pripisujem tomu, ze je uz dost velky a vysoko, takze mi na vsetko tlaci.
Ked som bola v 22. tyzdni, tak som si vravela, aby sme vydrzali aspon do toho 27. tyzdna, teraz si varvim, aspon do 30. a potom si poviem, ze aspon do 34... 😀
Mne je len trocha smutno za nejakymi kamaratmi, pretoze tu ziadnu taku kamaratku, ktora by ma prisla pozriet, nemam. ☹
Predtym som pracovala a mala som fakt super kolegov, s ktorymi sme sa stretavali dost casto a navstevovali sme sa... Ale tu som viac menej sama, uz si to ani nepripustam, len sem-tam to na mna pride, ze som tu ako prst osamotena....

zifka
5. okt 2008

...a 8. mesiac zacina 31tt+1 a 9. 35tt+5
... tak uz mam po navsteve... 😢 vraj, ci mi nehrabe z toho, ze som uz tak dlho zavreta... 😅
Ja som tiez asi 4 tyzdne iba lezala - nastastie mi mal kto nosit jedlo do postele 😵 Teraz vydrzim stat tak 20 minut, potom musim ist znova do vodorovnej polohy...

pensadorcallisto
5. okt 2008

Oh, az take zle to mas? 😒
Ja sa vzdy snazim co najviac lezat, ale ko vravim, niekedy to neide... Hlavne sme s dcerou cely den doma same, takze jej musim aj navarit a potom vecera a tak, ale aj tak sa da v pohode vegetit...
Inak, vzdy je lepsie doma ako v nemocke... 😀
Vzdy si dam pod zadok 1 vankus, aby som mala taky mensi spad... Aspon pre istotu, ked uz ani neviem ako na tom v skutocnosti som.... 😝

funy
6. okt 2008

zifka,

este krvacas niekedy?
ja som prvy krat zakrvacala pred dvoma tyzdnami. predtym a teraz uz len obcas spinenie.
tiez som doma. v nemocnini ma nenechali ani na pozorovani.
chodievas si aspon nakupit, alebo vobec nevychadzas z domu?

moni1412
6. okt 2008

ahojte rizikovky.... krasne va, pribudaju tyzdniky.... 🙂 chcela som vas poprosit - ak budete mat cas a chut, zapojili sme sa do fotosutaze http://www.mamidrink.com/fotosutaz/ Denisko - namornik. dakujeme za pripadne hlasy 😅 🙂

skalnicka
6. okt 2008

caute kocicky, uz som sa dlho nestavila, ale mala som toho hodne a nesiel nam poriadne net, tak som bola viac mimo ako tu..ani sa mi verit nechce, ze uz som 34 tt!nebojte, utecie to ako voda, sice uz asi 3 dni mavam castejsie poslickov ale inak som uplne v poho...penso, uvidis, ako to poleti! a miminka z nas vyhupnu s lahkostou prave na cas, xaxaaa 🙂

avanka
6. okt 2008

Babulky, aj ja sa pridam
http://www.mamidrink.com/fotosutaz/
babika na hranie....s Lukaskom dakujeme 🙂

anxuska
6. okt 2008

Pozeram, že aj vám to tak rýchlo ubieha. Ja som včera skončila 36 t, tak som stastna ako blcha. Konečne možem isť aspoň pozreť na internet a vidím že tu sa to rozbieha, nové rizikovky... čo vlastne ani dobre neni (že si nemôžte užívať naplno svoje tehotenstvo.) Ale čo sa da robiť. Mne je inak už týždeň strašne zle, priatela pravidelne straším s nemocnicou, tak myslím, že sa mi to čoskoro rozbehne. Dnes som si slavnostne zložila postel. spať na rovine je krasny pocit. Tak všetkým prajem krasny deň.

moni1412
6. okt 2008

anxus ty si musela doteraz lezat????? odkedy? ja len mesiac aj cosi, ale poviem ti - mala som dost. 😅

anxuska
6. okt 2008

no od 16 tyždna, bolo to prišerné..........

moni1412
6. okt 2008

anxus mas moj obdiv 😎 ale to babo stoji za to, no nie? 😉

pensadorcallisto
6. okt 2008

Skalnicka, uz som sa o teba normalne bala, ci uz nahodou to nemas za sebou... Pozeram, ze naozaj to ide rychlo, ty si uz v 34. tyzdni, tak to gratulujem.... 😀

pensadorcallisto
6. okt 2008

Inak, ako budem vediet, ze je to uz tu?

anxuska
6. okt 2008

moni, jasne ze stoji, no ten nas uz tolo vytrapil, dufam ze bude dobrucky ked sa narodi.
pensa aj by som ti poradila, no nerozumiem celkom otazke 😵

moni1412
6. okt 2008

anxus ja som sa tiez natrapila, cele tehu. a maly je ako medik 🙂 ked mu prave nejdu zubky 😒

pensa ver tomu ze budes vediet ze sa to zacalo 😉

zifka
6. okt 2008

funy,

uz nekrvacam (dufam, ze to bolo iba jediny raz - dali mi v nemocnici 2 injekcie a 2 tabletky, potom som kazdy den askorutin uzivala 3x2 a asi na 5. den, ked som uz len spinila, ma pustili lezat domov) a na nakupy nechodim - vyuzivam clenov rodiny - esteze ich mam 🙂 Mam uz sice povolene vychadzky, ale po par minutach mam pocit, ze mi cely spodok taha, takze aj tak si musim minimalne sadnut a najlepsie lahnut. 😒

pensadorcallisto
6. okt 2008

Moni, ved aj ja si vravim, ze to budem vediet, ale pri prvom tehu som bola v nemocnici, poobede som zacitila vacsie tvrdnutie bruska. Sestricka ma poslala, nech mi to skontroluju, tam ma vysmiali, ze to este nemoze byt. Nakoniec mi nestihli ani dat klystir, islo to hrozne rychlo. Teraz, ked to nahodou na mna pride, tak sa bojim, ze si to len pomylim s tvrdnutim alebo tak a nakoniec ani nestihneme doletiet do nemocnice.... 😀 😀 😀

cema
6. okt 2008

Ahojte. Chcela by som sa informovat ked by som chcela ist na rizikove tak na moju ziadost ma doktor vypise a ak ano tak ktory gynekologicka alebo obvodny . dakujem za radu.

evaviki
7. okt 2008

Ahoj, mal by ta vypisat gynekolog.

moni1412
7. okt 2008

pensa myslim ze ked je tvrdnutie uz dost caste a dlhe, asi by si uz mala utekat potom do nemocky 🙂 ved uvidis.... mne odtiekla voda a bolesti zacali az v sanitke pred nemocnicou....takze ja som si kontrakcie ani moc "neuzila" 😅

pensadorcallisto
8. okt 2008

Moni, praveze to tvrdnutie brucha dost zalezi od toho, ci cez den dlhsie stojim a tak... Druhy den uz poctivo oddychujem a to tvrdnutie je uz iba sem tam... Takze si myslim, ze ked sa viac namaham, tak je to potom asi od toho...Takze fakt ked pridu kontrakcie, tak si budem len namyslat, ze je to z dlheho statia alebo neviem co.... 😀 😀 😀
Najhorsie, ze pri prvom tehu mi plodovu vodu museli prepichnut, lebo mi sama naodtiekla... Ked ti odide plodova voda, tak to uz mas jasne, ze musis utekat do nemocky, ale ked to bude ako predtym, tak to uz mi len ostava dufat, ze neporodim niekde v polceste...

pensadorcallisto
11. okt 2008

Ahojky... Dnes sme boli u lekarky, vsetko v poriadku... Najviac som sa bala toho, ci sa mi neotvara krcok maternice, ale lekarka namerala 3.72cm, co si myslim, ze je dobre... Vy to mate ako? Aspon ona vravela, ze je to dobre, takze si to vravim ajja... 😀 😀 😀
Inak, tie tyzdne ide pekne rychlo... Ani sa nenazdam a budem ako skalnicka v 35. tyzdni, co by bolo supeeeeeeeeeer.... 😝 😝 😝

moni1412
11. okt 2008

pensa hmm..... ale snad to stihnete 😉 😀 kde vlastne zijete? ked mas pisane Ine zahranicie?

moni1412
11. okt 2008

pensa a len sa setri, oddychuj 🙂 nemas to nakazane len tak...... 😉 vedie preco nam to ti doktori kazu .....

graziela
11. okt 2008

Ahojte rizikovky,
ja sa vam po dlhsom case tiez ozyvam...väcsine z vas uz svietia krasne tyzdne pri mene, to je super, dufam a zelam vam aj vasim drobcekom nech to dotiahnete co najdalej... 🙂
Pensadorcallisto,
to pocitanie tyzdnov je mi povedome...spominam si, ako som ja robila presne to iste, najskor som si dala hranicu 28tt, potom ze aspon 32, potom 37 a nakoniec sme to krasne dotiahli do 40tt 🙂 Verim, ze to bude aj tvoj (a nielen tvoj) pripad...
Babenky, vy, ktr. musite lezat, nezufajte si, ono to vsetko prezijete, myslite na to, ze to robite pre vase babätko a to predsa stoji za to...a konik vam v tom veeelmi pomoze, to vam potvrdia aj dalsie moje kamosky rizikovky, teraz uz ex-rizikovky 😉 Ja som mala obe tehotenstva rizikove, teraz to bolo este väcsie riziko, viac problemov, aj som bola parkrat hospitalizovana, ale stale som verila, ze vsetko bude dobre a aj tak bolo...Takze si len pekne uzivajte chvilky oddychu, ak sa to da tak nazvat, nemyslite na nic zle, negativne, ale naopak...Prajem vsetko dobre
🙂 🙂 🙂

pensadorcallisto
11. okt 2008

Graziela, ja si tiez davam taketo hranice.. Na kontrolu ideme o mesiac, takze si varvim, ze to uz budem v 32. tyzdni, ze uz to bude lepsie... Lekarka vravela, ze mi uz predcasny porod nehrozi, ale vies, istota je istota..Vravela, ze jej 2 deti sa narodili prave v tom tyzdni, v ktorom som-28., takze sa nemam coho bat. Rodit budem v sukromnej nemocnici, takze su dobre vybaveni keby nieco...

ditka1
23. okt 2008

ahojte vsetky,ja som v 22 tyzdni som tiez na rizikovom,som krvacala v zaciatkoch ale uz je to ok,snazim sa
nechodit nikam vacsinou som doma lebo kek idem aj na dlhsiu prechadzku hned na tlaci spodok a cele krize
ma bolia,momentalne mam taky tehotensky zapal v posve tak sa licim cipkami-zevraj je to sposobene horm.
zmenami v tele a prilisnou hygienou,niekeedy si myslim ze to nezvladnem,babo sa uz hybe ale dost malo
posl.3dni skoro vobec co to znamena?

ejusa
23. okt 2008

Ahoj Ditka,ja som tiez od zaciatku na rizikovom,som v 27 tyzdni 🙂 ,tiez som v zaciatkoch krvacala....a potom sa mi k tomu pridal aj vysoky tlak,tak beriem lieky,tiez mam niekedy pocity az zufalstva,ked si predstavim ako je to este daleko,ci bude vsetko ok...a tak,ale len sama si skodim,hned mam vyssi tlak a otravujem tym aj svojich doma 😲 ,ale clovek nemoze za to co city a obavy su podla mna normalne.Vcera so od rana az do desiatej vecer necitila vobec pohyby,bola som z toho na nervy,aj som si poplakala,ale vecer sa ozval maly boxer,a nedal mi dlhoooo zaspat 🙂 Nevadi ze sa hybe malo,hlavne je aby si to co i len trosicku citila,este nemas uplne pravidelne pohyby,jeden den su silne,inokedy slabsie,inokedy skoro vobec...Mne sa vecsinou vzdy ozve,ked a najem a lahnem si 🙂

zuziacik83
24. okt 2008

Ahojte baby, tak ja som prisla po vyse mesiaci z nemocnice domov. Brusko mi tvrdne niekedy aj 40x denne spolu s bolestami a bolestami krizov...Lekar povedal ze vdaka tym bolestiam ani nerozoznam ze to uz rodim a nechape ako je mozne ze zatial sa neotvaram ..tak teraz lezim doma, uzivam 4x denne salbutamol a 4x2 magnezium..co inac aj tak u mna nezabera..a ratam si tyzdniky. Moja meta velka bola ten 28tt..teraz 32tt haha...stale si citam temu nedonoseniatka a ich trapenia a modlim sa za moju bambulku nech to v brusku vydrzi cim dlhsie. Na kontroly chodim raz tyzdenne a mam cislo priamo na porodnicu a mam nakazane v kuse tam telefonovat keby ma brusko zacalo boliet inaksie alebo viac ☹ ...a viete co je najhorsie? Zacala som brutaalne priberat. To preto ze len lezim a od tej nudy a smutku len jem a jem a jem..a neviem sa ovladnut...Leziem si na nervy. Je to strasne stale byt zavreta doma..az teraz si uvedomujem ze v tej nemocnici sa aspon premlelo ludi tak som sa necitila tak totalne izolovana ako doma. Ved ja sa tak tesim ked idem na kontrolu krcka vzdy..ze jeej pojdem autom do nemocnice ake vzruuso 😀 ..no dopadla som teda..Ale som za tou magickou hranicou 28 😔 😵 ..vsade citam ze babatko uz ma velmi velke sance teraz...ALe ako to ja v psychickom zdravi dotiahnem do januara to si ani neviem predstavit. Este aj doma mam strasny neporiadok. Ja som hrozne poriadkumilovna, ale teraz si po sebe ani len hrncek radsej nedonesiem, nieto este upratovat a manzel chodi z prace vecer az o siestej a to akurat navari a umyje riad...a ked si predstavim ze by ma prisli pozriet dake kamosky od hanby by som sa prepadla..v kupelke radsej zatvaram oci ked sa sprchujem Moj muzik sa aj snazi, ale on proste nevidi tu spinu..jemu je dobre vsetko..on to len povrchne "zlize"handrou a ja uz nemam chut ho chudacika komandovat..juj dako som sa rozpisala..no vazme mi uz hrabe. Velmi vas obdivujem tie co lezite od ziatku ja lezim este len od polky septembra a uz mam dost. majte a nech tyzdne pribudaju rychlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre