Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

evaviki
26. nov 2008

Ahojky,
ja som doma od 2.6., neboj, po case si zvyknes, ze iba oddychujes.. Je pravda, ze aj mne sibalo cca po dvoch-troch mesiacoch, ale potom to zase preslo a uz to nejak ani nevnimam..
A porodu sa nedes, na to mas este casu dost 😀

czoko
26. nov 2008

evaviki, Ďakujem za odpoveď. Mne povedal doktor, že ak bude všetko v poriadku tak po novom roku možem ísť do práce. Myslíte, že by som mohla ísť alebo ho mám prehovoriť aby ma nechal doma až do konca. Snažili sme sa dlho o otehotnenie. Bola som aj na IVF a neúspešne. Teraz to došlo spontáne a preto vlastne marodujem. Aby sme niečo nepodcenili. Myslíte, že by som teda mala ísť do práce? Robím asistentku obchodného oddelenia. Žiadna fizycká námaha ale niekedy strese a vela papierovej práce zvlášt na začiatku roku.

evaviki
26. nov 2008

Ja by som si pockala, ako sa budes citit.. Aj ja som sa par dni citila dobre, chcela som sa vratit do prace, ale potom mi zase bolo 1-2 dni hrozne, tak som to vzdala.. Zalezi aj na tom, ci nebudu v praci moc nadavat, ked sa napr. nebudes citit dobre a budes chciet ostat den, dva doma..
Takze asi je fakt najlepsie si pockat a rozhodnut sa az na konci decembra..

czoko
26. nov 2008

Je fakt, že sa cítim v pohode už dva týždne. Tak si myslím, že to tak aj zostane. Tak to som nevedela, že sa tie nevolnosti možu vrátiť. Síce som vracala len dva krát a normálne mi bolo zle po každom jedle ale teraz to ustúpila, až mám strach, že či je všetko v poriadku.

evaviki
26. nov 2008

Nemyslela som nevolnosti.. Ja som napr. nemohla chodit prve tri mesiace dlhsie ako pol hodinu, inak ma strasne bolelo brucho. Potom sa to zlepsilo, som mala energie na rozdavanie a potom zase zhorsilo.. Takze teraz ako kedy, niekedy mam problem behat po byte, obcas zase zvladam nakupy absolutne bez problemov.. 😀
Takze som to myslela skor celkovo, nielen zaludok..

czoko
26. nov 2008

Aha, sorry. No to mám niekedy aj ja, že keď dlho chodím alebo varím, proste som dlho na nohách tak ma bolí podbruško. A keď si lahnem tak je to fajn. Ale niesu to nejaké strašné bolesti to vobec len malé škubanie.
Prosím ta a vieš v ktorom týždni sa robia tie testy na Downov syndrom a ráštep chrbtice? Robí to doktor automaticky alebo si to musím vyžiadať?

cukruska1920
26. nov 2008

Ahojte rizikovky...mam za sebou potrat v 8tt....mala som ho v oktobri...myslite ze ked budem opat tehotna budem automaticky na rizikovom?

czoko
26. nov 2008

cukruska, mám priateľku,ktorá potratila v 9tt a otehotnela hneď po pol roku a pracovala až do konca 6 mesiaca. Nebola na rizikovom zo začiatku ale až v 7 mesiaci začala marodovať lebo malý chcel íst von, tak musela ležat až do porodu. Ale má zdravého syna a teraz má už rok aj pol. Je mi veľmi lúto čo sa ti stalo. Prajem ti veľa úspechov do budúcna a verím, že sa ti to podarí

cukruska1920
26. nov 2008

czoko....dakujem......len som si stale neni ista kolko mame cakat.....chceme zacat vo februari len neviem ci to nebude este skoro...aky mas nato nazor?

czoko
26. nov 2008

No pokiaľ viem. Mám dve kamarádky, ktoré potratili a obe začali po pol roku od potratu. Jedna teda otehotnela hneď ako som ti písala a tá druhá až po roku a pol teraz je v 8 mesiaci a všetko v poriadku. Tiež nebola na PN ta ešte dnes behá ako nič a to už bude pomaly rodiť. Tak ja myslím, že pol roka po potrate je už ideálne. Aj keď som niekde čítala,že vela žien už skúšajú štyri mesiace po potrate. Ja osobne by som začala skúšať až v tom pol roku

cukruska1920
26. nov 2008

czoko...lenze to by sme museli cakat do aprila a tolko nevydrzim ☹ o prve sme sa snazili rok

czoko
26. nov 2008

Hmmm, to ti verím tiež sme mali taký problém. Snažili sme sa asi tri roky a šli sme na umelé a nevyšlo to. Bola som z toho neštastná a teraz sa to podarilo spontáne a preto som na PN. Doktor nechce niečo podceniť. Ale moja rada je radšej počkat pol roka ako skúšať skorej ako máš. Nemusíš byť ešte poriadne zahojená a ak by si ostala tehotná skor tak to vie či to udržíš a potom znovu by si musela čakať. To ta samozrejme nechcem strašiť. Niesom lekár ale čo viem tak sa má čakať pol roka. Je to istota a máš veľkú šancu na otehotnenie. Viem, že to asi strašne chceš ale povedz si že pol roka nieje taká doba. Sú aj horšie prípady. Ozaj my sme sa snažili 3 roky a nič ja som pri každej menštruácii plakala. Potom som sa rozhodla ísť na umelé a nevyšlo to a to bolo pre mna strašné. Plakala som dni a noci a zrazu mesiac po umelom to prišlo a vobec som s tým nepočítala. Keď mi test ukázal bola som šťastná. A verím, že na každého sa usmeje štastie a určite aj na teba. Držím palce ale radšej počúvaj lekárav aby si si zbytočne neublížila.

cukruska1920
26. nov 2008

ked mna najviac matie to ze tie nazory lekarov sa rozchadzaju....jeden ti povie cakat 3 mesiace, druhy ze netreba vobec, treti ze 4 mesiace potom pol roka a clovek si ma vybrat? ! 😖

czoko
26. nov 2008

Aha tak keď ti povedal niektorý doktor, že čakať 3 mesiace lebo 4 tak potom ok. Ja to neviem presne ale viem, že moje dve priateľky čakali 6 mesiacov a úspešne. Tak potom daj na radu lekára, ktorý sa ti zdá byť najzodpovednejší. Asi tak ti poradím. Keď sa možem opýtať aké si mala príznaky keď si potratila? Alebo ti na to prišiel lekár. Prepáč že sa pýtam ale mám strach od vtedy čo viem že som tehotná a stále sa kontrolujem no hroza. Mala si nejaké príznaky?

cukruska1920
26. nov 2008

kasli na priznaky nemysli na zle...ono to clovek vie dost ovplyvnit tym negativnym myslenim...viem o com hovorim.....ja som mala spontanny ..najpr som len spinila a potom som zacala krvacat a bolo to.....mala som take bolesti ako kontrakcie ....

evaviki
26. nov 2008

Cukruska, su tu aj baby, ktore otehotneli po troch mesiacoch, niektore dokonca aj skor.. V nejakej teme to tu bolo preberane, tak si skus popozerat nazvy tem, myslim, ze to bolo nieco ako: Ako dlho po MA ste otehotneli (alebo tak nejak)
Czoko - testy sa robia v 11tyzdni (z krvi a meria sa hodnota NT - to je sijove prejasnenie babetka) a potom su triplle testy v 16tt. Jedny z nich su na Slovensku povinne, druhe iba podla uvazenia lekara. Ale neviem ktore, ja byvam v Prahe a mna poslali na oboje, lebo som mala problemy..

czoko
26. nov 2008

Tak potom ked si mala spontánny potrat tak si myslím, že čakať nemusíš vobec. To sa čaká len keď si po zákroku. Aspon si myslím. Ty si potratila spontánne čo znamená bez akýchkolvek zásahov do tela nie?

cukruska1920
26. nov 2008

czoko...nie....cistili ma

czoko
26. nov 2008

Aha, tak sorry, šak samozrejme, že ta museli čistit som ale bl.. Tak ako je to dlho čo máš po tom?

pensadorcallisto
26. nov 2008

Cukruska, podla mna je lepsie pockat ako sa do toho vrhnut cim skor.... Kazdy zasah do organizmu so sebou prinasa nejake rizika a telo sa potrebuje zotavit. inak, je mi vzdy velmi smutno, ked citam, ze niektora zena o babatko prisla... ☹
Inak, vy isli ste aj na odber plodovej vody? my sme tp s manzelom zamietli, nastastie mame na to rovnaky nazor...

czoko
26. nov 2008

pensadorcallisto, kedy sa chodí na odber tej plodovej vody a na čo to je dobré?

evaviki
26. nov 2008

Pensador, ja som odmietla. Mala som zle vysledky v 11tt, chceli robit bud odber choriovych klkov, alebo plodovej vody. Ja som nechcela ani jedno, ani druhe, manzel stal nastastie za mnou.
Czoko z plodovej vody sa zistuje, ci je babo zdrave, ci nahodou nema nejaku vadu, napr. downov syndrom a pod. A robi sa to medzi 16 a tusim 20 tyzdnom (presne neviem)

pensadorcallisto
26. nov 2008

Presne tak.... Je tam aj riziko potratu, nejake 1%, ale pri mojom velkom statsti, to 1% by som mohla byt aj ja.... Manzel so mnou chodi k lekarke , vsetko mi pekne prelozi a pytal sa ma, ci to chcem alebo nie a ja, ze nechcem...Tak sme nesli ani na tripple testy, zbytocne by ma to len vystresovalo a okrem toho, tam vychadza len pravdepodobnost, nie istota... Pytal sa ma, ci by som sa rozhodla pre potrat, ak by vysiel DS a ja, ze nikdy, on mal na to rovnaky nazor, tak sme to nechali tak... Podpisali sme papier, ze nechceme ziadne tesy a bolo...
Okrem toho som mala vtedy rizikove tehotenstvo, tak naco riskovat? A pritom sa vobec nenamaham a od zaciatku dost relaxujem, takze aj to rizikove tehotenstvo ma dost zaskocilo... Ako vravim, niekedy mam nehorazne "stastie" 😀 😀 😀

rejocka
27. nov 2008

😵 Ahojte,ja som tiez bola rizikova,v 8tt som farbila,afp velmi vysoke,no strasili ma,nakoniec vysledky ok 🙂 ,tak som sa uz ukludnila,ze vsetko uz bude dobre,no V 30tt som sa zacala otvarat?tak som bola v nemocnici na infuziach,malickemu dali injekcie na dozretie plucok a v 36tt a9 den som porodila krasneho synceka Dominika,2800g a 49cm,o 13mesiacov som rodila druhy krat,samozrejme,ze som lezala na rizikovom od32tt a porodila som skoro na termin druheho synceka Davidka 3900g a 53cm.Prejem vam vsetkym nech vam vsetko dobre dopadne 🙂 ,dolezita je psychicka pohoda,aj ked nie vzdy to ide s usmevom? 😉

evaviki
27. nov 2008

Rejocka, dakujeme .-) Uspesne exrizikovky vzdy potesia 🙂

raona
27. nov 2008

cukruska, ja som potratila spontanne v 9 tyzdni v juni t. r., ked ma prijimali do nemocnice tak ma vysetroval lekar, ktory mi povedal, ze nebojte sa o 2 mesiace mozete skusat znova... po kyretazi mi doktorka povedala, ze proste vsetko dali von je to v poriadku a ked budu v poriadku vysledky z histologie tak odporucacia doba na znovuotehotnenie je 3 az 6 mesiaov.. moj lekar mi odporucal pockat az tych 6, no ja som znovu otehotnela po troch menstruaciach a tak som znova v 9 tyzdni, trpnem ci to male vydrzi.. ale dufam a verim, ze tentokrat to vyjde... a mam aj kamosku ktora po troch menzesoch znova otehotnela a teraz o par dni sa uz chysta na porod a vysledky ma dobre {a tiez jej lekar jej povedal ze po dvoch mesiacoch znova moze otehotniet}... nam sa to podarilo, som sice na rizikovom pre mensie spinenie a aj kvoli tomu potratu, musim lezat, ale vydrzim to ! Tak sa nevzdavaj a moj nazor je na to taky, ze ked sa budes na to citit, tak kludne mozete skusat... 😉 drzim Ti palceky

evaviki
27. nov 2008

Raona, zbytocne sa nestresuj. Dokonca je nazor, ze ked ta dobre vycistia a vsetko je ok, tak sa tie prve tri cykly po vycisteni tvori extra silna vystelka maternice, takze je velka sanca na bezproblemove uchytenie babenka..

raona
27. nov 2008

no vsak hadam to budem mat ok.. snazim sa byt v pohode, ale vies po takej skusenosti, cloveka napada hocico.. preto ma aj nechali doma, aby som sa nestresovala v praci, takze odpocivam a som zvedava na bud. tyzden na poradnu..

tribitka
27. nov 2008

baby, budte radi, že ste doma...ja som bola takmer celých 7 mesiacov, až kým sa malá predčasne nenarodila v nemocke.... 😖

cukruska1920
27. nov 2008

raona....dakujem ti 😉 vo februari ideme na to...sice so strachom ale toho sa uz nezbavim aj keby cakame 5 rokov.....tebe zelam vela stastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre