Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

piacere
13. mar 2015

@franzziska placenta praevia marginalis

lucka1987
13. mar 2015

@erinka30 mohla by si byt na PN, ale bez rizikoveho... ja som tak bola prve tyzdne- ale aj tak som ich prelezala v nemocnici, a potom ked som vysla z nemocnice ma hned poslal na rizikovu podarnu, a teda na poradne som uz nehcodila k nemu ale k inemu, co mal na starosti rizikove. tiez som mala pn bez vychadzok celych 8 mesiacov 😅

franzziska
13. mar 2015

baby poradite mi? som pn doktor ma posiela do rizikovej poradne nie pre babo ale kvôli mojej osobnej anamneze...nemam ziadne problemy zatial..myslite ze ak tehu prebieha bez problemu tak da mi doktor vychadzky? da sa dohodnut aj na dlhsich vychádzkach?

piacere
13. mar 2015

@franzziska ja som bola pri prvom synovi PN (ale nie riziková, teda nechodila som do rizikovej poradne) od nejakého 17tt kvôli častému tvrdnutiu brucha, brala som do pôrodu magnézium, ale to tvrdnutie nemalo vplyv na otváranie, či skracovanie kŕčka, napokon som rodila v termíne s vyvolávačkou.... napriek tomu ma už gynekologička bez problémov nechala do pôrodu na PN, vychádzky som mala, ale iba klasické, 2 hodiny denne....
Pri druhom som bola PN od 20tt, kvôli spomínanej placente, chodila som okrem klasických poradní k môjmu gynekológovi aj do rizikovej v nemocnici každé dva týždne. Vychádzky som nemala, ale ani som si ich nepýtala, neboli by mi k ničomu, keďže som mala prísny kľudový režim a aj doma som mala povolený pohyb len na WC a ku chladničke.... 5 mesiacov som si ťažko preťažko odležala....

franzziska
13. mar 2015

@piacere lenze ja nemam kludovy rezim...

piacere
13. mar 2015

@franzziska no veď píšem, že pri prvom som nemala vážnejšie problémy, ani som nebola vedená ako riziková, takže som mala aj vychádzky. Ale viem,že niektorí gynekológovia automaticky nedávajú tehotnej na PN vychádzky. Je to na tvojom lekárovi, ako sa s ním dohodneš (a či sa bude dať dohodnúť).

vydrnik
13. mar 2015

@piacere ja som tiez nemala vychadzky od #32tt rizikova poradna ani nie kvoli veku ale tiez placenta previa.mala som mat planovanu sekciu kolem 22.7.TP bol 3.8.ale 13.7 mi placenta praskla rychlovka do nemocky a akutna sekcia.

erinka30
13. mar 2015

@franzziska prepac polozila som zle otazku chcela som vediet ci je rozdiel ci budem na nromalnej PN alebo skrz to ze mam rizikove. Peniaze budu asi tie iste ze?

franzziska
13. mar 2015

@erinka30 asi hej...vsade sa docitas ze rizikove = PN 🙂

erinka30
13. mar 2015

@franzziska Dakujem

franzziska
13. mar 2015

@erinka30 zamalicko...prajem ti len to najlepsie 😉

erinka30
13. mar 2015

poradim sa s doktorom co ona na to hovori ci ma dat obycajne PN alebo na rizikove od sa uz nechystam do roboty. Nevladzem uz nejak

erinka30
13. mar 2015

@franzziska Dakujem ti velmi pekne tebe tiez len to naj 🙂

dankaa78
13. mar 2015

ahoooj.ja som mala obe rizikove.leziaca..o 9 mesiacov len budes spominat ako si to perfektne zvladla😉
mam skusenost tak nakukni a drz sa ♡
https://www.modrykonik.sk/zdravie-a-choroby/#ex...
https://www.modrykonik.sk/nadvaha-a-obezita-v-t...

piacere
13. mar 2015

@erinka30 áno, peniaze sú rovnaké, či na obyčajnej PN alebo rizikovej 🙂

erinka30
13. mar 2015

@piacere dslujem 🙂

antrantrintra
16. apr 2015

ahojte zienky ,viete mi niektora poradit ,ze ked som po MA ,je uz tomu skoro rok a opet som tehotna ,ci ma doktor da na poziadanie na rizikove ,aby som nemusela davat vypoved v praci ,lebo mam doma uz jednu dcerku a nemam ju kam dat kym nepojde od septembra do skolky,aby som mohla byt doma pri nej,ma este len 2 rocky. Proste nechcem davat vypoved z prace za ten cas kym nepojde do skolky lebo ju nemam pri kom nechat.

vydrnik
16. apr 2015

@antrantrintra skus sa opytat svojho gyn.ja som bola na riz.od doby co potvrdil tehu.

sprava
27. júl 2019

Ahojte baby chcem sa spýtať zistila som že som tehotná ale doktor mi povedal že to bude rizikové môžem si nájsť prácu? Lebo teraz som na PN od svojej Dr na kontrolu mňa ísť až 31 tak neviem mám to preto že som mala krvácanie alebo som krvácala mesiac potom vôbec bola som aj na čistenie maternice 😏mám za sebou tri operácie laparoskopiu maternice a vaječníkov ďakujem za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre