Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

moni1412
21. jan 2008

nemozes vsetko? 😀

lubkagaa
21. jan 2008

🙂 xixi no dobre, len to bude trvat 🙂 😅

moni1412
21. jan 2008

ak sa ti nechce, nemusis... 😅

moni1412
21. jan 2008

len som zacala vypisovat co by ma zaujimalo a zistila som ze idem do radu....

zvedava
21. jan 2008

Ahojte maminky cakatelky 🙂 Som az teraz objavila tuto diskusiu a so zaujmom som si precitala par stran dozadu. Tiez som na rizikovom a v sucasnosti zial aj hospitalizovana kvoli skracujucemu a otvarajucemu sa krcku... Takze uz druhy tyzden lezim v nemocnici dolu hlavou 😎 Neviem dokedy tu este budem, ale 100x radsej by som lezala doma, ale lekarka chce mat istotu, ze sa to nebude prilis zhorsovat a snad aj 8. mesiac uspesne ukoncim... Doma mam uz 1.5 rocnu dcerku a tehotentstvo s nou bolo uplne bezproblemove a dokonca som tyzden prenasala 😉

lubkagaa
21. jan 2008

Farba: oranova
Dominanty: Spolocenskost - citlivost - mravnost - emotivnost
Povahovy typ: Maju silnu emotivnost, priemernu aktivnost a znanu reaktivnost, mozu sa nam vsak javit ako osoby pomerne nepohyblive a flegmaticke. Tieto vlastnosti su poplatne ich rastlinnemu totemu a platanu. Na druhej strane dynamickejsi aspekt ich osobnost sa spaja so zvieracim totemom sykorkou, ktora podla tvrdenia stredovekych alchymistov ohlasuje prichod prava cize zmrtvyvstanie. Dominikovia nam teda prinasaju posolstvo nadeje.
Psychika: Su to extroverti, ktori potrebuju spolocnost, pretoze stale maju co povedat. Siroko sa otvaraju vonkajsiemu svetu a usiluju sa, aby mal z ich vedomosti a presvedcenia osoh co najvacsi pocet ludi. Tato otvorenost voci vonkajsiemu svetu ma aj zopar nevyhod, lebo pluralizmus nuti tieto povahove typy privelmi prijimat nazory inych, az napokon sami nevedia, na com su.
Vola: Tato vola si najde sposob, ako byt silna, no napriek vsetkemu je pomerne nerozhodna. Celkom jedoducho preto, lebo ma proti sebe mimoriadne silne spojenie emotivnosti s reaktivnostou. Sme teda svedkami boja dvoch taborov, kde zavse prevlada vahanie, inokedy nerozvazne ciny.
Emotivnost: Z celkoveho hladiska nie je velmi vyznamna, ine mena ju maju ovela vacsiu, ale tu ju podopiera reaktivnost rovnakej urovne, co vytvara pomerne nestalu, ba vybusnu zmes.
Reaktivnost: Intenzivna reaktivita nie je dostatocne podporovana cinorodostou, co privadza tieto povahove typy k istej psychickej nestalosti. Su skor objektivny a mozeme sa s nimi pustit do palcivych , ba chulostivych tem bez obavy, ze by opadlo do fanatizmu alebo by ironizovali. Usiluju sa ziskat naklonnost svojho okolia, nevedomky sa obklopuju ludmi, na ktorych maju skutocny vplyv. Ich sebadovera je velmi preimerna a casto sa necitia vo svojej kozi....

moni1412
21. jan 2008

lubka: dakujem...ozaj toho bolo dost, nemusela si vsetko 😅 mala si dost prace s tym...
zvedava: si uz v 8.mesiaci? Myslime na teba, drzkaj sa....co nespravime pre nase babätka, ze?!

lubkagaa
21. jan 2008

Aktivnost: je zaujimava, ale vobec nie je dostatocna na to, aby umoznila uplne kontrolovat precitlivenost povahy. Pri nich by sme nemali pouzivat slovo studium, ale vedomosti a v niektorych pripadoch reminiscencie, lebo nemame dojem, ze sa ucia, ale ze si spominaju. Su doma v mnohych oblastiach, ktore sa zdaju zahadne ci zmatene tym, co nemaju rovnaky sposob vnimania ako oni, a ich studium bude casto dvojake ako ich charakter. Vskutku ich pritahuju povolania, ktore podaktori mozu pokladat za zvlastne: spisovatelia vedeckofantastickych romanov, archeologovia, ucitelia nekonvencnych teorii atd. Kedze su to silne zjavy a maju vela cara, stavaju sa z nich vynikajuci rozhlasovi i televizni reporteri. Pritahuje ich vsetko, co suvisi s vlnami: budu zrucnymi rontgenologmi ci letcami. V kazdom pripade musia zit nezvycajnym sposobom, ak chcu uskutocnit svoje najtajnejsie sny.

O chvilu dalsia cast 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

zvedava: ahoj medzi nami, nemas to lahke...ale ak bude vsetko OK rychlo pri drobcovi na to zabudnes..len tomu ver. Viem, ze je to tazke lezat...ja som tiez lezala, ked som mala trombozu som sa nemohla hybat, ale obcas pomoze, ze mame elektroniku a aspon nam pridu myslienky na ine veci 🙂

moni1412
21. jan 2008

lubka: nerob si starosti, nevedela som, ze az tak vela. 😕

lubkagaa
21. jan 2008

moni..to je vpohode...cvicim si prsty 🙂 xixi... no len neviem..co hovoris na tom, co citas? 🙂 vpodstate je to dost pozitivne 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

A aspon mas aj co citat a aj zvedava 🙂
zvedava: mas uz vybrate meno?

moni1412
21. jan 2008

aka je to kniha? kto je autor?

lubkagaa
21. jan 2008

Intuicia: Ich intuicia je silna, v istych chvilach takmer zenska. Su pritazlivi a maju zivu predstavivost. Malym Dominikom netreba dovolit, aby si svoj zivot vysnivali na miesto toho, aby ho zili.
Inteligencia: Maju synteticku inteligenciu, problemy preletia a ihned postrehnu hlavne linie. Nezaoberaju sa podrobnostami, co moze vyvolat iste tazkosti. Rodicia musia tymto mladym ludom vnutit dusevnu disciplinu, ktora ich dovedie k tomu, aby sa zaoberali aj jednotlivostami, hoci oni chcu vediet iba vseobecne. Maju dobru pamat.
Citovy zivot: Su velmi citovo zalozeni a ich zmyselnost je spontanna. Neuspokoja sa s hmlistym ci neurcitymi prislubmi. Potrebuju, aby ich milovali a aby im to aj povedali. rodicia nesmu podcenovat citove moznosti svojich deti, lebo tie by neznost, ktoru by od nich nedostavali, velmi skoro hladali niekde inde.
Mravny charakter: Takmer by sme mohli povedat, ze sa riadia skupinovou mravnostou, natolko sa potrebuju podelit o svoj zmysel pre zodpovednost s inymi ludmi, ktori maju rovnake presvedcenie a principy. No ich osobna prisnost je dostatocna na to, aby sa vedeli v zasade odvratit od spolocnikov s pochybnym spravanim. Zvycajne su pomerne mysticky zalozeni a potrebuju verit v nieco, co presahuje kazdodenny zivot. Su pripraveni podniknut ozajstne putovanie v pravom slova zmysle i v prenesenom, aby objavili svoju intelektualnu ci duchovnu pravdu.
Zaver: Slovo citlivy sa tu casto opakovalo a domnievame sa, ze je klucom k tejto povahe, ktora si vyzaduje predovsetkym pochopenie a lasku. Pravda, chce sa k vam, priblizit, ale potrebuje najma to, aby ste ho ocakavali, lebo sa desi samoty...

lubkagaa
21. jan 2008

Kniha sa vola inac: Vplyv mena na zivot
Autor: Pierre Le Rouzic
Ale je clekom zaujimava hlavne uvod, kde su popisane veci, podla coho meno vyberat.

lubkagaa
21. jan 2008

som ta riadne zahltila 🙂 😨

moni1412
21. jan 2008

velka vdaka, len ma mrzi ze si s tym mala tolko roboty. Musela som ist na chvilu prec, bola som pre auto, brat ide s kamionom prec, tak nam pozical...uff, to bola fuska 😉 este si tu?

lubkagaa
21. jan 2008

Ano som som 🙂 ale coo..ja som pracant od prirody 🙂 sak som v robote na to doplacala...ale zasa som rada, ze som mozno trosku potesila a rozptylila 🙂
A nesoferovalo sa ti zle?

moni1412
21. jan 2008

jasne ze si potesila 🙂 v pohode, aj ked som uz dlho nie...zvladla som to. sme tu obaja zivi a zdravi. 😉

lubkagaa
21. jan 2008

super...🙂
Vidis, sa mozem opytat..mas pokupene dake tehotenske veci, kde si kupujes? alebo co tak rada nosis?

janyba
21. jan 2008

🙂 ste to tu rozbehli .. ja som dnes zas mala take hnusne krce. fuj, esteze uz prestali. mala by mi prist pizza na veceru , tak sa tesim. inak , o 7mej vecer si drahy spomenul, ze ma dieta v skolke .. nezabili by ste ho ??

lubkagaa
21. jan 2008

a aku pizzu? Juuj ja si dam v stredu u nas v pizzerii.
Na to by som povedala ach ti chlapi 🙂

moni1412
21. jan 2008

tu u nas je jeden obchod s tehotenskymi vecami a ake su drahe, keby mali aspon cosi dobre na vyber...jedni nohavice mam a bluzku tehotensku...aj tak som stale doma. Dnes som si kupila normalne tricko s dlhym, celkom pekne. A ani nebolo tehotenske, akurat trochu dlhsie. Tie nohavice nosim a svetriky striedam, co som mala pred tehu. ale uz mi zacinaju veci byt male, nechavaju odokryt brusko, budem musiet este nieco kupit. Vy mate urcite lepsi vyber...

lubkagaa
21. jan 2008

No je lepsi vyber, ale ja tiez vela von nechodim, ja som si kupila jedny rifle, vrch nosim, co mam uz predtym kupene a jedine som si teraz objednala cez net mencestrove nohavice na traky.
Ale aj tak najradsej nosim som si kupila trojo teplakov anie nie drahe, tak je pravda ze boli z blsaku, ale su perfetne na telo a hlavne nemau pevnu gumu, cize ma vobec netlacia na bursko.

lubkagaa
21. jan 2008

teda uz ani pisat neviem 😝 .
janyba: a co za krce si mala? si bola kvoli tomu u doktorky?
Inac babenky Vas nebolieva hlava pocas tehotenstva?

janyba
21. jan 2008

lubka - pizza bude hawai .. tu ja mozem .. ked nie som tehu, este si doobjednavam na to nivu.
u doktora som nebola , to mam psychicke teraz .. presne viem z coho .. len zvysim magnezko. = hlava ma boli a toci sa mi , len ked to s nim presvihnem 😉
oblecko mam - 2 rifle , tricka , nejake mikinky, teplacky .. mimo tych rifiel nosim tie veci aj doma. a 2x saty, raz sukna a nejake bluzky.

moni1412
21. jan 2008

janyba: on bol fakt do siedmej v skolke?chudiatko 😨
lubka: no, najhorsie je, ze nemozem ani brat tabletky ktore mi jedine zaberaju na bolest hlavy...tak si to odtrpim, ked boli.

lubkagaa
21. jan 2008

a kavu pijavas? A ty si kde kupovala tehotenske vecicky?
A ako reaguje mala na surodecna nastavajuceho?

janyba
21. jan 2008

on= ona.
a znie to hrozivo, ale nasa skolka funguje standartne do 20:00 .. takze nebola zabudnuta. este nie su doma. on si myslel, ze ju vyberu nasi - akurat im to zabudol povedat 😀

lubkagaa
21. jan 2008

moni: doktorka mi dovolila teraz uz pit aj kavu, tak pijem kavu a pridam kopec mlieka, obcas to trosku pomoze. Ale tiez mi hovorila, ze teraz dost zien sa stazovalo na bolesti hlavy, vraj to moze byt sposobene tlakom.
Kedy ides najblizsie do poradne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre