Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
24. jan 2008

tak to je druha vec...lekari, ale zatial co som pocula, tak vo Zvolene su teraz velmi dobri lekari, aj sestricky, dufam sa nepomenia, kym pojdem rodit 🙂.
No bola som cely tyzden u maminy, ale vpodstate sama, ta chodi do roboty, ale sak keby nieco bolo, tak zdviham telefon...ked som mala pred dvoma rokmi trombozu, tiez som lezala doma sama a to som sa mohla hybat len zachod a spat. To bol zazitok.
Ty si kedy citila prve pohyby?

lubkagaa
24. jan 2008

moni: celkovo som teda pribrala zatial 6 kg asi. No a asi ako som zisitla, ze som schudla, tak dneska mam taku chut na pizzu... ale mam navarene aj maso doma. Dnes sa asi moj zaludok zblaznil 🙂.

moni1412
24. jan 2008

z coho si mala trombozu? z coho sa vlastne robi? nas maly zacal v 20tt, presne na Silvestra. ale este doobeda, ked este nebolo vela petard.
baby, keby ste videli nasho Murka... spinka az na najvyssom poschodi svojho 2metroveho domceka...trcia mu labky, ale je mu tam asi dobre. aj ja chcem, aby mi bolo tak dobre 😒

lubkagaa
24. jan 2008

trombozu som dostala z antikoncepcie - a to som tiez nechcela ist do nemocnice, lebo ma len bolelo lytko a bala som sa, ze na mna doktori nablacia - chirurgovia u nas to radi robia, ze kvoli takej somarine idem - ze ma boli noha, ale nakoniec sa ukazalo, ze to bola tromboza - zrazenina krvi. Keby som nesla do nemocnice, tak tu uz nie som, vcas mi ju dioagnostikovali, len som 3 a 1/2 tyzdna musela lezat s vylozenou nohou a hybat sa len WC a spat postel.
Takze shaggy: nic nie je blbost so vsetkym treba radsej ist k doktorovi, nech to preveri.

No Murka by si mala odfotit 🙂 xixix...

moni1412
24. jan 2008

mam ho odfoteneho...je taky zlaty. spachtos jeden
pytam sa, lebo som pocula o jednej babe, co bola v lete pri vode a napila sa studenej vody, mysleli si,ze z toho jej je zle...ale ta to neprezila. vtedy som sa rozhodla, ze uz nebudem brat ziadnu HA. potom si uz asi nebrala ziadnu, ze?
hmm,pizza... ja si planujem objednat v sobotu, budem doma sama a varit asi nebudem...a mam na nu uz dlho velku chut

janyba
24. jan 2008

ahojte ..
no ako sa mame ? xixi .. ja som vcera zacala 30ty tyzden .. kto sa tesi so mnou ? 🙂 hned som si aj objednala zavinovacku, deku do autosedacky, teplomer , a baldachyn do postielky s hniezdom a oblieckami .. taky set .. biely s bledomodrym - obliecky su bledomodre s mackami - no .. bude sranda , ak by mi na sone dalsom povedal , ze jaaaj .. no .. dievcatko 😎

shaga
24. jan 2008

janyba gratulujem🙂

shaga
24. jan 2008

moni este k tomu vystupu k tej upratovacke, ved som jej aj svoje povedala ale nech sa stara o seba a ja uz sa normalne hambim chodit na pohotovost ja by som bola najradsej keby poradne boli kazdy tyzden

moni1412
24. jan 2008

janyba: vsetci sa tesime s tebou...uz to mas za par....
nevadi, ved dievcatko a modra je v poho, nie?

janyba
24. jan 2008

shaga .. akurat som si precitala tvoje prisp. , neboj .. aj ja mam taky vytok. furt to hovorim lekarovi a nic .. vsak ked ocikavas ten papierik u nho , tak by sa to ukazalo. a ozaj by toho muselo byt vela, aby bol problem .

moni1412
24. jan 2008

shaga viem co je to za pocit...sok a potom si vravis ze naco si tam chodila?! ja sa dam tiez casto zneistit takymi ludmi...ale fakt to od nej nebolo mile.na mna raz vybehla jedna upratovacka v tescu....odvtedy ked ju vidim, drzim sa bokom.

shaga
24. jan 2008

janyba ja neocikavam u neho ziadny papierik ale uz som kludnejsia a verim, ze je to vsetko ok akurat vceraj a dneskaj mi stale tvrdne brusko

janyba
24. jan 2008

moni .. dnes je zase tky dnik , ze ma mrzi ze nesmiem von .. slniecko svieti . aspon som si stromceky v kvetinacoch vonku poliala.
+ ale tie ruzove sety boli krajsie , tak ked by to malo byt dievcatko, tak radsej ten .. ale zas kym to pride, kym to poperieme ap. - no nebudem ja cakat na dalsie sono - to mam tusim o tyzden.

janyba
24. jan 2008

shaga ja som tak v sobotu zjedla 16tbl. magnezka = max. davka 4g. ale v nedelu uz bolo dobre.

moni1412
24. jan 2008

janyba: 16 tabl.???????? 😲

janyba
24. jan 2008

moni .. to mi doki povedal ze mozem kludne ak by moc tvrdlo brusko - aby mi ten steh neprerezal krcok. neboj, neordinujem si samoliecbu 😉

lubkagaa
24. jan 2008

ahojte...no som spat, mala som navstevu 🙂.
janyba: gratulujem k 30temu tt a ja napr. neviem, co to bude, ale uz mam modrosedy kocik zajednany 🙂 a do positelky veci take medvedikove tiez modre, sak ak bude mat modre oci po mne, tak ak bude aj dievcatko, bude jej to pasovat xixi.
shaga: neboj sa ist radsej na pohotovost a kasli na ostatnych, fakt je to len a len tvoje zdravie a nikoho ineho.
janyba: to sa ti ako inac podarilo16 tabl zjest?

lubkagaa
24. jan 2008

moni: potoom som uz ziadnu antikoncepciu veru nerbala, nemohla som ani nemozem.
Volal mi aj manzelicek, ze ak velmi chcem, tak ma zoberie na pizzu 🙂. Joooj...taketo chute mat 😝

moni1412
24. jan 2008

janyba je to take odstrasujuce uz len to cislo...ze 16tabletiek...uffff
lubka ty sa mas....tak si ju vychutnaj, ja snad v tu sobotu. idem na chvilu off, este sa tu dnes objavim.papa zatial

janyba
24. jan 2008

lubka - vsak nie naraz 🙂 pizza .. to sa tusim stava takym symb. tehu jedlom 😉

moni- papa

lubkagaa
24. jan 2008

moni: tak pekny dnik zatial..ja idem tiez off, idem trosku nieco porobit. 🙂 drzkajte sa babenky...

lubkagaa
24. jan 2008

janyba: no sak ale to 16 znie hrozne. 🙂
ta pizza asi hej, ale zasa nejem ju na kila 🙂 len raz za cas. 🙂

shaga
24. jan 2008

janyba ja mozem zjest max. 3 tabletky a neuskodi to malemu ked si ich tolko pojedla?

zvedava
24. jan 2008

Ale ste sa rozpisali 😎
Shaga, ja viem, ze teraz ta neukludnim, ale plodova voda moze kludne aj pomalicky potichucky odtekat dlhsiu dobu, to by az tak nevadilo, lebo sastale tvori nova, ale je tam riziko zanesenia infekcie... Moze ist aj o moc a to zistis jedine podla zapachu. Pokial si chces byt uplne na istom, daj si vlozku a ked tam opat nieco vytecie, chod s nou k lekarovi (svojmu alebo na pohotovost) a tam ti na to kvapnu isty roztok a zistia, ci islo o plodovu vodu. Tie testy v lekarnach dostat len vynimocne a su strasne drahe...

shaga
24. jan 2008

zvedava moze too byt ked som zatvorena krcok mam na ****3cm

janyba
24. jan 2008

tak snad ten lekar vie co vravi. 🙂 ked mi povedal ze ak bude treba , tak 4g denne kludne mozem , tak som si ich kludne dala .. za 2 mesiace po prvykrat.

zvedava - ale vsak aj prave preto sa ocikava ten papierik.
shaga - ty ani moc nenosis na poradnu ?? ved to od zaciatku na kazdej poradni mi kontroluje - bud donesiem a papierik tam strci , alebo priamo tam mi da ten testovaci a ja idem na wc.

shaga
24. jan 2008

janyba ten parierik sluzi na to aby sa zisstilo,ze ci mas krv v moci a este volaco

janyba
24. jan 2008

no neviem - ten papierik ma asi 7 tych testovacich kuskov - takze podla mna 1en je aj na plodovu vodu.

shaga
24. jan 2008

ten papierik ma vela tych test.kuskov ale myslim,ze to je na to, ze ked mas v moci infekciu tak ti ukaze na v akom stadiu je pokrocila

moni1412
24. jan 2008

shaga kazdy ten dielik toho pruzku je na nieco ine...krv, bielkoviny, neviem ci aj cukor nie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre