Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

moni1412
28. jan 2008

lubka ta fotka je super, ja som ju raz uz tiez pozerala 🙂

lubkagaa
28. jan 2008

moni: jeeej ahoooj ako sa mas? Co robkas? Ja som na nu narazila len teraz, ale sa mi velmi paci... 🙂 Inac aj u vas v noci fukal taky vetrisko?

moni1412
28. jan 2008

Netujem 🙂 a manzel robi obedik.... 😉 Tu bol strasny a nasa ulica je na takom otvorenom priestranstve, sme na konci sidliska skoro. no hroza. aj Murko nam celu noc plakal pred dverami, asi sa bal, chudiatko 🙂

lubkagaa
28. jan 2008

moni: si sa vobec aj vyspala? Ja som si zasa bola prihriat obedik, dneska som daka hladna ako vlk. A neviem, co od radosti by som zjedla 🙂 tebe co dobreho vari muzik? Ale dnes aspon svieti o dusu slniecko. 🙂

moni1412
28. jan 2008

lubka robil fasirky, pojdeme papat...no ani som sa nevyspala, to ako ked ti babätko placka 😉

zvedava
28. jan 2008

Ahojte tehulky. Dnes je vazne krasne pocasie, skoda, ze musim lezat tu v nemocnici, isla by som sa rada prejst... Ale uz to tych par tyzdnov vydrzim, uz sa mi to krati, potom pride babo a jar a ja si budem moct vychutnavat prechadzky kazdy den 😎 Kazdopadne mi lezanie teraz len prospieva, lebo sa mi nalez nezmenil a konecne mozem aj chodit - zatial len na WC a do sprchy, ale aj to je pre mna uzasne 😀 A bola som aj na ultrazvuku, malemu sa dobre dari, je cca o tyzden vacsi a ma priblizne 2325 g. Takze dalej polihujem 😎

jankapo
28. jan 2008

Zvedava, ved vy ste uz kraaasne velkiii.....ved to je uuuplne super. Velmi sa tesim. Povedz si ze mozno uz len 5 nediel a si mama, ved to neuveritelne ubehne, uvidis. Aj ked ty uz si mama...no tak budes vacsia mama...xixi.

Ozaj, hladala som Eliu, neviete o nej nic, myslim ze sa ani na marcovkach neukazala, tak snad je vsetko ok aj s nimi...

lubkagaa
28. jan 2008

moni: toto pocasie nas asi trenuje, an to, aby sme si zvykli aj nespat v noci, ci celkovo nase sny 🙂.
zvedava: drzim siiilno palceky, aby ste dalej tak rkasne rastli obaja. aj ti zakyval maly?
celkovo krasny dnik babenky...ja som konecne kludnejsia, som sa napapala 🙂, pozeram tv a kde tu kukam, co sa deje na internete.

avanka
28. jan 2008

Ahojte, tak som dnes volala o vysledky triplle testov a sestricka povedala, ze je vsetko v poriadku...odpadol mi kamen zo srdca
Rozmyslam nad 3D UTZ, uz je aj u nas v Senici, len mi bolo povedane, ze vraj to presvecovanie je pre babo skodlive, tak teraz neviem, 7.2 idem na poradnu, tak sa asi opytam lekara
A este 1 otazka, kedy sa vam vytvorila ta ciarka od pupka nadol? Ja ju este nemam

lubkagaa
28. jan 2008

avanka: podla toho, co som citala, tak nie kazdej zene sa vytvori spominana ciarka na brusku, to je individualne. Gratulujem k dobrym vysledkom. Ja som tiez rozmyslal na 3D ultrazvukom, ale som si povedala, ze ak na sone zistime, co to je, ani nepojdeme. Vacsinou sa chodi vtedy, ked si na sone nie si ista a podobne.

avanka
28. jan 2008

dakujem, ked ono je to lakave, vidiet tam toho drobca...
Keby som uz mala aspon pohyby, nech vobec viem, ze som tehotna....len mam strach, ci to vobec spoznam

lubkagaa
28. jan 2008

avanka: ja tiez stale este cakam na pohyby, tak viem ako to myslis 🙂. Vraj sa to da spoznat vlemi lahko mi bolo povedane, tak cakam a verim 🙂, neboj sa. Je lakave ho vidiet a myslim si, ze az take skodlive to nie je, ved je to na podobnom principe ako bezne sono a na to tiez chodis raz za cas, ani na 3D sono nechodis kazdy den, to by uz bolo nieco ine 🙂, tak sa neboj.

avanka
28. jan 2008

Nebojim, len niekedy je otrava mat v rodine 2 lekarov (brat a svagrina), vsetko je skodlive a od vsetkeho ma odhovaraju

lubkagaa
28. jan 2008

avanka: no tak to mas veselo 🙂 lekari v rodine... 🙂 ale tak zasa treba nechat trosku priebeh aj prirodzenemu chodu 🙂. A co ti oni odporucaju? A co tvoj manzel na to?

moni1412
28. jan 2008

zvedava to uz mas fakt zachvilku, to zvladas 😉 ako pises, jar uz budes naplno uzivat s drobcom, drzte sa 😉
avanka ta ciarka co spominas sa nemusi spravit kazdej zene, napriklad ja ju nemam....mozno sa vsak robi neskor.
lubi cau ty si co mala na obedik? 🙂

jankapo
28. jan 2008

babulky, avanka, pigmentova ciarka sa vam moze urobit neskor,ak ste svetle blondinkove typy, tak ani vobec... 🙂
ja som tmava, a nam sa urobila asi v 23tt, ja som si to nevsimla, az manzel...vratil sa zo sluzobky a ze "jeee, vy uz mate ciarku...!" a pozeram do zrkadla a fakt.... 😵 a myslim ze je stale tmavsia...
a 3D je podla mna ok, raz urcite sa nemoze nic stat...ved to by sa rodili same postihnute deticky... 😉

lubkagaa
28. jan 2008

moni: no ja som si robila morcacie masko pecene na kyslej kapuste so zemiakmi a morcaciu polievku s veeela zeleninkou. Boli sme s manzelom v obchode na nakupe, tak som sa vratila teraz a oddychujem. 🙂
jankapo: to mas pravdu. 🙂 sak sa rodia zlate deticky 🙂 klop klop...ja sa zatial vytesujem z mojej neterky, ktora sa tiez narodila minuly rok v juni, je uzasna a zlatucka a vzdy ked som s nou, no viem ze by som nemala, ale neoddolam, musim si ju zobrat na ruky a trosku ju povodit po byte, tak sa vie tesit a usmievat..juuj keby aj moje bolo take zlatunke. 🙂

lubkagaa
28. jan 2008

pocuvajte, ja som si vsimla, ze v poslednom case dako zdrobnujem...to uz je predmamickovsky syndrom? 🙂

lubkagaa
28. jan 2008

Chcem sa opytat, ktore ste uz boli na Odber choriových klkov CVS - vam to lekarka povinne robila, ci ste mohli odmietnut?

avanka
28. jan 2008

Lubka, prave oni mi ten 3D neodporucali kvoi tomu presvecovaniu...pred chvilou som spominala mnzelovi, ze sa objedname a nepochodila som....vraj on chce babatko vidiet uz hotove a ze nam to staci na beznom UTZ, kam chodieva so mnou...
Ten odber je o com, ja som o tom este nepocula

moni1412
28. jan 2008

lubka tiez nejak neviem o com hovoris.... 😨

jankapo
28. jan 2008

lubi a preco by si mala ist? to nie je to co amniocenteza? proste nejaky odber cez brusko, nie? to by som urcite odmietla.... 😒 ja by som totiz za ziadnych okolnosti nesla na potrat, takze zbytocne vysetrenie pre mna a stres ako pre mna tak i pre babatko....a ma to vela vela rizik. 😨

lubkagaa
28. jan 2008

janapo: sak ani ja to nechcem, len som si nebola ista, lebo niekde to pisu ako povinne vysetrenie, ale tiez si myslim, ze je to zbytocne a hlavne, ze aj to moze ohrozit babatko. Len so chcela vediet, ake vy mate s tym skusenosti.

lubkagaa
28. jan 2008

sa ospravedlnujem, ze som vas tak doplietla, nasla som tento odborny nazov na nete, proste odber plodovej vody dutou ihlou cez brusko sa to vraj vacsinou robi a je to tiez na potvrdenie ci dietatko nema dake vrodene chyby.

elia
28. jan 2008

Ahojte babenky,
davnejsie som tu nebola, zatial nastastie vsetko OK, stale drzime 2v1 🙂 Ale celkovo chodim na konika uz zriedkavejsie, cely den v podstate beham po internete a kazdy den sa sustredujem na nejaku vec o ktorej zhanam detailne info. Tie mesiace lezania zo mna urobili internetovu maniacku. Kedze lekar vravel ze uz nemusim uplne az tak prisne lezat, tak som sa vcera zabavala likvidovannim skvrny na detskej kosielke, a kedze som perfekcionistka, nakoniec sa mi to podarilo az 4. prostriedkom - obycajnym Lanza mydlom na pranie (Vanish, zlcove mydlo, octova voda nezabrali). Viete cim som sa bavila dnes cely den? Pozerala som porovnavacie testy pracich praskov, uz mi asi fakt sibe 😀 😀 😀 . A dospela som k tomu, ze napriek roznym diskusiam a foram je predsa len ten najnovsi Persil gold lepsi ako Ariel (predtym bol Ariel lepsi ako ten stary Persil power pearls). A co ma uplne prekvapilo tak prasky su ucinnejsie na skrvny ako tekute prostriedky, tak asi nabuduce kupim Lovelu uz ako prasok, nie tekutu.

Lubkagaa - neviem ci sa vobec odber choriovych klkov robi na Slovensku, myslim ze u nas iba amniocenteza

Avanka a mne sa tiez ta ciara zacala robit az niekedy po 22. tyzdni, a stale tmavne, nemam ju len po pupok, ale ide mi az pod prsia.

A inak tie pohyby su velmi individualne, ja som zacala citit v 19. tt - a to som vraj zacala citit skoro, a to ze to boli pohyby som prisla az spatne na druhy den ked som sa zlakla ze co to je - vtedy som si uvedomila ze to je kopanec, a taky isty som mala aj den predtym, len som si to nejako neuvedomila. Spociatku boli pohyby iba 1-2x za den.

jankapo
28. jan 2008

lubi, to nie...ono, myslim ze to ani nemozu prikazat...odporucane je to zenam vo vyssokm veku, alebo ked vyjdu zle tripple testy, poslu ta na amniocentezu a tam to bud potvrdia alebo vyvratia...fuu...ale ma to tolko rizik, ze by som nesla...

jankapo
28. jan 2008

no elia, uz sme sa o teba bali a ty takto.... 😉 🙂

zvedava
28. jan 2008

Nebojte sa kvoli pohybom, ja som pri oboch detickach citila veeelmi skoro pohyby - pri dcerke v 17 tt a teraz uz v 15 tt, ale pri prvom som si az spatne po tyzdni uvedomila, ze to, co citim su vlastne pohyby babatka 😉 Ono je v tom 18-19 tt este velmi malicke, tak sa mu len obcas podari kopnut tak, aby ste to citili, inak sa hybe stale. V tom 7 mesiaci uz budete chvilkami chciet, aby nemalo taku silu, teraz kopance, alebo skor u mna uz len prevalovanie a natahovanie v brusku, maju riadnu silu 😝
Elia - tak ty si vazny maniak na prasky 😀 Dik za recenziu, asi kupim ten persil, lebo dlhe roky pouzivam ariel a v poslednom case nema sancu vyprat mnohe svrny na dcerkinom obleceni ani za pomoci vanishu 😠 Ja zase cely cas vybavujem rozne veci z nemocnice, aby to bolo do porodu hotove - pupocnikovi krv, monitor dychania a zalezitosti okolo babatka (postielka, vybavicka - aby chudak chlapec nemal len ruzove vecicky po dcerke 😎)
A 3D ultrazvuk - kazde presvecovanie navyse nie je dobre, aj ked vedecky zatial z dovodu kratkeho obdobia pouzivania ultrazvuku nedokazali jeho skodlivost pre plod. Ja som pri dcerke na nom bola, lebo to bola jedina moznost aby aj manzel videl co mam v brusku, ale nemali sme stastie a tvaricku sa nepodarilo nasnimat, a o tom vlastne 3D komercny je. Takze teraz sme ani o tom neuvazovali.

lucia31
29. jan 2008

😕 😕 😕 kde ste vsetky? 🙂 dnes je tu nejako mlkvo....ja tiez len tak na skok,lebo onedlho pridu moji chlapi, tak idem nieco ukuchtit,cely den som nejaka ospala 😔 ..dufam,ze sa mate fajn, mna baba v noci riadne stuchala,asi sa jej uz nepaci ani lezanie na pravom boku, uz mi zostava teda len lavy bok a potom uz len stojka 🙂

elia
30. jan 2008

Ahojte babeny,
ja som tiez nesla na 3D, ja som sa uz bala uplne vsetkeho, a zda sa mi ze sa to pouziva este prilis kratko na to aby vedeli jednoznacne potvrdit neskodnost.

Zvedava: som rada ze ta moja recenzia na prasky zaujala. Ked mi bude este takto zasibavat a nastudujem si nejaku dalsiu temu, znovu podam recenziu 🙂 🙂 🙂

Luci a to poznam - ja mam pocit ze mala je uz uplne vsade, ked lezim na chrbte tak ma tlaci, uz aj na boku... no uz aby som mohla zacat normalne behat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre