Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lucia31
5. feb 2008

.....tak uz som tu z obchodu /mam ho nastastie rovno pri bytovke/ a idem daco ukuchtit 🙂 elenitka, to fajn, ze len pre takuto "malickost"..i ked som citala, ze moc jemny teda doktor nebol 😒

suzana121
5. feb 2008

AHOJTE BABULKI MAM PROZBU SOM NA PN ALE JAKSI MNA POSLEDNU DOBU DOST HLAVNE VECER POBOLIVA BRUSKO JE TO NORMALNE?????,,

jankapo
5. feb 2008

Babulky moje, idem na par dni (dufam) do nemocnice, na infuzky, vlastne ani neviem preco, citim sa dobre, kontrakcie nemam, mozno len preventivne, ale ostala som tak sokovana ked mi to povedali ze som sa ani na nic nepytala.... 😢 😢
Ja robim co mozem tym ze nic nerobim, viac neviem, ☹ som z toho velmi nestastna a mam pocit ze sa zastavil cas a my sa snad toho 38tt ani nedockame. 😔 Drzte sa tu, ja sa ozvem ked sa vratim.

lubkagaa
5. feb 2008

jankapo: Tak ti drzim tuho tuho paste, aby vsetko dobre dopadlo. Bude urcite vsetko OK, verime aj za teba a toho drobceka 🙂.

lubkagaa
5. feb 2008

jankapo: a nebud smutna...je to tazke, ale mozno ta lekar len preventivne posiela do nemocnice...musi sa aj on dako istit. Nebojkaj sa...

elia
5. feb 2008

jankapo neboj, zavisi aj od lekara ako sa k tomu stavia, ja som uz v tehu zazila aj hystericku lekarku ktora ma hrozne stresovala, aj kludasa lekara ktory ma skor upokojuje, pritom diagnoza je stale ta ista...
Ber to ako prevenciu, budeme na teba mysliet a drzime ti palceky aby tych dni v nemocke bolo co najmenej. A potom sa hned ozvi.

elia
5. feb 2008

suzanna121: vacsinou je to uplne normalne - v tehu sa roztahuje maternica a to moze trochu boliet, ale ja som toho nazoru, ze radsej vyzerat ako hypochonder a ist k Dr. 3x zbytocne ako raz neskoro

lucia31
6. feb 2008

dobre rano..
jankapo, tak ako napisala elia, zalezi vela od toho, ako sa k tomu stavia tvoj lekar...ja mam tiez takeho, ktory je skor opatrny, nie vzdy optimisticky, ale uz to beriem viac menej s nadhladom...drzim palce, myslim na teba a verim, ze bude /a aj je/ vsetko ok..

zvedava
6. feb 2008

Jankapo, tak drzim palce, aby si vazne isla len na par dni, nie ako ja, ze idem na par dni a som tu uz piaty tyzden 🙄 Ale uz sa mi to snad krati a pomaly aj domov budem moct ist, pokial sa mi nalez nezmeni...
Elia, to je dobre, ze mozno budes aj prenasat 😀 😀 Som sa na tom pobavila, ale je super, ze uz mozes sa aj pohybovat, teraz len zbieraj kondicku, aby si porod a starostlivost o babo po tych mesiacoch lezania hravo zvladla 😎

skatte
7. feb 2008

Ahojte, holky.
Ako Vám dobre, že ste doma, mňa to v tej práci nebaví, Ja mám svadbu v júly a hneď po nej sa budeme pokúšať o bábo, veľmi sa tešíme. Holky a kedy Vás doktorka vypíše na rizikové? Stačí ak je dotičnej zle, vrajcia toči sa jej v hlave a tak?, lebo ja mam kolegyne čo už potratili sa zhodli sme sa, že je to zo stresu v práci, že sa necitili dobre. Ja mám strach, že sa to stane mne hoci som mlada (23r.)Tak pekný dník, pa MIRKA

avanka
8. feb 2008

Ahojte,
tak som vcera bola na ultrazvuku, vsetko je dobre, priemer hlavicky mame 4,35 cm, priemer bruska 13 cm a stehnovu kost 3 cm, bolo to fajn, ale pohlavie este nevidel, tak slubil, ze o mesiac na poradni nam urobi dalsi ultrazvuk zamerany na pohlavie..
Inak obe babiny uz poctivo pletu svetriky, su uzasne

avanka
8. feb 2008

A tiez uz mam vychadzky, od dnes som na PN, doteraz som si cerpala nahradne volno a staru dovolenku, tak sa dnes chystam do mesta. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
A povedal mi aj, ze placenta uz nie je scestna, je len nizsie polozena, rastom maternice sa vysunula a vysuva.....
Ja som bola taka happy, tak som sa ho pri vypisovani PN pytala na to, ci ma nechce pooslat do prace, ale vychovavatelka mentalne postihnutych v ustave sa mu nezdalo vhodne povolanie pre tehotnu zenu........

lucia31
8. feb 2008

avanka, skvele spravy 🙂
ja idem s mojou placentou na kontrolu v pondelok, tak uvidim, co mi povie...dufam, ze si dala povedat a posunala sa vyssie 🙂 nemam a ani som nemala ziadne tazkosti, tak verim, ze to tak aj ostane..ja mam vychadzky dva krat do dna, ale niekedy som taka leniva, ze ani nikam nejdem 🙂

avanka
8. feb 2008

Aj ja mam vychadzky 2 krat do dna, ale vies teraz je to pre mna nove, ved od Silvestra som okrem navstev u lekara bola vonku len 2 krat
Idem si vybavit DM poukazky pre tehotne, tak som zvedava, ake tam budu zlavy...mate ich uz niekto?
Luci, neboj, bude to fajn.......potom napis, co a ako

moni1412
8. feb 2008

ahojte, baby....tak fajn spravy, avanka. Ja tie dm poukazky mam....su tam nejake zlavy na urcite produkty, potom po narodeni dietatka vraj bude cely balicek poukazok.... 🙂

elia
8. feb 2008

Ahojte babeny,
avanka to je super spravicka 😅 . Ale to som nevedela ze DM poukazky su aj pre tehotne, ja som myslela ze len ked sa uz predlozi rodny list dietata. Maju o tom nejake info aj na ich stranke?

elia
8. feb 2008

Moni diky, to som si ani nevsimla. A v akej hodnote su tie tehotenske kupony? Na aky tovaru su zlavy?

graziela
8. feb 2008

Ahojte babenky,
v tejto "teme" som tu nova...Dnes som sa vratila po tyzdnovej hospitalizacii z nemocnice.
Dovod: placenta praevia + vysoky TK. Vsetko to malo velmi rychly spad: minuly tyzden v piatok som bola po mesiaci v poradni, najskor bola vyplasena sestricka, ktr. mi namerala TK140/100 a potom dr. pri uzv zacal hystericit, ze este k tomu aj placenta nizko polozena, ze treba ist do spitala. Tak ma vyplasil...den predtym mu totizto jedna pacientka s rovnakou diganozou takmer vykrvacala, ked odmietla hospitalizaciu a ledva ju rychla sanitka previezla do nem., ihned robili cisarrsky, no boli pri nej asi vsetci sväti...mohla prist o zivot ☹ Takze ma patricne vyplasil...V nemocnici ma ale hned upokojili,ze ta diagnoza vobec nie je taka strasna, placenta je 3 cm od branky, takze vobec nebrani v porod. cestach a keby aj bola porebna sekcia, tak je to v pohode. A co sa tyka tlaku, kedze som mala pri 1.thu pre-eklampsiu, obzvlast si davam na to pozor a doma poctivo meriam parkrat za den. Na moje upozornenie, ze som uz pred tehu mala kolisavy tlak, ma moj gyn. odporucil na interne, a od 12tt uzivam Dopegyt a chodievam na preventivne prehliadky na interne - diagnoza "syndrom bieleho plasta".Rano som mala tlak v norme, preto som tomu nevenovala zvlast pozornost. No ale nakoniec mi v nem. objavili bakteriu v moci, aj v posve. Takze nasadili ATB (ospexin) a cipky do posvy (macmiror),1.dni pichali parkrat za den magnezium do zily, neskor uz len tabl.
Stav sa mi posl. dni zlepsil, v moci su uz len stopy krvy, no dufam, ze do tyzdna sa to uplne prelieci, lebo v opac. pripade by som si musela ist polezat opat do nem. a na dlhsie.
Mate niektora z vas podobne problemy?

moni1412
8. feb 2008

elia su tam zlavy napriklad na Lovelu (tekutu), prebalovace podlozky, krem pre tehotne, caj pre kojacie matky...väcsinou je zlava okolo 20-30Sk. Nie je to zle 😉

pizzamati
8. feb 2008

aHOJ Graziela. no to ma merzi že si mala také problémy ale hlavne že si už v poriadku. Aj ja som mala začiatkom tehotenstva problémy aj zvýšený TK aj som krvácala každé 3 týždne. vždy som krvácala v sobotu tak som chodila na pohotovosť ako na klavir. Ale nikdy mi nepovedali z čoho to je že sa uvidí nikdy som tam neležala, len mi dali lieky a šla som domov. Po 18 týždni som prestala krvácať a odvtedy sa držim. Nič nemožem robiť, len sa motám. 😵 Takže davaj na seba pozor. a drž sa. 😵

suzana121
8. feb 2008

ako sa mate?

graziela
9. feb 2008

Ahoj pizzamati,
dakujem za povzb. slova. Ja verim, ze bude dobre, no som pripravena na vsetko. Jedna vec, co znepokojuje mna a aj doktori ma preto viac sleduju je, to, ze na konci 1.tehu som mala pre-eklampsiu. Takze ten tlak je u mna samej od zac. tehu pod prisnou kontrolou, meriam si ho aj parkrat za den. No v poradni mi tak ci tak vzdy stupne, ale to je taka psych. zalezitost, pretoze viem, ze vsetci su upriameni prave na moj tlak, vtedy sa mi nahrnie krv do hlavy a vysledok je potom uplne skresleny... Spolieham sa teda na moj tlakomer doma, ktr. sa zatial drzi. No kedze viem, ze pre-eklampsia moze prepuknut od cca. 24tt, budem mat obavy stale.
Doma sa setrim, po tyzdni lezania sa zafucim aj pri min. cinnosti, takze na vyber ani nemam.
No urcite to nebudem ani potom prehanat.
Drzkajte sa aj vy 🙂 , nech to dotiahneme do uspesneho konca !!!!

graziela
9. feb 2008

Este by som sa vas chcela opytat, ako to je vlastne s PN a vychadzkami?
Ja mam PN vystavenu z nemocnice, do 3 dni sa musim hlasit u svojho gynekologa, ten by mi zrejme mohol aj povolit vychadzky.Mate na to nejaky specialny papier v pripade kontroly, a su tam aj presne urcene hodiny?
Ja chvalabohu nemusim dodrziavat az taky prisny kludovy rezim, dr. mi pri prepustani z nemocnice povedala, ze len ziadne take tury a podobne...

lucia31
9. feb 2008

graziela, ja mam na tom tlacive /zelene/tie dva sa davaju zamestnavatelov na PN urcene aj vychadzky dva krat do dna-presne urcene hodiny..
inak, mne zistili v 20tt placentu nad krckom, cize ho pekne krasne prekryva...ale tazkosti nemam ziadne a pevne verim, ze sa aspon trosicku posunie, aby nebola priamo nad nim...v pondelok idem na kontrolu po styroch tyzdnoch, tak uvidim...ty ju mas pekne a rastom maternice sa ti este posunie vyssie, tak v pohode 😉

elenita
9. feb 2008

Ahojte babulky! Chcem sa Vas este spytat, Vy chodite na predporodne pripravy? Mozete cvicit take tie cviky pre tehotne? Ci je to individualne? 😕

graziela
9. feb 2008

Ahoj Lucka31, mne dali z porodnice 2 tlaciva -jedno zelene a jedno cierne. So zelenym vraj mam ist ku svojmu gyn. a to cierne si mam nechat doma. Na to zelene mi vraj bude gyn. pisat prehliadky.Tebe kto a kde napisal tie hodiny vychadzok?

pizzamati
9. feb 2008

ahoj graziela. Ja mám na PN_ke na zelenom papiery to je pre teba napisané vychádzky dole v rámčeku, ale to ti musi napisať tvoj obvodný lekár alebo gynekollg, ja som vedená na peenke u obvodného. 😵 Ten čierny dáš gynekologovi do karty a ked skončiš peenku ten odovzáš do roboty a ten zelený vrátiš lekárovi a on hoé pošle na sociálku. 😵

mimusik
9. feb 2008

Ahojte, chcem sa Vás spýtať či môže miminku uškodiť silné kýchanie, príp. kašel. Pýtam sa preto, lebo vždy ma potom pichá v podbrušku a keď idem na WC, bojím sa či sa niečo nestalo. Sretli ste sa niekedy s tým, že by žena po kýchnutí / kašli začala krvácať? Ďakujem za odpovede.

graziela
9. feb 2008

Pizzamati, dakujem za objasnenie.Ja som totizto este nikdy nebola PN na taky dlhy cas, vacsinou som to riesila dovolenkou a pod.
A ako je to vlastne s vyplacanim nem. davok?Pokial si pamatam, tak prve 3 dni je to 25% z priemernej mes. mzdy, dalsich 20 dni 55 %, a kto a kolko potom plati davky? Treba zajst potom osobne na soc. poistovnu?
Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre