Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

mirka8429
17. feb 2008

pipinka82...no termin mam 19,4 ale mam dojem ze mi ho zle vypocitali lebo nemam pravidelny menstruacny cyklus...a pred otehotnenim som ho mala az 38 dnovy tak preto...lekari povedali ze to bude urcite skôr...ale je mi jedno kedy len nech je vsetko v poriadku a nech je maly zdravy...chcem sa opytat nemas nejaku skusenost s epiduralkou?

pipinka82
17. feb 2008

Nie nemám žiadnu skúsenost som 1x tehula,ale ani ti neviem poradit v tomto lebo kamošky rodili prirodzenou cestou a jedna cisárákom.Ja mám termín 8.8.2008 dobré že?Ale ja si myslím že to bude ajtak skôr.

mirka8429
17. feb 2008

pipinka82...no aj ja som prvy krat tehotna...ale som pocula ze ked rodis normalne môzes poprosit o epiduralku ale si za nu aj zaplatis...ale ze vraj citis len tlaky a neunavis sa tak..ze sustredis sa len na tlacenie a nie aj na bolesi....ale co ja viem...kamoska co somnou lezala v nemocnici na rizikovom tak chcela urobit ale nakonice sla na cisarsky....tak neviem teraz🙂) a uz vies co to bude?

pipinka82
17. feb 2008

Ešte neviem že kto sa to skrýva vo mne,ale ja nechcem epiduralku vydržali to iné vydržím aj ja.Ja som počula o tom len tolko je to nebezpečné lebo ti to zavedú vedla miechy a že necítiš pri tom dobre pôrodné vstahy.Aspon vieme pri pôrode bez epid.čo si iné vytrpeli,ale stojí to za to a hlavne ked ho budeš držat v náručí zabudneš aj na tú bolest.

mirka8429
17. feb 2008

no mas pravdu--asi aj ja budem rodit bez epiduralky..sak ked to vydrzali ine.....teda pokial nepojdem na cisarak ale ja by som radsej rodila normalne...

pipinka82
17. feb 2008

aj ja by som radšej normálne rodila dúfam že to tak aj zostane.Ešte nevieš čo to bude?Ty nechceš íst na 3D ulrazvuk?Ja ano tento týž.sa idem objednať.

mirka8429
17. feb 2008

no bude to chlapec....na 3D som nebola ale sla by som...z akeho okresu si ak sa smiem spytat?

pipinka82
17. feb 2008

Galanty a ty?

mirka8429
17. feb 2008

ja som od Kosic.....kolko stoji taky 3d ultrazvuk

pipinka82
17. feb 2008

Podla toho V akom meste si ho dáš spraviť od:800 do 2000 ja chcem íst do BA a tam sa to pohybuje od:1200

mirka8429
17. feb 2008

aha no u nas je to cca 1500 co som teraz pisala s jednou kamoskou co ona bola...ale mozno pojdem...je to super vec

pipinka82
17. feb 2008

To je aj pamiatka ale aj vyšetrenie hned spolu.A budeš kludná že je úplne v poriadku no nie.

mirka8429
17. feb 2008

no to hej..sak ja teraz uz druhe antibiotika beriem...joj niesom nadsena...bola som v nemocnici a tam som chytila infekciu tu klebsielu ci co to je a dufam ze to malemu nejak neublizi...clovek ide do nemocnice s 1 diagnozou a odide s 5 jooj....

pipinka82
17. feb 2008

No veru radšej nemocnicu aj ja obchadzam kým môžem,lebo to neni sranda v takomto stave.A ani hocijaké antib.nemôžeš brat.Tak ti držím palce aby to bolo o.k

mirka8429
17. feb 2008

si este tu?strajkoval mi trochu internet...no ved toto ze hociake atb nemozes brat..tieto mi predpisal gynekolog

pipinka82
17. feb 2008

No však oni vedia čo môžu predpísať.Aj mne to blbne.Asi je pretažená siet.

mirka8429
17. feb 2008

no moze byt....to sa stavaa...celkom je dobra tato stranka nie?...uz by som chcela rodit...ale este musime pockat🙂))))))) jooj uz cem mat mimi doma🙂) a ked si predstavim klystir..hehe ja si dam predpisat Yal..je to lepsie akoklystir...je to vo flasticke 70 ml....a klysstir je nejak 2-2,5 litra

pipinka82
17. feb 2008

To som nepočula že je aj niečo iné,to ti tam taktiež pred pôrodom dajú?

mirka8429
17. feb 2008

nie to si musis dat predpisat u svojho gynekologa....vola sa to Yal...a stoji to u nas cca 120 sk

pipinka82
17. feb 2008

aha a to čo tak isto posobi ako klystir? 😎

mirka8429
17. feb 2008

no ano...ides mozno 2 krat na wc ale ucinky su tie iste....jedna co somnou lezala v nemocnici tak si to priniesla...sestricka najprv nebola nadsena ale potom si to velmi pochvalovala....a mozes si to dat aj doma....ved sa na to spytaj potom svojho lekara....

graziela
18. feb 2008

Ahojte!
Mirka8429, tie bakterie nie su nic moc, ja som sice mala v posve "len" bakteriu faecalis, co je vraj bezne a nie tak nebezpecna bakteria, ale ATB (ospexin) som brala hlavne kvoli infekcii v moc. cestach. Neviem, ci mi ta liecba zabrala, lebo ja som predtym ani potom nemala ziadne obtiaze (ziadne bolesti, vytok, ci palenie). Uvidim na buduci tyzden, v piatok mam ist opat na odbery, tak len dufam, ze mi to pomohlo...
Ta tvoja bakteria je asi trosku komplikovanejsia, niekde som citala, ze moze vyvolat aj predcasny porod, preto ti zrejme a pichali tie kortikoidy (steroidy) na dozrievanie plucok. V najhorsom pripade budete ty aj babatko pripraveni na predc.porod a ak tam ta bakteria este bude, tak urcite zvolia cisarsky rez, aby sa babatko cez por. cesty nenakazilo.Nemusis mat velke obavy, v takom vysokom stadiu tehu uz je velka sanca, ze babatko bude v poriadku.
A co sa tyka klystytu: Monzo sa va, to bude zdat zvlastne, ale mne ten klystyr bol normalne celkom prijemny...Ked si predstavim, ze takto poriadne mi uz creva nikto neprevetra..teda aspon najblizsiu dobu... 😀 Tiez som mala predtym obavy, ze ake to bude... ale vobec to nie je take neprijemne, naozaj...a je to vlastne nevyhnutne, ved si predstavte, keby ste mali pri porode plne creva .... Takze to berte ako nevyhnutnost...
Ja som mala moznost vyskusat aj klystyr aj prehanadlo a poviem vam, to druhe bolo ovela neprijemnejsie.Neviem presne ako sa volal ten roztok, ale musela som ho vypit kvoli kolonoskpii (1metrova hadica cez ritku do creva, brr), 1 den pred vys.,a poviem vam, ze to bolo hrozne, cely den predtym nic nejest, iba pit a ritka ma uz po celom dni tak stipala, ze som si ju musela natriet rybacou mastou... No, je to asi na kazdej z nas, co uprednostni... len som vas chcela upokojit 🙂

lucia31
18. feb 2008

ahojte babule, aj nove 🙂 ..ako sa mate? my celkom fajn, vlastne uplne fajn, ked nemyslim na placenticku...ale ja jej verim, ze nebude robit problemy 😉 zajtra idem do poradne, som zvedava, kolko som pribrala,kedze doma sa nevazim...a male ma kope nejak tam dole, do mechura, ci kde, normalne to az zaboli, au 😉

graziela
18. feb 2008

Lucia31, no nech sa tie nase placenticky pekne poposuvaju na svoje miestecka... Drzim ti zajtra palce, aby bolo vsetko v poriadku.
Inac, boli ste uz niektora na vys. hladiny cukru? Neviem uz presne, od ktr. tyzdna to posielaju.
A mechurik mam aj ja pravidelne masirovany, niekedy je to fakt az bolestive. Taky dobry kopanec ma vzdy vyzenie na WC, sadnem na misu, cakam a nic.. takeho plane poplachy mi robi niekedy aj 2-3x za sebou, betarik jeden
😀

moni1412
18. feb 2008

ahojte baby, viem o com hovorite.... nas maly si mechur asi myli s trampolinou, inak si to vysvetlit neviem. Je to dost zle niekedy. Hlavne neprijemne. Ale co uz. Nech si uzije v brusku co najdlhsie 🙂 Aspon viem ze je v poriadku ked ma chut na taketo vilomeniny 😀
graziela glukoza sa robi okolo 25tt...a tusim az do 28tt sa moze.

lucia31
18. feb 2008

na ten cukor sa chodi tusim od 24 do 28tt? tak nejak to mam v tehot.knizke...
..a dakujem graciela, zajtra dam vediet, i ked utz mi asi robit este nebude...

mimusik
18. feb 2008

Tehulky, chcem sa Vás spýtať či viete niečoo škodlivom vplyve častého ultrazvukového vyšetrenia do 12tt. Pýtam sa preto, lebo dnes idem na utz už po 3. krát a neviem či takto časté vyšetrenie nemôže miminku uškodiť. Na jednej strane viem, že u mňa je to nevyhnuté a aj sa veľmi teším, že ho uvidím, no na 2. strane či to pre tak malé mimi nie je silné vyžarovanie vĺn, ktoré by mohlo napr. pozastaviť jeho rast, akciu srdiečka, alebo ho vážne poškodiť. Aké sú teda vaše vedomosti a skúsenosti? Ďakujem za každú odpoveď.

graziela
18. feb 2008

Mimusik, podla mna mozes byt bez obav, doteraz sa vraj nepreukazali ziadne skodlive ucinky uzv vln na mimi.A ak je to v tvojom pripade nevyhnutnost, zbytocne si nerob vrasky. Je to urcite lepsie, akoby sa malo nieco zanebdat...
Ja si to fakt neviem predstavit, ako to bolo kedysi, ked neboli este sonografy a pod...

jankapo
18. feb 2008

Mimusik, ja som na zaciatku spinila a tak sme chodili na kontrolu kazdy tyzden, ci sa babo vyvija ako sa ma...ci bije srdienko...mne to psychicky velmi pomahalo a malemu to zda sa neuskodilo....pekne rastie, nenasli ziadnu vyvojovu vadu...verim ze sa narodi zdravunky... 🙂 🙂
Drzte sa.

mirka8429
18. feb 2008

graziela..ahoj no neviem nakolko je komplikovanejsia ta moja bakteria ale mam dojem ze mi tie atb vobec nepomahaju...uvidim co povie dalsi vyter...ku gynekologovi mam ist v 33tt a som zvedava co mi zase predpise ak to tam nahodou stale mam...dozvedela som sa ze pred pôrodom mi budu musiet dat atb do zily aby sa babatko nenakazilo..ale ak bude cisarsky nevyhnutny tak nebudem proti...len nech je vsetko ok...som rada ze aspon niekto ma na klystir dobry nazor hehe ja som pocula o jednom roztoku vola sa Yal...a je to asi 70 ml roztoku a ze vraj ucinky ma rovnake ako klystir..kamoska co somnou lezala v nemocnici na izbe to mala...tak sa este rozhodnem..lebo poviem pravdu ze z tych hadic co som videla mam hrôzu uz teraz...a co mi pichali tie injekcie na dozretie pluc babatka tak to by ich mal mat uz dozrete..vsak...a v pripade ze by sa narodil aj niekedy teraz tak by nemal byt problem??dufam ze hej...joooj mam obavy...lebo ten predcasny pôrod mi hrozil..podla lekarov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre