Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

zvedava
20. feb 2008

Graciela, to ano, aj moj manzel maximalne pomaha, aj ked ma stresujuce povolanie. Takisto babky sa napriek tomu, ze este robia, staraju o malu, takze si nemozem stazovat. Ono len budem mat fofry, ked sa maly narodi a budem sa venovat dvom malym detom 😀 😀

jankapo
20. feb 2008

mirka, tvoje babatko ma idealne podmienky....plucka uz ma isto zrele, takze by dychalo pekne samo. a vaha je tiez pekna...tuto jedna konikarka porodila v 33tt, maly mal 1850g, dychal sam, krasne papa, chvilku bol v inkubatore kvoli zltacke, rastie....neboj sa, moja....pozri si kludne album- deina...to je ta mamina co predcasne porodila, bez priznakov...
a ake lieky beries? nie magnzeium lactici? tie su dost velke, ale ja uz som si tak zvykla ze hltam dve naraz... 😉 🙂
kolko ma tvoj krcok? moj ma od 19tt 1,5cm....

zvedava
20. feb 2008

Mirka, v 32 tt ma babo uz velku sancu prezit, najma ked ti pichli kortikoidy na vyvoj pluc. Ale ani si takto predcasny porod nepripustaj, proste donosis babo minimalne do 36tt 😎

zvedava
20. feb 2008

janka, aj ja mam krcok palpacne cca 1,5 cm, ale ked na ultrazvuku ho merali (cez brusko), tak mal az 3,8 cm 😨 Tak to teda nechapem, ako mozu v tom byt az take rozdiely 🙄

jankapo
20. feb 2008

och, zvedava, tak tebe uz tu nemocnicu nezavidim... 😒 ty aj s manzelom si pre mna normalne ze hrdinka...necitis sa slabo? sak mna bolia nohy, ked sa postavim na par minut....povedz, ako my budeme rodit? 😨

jankapo
20. feb 2008

cozeeeeeeee? no super....tak to je sila....no pocula som ze su v tom velke rozdiely, ale az take? to akoze mozno lezime zbytocne ci ako? lebo sa som zatvorena....len kratka... 🙂

zvedava
20. feb 2008

janka, ja neviem ani ako k autu dojdem, ked ma odtialto pustia domov 😀 Budem naberat tie zvysne tyzdne len kondicku, aby som vazne porodila 😕

zvedava
20. feb 2008

ja sa aj otvaram aj mam kratky krcok, takze ja asi az tak zbytocne nelezim... Ale tiez nechapem, ako moze byt az taky rozdiel, nijaky doktor mi to nevie logicky vysvetlit, vsetci sa tvaria, ze je to ina technika merania a preto ten rozdiel... Ale to mi ako vysvetlenie vobec nestaci 🙄

jankapo
20. feb 2008

no neviem cim to je, moje nohy zabudli ako ich prekrvovat ked su zvislo, lebo teraz su stale hore...a vyjdu mi strasne zily a bolia... 😒 uz mi svokra kupila tie stahujuce navleky...aby som nemala krcove zily.... 😖
joooj, zavidim aj tebe aj elii, ze uz to fakt mate za par....

zvedava
20. feb 2008

janka, krcove zily zatial chvalabohu nemam, ani pri malej som nemala... A neboj, za chvilu to aj ty budes mat za par, ked si doma, ubehne to rychlejsie ako tu v nemocnici. Tu mi to vazne pripada ako niekolko rokov keby som tu bola 😖 Normalne uz kibicujem lekarom do roboty 😲 😲 😀

mirka8429
20. feb 2008

jankapo no tak to sa mi ulavilo...takze ked mi pichali tie injekcie na plucka tak ak nahodou by sa narodilo teraz tak na jisku by neslo?uz len do inkubatora?...môj krcek bol od 23 tt skrateny a potom sa mi to zhorsilo v 28 tyzdni a to som sla do nemocnice a teraz ma tiez 1,5cm...lekar mi povedal ze sa to nezlepsi ale ze sa to nesmie zhorsit...tak lezim ale uz ma vsetko boliiiii ale cem vydrzat aspon do toho 37 tt xixi snad sa to podari...a beriem magne B6 3x2 tablety a popri tom na infekciu som brala najprv unasyn a teraz som dobrala ospexin...ako ti je dobre ked hltas aj 2 tablety naraz..a ja neviem ani jednu🙂

mirka8429
20. feb 2008

zvedava no dufam aj ja ze to cim dalej dotiahnem...len ked mne bezi cas tak pomaly a vkuse len lezat fnuuk...aj ja som bola v nemocnici...a to mi zobralo minimalne 5 rokov zivota....vkuse infuzie a tablety a niekedy tie sestricky boli dopletene komu ake lieky idu a tak sme im museli my hovorit co a ako xixii uz sa tam chcem vratit akurt tak na pôrod..ale ktovie...ako dlho si uz v nemocnici?

graziela
20. feb 2008

Ahiojte babenky, tak vidim, ze dnes sa to tu trosku rozprudilo, ani neviem, na co mam skor reagovat...
S tym krckom zatial nemam ziadne skusenosti, moj krcek bol posl. vysetreni pred 2 tyzdnami v poriadku, tak som sa tym doteraz ani nejako nezaoberala...ved akoby uz nebolo dost tych problemov, co mam teraz... ☹
A ked mimi tlaci na mechur, resp. ustedri dobry kopanec, tiez sa mi zda, ze mi ide babo zdola vyskocit...je to asi normalne, ved viacere piseme, ze mame taky "problem"...
Kondicka, kondicka....och jo...ja uz teraz o 2 tyzdnoch lezania doma + v nem. mam pocit, ze nic nevladzem...ono je to tazke, odhadnut svoje moznosti, alebo ako to mam nazvat...a o to vacsi zmätok, ked jeden lekar povie, musite lezat, ziadne vychadzky a pod. a druhy lekar, len sa musite setrit, to zn. ze ziadne velke tury... No ale asi kazda nast. mamina si zvoli ten setrnejsi sposob a radsej sa zybtocne neprecenuje... Ja si to tiez neviem celkom dobre predstavit, ako budem fungovat hned po porode a to este po sekcii pravdepodobne...Ono to ide ale vsetko lepsie, ked je babo aj mamina zdrava, takze po porode si moze vacsina len vydychnut... Mne sa pri 1.tehu po porode vsetko len zacalo...tolko, co som sa ja nabehala po porode po doktoroch, som nestihla za cely dovtedajsi zivot...Bolo to pre mna jedno z najtazsich obd., hoci nie kazdemu je to pochopitelne..."Boze, ved mas doma zdrave dieta..." Ja len dufam, ze tentokrat sa karta obrati a budem sa moct plna energie a v zdravi venovat svojmu babatku 🙂
To prajem samozrejme kazdej mamine... 🙂

mirka8429
20. feb 2008

graziela aj ja sa citim taka slaba..cez den by som spala a v noci sa budim a nemozem spat lebo nijako sa mi nedobre lezi.....a kazdu chvilu na wc..a moj maly je v brusku taky aktivny ehhe v noci som sa zobudila ze mu trci nozicka xxixi take mile je to ....

uva
20. feb 2008

Ahojte tehulky, práve dnes som sa medzi vás zaradila a ešte som z toho dosť mimo, tak som si čítala vaše skúsenosti a aspoň trošku ma to ukľudnilo,že nie som sama a možem sa dozvedieť veľa užitočného od tých čo ste si to preskákali so šťastným koncom. Som v 30tt a doteraz som si myslela,že mám bezproblémové tehotenstvo. Ale dnes som nastúpila k novému mladšiemu lekárovi a odchádzala som od neho s plačom. Okamžite ma dal na PN,vraj mám malý krčok a tvrdé bruško, nariadil oddychovať, užívať magnezium, v prípade problémov utekať do nemocnice. Dosť ma teda vystrašil, čo to znamená? čo vlastne možem robiť? musím len ležať alebo možem aspoň navariť 😒 ?

elia
20. feb 2008

Uva co lekar to iny nazor, jeden ti povie ze mozes vstat iba na WC a do sprchy, iny to zase az tak prisne neberie... No ja som to pre istotu brala fakt poctivo - varil, pral, zehlil... vsetko iba manzel, ja som ho len navigovala z gauca.

Inak baby ta dlzka krcka - krcek sa sklada z casti ktora smeruje do posvy - a tuto cast lekari odhaduju pri vysetreni manualne. A potom je tam este ta skryta cast krcka, ktora je vo svaloch, a ktora sa da odmerat iba UZV - sem patri aj vnutorna branka, ktoru inak ako UZV nevedia posudit. Preto je uplne normalne ze pri pohmate vyjde dlzka krcka 15mm a cervikometriou vyse 30mm. Aspon mne lekar povedal ze sa musia obidve metody kombinovat, aj ked je dolezita celkova dlzka krcku aj s vnutornou brankou, UZV sa zase nevie posudit tuhost krcka...

uva
20. feb 2008

hmm to bude komplikované, tak ja budem tiež radšej len ležať,ale manžel je pracovne dosť vyťažený,odíde skoro ráno a príde večer,tak to jedlo budem musieť nejako riešiť a ostatné počká 🙂
lekár ma teda poriadne nalakal tak preto som vyplašená , čo može vlastne sposobit krátky krčok aké komplikácie?

mirka8429
20. feb 2008

uva ja som v 32tt a tiez mi zistil ze mam skrateny krcek...ale potom som sa zacala otvarat a musela som do nemocnice....tak bude dobre ak budes lezat a pod nohy si podkladaj vankuse....nerozculuj sa, nezdvihaj nic tazke a taktiez nevar, a nerob domace prace...je to tazke ale mimi je prvorade....a poviem ti ze pobyt v nemocnici nieje moc ruzovy....a ak by si tam bola manzel by to musel zvladnut tak ci tak sam...tak o to sa neboj....a to ze ti tvrdne brusko to je skoro bezne...to asi kazdej z nas...ber magne B6 tak ako ti to predpisal lekar..ja ho pre istotu beriem az 3x2...ale ak to ma pomoct mimi tak ok....ja tiez len leziim a sem tam zbehnem dole ale teraz zbohom domace prace...musi zvladat manzel..ale je v pohode🙂

zvedava
20. feb 2008

Elia, no vidis, ako pekne si to vysvetlila, to nevedia tak pekne aj lekari vysvetlit? 😀 Ale nie, mne to jeden teraz na UZV tiez vysvetlil podobne ako ty, tak som spokojna. Inak, podla UZV ma krcok cca 2,5 cm.
Aj lekarka ma vysetrila, stav sa nezmenil a neuverite, ale zajtra idem konecne domov!!! 😀 😀 😀 😀

mirka8429
20. feb 2008

zvedava hej...normalne by mal mat krcek 2,5 cm...ale môj uz ma len 1,5 fnuk

zvedava
20. feb 2008

mirka, krcok ma podla ultrazvuku kludne aj 5 cm, to len moj ma 2,5 cm 🙂 Palpacne mam tiez cca 1,5 cm krcok... A to uz riadne dlho...

mirka8429
20. feb 2008

zvedava no ja ked som od zaciatku chodila ku gyn...tak stale pisal ze hrdlo dlzky 2,5 cm...a potom zrazu pozeram ze kratsie uz len 2 cm a teraz uz len 1,5cm...ale ty si uzv 36tt tak to mas pôrod skoro tu🙂

uva
20. feb 2008

no mimi určite na prvom mieste,tak sa to budem snažiť užívať to leňošenie s vyloženými nohami,veď sa ešte nabeháme, do nemocnice by som nerada, dúfam, že za dva týždne na poradni ma doktor už len poteší 😒

graziela
20. feb 2008

Zvedava, tak to je super sprava, vidis, raz si sa konecne dockala...hoci este nie konca, ale ten pride... super, tesim sa s tebou!!!! 🙂 🙂 🙂

elia
20. feb 2008

Zvedava - to je super, snad ti uz pomalicky dovolia aj chodit a naberat kondicku, tu po tom dlhodobom lenoseni budeme potrebovat 😒 .

lucia31
22. feb 2008

ahojte dievcata,ako sa dnes mame ? 😉 elia, tbe tam bude onedlho svietit 40tt 🙂 ja som stale ok, ani neviem, ze som tehotna, ale snazim sa setrit..na buduci tyzden idem v stredu na cukor a co si spominam, tak mne to celkom chutilo 🙂 10. marca pride nas kamarat, gynekolog z Pisku, tak sa na mna kukne /na placentu 😉 /, ma tu znamu lekarku, gynekologicku, tak mi u nej urobi utz a tak...

jankapo
22. feb 2008

Ahojte babulky.
Elia- ideeeeeeeeeees.... 🙂 Uz sa nevieme dockat Lucinky. Straaaasne sa tesime. 😵
Luci, ty mas uplne super pristup, to sa mi paci.S cukrom som nemala ani ja ziaden problem, kludne aj kazdy tyzden, len uz nelezat..xixix. 🙂
Zvedava sa nam neozyva, asi je uz doma a chysta sa na babatko....Dufame, ze sa setris aspon trosku, zvedava... 😉
Ja lezim, trosku som ale tento tyzden ulavila na poctivosti, dufam, ze sa nam nepohorsilo... 😒 Vcera mi prvykrat tvrdlo brusko, ale mam pocit ze to sa maly otacal, lebo uz ho necitim priecne, ale kopanceky do rebier. Tak neviem. Jasne ze som sa zacala hystericky sledovat...ale dnes uz mi je lepsie... 🙂
A inak- este k Uve....s tym varenim....vies ono je to tak, zacnes sice varit,co sa zda ako normalka, ale ono to sranda nie je stat na nohach, tu sa natoiahnes za niecim do skrinky, tu sa sklonis po nieco, aj ked by si si lahla popritom, ono sa to celkom neda, stale treba odskocit, ochutnat...no ved to pozname...a zas chapem, nie vzdy to ide, nic nerobit... 😒 snad sama zistis co je uz na teba vela a kde su tvoje moznosti...drzim palce

jankapo
22. feb 2008

Luci, ja som si tu 30tku vobec nevsimla.... 😕 😀

lucia31
22. feb 2008

jankapo, mne to hned udrelo do oci 🙂 waw, tesim sa na nu aj ja 😉 ..ja to mam o dva dni za 100dni,tiez sa vytesujem...
akurat mi volala kolegyna z prace, ze ako...no ako?fantasticky, leharo, ranajky v posteli, knihy, telka, jednoducho uzasny veget...normalne mi zavidela 🙂 a vlastne aj ja sama sebe, je mi skvele a uz mi takto asi nikdy nebude 🙂 tak si to vychutnavam..

uva
22. feb 2008

ahojte tehulky, ja sa tiež nemozem stazovat, rano si vstanem kedy chcem, telka, kniha, netík... ale som doma iba 3den tak uvidime ci nechytím ponorku 🙂 tiež si stále hovorim uživaj si dievča kym sa da, este aj muzik mi minule ze uzivaj si to ze ta obskakujem dlho to nepotrva 🙂 ale obcas si proste nedá aspon poliat kvetinky ale faaakt sa snažim, dokonca uvazujem ze zavolam svokru zehlit co je u mna veeeeeeeeeeeeeeeeelke prekonanie 🙂 ale mozno si to este rozmyslim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre