Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lili1
28. nov 2006

Ahoj andrejka 😅 , ja som mala injekcie merional 11ks a potom 1x orgalutran, kamarátka mala tiež hyperst. synd. vyberali jej aj vodu z brucha a teraz má 2,5 ročnú dcéru takže sa toho neboj skôr hovoria že to pomôže .
beriem 3x 2 utrogestan , 3x1 dufaston a estrofem 1xdenne. teraz som v 8tt tak dúfam že ten estrofem by som už mohla vysadiť( vraj sa berie až do 3 mesiaca). Držím palce aq daj vediweť ako dopadol ultrazvuk. 🙂 Ja idem 6.12 na ultrazvuk a mala by som dostať aj tehu knižku. 😀

aaandrejka
28. nov 2006

uvidime, co s tym hyperstimulakom ;) ja som brala puregon...

ale ty uz musis byt v ovela vacsom cisle, teda, tyzdni ;) ja som mala opu 30.10. a uz som v 6+1tt... to sa pocita tak, ze opu (odber vajicok) - 2 tyzdne, to je akoze zaciatok prveho tyzdna (ako keby od ovulacie, tak ako sa to pocita pri normalnych prirodzenych tehotenstvach)... ty si uz teraz v 10tt ;), len babo v brusku ma 8 tyzdnov 🙂 lebo gravidita trva 40 tyzdnov, ale v skutocnosti dieta v sebe nosic "len" 38 tyzdnov ... a mate aj nejake mrazaciky? nechavate ich este?

erika222
28. nov 2006

ahojte aj ja som na rizikovom už od začiatku t.z. od 9.tt mi začalo bývať tak zle že som nemohla vstať z postele a trvalo to až do 6.mesiaca parádne som schudla,ale konečne je to preč (teda nie úplne) a už som aj pribrala čo som stratila, ale doktor ma necháva už doma nechce ma na 2.mesiace poslať do roboty takže som doma a každý deň poctivo vymýšlam čo zase robiť.ale nejako to ubieha niekedy pomaly a inokedy zase rýchlo 😒.Včera som sa naučila štrikovať tak sa snažím niečo vyčariť pre bábenko.

lili1
28. nov 2006

ahááá,som v tomto nováčik, inak som si to myslela že sa to tak počíta, ale ja som to počítala od transféru . Zajtra idem na krv tak sa to sestičky opýtam . Mám ešte 2 mrazené 4 a 6 bunkové. Ešte si ich necháme 😉

lili1
28. nov 2006

Ahoj Erika .len pekne doma oddychuj a štrikuj 😉 . Ja sa niekedy tiež nudím ale väčšinou čítam knihu alebo pozerám telku...

froschka
28. nov 2006

baby ja by som sa jako rada naucila strikovat hlavne koli ponoztickam pre mimi xi xi

aaandrejka
28. nov 2006

lili, to je usper, aj my mame nejake, ale len zajtra sa dozvieme, kolko a ake 🙂 tiez si ich zatial nechame, pre istotu 🙂 som zvedava, co ti povie sestricka, ale myslim, ze to bude tak, ako hovorim ;)
ja som doma od odberu vajicok, uz piaty tyzden a tiez sa nechystam do prace, kedze mam dve prace a kopec stresu 🙂

lienka79
29. nov 2006

Na margo vitaminov..
Ja som opred otehotnenim brala niekolko mesiacov kys.listovu aj Cal.babyplan

nezabudka84
29. nov 2006

Ahojky Lienka, ved to si nemusela aj jedno aj druhe.V calibrume je dost kys.listovej.Ona len zabranuje, aby babatko nemalo vyvojovu chybu.To skor Ecko sa ma brat viac.Ono to pisu v letaku, ze ktore je na co.

gulicka
29. nov 2006

no, nie je to celkom tak, nezabudka, zalezi od zdravot. stavu tehulky, ci snazilky, ja som tiez MUSELA brat kys. listovu, a Calibrum kvoli ostat. vitaminom, dokonca kys. listovu na predpis kvoli vyssej gramazi, pretoze bezne dostupne tabletky sa beru ako vitaminy a obsahuju jej nizsi poddiel

nezabudka84
29. nov 2006

Achááá.Hura, idu taraninky.Taky maly dristosi 😝

lienka79
1. dec 2006

nezabudka..ja viem,lenze odporuca sa jest kys.listova 2x denne (hlavne prvy trimester), takze raz som jedla listovu a raz calibrum,ktory ju obsahuje..a stym E to tiez netreba prehanat....Tiez je obsiahnuty v calibrume

lili1
2. dec 2006

Ahojte baby, bola som v stredu na krv a poobede som začala krvácať len trošku . Tak som išla hneď k lekárovi a na ultrazvuku bolo všetko ok, lenže som mala to krvácanie aj na druhý deń tak som išla znovu a všetko ok len mám takú trhlinku na maternici ,tak musím viacej ležať vlestne ležím celý deň. Tak som sa chcela spýtať či mal niekto z Vás taký problém. Teraz mám len také špinenie a dostala som magnézium 500 tak si dávam to . V stredu idem na ďalšiu kontrolu tak dúfam že sa to zlepší.

loss
2. dec 2006

lili drzim palce aby sa to zlepsilo 🙂
daj potom vediet a kolko si tehulka?

lili1
2. dec 2006

Ahoj loss 😉 som začiatok 11tt . potom sa ozvem zatial je to len také ružové, len keď sa utriem . Ahoj

loss
2. dec 2006

lili tak vela lez a oddychuj drzim palce nech je vse Ok

aaandrejka
2. dec 2006

lili, kolko ebryi ti vlastne vkladali? nemhlo to krvacanie znamenat odchod jedneho z dvoch? davaj si na seba pozor a vela lez

ja idem na uzv v utorok, inak som stale na pn a ostanem az do konca

froschka
2. dec 2006

ahojky andrejka aj ja mam v utorok uzv 😀 budem mysliet na teba

aaandrejka
2. dec 2006

jej, super, aj ja na teba🙂 tvoji mali uz budu aj celkom velki ;)

froschka
2. dec 2006

no jooooo ja si fandim ze uvidim jedem pipicek aspon xi xi aj ked to je viacmenej nemozne ale predsa su pripady xi ixiiii

aaandrejka
2. dec 2006

preco nemozne? ze je na to este skoro, vsak 🙂

froschka
2. dec 2006

no chalan sa da zretelne od 15tt a videla som obrazok zo 14tt xi no uvidime v podstate je to fuk len frajo uz malu slecnu ma tak ja by som mu rada aspon jedneho synka porodila xi no on sa bude tesit vsetkemu hlavne zdravuckemu

a tebe co maju povedat na uzv?

aaandrejka
2. dec 2006

no, jasne ;)

mne maju potvrdit srdcovu cinnost a povedat, ci rastu obe alebo jedno zaostava a tak... minuly tyzden na to oblo este skoro... ty si uz na prvom uzv mala obe rovnako velke?

lienka79
3. dec 2006

froschka..Pohlavie sa ta (aj to asi tazko) zistit od 18 tt..lebo chlapcom az vtedy schadzaju miesky dolu...dovtedy ich nz UZV nevidno...Maloktory gynekolog si vezme na triko, ze to povie skor..
LILI.drzkaj sa...Led oddychuj,kasli na vsetko....Daj vediet,ako sa mas...Nepapas duphaston alebo asscorutin?

loss
3. dec 2006

lili tak ako sa mas?

froschka
3. dec 2006

lienka no ja mam spec.geneticky uzv v utorok v Innsbrucku kde predpokladam ze maju super masinky a pozoruje sa napr mocovy mechur,pocet prstekov,srdiecko a rozne organy a tak mozno zachyti dr aj pohlavie.tiez si to neslubujem a verim ze sa moze mylit.mimochodom chlapca rozpozna od 15tt a dievcatko az od 20tt na isto xi no uvidime 🙂 v kazdom pripade ma zaujima prvy typ xi xi

loss
3. dec 2006

no jasne a daj vediet co mas v brusku 🙂

lili1
3. dec 2006

Ahojte tehulky , dnes je mi trochu lepšie aj špinenie prestalo 🙂 , ale ráno mi bolo hrozne zle, tak som mala dietu. Lienka: 😉 Inak beriem Dufaston estrofem a utrogestan.

Ahoj anrejka , mala som 2 embria ale to jedno odišlo skôr , mala som trhlinku na maternici tak lekár povedal že je to s toho. Ale už to prestalo aspoň dnes tak uvidím. V stredu budem múdrejšia idem na ult. a budú aj výsledky krvi. Potom sa ozvem majte sa 😉

loss
3. dec 2006

lili drzkaj sa budem na teba mysliet

aaandrejka
4. dec 2006

lili, drzim prsty, aby vsetko bolo ok! ja idem na uzv v utorok.. kedy ti to jedno embryjko odislo, bolo ho aj vidiet na uzv? alebo sa jednoducho nechytilo a od zaciatku bolo vidiet len jedno?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre