Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

graziela
29. feb 2008

Jeeeeeeej, tak elia to uz ma za sebou?????To je super sprava, gratulujeeeeeeeeeemmmmmmmm 🙂 🙂 🙂
Baby amate aj nejake blizsie info, vaha, vyska a nejake detaily???

mirka8429
29. feb 2008

ahojj graziela...ako sa mas?

graziela
29. feb 2008

Ahoj Mirka, dakujem za opytanie 🙂 mam sa celkom fajn, akurat som prave vcera vecer nad tym rozmyslala, ze ja sa ani vlastne necitim nejako choro...v suvislosti s tym mojim zdr. stavom (oblicky, zapal, asi aj stitna zlaza)...neviem, no ale je pravda, ze od 1.porodu sa citim akasi nesvoja..ale asi som si na ten pocit aj zvykla, je to cudne...Ale inac, ked na to nemyslim,tak sa vlastne nemam ani na co stazovat...
Mam jedinecnu moznost, si konecne po dlhych rokoch rano dhsie pospat, co samozrejme aj vyuzivam 😲 Rano sice musim malu vychystat do skolky, ale ona je uz taka samostatna, ze sa pekne sama oblecie, vytiahne si z chladnicky jogurtik a potom pride vacsinou manzel z nocnej a on sa uz postara o ostatne...potom cely den len tak vegetim, uvarim obedik, nieco poupratujem, poperiem, ozehlim, posurfujem na nete...takze pohodicka...bala som sa, ze sa budem nudit, ale zatial je to celkom fajn... A co u Teba nove????

mien
29. feb 2008

graziela ahoj, ako vidím aj ty máš presne taký istý dátum ako ja, a aj my čakáme chlapčeka, píšem ti, lebo kao vidím si už skúsená maminka máš jedno dieťatko, chcem sa ťa opýtať, ktorý mesiac mi prejde najpomalšie, lebo sa už neviem dočkať, už chcem čím skôr rodiť, ako to bolo s tebou, po 26 tt to ubehne rýchlejšie, alebo tak isto ako do 26tt

moni1412
29. feb 2008

graziela ja som eliu pozerala v marci...pisal tam jej manzel, mala ze mala 2,93kg a tusim 47 cm.... a za 4 hodky bola vonku 🙂 Je to take krasne....uz aby bol ten maj 😀

moni1412
29. feb 2008

mirka ahoj, tak nakoniec som si dala melir....kadernicka poradila a vraj tie farby su uz setrnejsie....Aj som dala poriadne skratit... 🙂 Ale vyzera to celkom fajn...teda aspon podla manzela 😀

mirka8429
29. feb 2008

graziela no ta ja tiez domka väcsinou lezim...a minule som sa pozbierala ze poupratujem trochu ale tak ma to vycerpalo ze som si ani nemyslela...v noci sa velmi nevyspim lebo maly je dost aktivny tak skoro kazdu hodinu som hore...a rano skoro tiez vstavam lebo muz ide do roboty tak ja sa na to zobudim....a potom tiez na nete...mala by som pisat diplomovku ale sa mi vobec nechce a ked si pomyslim kolko malo casu na to mam....tak len dufam ze to stihnem...tiez sa teraz citim nejak zle...toci sa mi hlava, je mi zle a taka unavena a slaba...no a neviem co to..a este aj hrdlo ma zacalo boliet a tecie mi z nosa....tak takto to vyzera somnou...ale inak vsetko v pohodke🙂))))) nastastie byvame teraz u mamky tak vari ona tak je to fajn....vela mi to teraz pomôze..aspon ze to🙂)))))))

mirka8429
29. feb 2008

moni caau...tak to je perfektne🙂 ja som si dala u kadernicky ostrihat tiez...do postupky a trosku skratit lebo uz dlhe som mala...a tiez rozmyslam ci si nedam sampon pred pôrodom lebo potom pocas kojenia ze sa nema...hm...nechcem vyzerat ako strasidlo aj ked muz tvrdi ze moja farba vlasov mi pristane 😀 a aky melir si si dala... 🙂

graziela
29. feb 2008

Mien,
no, nahodicka, mam takmer rovnake datumy porodu 🙂 U mna to ale asi bude mozno aj skor lebo to vyzera opat na cisarsky, takze dr. nebudu chciet riskovat. Co sa tyka toho najpomalsieho obdobia...je to asi "indivindi", mne to pri malej zacalo strasne pomaly ubiehat, ked som ostala doma na rizikovom, to bolo cca. od 7.mesiaca...Hlavne po tej psych. stranke ma to dost ubijalo - mali sme vtedy 1-izb. byt, manzel sice byval cez den vacsinou doma(aj teraz, robieva skor v noci), ale nemala som do coho pichnut, nemali sme ani internet a vonku som sa bala ist, aj kvoli malej, mala som ju prilis nizko, brala som take utlmujuce lieky, ze som ani na nic nemala chut a energiu, a okrem toho aj pocasie, vsade plno snehu (febr.mar.apr.)...
Ked si to porovnam s tymto tehu, teraz to znasam akosi lepsie, aj napriek tomu, ze mam ovela viac zdr. problemov ako predtym. Uz vyse mesiaca som vlastne doma (z toho tyzden nemocka), ale celkom fajn to plynie. Neviem, ci to bude aj tym, ze jedno dieta uz mam, takze rano pekne musim vstat, postarat sa o dcerku, vychystat do skolky, dom. prace treba urobit, navarit, poobede je uz mala doma, no a tak akosi mi to prejde...a samozrejme, internet 🙂 🙂 🙂 S nim som aspon takto v spojeni s vonk. svetom...dobra vecicka... 😀
Takze jednoznacne ti povedat neviem...ku koncu ale myslim, ze kazda mamina by to u chcela mat za sebou, aj kvoli tomu nepohodliu, nemotornosti a tak...No ja budem vdacna, ked budem moct mimi pekne vynosit az do konca, teda co najdlhsie...Ono vies, kazdy ma ine priority, ci ako by som to povedala....
Mirka,
tak vycerpana som aj ja, o tom som sa asi nezmienila...vsetko mi trva ako dlhsie, robim vsetko pomalsie a zadycham sa pri uplne beznej cinnosti...A v noci sa tiez moc nevyspim, lebo chodievam aj 2-3x v noci na WC, no a bolievaju ma klby (mam deform. jeden bedr. klb a aj kilecka urobili svoje), ale zato si polenosim cez den.Doslova si to vychutnavam, lebo take nieco som uz dobrych 5 rokov nezazila (odvtedy ako sa nam narodila dcerka) a asi to tak skoro ani nezazijem 🙂 Treba si toto obdobie uzit, este kym su miminka pekne v brusku 🙂 🙂 🙂

moni1412
29. feb 2008

mirka klasika...blond melir 🙂 Ale mi povedala ze farba ked vyrastie, tak treba potom stale farbit, co je pravda.... a melir, tam to az tak nevidno. Mne sa zada ze to mam dost kratke a manzel sa ma pytal ci som nechcela este kratsie....ale za tie tri mesiace mi to hadam vyrastie....uvidime, ci to bude tiez dobre.... ale hlavne ze sa to paci milacikovi 🙂 To som fakt rada....
ako sa inak mate, mirka? Samko poslucha? 🙂

mirka8429
29. feb 2008

graziela mas pravdu ale ja uz nevladzem ani sediet xixiix a neviem ale ked lezim niekedy mam take akoby krce v nohach..nijako si ich neviem ulozit....mas aj ty take??

mirka8429
29. feb 2008

moni ahooj🙂 no Samko neposlucha...stale sa mrvi ale uz som si zvykla 🙂 inak sa mame celkom v pohode len dnes sa citim tak zvlastne nejako...uplne slaba som a boli ma hrdlo...no teraz by ti mali rychlejsie rast vlasy..aspon mne rychlo rastu...vidim to aj na ofine ze len co dam podstrihnut uz zase musim ist🙂 a tvoj Denisko pocuva? 🙂

moni1412
29. feb 2008

mirka lazkaj si, mozno sa ta snazi cosi skolit... nedaj sa 😉 Ja som dnes tiez kupovala homeopatika na hrdlo, to neposlucha. Denisko ano....aj ten sa stale mrvi, ale je to take zlate 🙂 Uz by som ho chcela mat v naruci. 🙂 🙂 🙂 Rychlejsie? No, aby som zas nemusela do porodu este ist strihat nakoniec 😀

mirka8429
29. feb 2008

moni a vies ako sa nanho uz tesiim...juuj uz by som chcela aby bol tu....moj malinkyyy 🙂

mirka8429
29. feb 2008

moni...aj u mna je zlate ked tak vytrci hlavicku alebo nieco hehe...moje malee🙂 len neposlucha lebo sa otocil dole nozickami....ale verim ze isto sa este otoci do pôrodu...betar malicky xixixi no a myslim ze este raz pôjdes ku kadernicke hihi 😀 kedy ty tu zvyknes byt.....

moni1412
29. feb 2008

juuj, mirka....ty ho budes mat skor 😉 Ale ved sa dockame aj my ostatne. Len niekedy ma to tak prepadne, ze uz by som chcela mat po porode, drzat drobceka v naruci a brutal uzkost ze ako to zvladnem. Ale si poviem, ze zvaldli ine, zvladnem aj ja ( aspon dufam 😎 )

mirka8429
29. feb 2008

moni sak aj ja si toto hovorim...ze ked to kazda zvladla tak musime aj my...len ja uz by som aj chcela xixi a hlavne môj manzel...uz sa nevie dockat..sme boli nakupit vybavicku...uz mame skoro vsetko chybaju este take drobnosti...a kocik, autosedacka a postielka🙂 nemas icq? alebo skype

moni1412
29. feb 2008

mirka mas IP...my sme kocik objednali tento tyzden a autosedacku musime este pozriet...ale este nam par veci tiez chyba. 🙂

graziela
29. feb 2008

Mirka, na tie krce v lytkach si skus nasadit magmezium, vraj to zvykne pomoct. Ja uzivam po 3x1 tabl., ale to mi naordinovali v nemocke, ale nie kvoli krcom v lytkach...
A nebojte, babenky, zvladnete to urcite, aj tehotenstvo, aj porod...A Mirka, ty to uz ma vlastne len za par a na porod najkrajsie obd. - april. Moja 1.dcerka sa narodila tiez v aprili a velmi si to pochvalujem...priroda sa prebudza, slniecko uz krasne hreje, plienocky na balkone rychlo schnu, babatko netreba moc babusit a tie prechadzky.....ochchchhchchch

mirka8429
29. feb 2008

graziela no ja beriem magne B6 a mne dal 2tablety 3 krat denne....a stale to mam,....ale uz len obcas...tak je to neznesitelneee jooj....a ten april hej aj ja si pochvalujem...do leta sa pekne vyvinie a kocikovat môzme jedna radost🙂 aj ja som sa narodila v aprili xiixi

mirka8429
29. feb 2008

moni no my uz kocik ako tak mame predstavu aky by sme chceli..sme pozerali na internete na www.babyland.sk a ostatok to uz malickost...to moze kupit aj manzel ked ja nahodou budem v pôrodnici🙂

graziela
29. feb 2008

Mirka, no nic-to. skus len nejako vydrzat...predstav si, ze by si musela prechodit cele horuce leto s takym velkym brusinom, nohy, ruky ppuchnute z tepla, pot atd. To si ja uz vobec neviem predstavit, hoci ja este v maji a juni si este uzijem toho, ale nejako to zvladneme...ved to stoji predsa za to 🙂

mirka8429
29. feb 2008

graziela no hej...a este pri tych horucavach...juuj...sak ja ked som bola na zaciatku tehu a to som este ani nevedela ...sme boli v bulharsku a tam som to zistila...a mne bolo tak nevolno ze som asi zbytok dovolenky stravila na izbe...tak si viem predstavit ako by to bolo teraz...dufam ze aj druhe sa podari tak v takom obdobi..xixi a manzel ze druhe aby vyslo v januari....lebo ja som sa narodila v aprili a teraz to vychadza na april a on je v januari tak ze preto...hehe ale nieeeeeeeeeeeeeeeeee... 😀 jaaj filozofujem tu o druhom a este ani prve nieje na svete...no

lubkagaa
1. mar 2008

ahojte babulky, ako sa mate? citam, ze tu mame aj novych ludi dalsich a nove infosky 🙂.

avanka
2. mar 2008

Ahoj Lubka, dlho si sa tu neobjavila, mas nieco nove?

mirka8429
2. mar 2008

ahojte babulky ako sa mate?jaaj vcera som vypila asi 5 poharov coly tak mi zachutila...a maly bol 2krat taky aktivny ako stale...a dnes rano som sa zobudila a maleho necitim...tak som sa zlakla 😅 az som musela zatriast brusko a sa zobudil 😀 a teraz uz vytlaca hlavicku a tak...ale som spokojna ked ho citim...lebo poviem vam ze som sa riadne zlakla..lebo on sa stale hybe 😀 😀

moni1412
2. mar 2008

mirka ahoj. Colu? Dodala malemu energiu, co? A sa cudujes ze dnes oddychoval.... ved musel dospinkat 🙂 ako sa inak mate? som dnes u nasich, tak len skok som sem behla 🙂 peknu nedelu vam prajem 😉

mirka8429
2. mar 2008

moni ahooj..aj my sme boli na navsteve na chvilku u svagriny..nedavno sme dosli 🙂 no hej colu sme pili 🙂 tak chutilo..dnes mal zase puding a kolacik...ale kopkaa a vytlaca sa tak toho moc nedospinkal 😀 uvidime co bude v noci 😀 aj tebe peknu nedelu 🙂

jankapo
6. mar 2008

Dievcata, no nejak nam upada nasa tema, co je svojim sposobom dobra vec... 😉
Uz sme ako sa hovori, blizsie ako dalej, tak verim ze nepisete lebo sa mate dobre a nie ze lezite niekde v nemocnici... 🤐
Mna uz zacina chytat asi ze unhiezdovaci syndrom ci co, mam tolko energie ze by som hory vedela prenasat, tak samozrejme, zanedbavam kludovy rezim(ale psssst), tak sa vobec nebudem divit ak ma buduci tyzden po kontrole nechaju v nemocnici... 😒 No neposlusna som, co sa da robit ked vonku zacalo byt tak krasne... 😵
Konecne sa po dlhym mesiacoch citim psychicky fakt dobre a tesi ma aj tehulkovanie, aj vsetko.... 🙂
Cakam kedy nam pustia Eliu s Luckou, neviem sa uz dockat fotiek... 😵
Krasny den vam vsetkym.

moni1412
6. mar 2008

janka tak ja tuto nasu temu znova oprasim....idem do nemocky. vidno ze si este dnes nebola na icq 😖 Tak sa mi zatial maj pekne. papa. drzkajte sa vy s Matuskom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre