Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

graziela
12. mar 2008

Ahojte baby,
dakujem vsetkym za za slova utechy 🙂
Dnes som sa nejako dogulala do poradne, no ale bola som z mojho dr. dost nemilo prekvapena: stacilo mu len ma vag. vysetrit, ked som sa pytala na sono, ci mi ho nebude teraz robit, tak vraj staci az o 3 tyzdne...A to podotykam, za ma zac.febr.kvoli placente praevia poslal do nemocky a naposledy mi robil sono pred 3t (moc lepsie to nebolo) a teraz chce cakat dalsie 3t...sa mi normalne nechcelo verit..ved ako moze vediet, ze ci je vsetkov poriadku, ked len "posmatra" prstami ?!
Nepoviem, keby som nebola rizikova, dokonca mimi bolo naposledy koncom panvovym...No a to som mu este musela pripomenut, ze mi treba zobrat ster z posvy na kult., lebo pred mesiacom som mala bakteriu, tak nariadili v nemocke po liecbe urobit este kontr. ster.
Dufam teda, ze babatko nam rastie a ma sa dobre, zatial mi chvalabohu brusko netvrdlo este ani raz a aj glukoz. test bol ok.No ved uz aj tak mam dost "na rovasi" 😒
V piatok idem po 2 tyzdnoch opat na nefrologiu, uz budu vysledky aj zo stit.zlazy, aj autoprotilatky, aj moc...Dufam, ze to nebude take zle..
Inac, kiahne este nemala ani moja takmer 5 roc. dcerka, dufam, ze ich nechyti prave vtedy, ked bude nase mimi malicke, lebo to si neviem predstavit, liecit takeho malickeho drobceka este v perinke..joj...
Krasny dnik vam vsetkym prajem, idem lahnut...

uva
12. mar 2008

graziela držím palčeky neboj všetko bude dobre a hadam len doktor vie čo robí a všetko je v poriadku ked nemal potrebu robit sono, možno mal len horší den 😖 ale zase určite by si nezobral na triko aby vas zanedbal a ked ty nemaš žiadne problémy tak to nerieš proste všetko je tak ako ma byt a Jurkovi je dobre 🙂

loss
12. mar 2008

graziela drzim aj ja palce neboj vsetko dobre dopadne
aj my sa trapime od 24tt a zatial sa nam dari aj ked som bola v nemocke X-krat

mirka8429
12. mar 2008

graziela no ani mne stale nerobi sono..ale akciu srdiecka stale kukne...polohu babatka ti vie povedat aj ked ta vysetri zospodu...aj mne zajtra bude robit ster na kultivaciu posvy...som zvedava co este vsetko najde...snad nie opuchnute nohy heh

avanka
13. mar 2008

Babulky ahojte, dlho som nepisala, ale poctivo vas citam...
Chcem sa vas opytat...v utorok ideme na interne vysetrenie a glukozovy test a ked som sa objednavala, lekarka mi povedala, ze mam prist nalacno...to nesmiem vobec jest, az po tom teste? Bojim sa, ze mi pride z tolkeho cukru zle..
Ako to bolo u vas a ako dho to vsetko trva aj s tym internym?

lucia31
13. mar 2008

avanka, musis prist na lacno, cize nic nepapat, vypijes tu sladku vodicku a dve hodiny sedis /aspon ja, skoro som sa na stolicku prilepila 🙂 /, a potom ti zoberu krvicku z prsteka...ja som sa hned vrhla na automat z varenou cokoladkou 🙂 a skoncila som v cukrarni 😀

jankapo
13. mar 2008

Avanka, jest by si nemala, aj mne kazali prist nalacno a jasne, vobec nejest pocas celeho zatazoveho testu, som bola presvedcena ze to sa neda zvladnut, ale z mojej skusenosti to bola viac menej pohoda, poslednych 20 minut som bola uz dost smadna, lebo ani pit nemozes, ale zvladla som to...Na nijake interne som nebola, cely glukozovy test u nas trval 2 hodiny, ale vsade to robia inak. Ja som prisla o 8.00, vzali mi nalacno krv z prsta, dali vypit glukozu, hodinu sedis, nejes, nepijes (vezmi si knihu, krizovky, nieco...), o 9.00 mi vzali opat krv+ bola som sa vycikat do poharika, zas hodinu sedis......, o 10.00 zas krv+ moc...a bolo....kupila som si hned v bufete vodu a pecivko a slo sa domov, bola som vdacna ze prisiel manzel, lebo to sa mi dost tocila hlava z tych vykyvov cukru a mozno aj tlaku....spala som potom asi 3 hodiny....Ale kludne by som sla znova.... 🙂
Drzim palceky.

lucia31
13. mar 2008

jankapo, vidim, ze vsade je to ine...mne brali krv len po dvoch hodinach sedenia s cukrovou vodou v bruchu, medzitym nic, ziadne cikanie do poharika...
..aj ja som to v pohode zvladla a miminu sa ta mega davka cukru ohromne pozdavala, malo energie za dvoch 🙂

loss
13. mar 2008

jani mne to robili prestne tak ako tebe

jankapo
13. mar 2008

loss, ty si tu ako admin.... 😀 😀 😀 svietis v kazdej teme.... 😉

uva
13. mar 2008

ahojte bruška všetky ešte 2v1? tak potom všetko v poriadku 🙂
avanka je dobre už večer pred testom nejest nič tažké aby ti to rano nevyhodilo vysoky cukor, daj si len niečo lahke, lebo akonáhle dostanes nálepku že cukrovkárka sa toho nezbavis, cele tehotenstvo budu s tebou robit caviky, aj keby si mala ten cukor zvyšený len ten jeden den.
mne to tiež prebehlo ako u janky rano pich do prsta+liter cukrovej vody, po hodine krv+moč a po dalšej opat a vysledky. Hladna som nebola lebo cukor ta tak falošne zasíti ale keby som mala byt dve hodky bez vecka ako lucka tak neviem neviem 🙂 ako by som to vydržala, ved my teraz zarábame len na toaleták 😀

lucia31
13. mar 2008

uva 😀 ja na to, kolko vody pijem, navstevujem vecko este dost malo, ktovie, kde sa to straca 😀
vcera mi moje mimuso prvy raz v brusku ckalo 😀 uz som si to poznacila aj do kalendara...smejem sa, ze sa asi zlaklo, lebo bol u nas na navsteve kamos-gynekolog /inak normalny 🙂 / a ked som sedela, necakane mi dal ruku na brucho, ci ho nemam tvrde a male az tak poskocilo 🙂 a pri tom si ako loglo poriadny hlt vody 🙂

jankapo
13. mar 2008

Luci, ved aj ja....myslim strasne vela pijem a malo podla mna cikam...Alebo si to uz asi ani neuvedomujem...Jedno som ale zistila- akonahle sadnem do auta, koneeeec....darmo ze idem tesne pred....za prvou krizovatkou uz idu na mna mdloby...ale vystupim a nist.... 😠
Ja nechapem zeny co cestuju nejak dlhsie- to stoja na kazdej pumpe???

avanka
13. mar 2008

Vdaka za odpovede, no snad to nejako prezijem 😝 😝 😝
Vraj mi budu este robit EKG, neviem, tiez som o tom nepocula, ale aspon budem mat istotu, ze je vsetko v pohode

mirka8429
13. mar 2008

aj mne to robili tak ako janke..o 8,00 som tam prisla nalacno..vzali mi krv...potom som vypila vodu a o hodinu cize o 9,00 mi vzali krv zase...tak som si zas stopla hodinu a o 10,00 posledny krat mi brali krv...ale moc mi nebrali..len krv..a potom som uz mohla aj jest aj pit..ale mne po vysetreni prislo tak zle ze som to cestou domov nevydrzala xixixi a bolo mi zle do konca dna fuuj...ale som rada ze sa to nestalo pocas vysetrenia lebo by som ho musela opakovat a to by som uz isto nesla...

zvedava
13. mar 2008

Ahojte, tak ja som stale este 2v1, po vcerajsej poradni konecne bez liekov a so skonstatovanim lekarky, ze som na rozpadnutie 😀 😀 Ale to som uz 3 mesiace, stav sa mi nejak nemeni, vsak bol aj dost kriticky a teraz som konecne v norme na tento tyzden 😎
K liekom - brala som salbutamol aj s tou zltou tabletkou tych 7 tyzdnov v nemocke a k tomu aj guajacuran a magnezko a este navyse aj Plegomasin 😀 Proste som bola pochodujuca lekaren, ale babo to v brusku udrzalo, co bolo hlavne 😉 Aj vy to zvladnete, ja uz len dufam, ze nebudem este aj prenasat 😀 😀 🙄

jankapo
13. mar 2008

Zvedava, no vidis, uzi si svoj "normostav" aspon posledny tyzden tehu...xixi... 😀 Ja idem na tu svoju kontrolu az v sobotu, to UZ zaciname 33tt, jeeee, to sa tak dobre pise, neze to urieknem, klop klop a tfuj tfuj.
Inak, nasa moni je stale v nemocke, pchaju do nej asi kadeco, ze je ako narkomanka uz, magnezko jej ani omylom nezabralo a stale mala kontrakcie, neviem ake silne, ale asi ne bars dobre.... 😒
No uvidime ako sa to vyvinie, ja verim ze to potiahnu daaaaleko.
Zvedava, davam ti tyzden a maly je na svete. Tak sa snaz. 😉

jankapo
13. mar 2008

Zvedava, chcela som napisat SNAZTE.... 😉 😉 😉

zvedava
13. mar 2008

Janka, snazime sa 😀 😀 😀 Ja by som prijala uz tento vikend rodit, vsak maly ma podla sona cca 3300 g, to uz je dost a priberat moze aj v postielke 😀 Odkedy nemam tie lieky, som aktivna (hniezdiaci instinkt sa az teraz moze prejavovat 😀), tak to mozno urychlim 😎
A moni je v ktorom tt? Snad to tam zvladnu a babo sa udrzi v nej do toho konca 8. mesiaca. To je idealne, uz je vyvinute a zvysok len nabera na vahe 😀

elia
13. mar 2008

Kukuk, prisla som vas kuknut ako sa drzia moje spolubojovnicky, ale vam teda pribudli tie tyzdne tehu, len tak dalej... 🙂 .

jankapo
13. mar 2008

Ahoj elia, ty si uz 2 tyzdne mamina, no neveriim. 🙂 Tak toto teraz naozaj velmi velmi uteka....uuuha.
Zvedava je na rade, potom Mirka a potom uz JA? Och, och. 😕
Moni je v 30tt.... 😒 Ani malo, ani vela, ja verim verim ze ju nadopuju a zastavia to. Boze, keby sme vedeli v com to je. Take mi to pride nefer, ale co uz.
Zvedava a kedy zacina vlastne 9.mesiac....?

uva
13. mar 2008

heeeeej jani nepredbiehaj sa ja idem ešte pred tebou 😠 😀
zvedava už to nenatahuj a potlač nech mam ocko s kým šibať na veľku noc 😀
moni pozdravujem a nech to ešte vydrží 🙂

uva
13. mar 2008

a zabudla som, elia ešte raz blahoželám, ako sa vam darí? Lucka pekne spinká a papká? a aky bol porod? ale len dobre spravy prosim aby si nas nevylakal 😕 🙂

zvedava
13. mar 2008

Veru, uz som na rade, to znie strasidelne 😀 9. mesiac zacina 36tt, takze uva je uz co by dup za vodou 😀

zvedava
13. mar 2008

Uva, ja by som aj tlacila, tajne dufam, ze uz cez vikend to pride 😀

uva
13. mar 2008

mne tu v pase tie tt trochu predbiehaju lebo som mala nepravid.menšt. a neviem to tam poriadne nastavit, som len v 34tt ale termin porodu sedi 🙂
takže ešte dva coby dupy a sme za vodou 😀 ale mi si zoberieme priklad z teba aspon 38tt 😀 a ked sa nam podari ešte aj otočit tak ocko slubil, že pojde k porodu 😀
zvedava a ako sa bude mládenec volat?

jankapo
13. mar 2008

Jeee, uva, nepredbieham, pekne v rade cakam... 🙂 Sak som si myslela, ze daco nesedi....jasneee, mas prednost.

uva
13. mar 2008

zvedava vraj treba behat po schodoch, alebo umyvat okna ked uz chces ist 😀 ale mylím, že tebe stačí ked si prestala uživat všetky tie lieky a pojde to samo 🙂
ty ideš normálne? má niekto na teba mobil aby si nam dala hned vediet že už ste dvaja 🙂

jankapo
13. mar 2008

Uva, sak hovorim ze nech sa SNAZIA a ona to normalne nepochopila.... 😉 co tam po schodoch behat, okna umyvat....si viem aj inaksiu vyvolavacku predtavit.... 😉 😉

radusa21
13. mar 2008

Ahojte, aj ja sa tu pridáavam kedže som na rizikovom tehotenstve som v 3.mesiaci.Vedela by mi niektorá z vás poradit kolko penazi mám dostavát od zamestnávatela akolko od sociálnej poistovne?Sociiálna poistovna mi vypočitala 290sk na den.A od zamestnávatela mám nejaky nárok na peniaze?a kde sa mm na to obrátit?Zatial dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre