Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

zvedava
13. mar 2008

Dajte mi niekto do ss mobil na seba a dam vediet ked sa rozdvojim 😀

uva
13. mar 2008

jani 😀 😀 😀 no veru mali by sa SNAŽIT 😀 a nie len kvoli privolaniu drobca 😎 ved po porode bude post 😀

dadka212
13. mar 2008

Radusa ja som tiež bola na rizikovom a dostávala som iba peniaze čo mi dala soc. poisťovňa, od zamestnávateľa nemáš žiadny nárok...

zvedava
13. mar 2008

Dievcata, uprimne, po tolkych mesiacoch abstinencie nemam na TO absolutne ziadnu chut 😒 Som divna alebo co? 😉 Takze ostava behanie po schodoch a najlepsie nechat sa prehanat malou, to jej ide najsamsuper 😉

radusa21
13. mar 2008

Ahoj Dadka, ale ja som počula že mám nárok aj od zamestnávatela?nepočula si nič o tom?

zvedava
13. mar 2008

A chlapcek este nema meno, ja viem, neuveritelne, ale nevieme sa s manzelom zhodnut na jednom 😀 😀 😀 Zatial vitazi Daniel 😎

uva
13. mar 2008

vitaj radusa medzi nami,
myslím, že dadka ma pravdu, rizikove maš vlastne PN, prvých 10dní ti hradil zamestnávatel a potom posiela PN na sociálku a ta ti platí zvyšok.

zvedava poslala som ti do IP moj mobil, no neviem kolko si abstinovala, ale nam z mužom po mesačnom poste už šibká 😀 ale so zvačšujucim sa bruškom a dvihajúcou sa váhou aj moj zaujem klesa 😀 😀 😀

dadka212
13. mar 2008

Radusa nič som o tom nepočula 😒 aj kamoška bola na rizikovom a nič od zamestnávateľa nedostala...ale možno sa zmenil zákon lebo ja som bola tehula pred rokom 😀

graziela
13. mar 2008

Radusa, zamestnavatel ti plati prvych 10.dni PN, a to vo vyske - prve 3 dni - 25% z denneho vym. zakladu a zvysnych 7 dni - 55 %. Od 11. dna plati nemocenske soc. poistovna - tiez 55%.

zvedava
13. mar 2008

Uva, tak podstatne dlhsie ako vy sme abstinovali 😀 😀 😀 Sme si na to tak nejak zvykli, teraz sa nam vazne uz nechce, to uz radsej potom bez bruska 😉

radusa21
13. mar 2008

tak Vam dakujem baby,budem sa musiet uskromnit s pridavkami zo socialky 🙂

uva
13. mar 2008

zvedava, nas ešte mini dva mesiace čakaju, ja to zvladam len mojmu mužomaniakovi sa buria hormony 😀 😀 😀 asi mu urobím mašlu 😀 😀 😀 pre istotu. 😀

radusa21
13. mar 2008

ked mi vypocitali 290sk na den,kolko to je za mesiac??Neviem ci sa rataju vsetky dni v mesiaci,alebo iba pracovne.......dakujem Vam

uva
13. mar 2008

radusa vsetky dni sa rataju aj vikendove ono zavisi aký si mala hrubý príjem z toho sa to vyrátava.

zvedava
13. mar 2008

Uva, istota je istota, to je fakt 😀 Tomu mojmu berie energiu praca (teda dufam, ze nie nejaka kolegyna tam 😀).

radusa21
13. mar 2008

tak fajn aspon niečo dakujem za vaše odpovede.

uva
13. mar 2008

noo moj robi od rana do noci, ešte vybavuje papierovačky na prerábku domu a energie má stale dost 😀 nastastie kolegyne nema 😀 možno ju vysava zo mna 😠 budem musiet prepnut opačny chod budem sat ja 😀

avanka
13. mar 2008

Radusa, prvych 10 dni PN ti plati zamestnavatel, potom uz socialna poistovna....
Ale nie je to nic moc ☹ mne dnes prisli peniaze na ucet, nakolko som zacala PN kovat 5. februara, cize za 2 dni starej dovolenky a prvych 10 dni PN mi prislo 4023 sk a to mi vychadza mesacny priemer skoro 18000 hrubeho

Babuky a kedy zvyknu chodit peniazky zo socialnej poistovne??

kikinela
13. mar 2008

No ja neviem mne prišlo za 8 dni čo mam ešte z januara a dostala som 2800,- a inak chodi to okolo 14-20 den aspon ja som mala 14 a manžel dostal 15 den tak teraz čakam aj ja tu velku sumičku 😠 ☹

avanka
13. mar 2008

No jednoducho nic moc, ale aspon nebudem sokovana, ked dostanem na ucet rodicovsky. 😝 😝 😝

uva
14. mar 2008

ahojte babulky,
vyzera to dnes na pekný den aspon u nás slniečko svieti,
avanka to čo ti prišli peniaze tých 4023 to maš od zamestnávatela a zvyšok mesiaca by ti mala ešte doplatit socialka, takže ešte niečo ti príde 🙂
a inak aspon maličká nádej na dobrú správu- rokuje sa o zvýšení rodičovského príspevku na niečo okolo 6000,- takže ked to schvália od noveho roku všetky mamičky starajúce sa o deti do 3rokov by mali mat prilepšené. nie je to síce nič moc ale aspon niečo 🙂

loss
14. mar 2008

uva to je celkom dobra sprava tak len nech to schvalia 🙂

lucia31
14. mar 2008

uva, to by bolo celkom fajn 🙂
avanka, presne tak, ako ti napisala uva,zo socialky ti pridu korunky okolo 15teho...mne to na den vyslo 409,sk, tak cim ma mesiac viac dni, tym lepsie 🙂

elia
14. mar 2008

No vidim ze sa tu uz zase coskoro pribudne dalsie babatko 🙂 .
Uva ja som mala naozaj v pohode porod, mozno aj tym ze som mala krcek makky uz od neviem kolkeho tyzdna tak som sa velmi lahko otvarala - o prvych 3 cm som ani nevedela a ked som si myslela ze zacinam mat konecne takych slabych poslickov to som vlastne uz mala rozbehnuty porod. Dokopy aj s cestou bolestive kontrakcie trvali 4 hodiny kym sa Lucka narodila, ale zdaleka som to nemala take hrozne ako to zvyknu zeny opisovat, takto by som kludne zvladla rodit aj kazdy den 🙂 .
Ale myslim ze pri tom porode to kazda zena inak vnima, ked uz mame za tym tak sme uz hrdinky...
Uz sa mi hoja aj stehy, takze uz ani neviem ze som pred 2 tyzdnami rodila, este trochu krvacam a Lucka nam teda vecer zvykne dat zabrat - vzdy od 19-22 hod. ma placlive hodinky a nic nepomaha, asi si na to budeme musiet zvyknut... Ale cez den je dobrunka.

luci78
15. mar 2008

ahojte 🙂
ja som tu nova (25t), tiez na rizikovom koli skratenemu hrdlu maternice. 😒
no a teraz sa mi pridal aj problem s krvou v moci, v pondelok idem k urologovi tak dufam ze to nebude az take zle. moja gyn si mysli ze je to piesok, no uvidime

graziela
15. mar 2008

Ahoj Luci78, ja mam tiez podobny problem ako ty, moja diagnoza je uz jasna, suvisi to s oblickami, nanestastie - mozes nahliadnut do temy "krv v moci - pricina neznama"... Ta krv moze pochadzat aj z moc. rury, ak je tam nejaka malinka prasknuta cievka, to by bol ten lepsi pripad. Ja som zial dopadla horsie, ale zas nie az najhorsie...Drzim palce, aby to nebolo nic vazne.pa

neroriso
15. mar 2008

ahojte..ale ste sa rozpisali..🙂 zasa nebudem stihat citat...

jankapo
15. mar 2008

Ahoj Luci, no ako vidis takych je nas tu viac kvoli kratkemu krcku, ja sa drzim od 19tt....vraj teraz uz len "na dobre slovo" drzime, dnes po kontrole mi povedala lekarka (33tt), ale ja kaslem na to ze ako, hlavne ze je drobcek v brusku a vraj ze nerodime a vydrzime, tak ok.
Pozeram ze si z KE...kam chodis na kontroly? Ja som mala v 27tt aj krv v moci, maly tlacil na jednu oblicku a bol tam aj zapal, preliecili to ATB vhodne pre tehulky a bolo ok. Tak drzim palce, nech to nie je nic vazne... 😉

uva
15. mar 2008

ahojte bruška,
dnes som nejak nestíhala, pomaličky balim lebo sa buduci víkend asi stahujeme tak som sem aspon teraz nakukla ako sa vam dari. Dufám že všetky v poriadku teda aspon takom ako sa nalepšie da.
lucy vitaj medzi nami 🙂
tak sa držte aj s drobcami.

anamor
15. mar 2008

luci ja mam tiez skrateny krcok od 26tt, uz vlastne mesiac o tom viem, v pondelok ma caka kontrola, tak uvidim, ako sme postupili, dufam ze bezo zmeny 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre