Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lili1
4. dec 2006

Ahoj andrejka ,bolo to hneď na začiatku, dosť ma bolelo brucho a mala som taký výtok ,tak som išla za lekárom a povedal že to jedno bolo slabšie tak odišlo . Budem ti zajtra držať palce a daj vedieť . Ahoj

loss
4. dec 2006

ahoj baby aj ja vam drzim palce opatrujte sa 😉

aaandrejka
4. dec 2006

ahoj lili, hlavne, ze mas to jedno, davaj nan pozor 🙂 hned by som s tebou menila ;) my ideme na uzv zajtra, uvidime, ci rastu obe alebo ako.... stale sa neviem zmierit s myslienkou na dvojcata.... som z toho uplne hotova...

lienka79
5. dec 2006

froschka..no neviem,aky na aky specialny UZV ides..ale ja,ked som bola v 20tt, tak vsetko, co si pisala,sme videli aj my (predsiene,komory srdiecka, mocovy mechur...ktory bol mimochodom prazdny 😀 , zaludok, oblicky atd..). Nie si ty anhodou po umelom ?Ci sa mi nieco mari? Lebo v tom pripade musi dotkor na 110% vediet pohlavie 😎

lienka79
5. dec 2006

lili..tak ked mas liecky..bude to uz o.k... 😵
Iank ten nas drobec uz kope o stosest 😀

lili1
6. dec 2006

Ahojte 🙂 , dnes som bola u lekára a ultrazvuk bol ok srdiečko bilo,ale krvný obraz som nemala veľmi dobrý , dali mi aktiferin ( železo ) a mám zvyšeny cukor a cholesterol. Ale predtým som bola 2 týždne chorá a brala som sirup na kašel a bol dosť sladký ( homeopatikum a šalviové cukrýky z lekárne ) lenže to ma dnes u lekára nenapadlo povedať, spomenula som si až doma. Na ultr ideme 18 dec a bude robiť aj 3d ultra s DVD tak som zvedavá. Dúfam že sa mi to zlepší lebo nejem ani vela sladkostí, skôr mi nechutí velmi jesť , tak neviem .

aaandrejka
6. dec 2006

lienka, preco myslis, ze pri umelom musi vediet doktor na 100% pohlavie? ;)

lili1
6. dec 2006

Andrejka ako si dopadla na ultr? 🙂

froschka
6. dec 2006

ahojky ako sa mate?

diddi
6. dec 2006

aandrejka no ahoj...tak ako?
froschka, co tu robis?

aaandrejka
7. dec 2006

ahoj lili a didi, na uzv som dopadla dobre, obe babatka su rovnako velke a uz im biju srdiecka, takze uz som mohla vysadit estrofem...

neviete, co znamena v lekarskej sprave: lambda sine ?

lili1
7. dec 2006

Ahoj anrejka 🙂 , takže budeš mať dve babatka , držím ti palce . ja musím brať estrofem ešte 10dní aj ostatné lieky (utrogestan , dufaston ) ešte aj železo. dávaj na seba pozor.

diddi
7. dec 2006

ahoj andrejka...tak to je super sprava, drzim vam vsetkym palce!

aaandrejka
7. dec 2006

ahoj lili a diddi, dik ;)
lili, aj duphaston uz nemam brat 2x2, ale len 2x1 a utrogestan uz len doberiem, ale bojim sa ho vysadit hned naraz (zavadzam si 2 vecer), tak asi prejdem na 1 a tak ho doberiem

lili1
7. dec 2006

Ja beriem eatrofem 1x, dufaston 3x a utrogestan 3x2. utrogestansamá užívať len v 1 trimestri v materskej knižke mám zápis 12 tt , podla transféru je to 10tt tak to mám ešte naďalej brať , dúfam že to bábetku neublíži. Ten estrofem by som najradšej vysadila.

aaandrejka
7. dec 2006

mne v care napisal doktor, ze estrofem vysadit hned po preukazani srdcovej cinnosti

co sa tyka utrogestanu a duphastonu, tak to mi lekar povedal, ze na to je viac roznych kombinacii, takze podavanie moze byt velmi roznorode

lili1
7. dec 2006

Možno mi dáva tie lieky preto že to bolo až na 7 pokus. A ako sa cítiš? Ja som nejaká unavená predtým som celý týždeň ležala kôli tomu špineniu . Dnes sa viacej hýbem ale som nejaká bez farby možno je to tým zlým krvným obrazom.Občas ma pichne pri pupku a večer mám také nafúknuté brucho, ale aspoň mi už nieje tak zle na zvracanie.

aaandrejka
7. dec 2006

ja obca pocitujem taku slabost a mam pocit, ze ked nieco zjem, tak to hned vyvratim, ale este ma ani raz nenaplo... brucho mi uz splaslo, nastastie, uz si viem aj topanky zaviazat a normalne sa zohnut 🙂 ja cely den sedim pri pc, pomedzi to chodim do pece nakladat drevo, zvladam to v pohode, len predvecerom si kusok zvyknem lahnut a odpocinut

lili1
7. dec 2006

To je dobre, zistila som že nesmiem jesť po 19.00 inak mi je strašne zle na blinkanie 😝 , mám nafúknuté brucho ale lekár povedal že je to s tých hormónou, zväčšili sa mi aj prsia a občas mám pocit že tam mám kamene , potom to prejde . Inak fajn 😉

lienka79
7. dec 2006

aandrejka..pretoze vkladaju uz oplodnene vajicko, a teda pohlavie je dane..Aspon si myslim...ci nie?

aaandrejka
7. dec 2006

lienka, sice vkladaju oplodnene vajicko, a pohlavie je dane, ale lekari ho nevedia 🙂 pohlavie sa da zistit (ale na slovensku sa to vraj nerobi, z dovodu etiky) jedine pri PID - predimplantacnej diagnostike embryi - je to velmi komplikovane a vynimocne vysetrenie, ktore ma zabezpecit rodicom, ktorym hrozi, ze sa im narodi geneticky vadne dieta, ze taketo "chore" embryo do maternice nevlozia... ale aj toto sa robi len vo vynimocnych pripadoch, ked su nejake predpoklady po rodicoch na zdedenie vrodenej vyvojovej vady, poistovne ho nepreplacaju a stoji okolo 15000 sk ... a lekari vzhladom k etickemu kodexu, pohlavie bud nevysetruju alebo vysetruju len v pripadoch, ze dana vyvojova vada sa viaze na jedno pohlavie.... v amerike je to kusok inak, tam si mnohi davaju robit PID prave kovli pohlaviu dietata, ale je to fakt v rozpore s etikou

lienka79
7. dec 2006

aandrejka..Dakujem za obsirne vysvetlenie 😀
Jedna znama, co bola tiez na umelom, vedela pohlavie , ale ona bola na amniocenteze (koli veku), ale to je o inom...A kedy budes vediet pohlavie?A chces vobec vediet? 😉

diddi
7. dec 2006

andrejka, kedy zmenis nadstavenie?....mamina

froschka
7. dec 2006

didi teeeeda ze co tu robim? xi xi 😎 to mal byt pozdrav???? 😀

diddi
7. dec 2006

cau froschka...nie, to som sa len zlakla, ked som ta na uvodnej stranke videla na tejto teme

froschka
7. dec 2006

didi to nic 🙂 prave som sa hrabala v nete a nasla som celkom pekny kocik co sa lahko ovlada lebo ja velice nemusim tie za sebou xi co povies nan je posledny v albume...

dorotka
7. dec 2006

froschka vyzera byt super len ci sa s nim zmestis do kazdych dveri a neviem ci vyuzivas aj autobusy ale aj tam by mohol byt problem nastupit

diddi
7. dec 2006

froschka je krasny..posli link odkial ho mas...ja mam len problem, ze so sirokym sa nedostanem do vytahu...dvere maju sirku 75cm

froschka
7. dec 2006

ten jane twin two je pekny inak ten modry ma tusim 78cm 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre