Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
14. apr 2008

ahoj avanka tak ako?je pondelok rano boal som na urade prace a kedze doteraz som velmi malo chodila peso a dnes som sa chcela prejst zistila som ze normalne nevladzem.to znamena ze potrebujem viac pohybu... 😕

avanka
14. apr 2008

Ahoj, to poznam, ja ked som musela ten mesiac a pol lezat a vstavat max. na WC, nevladala som prejst ani do Tesca, ktore mame 30 metrov od bytu, tocila sa mi hlava a mala som pocit, ze ma neunesu nohy....
Ale uz som to rozchodila, niekedy az moc lietam a nedodrziavam kludovy rezim, ktory mi pred dvoma tyzdnami nakazal doktor kvoli tomu maknutiu krcka...spolieham sa na to, ze to bol len jeho subjektivny pocit 😖 a v stredu mi povie, ze to je v poho, ked nie, tak som pripravena zalahnut a vstat az pred porodom 😀 😀
Mozem sa ta opytat, kolko si pribrala pri predchadzajucich tehotenstvach a ako sa ti to podarilo zhodit?

dadulienka2404
14. apr 2008

no co sa tyka pribratia pri prvej dcera nejakych 24kg bola som slobodna mamina.po porode som vela neschudla ale nebola som velmi tucna az kym som sa nevydala za jedneho kretena pri nom som schudla na minimum svojej vahy kedze sami stres nebolo co poraidne do ust.pri druhej dcere som pribrala 3kg co bolo dost cudne pretoze v tom case ma manzel bil atď.mala vazila 2820kg.no a pri chlapcovi len nejakych 12kg.ja ti urcite neporadim ako schudnut pretoze u mna to islo lahko koli stresom bitkam a nedostatku stravy.no ale potom som sa rozviedla a kedze mam najmilujucejsieho a najlepsieho manzela na svete tak som terz do 7 mesiaca pribrala uz 12 kg mozno pretoze ze som musela lezat.a ako to schudnem myslim ze pri tolkych detoch to problem nebude 😀 samozrejme ze sa posnazim aj sama nejako.pohyb malo jedla a tak

graziela
14. apr 2008

Ahojte babenky,
tak ako si uzivate po vikende?
Dadulienka, taktiez moj obdiv k tvojim detickam, klobuk dole, ze to vsetko zvladas, aj ked si to nemala vzdy take lahke ...Moj manzel uz na zac. nasho vztahu hovoril, ze by rad mal zo 4 deticky, on sam pochadza zo 4 surodencov...Ja pochadza, z 3 sur., a vzdy som chcela mat 2 deticky, co sa nam zatial plni. No a myslim, ze toto bude aj nase posledne...Hlavne kvoli mojmu zdr. stavu, kedze pocas tohto tehu mi boli zistene vselijake mozne diagnozy, o ktr. som pred tehu ani netusila. Ale mozno to bolo aj lepsie, ze som o tom nevedela, lebo inac by som sa velmi bala, ist do toho...Aj ked obavy su tu stale, to je jasne...Ja len pevne dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca, ved ked si pomyslim, ze uz len min.5-6 tyzdnov vydrzat 🙂
Inac, uz zacinam mat celkom dobre problemy s chodenim a hybanim sa...Vcera sme boli na oslave u svagriny (1.rocik jej syna), bolo to sice par metrov od nasho vchodu, no zato peso vysliapat na 3.posch., a par hodin sediet v nepohodlnej polohe na gauci...normalne mi to dalo zabrat. Okrem toho ma od vcera zacali boliet viacej panvove kosti...Doteraz som zvykla tak raz tyzdenne si zajst peso do mesta, vacsinou cestou od lekara...Je to tak za norm. okolnosti 15 min...Jasne, ze mi to teraz trvalo dlhsie, naposledy som bola minuly utorok...teraz v stredu mam ist do poradne a chystala som sa aj do mesta, no normalne mam obavy, ci to zvladnem ☹ Okrem toho uz sa aj dost oteplilo, co tiez nepridava na kondicke...Takze uvidime, no uz teraz si neviem predsravit, ako budem fucat o tych par tyzdnov, to uz asi ani von nevyleziem... Pri 1.dcerke som tiez lezala posl. 3 mesiace, to som este menej vychadzala z domu, bola som oblbnuta liekmi, takze to sa mi ani tak neziadalo ist von, zato po porode som si to vychutnavala ohromne...Aj na to sa teraz veeeeeeelmi tesim, snad to tych par tyzdnov este nejako vydrzime 🙂

geegee
14. apr 2008

avanka, ja som pri Matkovi pribrala rovnych 20kg - lezala som od cca 21tt. Schudla som za rok na svoju vahu 52kg - bez cvicenia, bez diet. Kojila som a chodila s malym vela von 🙂 Tak sa na nieco podobne pripravujem aj teraz 🙂
A inak ja tiez nevladzem chodit 😠 Funim ako jezko ked idem 😀

NEmate niektora skusenosti s niecim takymto: kedykolvek - v klude aj pocas roboty, citim ..neviem ako to nazvat - zrazu mi srdce parkrat silno buchne, zda sa mi, ze nepravidelne...opakuje sa to aj 10x za den. Mozno to nic nie je, neviem 😉

avanka
14. apr 2008

Dadi, klobuk dolu, prezila si si toho dost a dufam, ze uz ta caka len to dobre 🙂 🙂
Geegee, neviem, skus sa radsej opytat lekara, ked pojdes na poradnu, mne zase srdce niekedy bucha az prirychlo, hlavne ked lezim...ale s tlakom nastastie problemy nemam, ten je nizky
Grazi, neboj, to vydrzime, musime pre dobro nasich babetiek....mne sa manzel smeje, ze funim ako slon a to som pribrala necelych 5 kil, tak uvidime o 2 mesiace, ako budem na tom 😀 preventivne asi nebudem vstavat a chodit von

dadulienka2404
14. apr 2008

no asi ta posledna etapa tehotenstva je taka dost tazka,myslim na pohob pretoze vecsinou sme mali pohyb obmedzeny ale po porode to dozenieme.prechadzky s babetkom.bude fajnovo teplo tak teda aspon ja budem sa snazit byt viac von ako dnu 😉

dadulienka2404
14. apr 2008

no asi uz pojdem po deti do skolky.u nas su momentalne kolotoce takze musime kazdy den ist.ale aj to len pretoze ze jedna moja kamoska chodi s chalanom co tam robi tak je to zadara.inac som nechapala kolko korun to uz stoji je to drahe.sa mi neceeeeee 😖 tak sa majte a ked tu budeme vecer tak popiseme.ja idem zajtra na poradnu tak uvidim ako som na tom mam pocit ze moj syncek je dost nizko pretoze ma dost tlaci zo spodu tak neviem.sak uvidime ahojte baby pa 😎

dadulienka2404
15. apr 2008

baby dnes idem na poradnu.mam s toho obavy ☹ vlastne ani neviem preco.ale vzdy ked mam ist na poradnu tak cakam ze mi povie nieco zle.asi by to tak nemalo byt ale nemozem si pomoct.tak uvidime 😉

jankapo
15. apr 2008

Ahoj dadu, neboj sa aj ked sa mi hovori, ja som pred kazdou poradnou hnackovala... 😀 A po poradni ma tym stresom palila zaha, ze az....No drzim palceky, a idem si vas precitat, pekne ste sa tu rozbehli.... 😉 Papa, daj urcite vediet ako si dopadla...

dracik1
15. apr 2008

ahojte baby,nie je tu nahodou babula, ktora chodi k dr. Suchankovi do rizikovej poradne do Ruzinova v BA, chcela som sa spytat, aky je, dik

dadulienka2404
15. apr 2008

ahoj janka ja som tiez rano mala hnacky a take veci.no takze poradna...srdiecko babetka som pocula 142 uderou.nerobil mi prehliadku takze len ustne.nic nove len ze si mam davat pozor aby nebol dajaky problem.vravel za to najhorsie uz mame za sebou a ze ked to pojde takto dalej ze zachvilu bude leto a mozem ist rodit.musim sa objednat na glukozu.ale ako som sa dnes dozvedela stravim tam cele dopoludnie no tak super... 😖 ale inac som spokojna.musim si zmenit tyzden tehotenstva.nie 27ale 25.ta co uz.

dadulienka2404
15. apr 2008

no len pozeram ale ten tyzden tehotenstva sa asi zmenit neda co???

dadulienka2404
15. apr 2008

idem ja tety moje prata aj navarit bo uz vela hodin.joooj sa mi nece jak vzdy 😀 zatial pa

graziela
15. apr 2008

Ahoj Dadulienka, super, ze vsetko je v poriadku 🙂 Ja mam inac tiez vzdy pred poradnou taky stres, ze tlak, ktr. ma uz beztak zvyseny a beriem lieky, tak mi v poradni vzdy este viac stupne na 140/100. Len jedinky raz som ho mala 125/80 a to vtedy, ked dr. prave neordinoval, takze ho ani nemam zaznaceny v tehu knizke. No a samozrejme, len co pridem domov, tlak je idealny...no pre istotu, aby mi to verili, tak si zapisujem doma namerany tlak a vzdy nosim ukazat. Inac by som uz lezala v nemocnici...
Inac, paci sa mi pristup tvojho lekara, ze ta vie takto pekne povzbudit, ja si od mojho vzdy vypocujem len same negativne spravy... a proroctva...ktr. sa chvalabohu doteraz vobec nenaplnili. Niekedy ma zbytocne vystresuje historkami o svojich pacientkach, co sa ktorej stalo a nemuselo atd. No proste alibista... Nabuduce ho skusim podpichnut, ze kedy mi uz povie aj nejaku dobru spravu...Ved koniec koncov, 32tt..to uz sme potiahli pekne daleko, bez nemocky sa to sice nezaobislo, ale bolo to len jeden tyzden... Ked budem takto rekapitulovat na konci tehu, tak mi nikto nebude verit, ze ved coze, ake idealne tehotenstvo som mala ... Ono je to ale straaaasne vela o pocitoch a psychickom stave maminy a samozrejme, ked nie su problemy, vtedy je kazdy v pohode a na svet sa pozera s ruzovymi okuliarmi, no nie?
Dadi, inac, mne merali glukozu len z krvi, ziadne gebuziny som pit nemusela, aj som bola prekvapena, lebo pri 1.tehu som to musela absolvovat, no pravdu povediac, ani mi to nejako nechyba. Mne inac, krv skumaju dost casto aj na nefrologii, kazde 2 tyzdne, takze mam aspon aku taku istotu, ze keby nieco, tak to hned zistia.
Prajem vam vsetkym este pekny slnecny dnik 🙂

lucia31
15. apr 2008

ahojte dievcata, aj ja som bola dnes v poradni a potom az o dva tyzdne-vtedy mi bude robit aj ten utz, ktory sa robi tusim okolo 30tt-to uz ja budem v 36tt 🙂 dnes len pozeral krcok a placentu vaginalnym a vsetko ok-krcok mam stale 38mm, VB zatvorenu, tak dufam, ze toto tehu bude dlhsie ako predchadzajuce 🙂 panvu mi dnes konecne odmeral, takze ak nebude male prilis velke, tak je to v pohode 🙂 jasne, ze nebude, bude pekne tak akurat a mamicka ho porodi raz dva 😀 asi napisem porodny plan a budem ho kazdy den citat babu, aby vedelo, ako si to predstavujem 🙂

dadulienka2404
15. apr 2008

graziela som rada ze ti to ide dobre.s tvojim doktorom si hlavu nerob.mne zas primar v nemocnici ked som bola s krvacanim tak povedal ze mam ist na potrat ze aj tak potratim v 15 tyzdni.no a nebola to pravda nemam to este 100percentne ale verim ze vsetko dopadne dobre tak ako musis verit aj ty.s tou glukozou je to vzdy inac ja pri prvom som vypila glukozu odobrali mi krv a koniec no a pri ostatnych dvoch krv tri krat s hodinovimi restavkami.ale co uz musime to vydrzat. lucia tak je dobre ze mas vsetko ok.tvoje babetko bude pre teba to najkrajsie.a kedze mas dobre vysledky tak porodis tak ako mas.ja to este nemam take iste pretoze mna taketo vysetrenia este cakaju ale verim ze vsetko dobre dopadne

dadulienka2404
16. apr 2008

baby tak kde ste???

geegee
16. apr 2008

ahojte, ja idem na glukozu 24., ale vraj ju nedostat v lekarni, tak si mam dat 15 caj. lyz. cukru do caju...a zabudla som sa spytat, ci mozem jest rano 😝 A krv mi bude brat o hodinu po vypiti zbrndy.
Ja sa citim relativne dobre, nelezim uz cele dni, ale zda sa mi, ze ked sa ten krcok zavrel, bolesti prestali a ked sa velmi nesnazim normalne fungovat, tak sa asi drzi zavrety a preto mi je tak faaaaajn 😵

dadulienka2404
16. apr 2008

geegee to je fajn ze ti je lepsie tak ja neviem ako to je u nas s tou glukozou ale vypit caj s 15lyzickami cukru??jest rano nemas,teda neviem ako teraz ale 3 krat som bola a nejedlo sa.a iba raz ti bude brat krv??pretoze viem ze sa to berie nejako na tri krat.neviem mozno je to vsade ine 😒

graziela
16. apr 2008

Ahojte babenky,
tak ja sa dnes hlasim z poradne... Na moje prekvapenie mal dnes moj dr. snad po rokoch konecne dobru naladu a bolo mu celkom aj do reci 🙂 Najprv zavtipkoval, ze o chvilu budem "docentka"...to akoze ta moja vaha, fakt sa to nebezpecne blizi ku stovke, ja som mu na to, ze sa uz pomaly zacinam hanbit....A on na to, ze preco??? Ze sme, aki sme...Aj on ma totizto problemy s nadvahou, uz dlhsiu dobu a marne s nou bojuje, tak aspon nieco pozitivne 🙂
Potom, ked ma vag. vysetril, tak som sa ho opytala, ci on vie hmatom nejako zistit, aku ma drobcek polohu,...tak mi prehmatal brusino a skonstatoval, ze je stale priecne, ale ze mame este cas 🙂 To som normalne zasla, ako bol fakt dobre naladeny... Uz som ho dnes chcela podpichnut, ze nieco pozitivne nech da... O 3 tyzdne mam prist na kontr.
No musim vam povedat, konecne som z poradne odchadzala s dobrym pocitom...
Dufam, ze takto dobre prebehnu aj tie najblizsie tyzdne do poradne a aj neskor samozrejme...az do konca
🙂 🙂 🙂 A to prajem samozrejme aj kazdej jednej nastavajucej mamine, nech mame co najmenej problemov a nech si mozme to tehotenstvo vychutnat co najviac, ako sa len da 🙂

dadulienka2404
16. apr 2008

ahoj graziela.tak som rada aj za teba.to ze je babo priecne este nieje problem moja prva dcera bola do 9 mesiaca normalne otocena a nakoniec ked som isla rodit ta zistili ze nozickami je otocena tak som mala cisarak.no a ostatne dva do 7 mesiaca nohami otocene a v 8 mesiaci sa pretocili tak ako mali.joj dufam ze co najviac z nas bude chodit na take dobre poradne ako si mala dnes ty. 😉

uva
16. apr 2008

ahojte brušká,
tak som sa konečne dostala na chvilu k počítaču 🙂
dakujem všetkým čo na nas mysleli, mame sa super je to fantastickýýýýýýýýý pocit mat doma babatko a stoji to za všetku bolest a strach čo som prežívala a vy prežívate teraz.

tak len v skratke ako sa to vlastne zbehlo:
8.4. utorok rano som vyprevadila mužíka do robotky, napapkala sa a sadla k netu, že idem trochu popísat. No ked som vstala zo stoličky začalo zo mna liat 😀 som si myslela, že to výtok,ale ked to išlo dost silným spádom tak som pochopila čo sa deje. Volám dokimu, že čo teraz a ten, že v Londýne 😅, tak mužovi, že asi by sme mali ist do nemocnice. Lenže kedže mne okrem vody nič nebolo ani tašky som nebral, že však ja sa ešte vrátim 😀
Na prijme si mna aj malu popozerali a hned si aj nechali, lenže kedže som sa ja rano napraskala musela som si 6h počkat kym mi vytrávi. Za ten čas som si užila všetky prijemné veci ako klystír, holenie, infuzky aj kontrakcie. Najlepšie, že som bola zarastená ako prales, vlasy mastne, som sa chystala práve v utorok dat do človečej podoby. Kontrakcie sa dali v pohode predýchat taže sa nemusite bát. No a po 8h čakani prišiel konečne anesteziolog a išlo sa na vec. Spinál v pohodke žiadna bolest, ani pri samotnom porode nič, primár mi rozprával ako nahanal baby u nas v dedine a kam chodil na vínko 😀 Tak asi za 45min som bola zašitá spat a previezli ma na izbu. 24h som nesmela ani hlavu zdvihnut čo bol dost zabijak na kríže a zadok som si necitila. Nebudem klamat, že nebolelo,dostala som asi 20injekci a som dopichana a sama modrina ale prežila som a už aj zabudla hlavne ked sa pozriem na malinku 🙂
Po 5 dnoch sme boli doma a Emka je fantastická, pekne papa a spinka, v noci potiahne aj 6h. a vobec neplače.
Narodila sa sice o 20dni skor,ale vraj bola už pripravena lebo sa bez problemov aklimatizovala a je zdravučká ani v inkubatore nemusela byt.

Je to proste niečo úžasne mat doma take zlatičko, ocko je uplne mimo a mame ju namiesto telky pozerame na nu cele hodiny 🙂
tak vám držím palčeky aby ste to štastlivo dobojovali a jani maš volne pole 😀

dadulienka2404
16. apr 2008

tak uvy neni co dodat len ze super a zavidim ti.

uva
16. apr 2008

🙂 dadulienka ved ty už to maš natrenovane nie 😀4 detičky super 🙂 takže žiadny problém 🙂 držim palčeky

dadulienka2404
16. apr 2008

uva myslis ani nie natrrenovane vzdy to bolo ine raz cisarsky raz normalny a raz na vyzivach nebolo to nikdy ani len podobne ja mam len tri deti jedno nevlastne

avanka
16. apr 2008

Tak sa hlasim, dnes sme boli na poradni a vsetko je v poriadku, krcok, co bol pred 2 tyzdnami otvoreny na 0,5 cm sa po mojom dohovore zazracne zatvoril, tak som strasne rada 🙂
Uz mame doma aj kocik, je este uuuuuuuzasnejsi ako na nete a obrazkoch, tak v nom vozime po byte macika a s manzelom sa vytesujeme...keby nas tak niekto videl 😀 😀 😀 😀
Uva, gratulujem k Emke, je prenadherna.....
Geegee, na glukozu musis ist nalacno, ale nie je to nic hrozne, ja som si myslela, ze mi bude zle, ked sa nenajem, ale bola som prekvapena, ze som pol dna vobec nebola hladna a na to mi svagrina, ktora mi test robila a je lekarka diabetologicka, povedaa, ze to je vyzivvovo ako keby som zjedla 2 rozky, tak neboj, je to pohoda 🙂

uva
17. apr 2008

avanka super, že ste sa s krčkom dohodli 🙂 inak ja som mala krčok stale na 1 a nebol problem kym sa neotvaraš. dakujeme k gratulacii, je to nas pokladik, a sme do nej total zblaznení, myslím, že si bude s nami robit čo len chce a to som si myslela, že aka budem prisna 😅 😀
ešte ked bola v brušku som neoblomne tvrdila, že bude spavat v postielke a čo myslite kde naš drobec spinka? 😀 je to proste neopisatelne a mate sa fakt na čo tešit 🙂

dadulienka tým lepšie maš všetko už v maličku 🙂 ty si mala prvý cisarsky a potom normalny? mne povedali, že ak budem mat dalšie babo tak zase cisarsky, že sa malo rodi po prvom cisarskom normalne 😒 a že vhodne je teraz otehotniet až po 2rokoch ☹ ale my sme chceli už po roku ☹

geegee- ty si maš tu glukozu akože sama kupit a zarobit????? u nas to robi sestricka, a rano určite treba na lačno.

dadulienka2404
17. apr 2008

uva neviem ako to je s cisarskymi mne ja som tiez bola s druhou na rizikovom pretoze hrozil cisarsky ale mala sa rozhodla na poslednu chvilu normalnym sposobom ist na svet.myslim si ze nie vsetko je pravda co lekary hovoria to je len ich nazor nie vzdy maju pravdu a podla mna kazda zena je ina a ma ine telo takze podla mna je to individualne

geegee
17. apr 2008

no s tou glukozou je to asi u kazdeho dr. ine...pri prvom tehu som na recept vyfasla v lekarni glukozu, rano vypila a krv mi bral doktor 1x. Teraz si mam dat 15 lyziciek cukru... glukoza je asi podpultovy tovar 😀 Krv potom beru o hodinu a mari sa mi ze este raz potom, ale to som asi vypustila z hlavy...pojde so mnou mangel aj Matko, a mangel by ma zahlusil, ak by vedel, ze tam stravi cele dopoludnie Ale nemal predavat stare afto...novym sa este sama bojim 😀

Pevnym, zatvorenym krckom zdar 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre