Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

avanka
27. apr 2008

Krasne dobre rano vam prajem 😀
Chcela som vas nechat trosku vyspat, tak pisem az teraz, hoci ja som hore uz od 6...to si ma uz asi Lukasko tak trenuje, ze som hore najneskor o stvrt na 7 😀
Jani, uvidis, ze ty budes nakoniec aj prenasat a tak si sa bala, aby si sa dostala aspon sem
Ako ste prezili vcerajsok? Grazi, ako dopadla oslava?
Ja som sa rano zobudila s bolestou na pravej strane podbruska, tak som sa zlakla, ze slepak, ktory som mala zapaleny na strednej skole, ale vtedy mi ho este nechceli zobrat...nastastie to pocas dna trochu ustupilo a dnes uz je pohoda.
My sme boli vcera ceeeela rodina (mam 2 starsich brachov) na zahrade, isli sme pomoct so sadenim a potom sme grilovali ...nejako som sa nesetrila a doma ma tak boleli krize, ze som si musela asi po hodinu polezat v horucej vode, aby to preslo (mala som len tolko vody, aby som mala ponorene len krize, brusko mi trcalo von, citala som, ze vraj pri kupani by voda v tehu mala byt len mierne tepla, ale taka mi nezaberala, tak som to vyriesila takto)
A dnes ideme k manzelovym rodicom na cely den, nechce sa nam varit, tak sme im vcera volali, ze prideme..
Tak aj vam prajem krasne prezity dnik a drzte sa 🙂

jankapo
27. apr 2008

Ahojky,
Avanka, aka si ty pekna maminka.... 😵
My sa tiez dnes ideme najest k mamke, tak sa tesim, nemusim varit a mozem konikovat...hehe...ked vsetky gazdinky varia. No co. S tou grilovackou, no teeeeda, to by som sa nechala ukecat, vcera bolo fakt nadherne, pocasicko stvorene na grilovacku. Mnaam. Sa tesim na leto... 😵

Gabika, ja som mala pesar kvoli skratenemu krcku, od 20tt (skrateny som ho mala vtedy na 1,5cm) a bol aj trosku maksi. U nas sa vybera v ukoncenom 38tt, teda v mojom pripade to bolo v piatok. 😉
Ja som v podstate cely januar (ako mi dali pesar na Silvestra 😝 ) a februar lezala doooost poctivo, teda vkuse, chodila som len na WC, sprcha, zo spalne do obyvacky, a to som bola vkuse hore nohami.
V marci som zacala aj chodit mimo byt- vsade autom a len tam kde som si mohla lahnut. K rodicom, svokrovcom, sestre, ale zacala som aj sediet postupne a robit veeeeelmi jednoduche veci v domacnosti, velmi postupne, vsetko ma strasne unavovalo.Po 32tt som uz pomalinky chodila po byte, aj na nakup (autom), zacala som varit, chodit na navstevy a tak...Nic namahave, ale uz som takmer nelezala. A posledny mesiac uz neviem co so sebou... 😉
Neumyvam okna, neskacem, nedviham tazke, ale inak pohoda. Mne sa ten krcok vobec nemenil takze som zbierala kondicku, nech vladzem maleho porodit. A nalez v piatok? Ten isty ako na Silvestra. 🤐 Zavreta som uplne, cize ktovie kedy nakoniec porodime.
Gabi, moj nazor- pokial sa neotvaras (konkretne vnutorna branka)- v tvojom tyzdni by som nelezala cely cas. Mne sa velmi tazko "rozbiehalo" po tolkom lezani, ak by som zvladla porod, nezvladala by som starostlivost o babo, ved sa mi nohy podlamovali...

angelina22
28. apr 2008

baby , ste tu niektora po serkláži???
mam otazočku

kvetinka511
28. apr 2008

Ahoj Angelina, mne robili v 26tt cerclage. Ak budem vedieť rada ti odpoviem 🙂

angelina22
28. apr 2008

vies co, ja sa chcem spýtať, je to možno dosť intimne, ak nechces nemusis odpovedat ,,ale nemam sa koho spýtať,,,,
mne ho robili v 21 tt, povedali ze sexualna abstinencia do porodu, bez pohlavneho styku aj orgazmu.striktne to teda dodržiavaš,,alebo ako??? čo možme a čo nie???
ak nechces neodpovedaj,,,
ďakujem za ochotu

kvetinka511
28. apr 2008

Nerobí mi žiadny problém ti odpovedať. Mne lekár povedal zakázal všetko - pohl. styk, orgazmus - žiadne dráždenie. Je to dosť náročné, ale od 26tt to prísne dodržiavam 😝 Ja to síce nejako vydržím, ale s manželom je to horšie 😀 Existujú predsa aj náhradné techniky 😅 Vydržali sme to pri prvom synovi, vydržíme aj teraz.
Neboj zvládnete to, veď si už za poloviciu 🙂 Najdôležitejšie je predsa bábo.

angelina22
28. apr 2008

joo jasne že vydržím,,,ale vieš, myslela som , že možno to nieje až tak striktné.....ak dodržiavaš, tak budem aj ja......

VYDRZIM..
DAKUJEM

kvetinka511
28. apr 2008

Prajem ti veľa trpezlivosti 😀 a nech ti všetko dobre dopadne 🙂

jankapo
28. apr 2008

Babulky, k vasej otazke, intimna otazka, intimna odpoved...ja som mala pesar, tiez ze platonicka laska...
No ale vam poviem ze ked sa mi raz zacalo snivat a budila som sa na orgazmy jedna radost, tak teeeda fuuuu.....
Snazila som sa aby aspon raz za cas bolo aspon manzelovi dobre, no ale boze ked jemu je dobre, aj mne je... 😵 To sa nedalo oddelit.
No a zas som si po tych divnych nociach, ked si telo same riesilo nedostatok povedala, a dost...ideme na prevenciu, uz ked radost tak spolocna, nie??? Takze u mna pohl. styk nie, ale orgazmus ano. Brusko si stvrdlo na chvilku ale nic sa nestalo.
Aj ja vam prajem veeela trpezlivosti, ja uz som takmer vo finaaale, ale veeelmi dobre vas chapem. 😉

geegee
28. apr 2008

baby...my bez sexu pri prvom tehu od 4. mesiaca, teraz od 15tt 😒

Graziela, som vyvalena z ceny nausnic...ja idem tento tyzden kupit mame na narodky - 55. Pred 2 tyzdnami som ju dokopala nastrelit si nausnice, mala totiz zarastene dierky od detstva...nikdy nemala nausnicky ☹ Tak musim zohnat krasne, zlate 😵

angelina22
28. apr 2008

janka po.....
dakujem za príspevok, vies ja som na tom podobne,,,,
orgazmus som od vtedy mala asi 3x ale po nom nasledovali výčitky svedomia, či sa niečo nestane a tak, pohlavný styk nie,,,,už od novembra............

graziela
28. apr 2008

Ahojte babulky,
hlasim sa totalne vycerpana po vcerajsej oslave... no, poviem vam, este dnes to musim rozdychavat...Od rana som pobehovala po kuchyni, dodobovala tortu (poleva, slahacka, sviecky), varila obed, prvi hostia prisli okolo tretej, posledni odchadzali okolo osmej vecer..spolu nas bolo asi tak 15 dospelych a 6 malych deti vo veku od 7 mes. do 5 rokov, uuuuffff. Normalne som ich vsetkych nemala kde usadit, dokonca jedna stolicka sa nam rozpadla uplne (umela, mala som stastie, lebo predtym som na nej sedela ja)... 😒 Bolo toho na mna dost, lebo nikto okrem svokry a manzela ani prstom nepomohl, aby mi trosku pomohli v kuchyni a vsetko to bolo pre mna dost vycerpavajuce...ved viete same, ked po cele dni viac lezite ako sedite...No a zlaty klinec programu - na koniec mi ostali na krku 3 chlapi, ktr. boli uz v peknej nalade,moj muz po ich odchode stravil 3 a pol (!!!) hodiny na WC a viete si domysliet, co tam robil.. 😖 No a po detoch spust v detskej izbe, bordel v kuchyni, ktr. je tam doteraz...No proste celu noc som nespala, manzel oblapal celu noc vedro a nad ranom, ked som uz zaspavala ma zobudila dcerka a museli sme sa vychystat do skolky...
No, tak takto nejako dopadla nasa oslava...zda sa mi, ze na dlhsiu dobu sa vzdavam takychto rod. oslav...uz teraz sa hrozim krstin a mojej 30-tky v juli...No, co uz, budu sa musiet ostatni trochu posnazit, lebo ja nebudem prepinat svoje sily...
Idem oddychovat, lebo akosi po dnesnej noci som zacala opuchat...ozvem sa, ked bude trosku lepsie, zatial sa majte krasne, papa 🙂

dadulienka2404
28. apr 2008

graziela tak to ta obdivujem ako si to zvladla.moja dcera bude mat v nedelu primanie a uz teraz sa hrozim toho ze budem musiet obsluhovat paru ludi.kedze moji rodicia tu niesu tak som zavolala svokroucou,a sestru ktora koli tomu pricestuje z rakuskka na jeden den.takze pre istotu som nevolala vela ludi ja nemam naladu a ani sil obsluhovat kopu ludi.zakze asi tak.ale co uz druhy to za mna neurobia.ja to mam aspon takto dobre ze kazdy kto pride okrem svokra nepije. 😉 takze nebudu to alkoholicke radovanky a to je super.ja alkohol nenavidim koli prvemu manzelovi 😢 ale nejako zvladneme pripravy a manzel mi urcite pomoze co je celkom super 😅 v piatok som sa objednala na 3D sono do Michaloviec.nic sa neplati lebo sa len zabehuju tak som zvedava co a ako.mam aj strach aj sa tesim. 😵 dam vediet

suzana121
28. apr 2008

Ahojte neviem kam sa mam obratyt ale doktor mi vcera oznamil ze mam zapal mocovich ciest.Ale ja sa len chcem spitat ci tie antbiotika neublizia malemu dakujem?

jankapo
28. apr 2008

Zuzi, neublizia...len ich pekne ber, aj ja som brala na zapal moc. ciest...horsi by bol asi neprelieceny zapal mocovych ciest. Lekari vedia ze si tehu a predpisu take co mozme... 😉

suzana121
28. apr 2008

Ved len mam strach uz vlasne len asi dva mesiace do porodu tak sa bojim dakujem len som nevedela ci to moze ublizit prckovi dekuju moc si mna uklidnila to vys to prve 🙂

graziela
28. apr 2008

Dadulienka, to prijimanie za pomoci manzela urcite zvladnes, neboj, ja by som sa bez toho mojho naozaj tiez nezaobisla, ja mam snad najlepsieho muza pod slnkom, lepsieho si naozaj ani zelat uz nemozem 🙂 🙂 🙂 On teraz robi za mna v podstate vsetko - utiera prach, vysava, umyva podlahu (aj chodbu spolocnu kazdy 2.tyzden), navari, umyva, utiera riad, kupelku, wc, povesia pradlo, vysype smeti, chodieva na nakupy, s malou do skolky a spat...no, proste, je toho naozaj neurekom a okrem toho este chodi aj do prace...vacsinou mava kazdy 2.den nocne a cez den spi tak max. 2-3 hodky doobeda...A to este musim pripomenut, ze ked som ja nastupila do prace a mala mala vtedy 1,8 roka, bol s nou uplne sam doma (niekedy cely den do vecera, do 20,00 hod., kym som ja neprisla z roboty, tie prve dni som tahala riadne nadcasy ☹ ) a okrem tohto vsetkeho spominaneho sa musel postarat este aj o dcerku, urobit jej celodenny program, hry, vychadzka...v noci do prace a na druhy den rano zasa sichta doma s malou..takto tahal 1,5 roka, kym sme ju nedali do skolky...Za to vsetko by som mu aj ruky bozkavala 🙂 🙂 🙂 Ja si to naozaj nesmierne vazim, som mu za vsetko velmi vdacna, viem, ze sa vzdy mozem na neho spolahnut...(ten vcerajsi jeho ulet bol vynimka, dnes sa uz na tom aj smejeme...)
Inac, drzim palceky na tom 3D, je to super, ze mate taketo moznosti, u nas na okoli take nieco nerobia...
Ja som na zajtra objednana na sono stitnej zlazy, mala som ist uz pred mesiacom, ale som sa musela preobjednat, takze zajtra...Dufam, ze ma necakaju zle spravy, lebo hormon. testy som mala tak na hrane...
Avanka sa nam nejako dlhsie neozvala, hadam je s nou vsetko OK...
Prajem vam este pekny vecer 🙂

luci78
28. apr 2008

ahojte baby 🙂
vidim ze vy ste teda riadne aktivne...ja sa este stale snazim lezat co najviac - este aspon mesiac a potom sa zacnem hadam trochu viac hybat
my sme dnes boli na sono, malicky je hlavickou dolu a rastie pekne ako ma 😀 tak mam dnes dobru naladu
tento tyzden sme uz pokupili nejake veci pre drobca, takze tak pomaly sa uz zasobujeme.
maminky ozaj ake mate skusenosti s plienkami? ktore su dobre a ktore moc nie? a ako je to s balenim nasiroko? pocula som ze by sa tak mali balit vsetky babatka aj ked na zapade to nerobia. mam si zobrat do porodnice postolkove nohavicky?
majte sa krasne a drzte sa 🙂

avanka
29. apr 2008

Ahojte, tak uz som tu.....v nedelu sme od svokrovcov prisli pomerne neskoro, tak sa mi nechcelo sediet este pri nete a vcera som nestihala, prisla som domov az vecer...to je sila, niekto si povie, je doma a nic nestiha 😀 😀
Ale ja mam na druhom konci Senice rodicov a maminka varuje bratovu skoro 3 rocnu dceru, tak ked sa tam ja rano vypravim, nejako sa mi nechce odchadzat domov a stvrdneme tam do vecera..vcera som sice prisla o 2 hej, ale manzel prisiel domov o 3 z roboty, tak sme isli este kupit matrac do postielky (objavili sme z kokosoveho vlakna za 1090 sk, takze super kupa), ktory nam ako jediny este chybal do vybavicky, no a nakolko vedla byvaju nasi, zakotvili sme zase u nich, potom sme robii veceru, pozreli si Panelak, Osklivku a isli spat...takze asi takto ja travim dni 😀
Teraz rano mi mamina volala, ci nepridem, ale dnes som si povedala, ze odolam, mam kooopec zehlenia, chcem upiect rebarborovy kolac, povysavat, take bezne veci v byte....
Jani, dakujem 🙂
Luci, ja mam postolkove kupene, u nas to je v povinnej vybave a ja osobne budem radsej balit mesiac nasiroko, ako by mal mat maly neskor problemy.
Grazi a ty neberies hormony na tu stitnu? Ja mam hypotyreozu, beriem L-Tyroxin 50, brali mi krv 2 krat v tehotenstve, naposledy v 6 mesiaci a potom vraj kontrola az pol roka po porode, co sa mi zda neskoro...
S tebou to je ako?

avanka
29. apr 2008

Babulky a este, kolko ste doteraz pribrali? Ja 6 kilo, ale vraj sa hovori, ze najviac sa nabera do 36 tt, co je na tom pravdy?

luci78
29. apr 2008

Ahoj Avanka 🙂
no tak ja o cosi viac 9 kg - to asi z toho nicnerobenia a vylihovania ale si myslim ze to nieje take hrozne uvidime ako to pojde dalej...rada by som sa zastavila na nejakej 13 ale velmi to neriesim sak potom sa nacvicime 😉
tie nohavicky si kupim aj ja radsej nech mam klud
pekny den

geegee
29. apr 2008

avanka, ja som pribrala tiez 6kg, najviac za 2 tyzdne poctiveho lezania. KOncom prveho tehu som rastla rychlostou 1kg za tyzden 😀 Skoncila som na +20kg 😀

Luci, v porodnici sa bali nasiroko len s latkovymi plienkami, ja som balila nasiroko az doma s ortopedickymi. A kupujem Tesco fialove plienky, teraz nove Pampersky, lebo su tensie. Ale tie Tescace su fajn, klasicke Pampersky mi maly precikaval v noci 🙂

inak...mam 3 den nejaky blby vytok - ciry, bezfarebny, ako napr. cez ovulaciu alebo tak...mam s tym ist k Dr.? Normalne beham s intimkou a ukludnujem sa, ze to nic nie je ☹

dadulienka2404
29. apr 2008

tak baby ja som pribrala 7 kg myslim ze nieje stanoveny kolko musime pribrat.geegee chod k lekarovi pre isto vravia ze ked nepachne a ta nestipe a nesvrbi tak je to ok.ja som tak mala doteraz ale uz ma aj svrbi aj to ostatne.moj lekar nerobi tak som si kupila v lekarni sama. 😒 Graziela ja si myslim ze mame najsuper manzelov lebo ako mozu tak nam pomahaju je dost behat kolo jedneho dietata a kolo 4 stvornasobne ale oni su v skolke v skole o 16.00 ich vyberiem oklo 17.00 chodi manzel domov a vsetkemu sa venuje on 😉 len teraz robi az do vecera paru dni aby mohol mat aspon 3dni volna treba pripravit na primanie.. 😀 dnes som si bola kupit tu glukozu ale nemaju ju tak neviem co bude v utorok.ja nechapem predpisu a vedia ze nikde tu glukozu nemaju je to na nervy.

geegee
29. apr 2008

dadulienka, aj u nas nedostat glukozu - mne kazali vypit 15 kavovych lyziciek cukru v caji. To by malo byt tolko cukru ako to mnozstvo glukozy 😉

jankapo
29. apr 2008

Baulky, ozyvam sa este celaaa....uz som sa nevazila ani nepamatam, tipujem ze mam +15kg urcite...ale ja opuchnute nozky, tak verim ze daco aj voda...Ale neviem si predstavit co by sa s tym dalo robit. Vkuse som hladna...a co mam hladovat? Tak snad to vybeham... 😒
Dadu, ja som tu glukozu zohnala, ale riadne som sa nasr....ked som tam bola, lebo tam boli v ten den 3 tehule, kazda doniesla svoju krabicku glukozy a pouzili z nej cca 3 lyzice a zvysok si nechali...hlavne ze sme si to platili same...Vsade to robia inak, ja nechapem. No nezozenies, tak nezozenies. Daju ti asi klasicky cukor, alebo sak to by mali mat v labakoch, ved to by mal byt normalne hradeny test poistovnou, nie? To akoby som si nosila gel, ked idem na USG...ved to je na hlavu cele... 😠
Co sa tyka manzelov...som si myslela ze ja mam THE BEST.... 😵 😵 😵
Ale vidim ze moj je rovnako uzasny ako ti vasi...ake my mame v tom nestasti stastie. 🙂 Ja si to strasne strasne vazim, a milujem ho a nedala by som ho za nic na svete.
Geegee a pri Matuskovi si nemala vytoky? Ja som cele tehu mala teraz- obcas sa zo mna vylialo toho celkom dost, az som panikarila ze plodova voda... 😀 cire, bezfarebne, no ako vodicka...tak pohoda, neboj, citala som tuto na MK, a zda sa to byt bezna vec. Tak len intimku.
😉

lucia31
29. apr 2008

ahojte mamulienky 🙂 dnes som bola v poradni, pribrala som uz 13kg /ale len do bruska 🙂 , hadam.../, krcek v poriadku, no a zajtra idem KONECNE na utz, ktory sa robi tusim okolo 30tt 😝 ..mne ho ide robit az teraz 😉 ved ja viem len tak na 50%, ze to bude dievcatko, ked mi robil utz v 20tt..tak som zvedava, ci mojmu dievcatku odvtedy nenarastol pipik 😉 ...no a dnes som si kupila prvu vecicku pre babo, mini paskovane slabuckomodre teplacky v detskom sekaciku, kde predavaju znackove vecicky pre deticky../39,-Sk/ 🙂 ..ja mam vecicky este po malom a od kamosiek, takze na zaciatok mam a do teraz som sa nejako neodhodlala kupovat nic, zeby poverciva? 😉 ale mali tam nadherne mini satocky, ruzove natelnicky atd. pre dievcatka, tak zajtra, ak teda naozaj dievcatko, bezim si urobit radost 🙂
..ano, mame zlatych manzelov, len toho mojho by som dnes rano najradsej roztrhla 😠 😉 , ale inak pohoda...asi tie tehotenske hormony obcas zautocia aj na nich 😝 😅
..papa, idem po maleho a potom na zmrzlinku...

geegee
29. apr 2008

dik, jankapo 🙂 predtym som nemala nic take 😅

dadulienka2404
29. apr 2008

jankapo ved prave-.pri prvom mi dali glukozu v ordinacii na gynde nic som neplatila pri druhom a tretom som is vybrala v lekarni zadarmo a teraz si mam kupit.akoze vsetko je postavene na hlavu ale co uz ved nase zdravotnictvo je na h... 😒 ja som teraz na nervy moj drahy mi dnes oznamil ze v piatok asi pojde do prace takze na to sono musim ist zo svokrou 😠 stve ma to lebo som chcela aby tam isiel so mnou teraz nemam chut sa s nim ani rozpravat ☹

graziela
29. apr 2008

Ahojte babenky,
tak ja som zatial pribrala cca. 11 kg (pri dcerke 17 kg, ale v porodnici som nechala hned 10, bola som total opuchnuta, takze vela vody). Zda sa mi, ze od toho 30tt sa to nejako spomalilo to priberanie, comu som len rada, lebo kedze moja startovacia vaha uz bola dost mizerna...
Na tu stitnu zlazu som doteraz nebrala nic, lebo hormonalne testy spred vyse mesiaca boli OK, vraj na hrane, no a preto mi nefrologicka (spoluziackina sestra) odporucila sono stitnej zlazy, ci nie je zväcsena a dnes som tam teda bola a bolo to OK, tak sa tomu tesim. Obavala som sa, ze kvoli tomu budem musiet tiez brat nejake hormony...myslim, ze sa uz dost nabeham s tymi oblickami, som rada, ze aspon nieco mam v poriadku. Ja som o.i. od 1.otehotnenia nebrala ani ziadnu hormon. antikoncepciu a to uz bude tomu takmer 6 rokov...No kedze nase terajsie tehu bude asi posledne, budeme musiet pouvazovat o nejakej spolahlivejsej metode, takze sa tym hormonom asi nakoniec nevyhnem 😲
Co sa tyka vytoku, ten ja mam od zac. tehu...a stale musim nosit intimku... uz som si na to aj nejako zvykla, nevadi mi to a pride mi to aj take hygienickejsie. Inac, bezne som nosievala intimku aj mimo menstruacie. A tiez si myslim, kym nic nesvrbi, nepachne, a vytok je mliecny, prip. bezfarebny, je to v tehu aj bezne uplne normalne. Ja mam napr. taku skusenost, ze ked som bola v 20tt v nemocke, zistili mi bakteriu v posve + zapal. moc.ciest a ja som ako priznak nemala naozaj ziaden palivy, rezavy vytok alebo bolesti, ci pichanie, proste uplne bez symptomov. To moze byt ale aj nebezpecne, pretoze takto ani nemozes vediet, ci ti nieco je a vacsinou sa to zisti nahodne, ako aj v mojom pripade.
Dnes sme chceli ist s malou prepichovat tie uska, no presunuli sme to na piatok, lebo deti maju v skolke volno a teda budeme mat na to viacej casu a nemusime sa nahanat rychlo cestou zo skolky. Dufam, ze to prezijeme 😀
Plienky - ja som vela chval pocula presne na tie spominane fialove tesco plienky, tiez sme si kupili zo 2 bal. a vyskusame, uvidime. Pri 1.dcerke sa mi este osvedcili Huggies a Hellen Harper.
Postolkove (ortopedicke) nohavicky urcite budem pouzivat, pri dcerke tusim sme balili nasiroko do pol roka, vtedy to tak kazali, aj ked sa klbiky dobre vyvijali. Ked som pouzivala bavl.plienky, tak po 2 a navrch ortopedaky a ked jednorazovky, tak + navrch jedna bavlnena + postolky. Teraz vyrabaju take fajne so suchym zipsom, takze nie je problem, zvladne to aj kazdy chlap, to nie ako kedysi (nedavno), ked si sa tam musel presnurovat po cleom obvode... 😀
Inac, teraz celkovo je vela takych dobre premakanych pomocok pre deti, aj oblecko je uz tak dobre navrhnute, ze to velmi ulahcuje manipulaciu s babatkom - Dadulienka, ty by si o tom tiez urcite vedela hovorit... Ja si este pamatam, ked moj bracho (o 10 rokov mladsi odo mna) bol maly a ako bolo treba v hrncoch vyvarat plienky a pod. No hruza pomysliet na to, ake tazke to s nami mali nase mamy .... Klobuk dole 🙂

dadulienka2404
30. apr 2008

graziela s tymi plienkami to je fakt ja som mala pri prvej strasne vela tych platenych pretoze aj doktory/ortopedi/ta nutili len na take plienky no a ked som mala druhu dceru tak uz do porodnice museli byt pampersy pretoze je drahe pre nemocnice kupovat stale platene plienky.ale je to aj tak super pouzijes vyhodis a s platenymi vela roboty.a co sa tyka po,ocok pre deti je uz nenormalny vyber dakedy bolo paru veci a museli sme si vystacit. 😉 dupacky boli len co sa hore zapinaju ine neboli a teraz len rozopnes na zadku a nemusis ani babo zobliekat ale je to fajn.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre