Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

moni1412
5. máj 2008

avanka ahoj... ty takto upratujes? Tebe nekazali lezat? 🙂 neprehanaj to... 😀 okna pockaju....
zatjtra napis co nove po poradni 😉

avanka
5. máj 2008

Moni, ja som mala kludovy rezim mesiac a pol, kym sa mi vysunula placenta, poom bolo vsetko v pohode, pred mesiacom mi povedal, ze som na 0,5cm otvorena, kazal mi lezat, po 2 tyzdnoch som sa zase zatvorila....takze pohoda...ale zase nejako to neprehanam. 🙂
Mna v podstate vypisal na PN preto, lebo sa mu nepacilo, aku mam pracu, vraj je moc stresova...no, mal pravdu, uz mi je doma dobre, ale kym som si zvykla na to nic nerobenie po 4,5 rocnom chodeni do prace....
Teraz uz sa zase nemozeme dockat maleho...
A to mi este svagrina povedala, ze jej kolegyni zomrelo babo v brusku tyzden pred terminom porodu, tak ja teraz stresujem a bojim sa, aby bolo vsetko O.K.

geegee
5. máj 2008

jankapo, je normalne, ze ti to uz lezie na nervy - byt tehotna. Pamatam si to, kolkokrat som si poplakala, ze uz doooost 😀 CHodila som po schodoch, prechadzala sa a krpcovi sa zrazu von nechcelo 😀 Neostava nam nic ine, len to prezit a cakat...panom situacie je krpcek v brusku 😉

dadulienka2404
5. máj 2008

avanka tak svagrina ti asi nahnala strach co?vies ja to prezivam cely cas pretoze mi uz kopu zien povedalo ze im babo zomrelo este pred porodom.to musi byt nieco hrozne.ja sa toho tak isto bojim ale musime dufat ze vsetko dopadne dobre.minuly rok sa moje babo rozhodlo takto zomriet uz v piatom mesiaci z nicoho nic a to je asi jedina pricina preco mam strach ja by som uz chcela mat tehotenstvo za sebou aby som mala maleho pri sebe a nemusela sa stale bat ci sa nerozhodne a nedaj boze.....neviem je lepsie na to nemysliet ale sko by sa to dalo.

avanka
5. máj 2008

Dadi, to mi je luto 😢
Aj ti zistili pricinu, preco sa to stalo?
Ja sa snazim mysliet pozitivne, tak verim, ze vsetky tu za chvilku budeme mat svoje babatka pri sebe 🙂

moni1412
5. máj 2008

dadi nemysli na to, teraz sa sustred na Nikolaska. Je mi to ale luto ☹ Su take pripady, ale radsej sa nimi nezaoberat. Ja som tiez myslela ze ked sa drobcek narodi, budem kludna. Teraz sa bojim tiez. Stale chodim pozerat ci dycha. Stresy, no.... proste - mamicky sa vzdy budu bat o svoje deticky.
avanka a co si robila ked sa dr. nepacila praca?

dadulienka2404
5. máj 2008

avanka pricinu neviem je ich vela jeden povedal ze geneticka porucha a druha lekarka mi povedala ze som mohla byt prechladena a som o tom nevedela.uz sa tym neoberam asi dva tyzdne som sa s tym nemohla zmierit a vysporiadat aj som zacala pit ked manzel nebol doma ale potom mi povedal ze to nieje riesenie a ze budeme mat dalsie ň 😉 teraz sa snazim nemysliet na to ale obcas ma to napadne a mma strach ze sa mi to stane..ale vacsinou si vravim ze ked sme presli tak daleko tak uz musi byt len dobre 🙂 moni to som chcela napisat ze furt sa furt budeme o nase deticky bat ale je to normalne pretoze ich lubime to ze chodis pozerat ci tvoje babo dycha je normalne to som robila aj ja

graziela
5. máj 2008

Ahojte babenky,
Jankapo alebo Avanka, tusim ty si sa pytala na tu skoricu...priznavam, ze som si dala asi tak 3 kusky s malymi obavami, lebo som tiez o tom vela pocula, ze skorica moze sposobovat stahy maternice. Mne ale zatial brusko netvrdne a vlastne si myslim, ze take male mnozstvo nemoze ublizit...
Jankapo, este vydrzkaj...aj ked si viem predstavit, ake to musi byt pre teba uz teraz "trapenie"... Ja si uz teraz neviem predstavit, ze budem nosit nasho drobceka v brusku este taky mesiac 😲 A pritom, tiez som sa este nedavno kazdy den modlila za to, aby tam vydrzal co najdlhsie...Ale tie nase pocity, to je myslim, uplne prirodzene a uz duplom v tvojom tyzdni, kazda mamina ku koncu by to uz chcela mat za sebou...Tak nech ti to rychlo plynie 🙂 🙂 🙂

avanka
6. máj 2008

Moni, vychovavatelku v ustave pre mentalne postihnutych a s poruchami spravania......trochu mal pravdu, je to stresova praca, ale dala by sa zvladat.
Grazi, skorica by sa vraj nemala, ale ja ju konzumujem normalne, davam ju do kolacov, ovsenej kase a nic mi nerobi....
tak ja vam napisem zajtra rano, co na poradni, idem dnes na pol 3 a potom ideme este do Ciech na nakupy, tak sa vratime asi az vecer...
Tak sa opatrujte.

graziela
6. máj 2008

Ahojte,
ja som dnes bola na tej kontrole na nefrologii: co sa tyka oblieciek, zatial sa stav nezhorsuje, dokonca som nemala ani ziaden moc. nalez, ziadna bielkovina,ani krv, este si v piatok prevolam o vysledky KBU (dufam, ze bude negat.), no a aj tlak mi celkom slusny namerala sestricka 135/85, taky som tam asi este nemala 🙂 Len mam zvysenu kys. mocovu, co moze byt jeden z rizik. faktorov pre zac. pre-eklampsiu, takze ma len musia dokladnejsie sledovat v gyn. poradni.
Na kontrolu mam prist az po 600-nedeli...Tak som sa trochu obavala, ze ake budu vysledky po mesiaci, ale dopadlo to celkom slusne, som rada, ze sa to nezhorsuje.
Len teraz budem musiet dokopat mojho gyn. k tomu, aby sa mi viac venoval...Lebo on nerobi nic navyse, ked nemusi, a aby sa zbavil zodpovednosti, ked sa mu nieco nezda, tak radsej posle do nemocnice, lebo ved tam je viacej hlav, nech sa oni poradia .... 😒 Tento jeho pristup ma takmer cele tehu od 20tt, ked som zacala mat problemy, dost vytaca, no ale hadam to uz nejako dobojujeme... Ved do konca mi ostava uz len nejakych 4-5 tyzdnov. A radsej tie posl. tyzdne prelezim hoci aj v nemocnici, akoby sa malo nieco stat... Takze zajtra sa vam ozvem, co ako, drzkajte palceky 🙂
Avanka, drzkam palceky aj vam, aby to dnes na tej poradni dobre dopadlo a aj vam vsetkym samozrejme 🙂 🙂 🙂

avanka
7. máj 2008

Ahojte, tak vcera na poradni sme dopadli vyborne, vsetko je v poriadku, som 31+4, malinky ma 1620 gramov, takze ziaden valibuk....vraj sme este 2 tyzdne pozadu, ale to sa rata 2 tyzdne + -
Spravnu polohu este nema, stale sa vrti, vcera mal hlavicku na pravom boku, zadocek pri pupku a nozicky na lavom boku 😀
Kolko vazili vase babatka v 30 - 32 tt?????
Vypytali sme si aj fotku tvaricky a manzel po odideni z ambulancie (kazdy krat chodi so mnou, zlatko moje) zahlasi "no ty to nevidis, vsak je cely ja" 🙂 🙂
Grazi, drzim palce, ty uz to mas tiez za par....

lucia31
7. máj 2008

dobre ranko mamulky, same dobre spravicky, tak to ma byt 🙂 ja som bola tento tyzden v pondelok prvy krat u nas v nemocnici na "pasoch" , chodi sa to vzdy raz do tyzdna az do porodu..pol hodinku som lezala a pocuvala si babo, celkom prijemna relaxacia, uz sa tesim na buduci pondelok 🙂 ..v utorok 13 teho idem do poradne a na druhy den na utz..
avanka, ja mam tiez pocit, ze ta moja princeznicka ma nejaku precudesnu polohu, ale naposledy mala hlavicku dole,tak som zvedava, lebo jeden vecer urobila v brusku akoby kotrmelec, myslela som, ze mi brucho roztrhne 😝 🙂
dnes je nadherne, uz ma chyta uhniezdovaci syndrom, tak idem zehlit a riadit komodu, ale najprv si dam na teraske fajnu desiatiu 🙂
majte sa krasne..

lucia31
7. máj 2008

avanka, neviem aku vahu mala v 32tt, lebo ja som bola az v 35 +nieco a tam to ukazovalo okolo 2580g

moni1412
7. máj 2008

avanka nas maly mal v 30tt 1800g, myslim.... vraveli ze je väcsi na nas tyzden.... mate peknu vahu a som rada ze je vsetko v pohode. 🙂

marse
7. máj 2008

avanka my sme mali v 30+1 tt 1400g a povedali ze je to slusne, a mudre knihy pisu ze v 32tt by babo malo mat 1700g, ale ziadne babo nie je plne tabulkove, niektore ma viac ine menej, to je v pohode, podla mna ma maly krasnu vahu a vobec siz toho nic nerob, pri prvej dcerke mi povedali ze pri porode nebude mat ani 2,5kg ze bude velmi malicka, a pravda bola ze mala 3460g cize aj dr. sa mozu mylit.

dankaa
7. máj 2008

ahojte!

avanka ako už baby vyssie popisali,uzv je len orientacny.nasa lenka sa narodila v 36+2 tt a mala presne 2800 gramov co je výborné!a dokina hovorila par hodin pred porodom že bude mat okolo 3 kg.v cca 30 tt mala lenka asi 1400 gramov.pokial si pod kontrolou a sleduje ta pravidelne porodnik,nemas mat obavy. 😉

dankaa
7. máj 2008

pozri si link : www.baby-gaga.com ,su tam priblizne miery a babetka v danom týždni,ale v anglictine.

avanka
7. máj 2008

Dakujem za odpovede, ja som v pohode, aj lekar tvrdil, ze to je v norme, len som bola zvedava....

graziela
7. máj 2008

Ahojte babenky, tak ja mam po dnesnej poradni tiez dobre spravy 🙂 🙂 🙂 Moj dr. mi sice sono nerobil, ale vysetril ma vag. a vraj je vsetko v poriadku. Trosku som sa mu postazovala, ze ma posl. dni picha okolo pupka a brusko akoby taha nadol, tak na to povedal, ked ma vysetroval, ze ved on tam ani nedociahne 😲 , takze sa nemusim obavat.
Pytala som sa aj na tu zvys. kys. mocovu, vraj to este nie je az taka vysoka hodnota, prestudoval si moj posl. zaznam z nefrologie (+krvne vysl-) zo vcera, tak bol celkom spokojny...Najblizsie mam prist do poradne o 2 tyzdne, bude mi brat aj ster, co je povinne, no a na sono, teda prietoky sa mam hlasit na buduci tyzden v stredu, to on nerobieva, mame na to u nas v meste spec. ambulanciu, kde robia iba sono, a v stredu robia tehotne. Tak sa tesim, ze konecne po dlhsom case zasa drobceka uvidim.
Inac, pytala som si aj prehmatat polohu, dr. trosku vahal, ze to bude trosku horsie, kedze mam take "pevne " brusko, ale poskusal a skons., ze je zrejme uz dole hlavickou, kedze som mu aj povedala, ze citim aj pod pravym rebrom kopance...takze po lavej strane ma asi chrbatik, nozicky otocene dolava a tam si kopka do pecene, rebier a bokov... No je to sranda...
A este k tym pocitom, ze ma taha brusko dole, ja som sa obavala, ci nie je moc nizko, lebo tak som mala aj 1.dcerku...Takze ono si to vraj tie pocity mozem aj sama vyvolavat, ze akoby mi islo vypadnut, ale moze to sposobovat aj mimi, ked sa vrti a plod. voda sa prelieva, pripisal mi to, ze j to nieco ako "tsunami"... Tak sme sa zasmiali 🙂
Som inac rada, ze aj vy ostatne mate take dobre spravy 🙂 Asi nam naozaj ide na dobre casy 🙂 🙂 🙂
Avanka,
ja naozaj netusim, kolko mal nas drobcek v 32tt, lebo mne dr. robil sono naposledy v 30tt a aj to som sa ho zabudla opytat na miery a dodatocne, ked mi to chcel pozriet, tak dr. zazvonil telefon, takze tak... No podla mna je to tiez len orientacne, co ti dr. povie, hlavne, ze sa dobre vyvija a je zhruba take velke ako v piemere by malo byt 🙂 Aj ked je zaujimave, to vediet, vsak? Ja by som chcela vediet tiez vsetko o nasom drobcekovi a najradsej by som ho z drzala v naruci 🙂
Dnes som stretla jednu kamosku, ktr. som dlhsie nevidela, aj s kocikom, boli 1.krat na prechadzke s 3-tyzdn. dcerkou...Chudatenko, narodilo sa jej o mesiac skor (kvoli tomu, ze bola nizko) a este asi v nemocke chytili nejakeho virusa (spolu s 10 inymi babatkami !!!) a prekonali uz aj zapal pluc.... ☹ Joj, tak mi bolo luto tej malinkej, ale uz su z toho hadam von...No aj take veci sa stavaju, skoda hovorit ☹
No, idem trosku pooddychovat, lebo som si dnes z poradne dala pesiu turu u nas do mesta, pochodila po obchodoch, kupila jahodky (mnamky)...
Prajem vam este pekny slnecny dnicek a same dobre spravy 🙂

moni1412
7. máj 2008

babulky, tak mame nove babo 😵 jankapo ma Matuska, narodil sa o 18,25 - 3620g, 52cm 🙂

lubkagaa
7. máj 2008

Ahojte babenky, uz dllllho som nepisala, priznam sa, nestihala som, kedze sme sa akosi rozhodli prerabat nase poschodie v dome, resp. cely dom, aby drobcek prisiel do noveho, cisteho a pekneho.

No ak ide o vahu, tak mne ked merala v 30 tt resp. ked robila sono, hovorila, ze drobec, ma 2010 g +- 300 g. cize ako sa zda, drobec to nie je. aj doktorka mi hovorila, aby som si davla pozor, lebo cisarksy by bol u mna dost rizikovy, kedze som mala trombozu, ale tak ja som asi chorobny optimista, kedze tato ista doktorka ma presviedcala, ze nebudem mat deti. Proste ked to pride, bude to tu a dako to prezijeme. 🙂 Ale dako sa nad tym nestresujem, pre mna je dolezitejsie, aby bol OK a poklopem, podla minulutyzdnoveho sona a prietokov je vsetko OK a tehotenstvo si zatial uzivam naplno a snazim sa drobca presviedcat, aby este vydrzal, kym domcek nebude pripraveny, co ratam este ten mesiac. Ale podla slov doktorky, krcok maternice udajne nie je este dozrety, takze to vyzera, ze sa drobec narodi v polovici juna. Ostatne je vraj ako ma byt. Aj sme v rodine zacali uzatvarat stavky, ohladom datumu 🙂. Aspon mame trosku veselo a keby ste videli tie ceny, verim, ze vyhram ja 🙂))).

Som rada, ze tu citam aj od vas take dobre spravicky. A gratulujem Jankepo k Matuskovi, krasnemu drobcekovi, aj monike 🙂

avanka
8. máj 2008

Tak teda, Janka to uz ma za sebou......gratulujem 🙂
Moni a ty si na tom ako po cisarskom? Uz zotavena? ja mam ist v priebehu 2 tyzdnov na ocne a tam uvidime, co mi povedia, ako budem rodit...
Lubi, mas syndrom hniezdenia? Aj ja maleho presviedcam, aby este mesiac vydrzal a potom sa uz moze narodit....aj ked evidentne mu je v brusku dobre 🙂 Dnes som uz od pol 5 hore, tak ma okopkaval a teraz som si sadla k pocitacu a je klud 😀

dadulienka2404
8. máj 2008

ahojte tehulky.bola som na cukor.no to bolo hnusne som to vypila a myslela som ze to zo mna vide.ale nakoniec ma zacala palit zaha.mozem jest co chcem.len sa jej nepacil moj pulz 107.tak si to mam sledovat a aj doktor.chcem sa spytat ci je normalne aby mi tvrdlo bruchu.ja neviem mozno 4krat za den ale ked mi stvrdne tak ma pod bruchom boli tak neviem.

moni1412
8. máj 2008

avanka akurat som s ta chcela dnes spytat co ty a ocne.... ci si uz bola 🙂 si ma predbehla. ja uz celkom v pohode, sama sa cudujem 🙂 Mam pocit ze kazdym dnom je to lepsie, samozrejme ze nejake problemy este su, ale uz pohodaaaa 😉 prve tri, styri dni boli najhorsie. Uz obleciem aj nejake veci co som nosila pred tehu, tak sa vytesujem 😀
dadi, vraj ked tvrdne brusko do 8 - 10x denne, je to ok. Nedal ti dr. magnezko?

dadulienka2404
8. máj 2008

moni moj doktor ked mu poviem ze ma nieco boli alebo ze mam vytok tak ma ani nevysetri povie ze to je normalne ale v pondelok idem na poradnu tak uvidime uz by mam mal vysetrit tak mu o tom tvrdnuti poviem.mne az tak nevadi tvrdnutie ale ta bolest pri tom ☹ ale uz mu to poviem.tak uvidime co povie

luci78
8. máj 2008

ahojte 🙂 🙂
blahozelan jankepo k babatku, super ze uz to ma za sebou 🙂
ja som bola tento tyzden na kontrole u lekara u ktoreho budem rodit, je velmi mily mam prist koncom maja znova a potom uz kazdy tyzden. vysetril ma a povedal ze koli krcku musim dalej lezat a nenamahat sa...klasika, no co uz ved uz len par tyzdnov 😉
drzte sa
dadulienka ja som mala take rezave bolesti bruska okolo 20 tyzdna - doktorka mi nasadila magnezko a pomohlo. beriem ho stale.

graziela
8. máj 2008

Ahojte babulky,
blahozelam Jankepo k Matuskovi, tak konecne sa dockali, dufam, ze to dlho netrvalo a nebolelo... a krasne miery ma..ako sa na poriadneho chlapa patri 🙂
Avanka, Lubkaga, aj ja si uz taky mesiac hovorim stale, ze este taky mesiac nech vydrzime a to uz mam ten dalsi mesiac vlastne ubehol a este stale si hovorim, no, este mesiac 🙂 🙂 🙂 Ale teraz to uz vyzera o ten mesiac aj dost realne, naozaj rada by som uz bola, keby uz bol koniec maja...O chvili tu budem ochkat ako Jankapo, nech to uz mam za sebou 😀
Ako tak pozeram, ja s Luckou31 sme tu asi jedine s takym vyssim tt, tak ktovie vlastne, ktora z nas bude po Lucke na rade ??? 😲

lubkagaa
8. máj 2008

Ahojte babenky. dadulienka, urcite povedz lekarovi o vsetkom a keby nieco, ak by sa ti to aj tak nepozdavalo, chod normalne na pohotovost, tam ta musia zobrat a riadne vysetrit, aj ja som raz tak bola a aspon som vedela, ze je vsetko OK a aspon ma potom na zaklade toho aj lekarka na poradni poriadne vysetrila.
Inac ak ide o tvrdnutie bruska, vraj je to normalne.
A napr. mne zasa pri vyetreni povedala doktorka, ze mam hrubsiu brusnu stenu a ked chcela zistit najskor pohlavie, drobec sa tocil o dusu a nedalo sa jej ani ako ona povedala "podobrat ho" lebo zistila, ze mam velmi pevne brusko a jedina otazka, ci to mam stale tak a ja ze ano a nic viac k tomu nepovedala. Ale poklopem vysetrenia su vporiadku a to je najdolezitejsie.

grazielka, tak dufam, ze ozaj budete skor 🙂 a ze vas niektora z nas nedobehne. Teda ja urcite nechcem xi. 🙂

moni1412
8. máj 2008

dadi, ked to tvrdne brusko, aj citis bolest? To neviem ci by malo 😒 No, lekar by ta mal vysetrit, ako vie ze je to nromalne???Mna vysetroval zakazdym ked som tam bola. Tak mu povedz ze by si bola kludnejsia keby ta vysetril....teda, to je pristup 😖

dadulienka2404
8. máj 2008

no to by si sa cudovala aky pristup ma moj doktor ☹ na vysledky sa musis pytat a najhorsie to ze som is myslela ze ak som pred rokom potratila tak bude davat na mna vecsi pozor.od spodu som nebola vysetrovana aninepametam.povedal len ze sme asi to najhorsie prekonali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre