Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

avanka
15. máj 2008

Adush, to som nevedela.....uz nebudem, slubujem.
Grazi, aj ja som okolo obeda pisala dllllhokansky prispevok a kon mi ho nezobral, taka som bola najedovana......tak snad zajtra alebo v sobotu, ak sa mi bude chciet

adusha
15. máj 2008

Avanka,
v pohode 😉 JA som bola vcera na jednej prednaske, kde jedna baba vravela, ze ona si vytlaca, lebo sa jej to tvori a pani co viedla prednasku ju zahriakla a vyslovene zakazala... stimulaciou prsnikov bradaviek mozes vyvolat stahy maternice...takze radsej to nechaj tak... 😉 alebo ak sa ti toho tvori uz tolko, tak si uz davaj tampony do podprsenky, aby nepremokla...

lubkagaa
15. máj 2008

adusha, tak to som rada, dakujem 🙂. Uz obcas fakt neviem, co je normaln a co nie, ako aj s tym tepom mojho drobceka. Doktorka je podarena, ona nic vpodstate nepovie, aj ked sa opytam, az niekedy ako sa hovori o niekolko stretnuti neskor zrazu sa k niecomu vyjadri a potom som z toho trosku popletena.

dadulienka2404
15. máj 2008

pripadam si ako totalny hlupak mam tri deti a pomaly nic neviem alebo si to nepametam 😖 ale akosi pri tych troch detoch mi to ubehlo rychlo a mozno je to aj tym ze vtedy by mi ani vo sne nenapadlo ze hrozia nejake rizika.teraz si vsetko vsimam a je v celku zaujimave ze som si pred tym tolko veci nevsimla 😕 dakujem za odpovede

geegee
15. máj 2008

ja si tiez vravim, ze keby to bolo take zle, tak hadam aspon uvazuje nad nemocnicou, alebo ma objedna na castejsie kontroly - uz som chodila kazde 2 tyzdne, teraz idem o 3. No nastastie ma manzel kamarata porodnika, tak vzdy ked je zle, tak mu volame a idem k nemu na vysetrenie. Bola som aj dnes, ruzove to vraj naozaj nie je, zajtra mi vezme kultivacie, lebo on vravi, ze cez ten pootvoreny kanal by sa mohla dostat k babu nejaka infekcia a to by skor mohlo spustit porod. A vysledky budu o 2 dni potom... Ja som si tu dnes uz citala temu o predcasne narodenych detoch...boze, dufam, ze este 2 mesiace potiahnem 😔 Musim, aj keby som mala byt zavesena ako netopier 😅

lubkagaa
15. máj 2008

geegee, treba mysliet hlavne na to najlepsie, nie na to najhorsie a bude vsetko OK. 🙂 Drzim ti paste.

geegee
15. máj 2008

lubkagaa, dik, uz som sa zmobilizovala a rodim 2.8. som sa rozhodla 🙂 Matusko je 2.7. narodeny 😉

lubkagaa
15. máj 2008

geegee, to je super nasadenie 🙂 ja som zasa u nas v rodine rozbehla stavky, ohladom datumu narodenia a kedze ja som dala datum 22.6. a samoska, ze chcem vyhrat vsetky tie ceny, co sa davaju do tomboly, tak sa o to snazim zo vsetkych sil a tusim obcas najlepsie nasadenie je, ked zacnes prerabat cely dom, nestihas mysliet na tehotenstvo ako take...🙂. dni ubiehaju ani neviem ako 🙂.

dadulienka2404
15. máj 2008

viete co je najlepsie??ja vlastne neviem kedy by som mala rodit.pytala som sa sestricky ze ak mam termin 2.8 tak nemozem byt podla nich v 29 tyzdni.tak mi to vysvetlovala sice som nepochopila ze ten termin je podla sona a podla PM tam ani nemam .takze prakticky ani neviem ci ten 29 tyzden je dobry alebo nie.ale teraz na sone by uz mal doktor vediet v ktorom mesiaci som vsak???

avanka
15. máj 2008

Dadi, on ked do sona natuka prvy den poslednej menstruacie,tak mu to vyhodi presny datum,kolko si tehotna....teda ak sa rata, ze si otehotnela zhruba v strede cyklu...
Aj ja by som chcela, aby sa malinky narodil uz na konci juna, tak musime s doktorom ten cisarsky nejako naplanovat....ale ved snad nebudu cakat az do terminu, ked u mna nesmu nastat tlaky 🙂
Akurat som dnes pisala (do toho prispevku, co mi kon nezobral), ako sa super citim, a ze by som mohla byt tehotna snad cely zivot...sice sa trocha vymykam statistike, ze babo v mojom tyzdni by malo zhruba 95% casu prespat, malinky kope ako o zivot skoro cely den, ale inak je to pohodicka..pribrala som zatial len 7 kilo, takze aj z tejto stranky je to fajn

dadulienka2404
16. máj 2008

avanka tak to mas super v kutiku srdiecka ti zavidi.ja som pri troch nejako rychlo presla tehotenstvom ale teraz sa to vlecie.ale asi to bude tymze som mala vtedy viac pohybu viac som nieco robila a teraz nesmiem.ale co uz ja len dufam ze to bude vsetko ok.a stym pribratim to je super.ja budem mat co robit aby som schudla.ale myslim ze pri tolkych detoch to pojde rychlo.a co sa tyka mojho otehotnenia tak to neviem kedy bolo len mi raz povedal doktor ze je to cudne ale vyzera to tak ze ja som otehotnela az po tom ked som uz mala mat dalsiu menstruaciu.ale ved uvidime.28 idem na sono tak uvidim co povie.nechame sa prekvapit.si veis predstavit ze ja som pri druhej dcere pribrala len 3 kg sak aj malo vazila.ale mna v tej dobe byvaly manzel dost bil a chodil stale ochlastany tak preto 😉

avanka
16. máj 2008

Ani ja som nemohla mesiac a pol nikam chodit, len som lezala, ale nastastie to bolo v januari, tak sa dalo....
Teraz to uz je fajn, obcas beham az moc...
Asi to mate doma pestre, 4 deti daju zabrat, ale zase mate doma veselo...
Som zvedava, co ti povie doktor 🙂

dadulienka2404
16. máj 2008

s tym doktorom som zvedava aj ja mam stale pocit akoby to male chcela vypadnut tak ma tlaci stale chodim na zachod/aj ked netreba/ tak som zvedava aky bude vysledok jeho vysetrenia.len to ze to je az 28.ale musim vydrzat.este som chcelo to jak si napisala ze tvoj chlapcek vacsinou spi to je super moj cvici sustavne brejkdance vecer som ani nemohla zaspat koli jeho kopancom.ale ja som vtedy asi najspokojnejsia ked kope 😉

avanka
16. máj 2008

Prave omyl, pisala som ze sa vymykam statistike, ze babetka maju 95% casu v brusku prespat....Lukinko kope ako o zivot, ale len cez den, v noci ma necha spat..ale je to krasne, ja sa z toho vytesujem kade chodim...aj dnes som bola u koznej a tak sa mi tam vlnilo brucho, az no...ale aspon viem, ze je vsetko v pohode, keby nekopal, tak sa bojim, ci zije..
Ja sa tiez tak neviem dockat kazdej poradne..len je divne, ze chodim kazdy mesiac a v 8 mesiaci by sa uz malo chodit kazde 2 tyzdne...ale asi je ozaj vsetko v pohode.....
Aj na zachod chodim stale, najviac sa mi chce, ked stojim a chodim...Manzel len ocami prevraca, ked idem curat, vyjdeme za dvere a ja musim ist znova...

dadulienka2404
16. máj 2008

avanka tak som si to zle precitala ale aj to ze stale kope je super.ano v 8 mesiaci sa ma chodit kazde 2 tyzne.ale ty asi nemusis lebo je vsetko ok?no nie?

geegee
16. máj 2008

Aj nas krpcek vela kope, ovela viac, ako Matusko - a to je take zlate kludne spokojne dieta...tak som zvedava, ci bude tento druhy vacsi neposedko 😀 A super je, ze sa rano budi naraz s nami - spim s Matuskom v izbicke, tam sa dal premiestnit gauc a to je jedine lozko ktore sa nam dalo dat sikmo. A hned ako Matko zacne rano kecat, zacne kopkat aj druhe babo. 🙂 Maly je zlaty, vcera som mu vysvetlila, ze mala baba chce urobit kukuk, ale este nemoze, lebo je malicka, tak teraz chodi a hrozi prstekom brusku a hovori: Ne, ne, neeee 😵 Druhe tehotenstvo je z tohto pohladu krasne, ze uz aj to prve dietatko vnima co sa deje...teda ak nie je velmi male 🙂 Uz si s Matkom planujeme co vsetko malej babe ukazeme - studnicku kde chodime davat zajacikom jablcko, potocik, semafor a miesacku - same dolezite veci pre Matka 😀

jankapo
16. máj 2008

Geegee...fuuu...si ma dojala tym prispevkom.
Strasne drzim palce, budem sa za vas modlit.
Ja len kratko, uzivam chvilinku, ked drobec spi a chcem toho vela stihnut.

dadulienka2404
16. máj 2008

geegee ty cakas dievcatko ci chlapceka?? 😉

slavica2
17. máj 2008

ahojte babulienky 🙂 chcem sa spytar, mam obcas teda aj niekoľkokrat denne bolesti v podbrusku, take slabe menstruacne. neviete, co to moze byt? mam schizu, ze sa moze skracovat krcok.............., alebo sa to len natahuje maternica?

mien
17. máj 2008

ahoj slavica aj ja to cítim od začiatku tehotenstva, podľa mňa sa maternica naťahuje

dadulienka2404
17. máj 2008

ahoj slavica ja to citim asi dva mesiace ale co sa deje fakt neviem povedala som to doktorovi tak povedal ze ked to bude silne /lenze mne aj tvrdne brucho/tak mam za nim prist.fakt neviem

geegee
17. máj 2008

dadulienka, cakame chlapceka...moj manzel X-ove spermie asi nema 😀

slavica, u mna take menstruacne bolesti su kontrakcie - tak som aj zacala rodit 😉

lubkagaa
18. máj 2008

Ahoj Slavica, ja som to mala az do tohto pomaly deviateho mesiaca obcas tiez, doktorka mi na to dala magnezium, ale inac nic. Zatial som ani rodit nezacala 🙂. Poklopem.

lubkagaa
18. máj 2008

avanka: mas to super, ze to tak prezivas 🙂 sa hovori, ze toto su najkrajsie mesiace 🙂 no ved uvidime. 🙂 Ja by som tiez obcas radsejostala tehotna ako rodila... aj ked teraz uz som cim dale nemoznejsia a este mi vsetci dookola zakazuju to robit a tamto a ja sa citim taka neuzitocna. Moj maly je zasa taky kludas, iba minule, ked som bola na krvi, tak dako sa vlnil. Ale inac pohoda. Tebe na kedy posledne vyratala termin podla sona? aj ked to vraj uz nie je take spolahlive.

slavica2
18. máj 2008

ahojte, tak som bola na pohotovosti s tymi mojimi krcami v podbrusku a dost ma to zaskocilo ☹ krcok je ok tuhy, dlhy 37 mm, ale pred troma tyzdnami mal 45, tak sa mu to nepacilo, dokimu myslim, musim lezat, robota zabudni, a v utorok sa moj lekar rozhodne co dalej, napchal ma magnezium, ale aj tak som mala krce vcera cely vecer a dnes trochu. Diagnoza mi napisal O47, co je riziko predcasneho porodu, tak som hotova......................
co citam krcky mate kratsie, tak nechapem........

avanka
18. máj 2008

Lubi, mne podla datumu poslednej menstruacie vychadza 4.jul a to iste aj u doktora...Len neviem, ze ked bude ten cisarak, kedy ho naplanuju...
Mne tiez vsetci zakazuju robit, ale ved nie som chora, len tehotna...dnes sme pleli na zahrade burinu, robim s prestavkami, sama citim, kedy dost a rozhodne sa neprepinam...
Slavi, aj ja som mala tu istu diagnozu od 13 tt, ked mi zistili placentu praevia, poctivo som mesiac a pol lezala a upravio sa to.....
Takze lezkaj, nechaj sa obskakovat a oddychuj 🙂 a hlavne mysli pozitivne, ved uz si tak daleko

lubkagaa
18. máj 2008

slavica: neboj sa, vsetko bude OK, hlavne je, aby si bola v klude, lekari radsej nechaju vylezat, aby bolo vsetko OK, aby boli aj oni kryti. Vidis, moja doktorka napr. mi dala len magnezium, ked som mala bolesti a mozno aj tym, ze sa stavala ku mne, ved to nic nie je, tak som nebrala veci tak tragicky a ani som sa nad tym nezamyslala. NIekedy to je mozno dobre, niekedy zasa nie. Ale hlavne ti drzim paste, aby bolo vsetko vporiadku a aby si aj ty bola vpohode, to je najdolezitejsie aj pre drobceka.
Avanka, no to je sranda, fakt, mne vypocitali termin na 22.jun a teraz ho posunula na 9. jun, tak uvidim, ktory datum nakoniec vyhra. 🙂 Ale radsej som za ten 22. jun, to uz by sme mohli mat vsetko prerobene. 🙂.

slavica2
18. máj 2008

dik baby ste zlate 🙂

lubkagaa
18. máj 2008

sak na to sme tu, aby sme si navzajom drzali palce a aby hlavne sme boli co najviac si myslim aj psychicky v pohode. Uvidite potom ake nase drobce budu zlate 🙂 xi. Ked pozeram fotocky su tu, tak ma to tak povzbudi a potesi.

moni1412
18. máj 2008

slavica ja som mala tiez krce v podbrusku od zaciatku tehotenstva, nechal ma preto na PN. Bal sa aj lekar ze babo nedodnosim, hrozil predcasny porod a pozri, dotiahli sme to az do 36tt.... 🙂 potom sa uz maly tvrdohlavcek rozhodol prist na svet. Nebojkaj a ver lekarom.... Vsetko bude v poriadku a v septembri ste traja....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre