Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

kusa
15. dec 2006

myslim že s malým meškaním by som mala aj ja akurát menštruáciu. Ale asi s 2 týždňovým meškaním. včera večer mi dal doktor jednu tabletu duphaston a ešte jednu /neviem ako sa volá/. celý deň som nemala nič a na obed som šla s kolegyňou vonku, vrátim sa a zase špinenie.
Vybavila som si doktora ale môže ma zobrať len v pondelok na obed. Ale povedal že ak by som náhodou mala špinenie mam ísť na urgenciu. Ale včera ma doktor uistil že všetko je ok, tak vydržím do pondelku. Budem si pýtať PN ak to náhodou doktorovi nedojde a budem vám písať z domu.

kusa
15. dec 2006

luuuu, zajtra začínam 7tt, cítim sa úplne skvele, okrem toho špinenia. Neviem ako by som prežila to čo sa stalo tebe. som strasná panika, najskôr by som spanikárila, manžel by ma ukľudnil, to je taký kľuďas. je to hrozné, ale dôležité je že to dopadlo dobre. držím palčeky, drže sa a pohlaď maličké za mňa. pa pa.

luuuu
15. dec 2006

dakujem to najhorsie mam za sebou 😀 drzim palce aj tebe,a radsej sa setri 🙂

loss
17. dec 2006

babenky drzkajte sa drzim vam palce 🙂
kusa neboj vsetko bude v poriadku,davaj si pozor a setri sa 🙂

aaandrejka
17. dec 2006

loss, a ty ako, este nic? 🙂

vedvies
17. dec 2006

ahojte babenky, je tou niekto?

natalia12
17. dec 2006

Ahojte tehulienky,zaujal ma nazov fora, tak citam...aj ked necakam teraz babatko.Mam ale za sebou jedno rizikove tehotenstvo, prelezala som ho (ak nie doma tak na Kramaroch) od 6tt do 38tt-vtedy sa maly narodil.No a od toho dna neviem,co je lezat 😉.Ja som do 16tt opakovane spinila, krvacala,nevedeli prist na pricinu, potom bolo chvilu OK a v 28tt robili serklaz,znova som totiz zakrvacala a hrozil predc.porod,brusko ale tvrdlo nadalej.Tak som si pekne lezkala,oddychovala,nic nerobila,citala,kukala TV... A vydrzali sme 🙂.Preto som sa druheho tehu obavala,no ked mal maly rok otehotnela som znovu a ani neviem ako to cele tehu preslo...absolutne bez problemov,lekar vravel setrit sa pre istotu, ale to velmi pri malom dietati nejde 🙂.V den porodu som este behala za malym po preliezkach,druhy syn sa narodil 6 dni pred terminom.Velmi, velmi vam vsetkym drzkam palecky,viem co prezivate 😝 Majte sa krasne a urcite vas pridem pozriet 🙂 Len som vam chcela dodat trosinku optimizmu,ze to urcite dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 🙂

fatima
18. dec 2006

Ahojte zlatíčka,

prosím vás poraďte mi ! som v 15 tt a mám taký biely až taký slabulinko hnedý výtok, nezapácha, hlavne keď celý deň chodím, po nákupoch a tak, veď to poznáte. Neviem či je to normálne, ale ja som v strese. Prosím Vás poraďte mi.

rebeka
18. dec 2006

Ahoj babulky, mam otazku
Moze byt len cast tehu rizikova? alebo akonahle sa tak oznaci zaciatok, tak sa to so mnou povlecie?

aaandrejka
18. dec 2006

ahoj fatima, ja som na tom s vytokom podobne, ked som to uvidela prvykrat na slipovke, hrozne som sa zlakla a hned som utekala na ultrazvuk, ale vsetko je ok, vraj to nie je nic hrozne a byva to bezne ;)

rebeka
18. dec 2006

fatima: ale aj tak by som sa pokusila vydobit si aspon malicky oddych. To ti neublizi. 😉

lili1
19. dec 2006

Ahoj aaandrejka, 🙂 dlho som sa neozvala, včera som bola na ultr a všetko je ok,už som vysadila utrogestan a estrofem , beriem len dufaston a železo, v januári idem na krv a potom na amniocentézu.Cítim sa celkom dobre už ani nezvraciam zatial 🙂 .Teraz som v 14tt ( ale podla ultr 12tt od transféru).

Ahojte všetky želám vám šťastné a veslé vianoce a šťastné tehulkovanie.

Ahoj loss ako sa máš? 😉

loss
19. dec 2006

no babule drzte sa mi ja od potratu nic,stale nic asi este nie a ktovie ci niekedy ale aspon sa tesim z vas,zelam vam vsetkym tie najkrajsie a najveselsie bruska so zdravimi detickami a krasne Vianoce nech dalsie su uz s babenkami pri stromcekoch
tak by som si zelala to zazit tiez 😔

rebeka
20. dec 2006

loss:neboj, bude, len si treba vziat hypoteku, alebo zacat stavat dom, alebo nieco podobne 😉
V kazdom pripade musis byt v klude. Moc ti prajem maly zazrak v brusku 😉

lili1
20. dec 2006

loss,my sme to skúšali 5rokov a oplatilo sa netreba sa vzdať,vždy je nádej. prajem Ti šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov, 🙂

loss
20. dec 2006

dakujem vam ste zlate opatrujte sa a davajte si pozor na tie drobceky v bruskach
rebeka na jar zaciname stavat domcek tak snad,dakujem krasne Vianoce 🙂

quetka
20. dec 2006

Ahojte baby, mam jednu otazocku co sa tyka sexu pocas rizik. tehu. Od 21tt som rizikova tiez, lebo sa mi skracoval krcok, nie velmi stale to bolo v norme, zasivana som nebola hoci som bola 2x v nemocnici si polezat(naposledy od 29-31tt). Sex som samozrejme nemala co bolo dost krute 😔 Teraz som uz zhruba 36tt, pondelok som bola na poradni a lekar povedal, ze sa to tehu ukludnilo. Rada by som sa uz s manzelom aj pomojkala, ale bojim sa ci sa tym nezacnem zase otvarat a teraz pocas sviatkov by som do nemocnice nechela, nedaj boze aby som este aj rodila. Termin mam az 21.1.2007. Myslite, ze by sa mohlo nieco stat ? Zase nechceme s manzelom po sebe skakat od rana do vecera 😵 Co vy nato ?

loss
26. dec 2006

quetka pokial to neprezeniete nic by sa nemalo stat

lienka79
26. dec 2006

quetka..ked si to vydrzala doteraz, zvaz...ci to to stoji za to...Pri rizikovom sa sex neodporuca..Sama vies,ako sa citis...

lienka79
26. dec 2006

aby..ktore ste uz boli na glukozovom teste.:je tu niektora s tehotenskou cukrovkou??

loss
26. dec 2006

lienka ahoj davno som ta nevidela ako sa mas?

dorotka
26. dec 2006

quetka ja by som pockala do konca 37tt vtedy uz ma babatko vyvinute naisto plucka a aj keby ste sposobili porod nic sa nedeje 😉
lienka hod to do vyhladavaca je tu na to urcite otvorena tema

lienka79
27. dec 2006

loss...ahoj..no mohlo by to byt aj lepsie...Postihla ma tehu cukrovka, takze picham inzulin..nic moc...Tehotna a na diete..Vies si to asi predstavit..Nemozem beztrestne mlsat...Ale malicky aspon kopka, tak z toho sa tesim..Nieekdy az moooooooooooooc 😅
A ty mas co noveho???

adetka
27. dec 2006

lienka... ja som mala gestacny diabetes... aj sme o tom diskutovali na:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nastastie mne stacilo iba dodrziavat dietu... aj ked ma chvilku chceli nastavit na in inzulin... ale v nemocnici som zrazu mala dobre hodnoty... pri zatazovom som mala 9,27... a obcas vyskocil nad 10... potom som prestala okrem ladkoti jest aj ryzu a tmave rozky... a hodnoty sa upravili...

loss
27. dec 2006

lienka tak sa mi drzkaj a aj drobcek v brusku 🙂

lienka79
28. dec 2006

adetka..ja som mala po zatazi vyse 9...raz po ranajkach vyse11..a hned ma capli bez diety na inzulin....

adetka
28. dec 2006

tak to su veeelmi opatrniiii... ale to je dobre... a kolko jednotiek beries?... mna chceli v nemocnici na Antolskej nastavit na 0 - 2 - 2... braaanila som sa... po odporucani mojej diabetologicky... ktora hovorila, ze pri inzuline sa zvysuje apetit... a tak moze ovela viac rast babatko... co ale podla mojho porodnika nie je pravidlo...

ale prezradim ti jedno tajomstvo... vdaka tehu cukrovke... a vlastne hlavne diete som pocas tehotenstva pribrala iba jeden kilogram (po zatazovom teste som najprv v priebehu tyzdna schudla tri kila a nasledne som nepriberala, iba udrziavala vahu)... a po porode som mala vahu o celych osem kil nizsiu, ako pred otehotnenim... 😉

lienka79
29. dec 2006

Tak o tom "tajomstve" so zu pocula...A dnes som sa vazila, tak za 3 tyzdne som nic nepribrala, naopak schudla 0,5 kg...Celkovo som doteraz pribrala 8 kg..Co podla mna nie je moc...
A inzulin beriem R-6j,O-3j, V-3j. Vcera som mala po ranajkach 4,7, den predtym po tych istych ranajkach 7,2 ( dr. sa to zdalo vela,neviem preco).
A co sa tyka apetitu, vobec nemam vyssi apetit..praveze ked jem castejsie...nepotrebujem mlsat somariny...nie som hladna a napriek tomu nepriberam..Jasne,ze by som radsej bola bez toho..ale pre babatko budem chodit aj po rukach dozadu.... 😀 Len nech je v poriadku.... 😉

lienka79
4. jan 2007

kde sa sa vsetky podeli??

loss
4. jan 2007

Lienka ahoj ako sa ti dari?A co male v brusku poslucha?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre