Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

katka_25
30. máj 2008

Dzani no môj lekár s tým rpblém nemal, sam povedal, že sociálka v tomto absolútne čo sa týka tehotných problém nerobí tak neviem, každý lekár iný názor, mna vypísal, lebo mi sam odporučil, že nie je problém, najprv som nechcela ale potom mi tie stresy v robote nestáli za to, najprv dôvod na rizikovku nebol, vypísal ma a asi po mesdiaci a pol už dôvod aj bol, dostavili sa problémy, takže tak či tak by ma vypísal na rizikovku, neviem to je moja skúsenosť. Bolesti v podbrušku to patrí k tehotenstvu ale nie vždy sa treba na to spoliehať, lebo niekedy to svitá na problém.

lubkagaa
30. máj 2008

dadulinka: veru, treba mat take nasadenie 🙂, mne lekarka zasa tvrdila, ze nemozem otehotniet 🙂 xixixixi.

katka_25: no ako kedy socialka nerobi problemy, asi zavisi, kde to je, napr. ja som bola na PN, kvoli krvacaniu a raz ma privitala doktorka s tym, ze ma kvoli mne problemy zo socialkou, najskor sa pytal posudkovy, ze udajne, preco som vlastne na PN a po druhe, ze ako je mozne, ze som vraj zmenila priezvisko pocas PN, aj ked to nebolo tak, nakolko ja som na PN nastupila az pondelok po svadbe, nakolko som mala zle vysledky, ale vies, ked vybavujes kartu poistenca, kym ti pride trva to a skor ani lekarka nemoze pisat na PN ine priezvisko kym nema kartu poistenca zmenenu. Vtedy som bola sa priznam poriadne vytocena. Ale podla mna prave aj to poukazuje na to, ze aky je doktor, ako si doakze obhajit PN, a po dalsie uzasne charakteri niektorych ludi (posudkovych lekarov), ktori nahanaju cloveka, ktory si poctivo plati do socialky niekolko rokov a nebyva na PN a raz, ked ide, nie svojou vinou, tak ho nahanaju a na inych su kratki. Proste je to obcas na hlavu postavene. Som potom isla na dovolenku, aby som mala pokoj a nemusela sa tiez stresovat. Ale tiez som mesiac bola na PN cez obvodnu a dalsie uz cez gynekol.

dadulienka2404
30. máj 2008

lubi ty lekary su niekedy fakt na nervy.ja som sa dnes dozvedela take veci ze ma az zamrazilo.mojej kamosky sestre sa narodil syncek.proste zdravy na svet suci.neviem uz nepametam ale mam pocit ze sono po narodeni by sa malo babetku robit hned na druhy den a si predstavte ze sono ukazalo ze ma selest na srdiecku.proste nic strasne.ale chlapec ked ho kojila sa jej zdal tmavy tak jej povedali ze on bude mat tmavsu plet aked povedala ze cudne dycha tak ho ma nakojit vsak ma mlieka.po 4 dnoch ked naliehala zistili ze ma vrodenu srdcovu vadu a tak ho odviezli do blavy kde konstatovali ze keby sa to zistilo skor mohli mu pomoct a tak jej maleho dali a ten jej zomrel v naruci.nechcem nikomu davat neistotu len chcem aby ste ked budete mat babetka a sa vam nebude nieco pacit nastojili na svojom.ta zena ma 2 dievcata a konecne mala chlapca ale pre chybu lekarov ho uz nema.len mam ist strach rodit do nasej nemocnici lebo v poslednom case pocuvam same negativa.je to na nervy pretoze na vychode velmi na vyber nieje.este tak sniny 20km ale....cize aj taketo veci sa stavaju.

lubkagaa
30. máj 2008

dadulienka: stavaju sa, ale prave preto ja napr. nepozeram ani reflex ani podobne veci, lebo potom nad tym velmi rozmyslas a to nie je dobre. A napr. ja viem podla seba, ze si lekara vypocujem, ale stojim si za svojim, sak ako som pisala, doktorka mi tvrdila, ze nemozem otehotniet a ze mam prist na vyvolavaciu injekciu, aby som zasa dostala menzes, si predstav, ze by som na tu vyvolavacku fakt isla. Ale nedalo mi, urobila som si, 5 roznych testov pocas piatich dni a ukazali vsetky 2 palicky...takze asi tak, podla mna kazdy sam vie ako sa citi. 🙂 A hlavne musi verit, ono to znie niekedy tak teatralne, ale je to fakt, ked veris tomou lepsiemu, pride to lepsie 🙂.

dadulienka2404
31. máj 2008

ja som si povedala ze budem mysliet uz len pozitivne.mne manzel povedal ze uz mam prestat ze vsetko bude dobre a ako som vcera nad tym rozmyslala niesom boh vie aky zazraty katolik ale ak mi maleho pan boh nechal na zaciatku tehotenstva a nepotratila tak asi mi ho chcel nechat a nie vziat.ale verim ze bude vsetko ok ja len niesom s tymi lekarmi spokojna vies???

avanka
31. máj 2008

Dobre rano, dlho som nepisala, len som vas citala...
Dadi, ja si myslim, ze sa uz nemusis nicoho bat, ved uz si v 32 tt...uz sa mozes tesit na Nicolaska....co ti poveda doktor na poradni?
Lubi, ty sa citis ako?
My sa mame uzasne 🙂 (nechcem to zakriknut), citim sa ozaj lepsie ako netehotna....az na to, ze som dostala nejaky zapal tam dolu a mam trochu podvrtnuty kotnik, ale to to su malickosti..
Beham ako vrtula, vcera som sa zastavia az o 9 vecer pri Meste tienov, mala som narodky, tak sa ohlasil bracho s rodinkou....mam 3 rocnu neter a 6 rocneho synovca, no poviem vam, bolo to o nervy....kazdy zvlast su strasne zlatucki, ale akonahle su spolu, des a hroza....
No ved o par rokov to caka aj mna 😀
Dnes, ked pride Rastik (manzel) z prace, ideme do ockovej skoly (je riaditelom na ZS na dedine), ma tam Smer robit nejaky detsky den v dost pompeznom style, tak ideme opekat...uz sa celkom tesim..
Tak sa drzte......

dadulienka2404
31. máj 2008

ved avanka ide o to ze moj doktor so mnou ani poriadne nerozprava to vsetko viem od sestricky.iba povedal ze je to na nemocnicu a ze mam lezat a ked aspon dva tyzdne ze potom uz by sa to nemalo zhorsit,ze teraz je to najhorsie obdobie.no ked by nieco horsie tak hned mam ist do nemocnice.robil mi aj sono a vravel ze maly vyzera byt v poriadku.to je vsetko.a kedze sestricka je suseda tak som sa jej pytala ze preco mi hrozi nemocnica na ani nechcela povedat,povedala ze nic ze dobre ze sa nemam bat tak som jej vysvetlila ze nemam strach len chcem vediet ze preco ta vtedy povedala ze som otvorena na dve centimetre.ale poznam vela zien co to mali horsie a este ja prenasali.u mna je kludovy rezim proste tabu.jednoducho sa to neda.teraz som mala doma syna ten je stale chori takze lezanie nehrozilo ale od pondelka ide do skolky takze od 8,00 do 13.00 budem len lezat potom pospratujem nieco uvarim a po deti do skolky no a okolo 17.00 pride manzel takze zas oddych.ja verim ze to dotiahneme uspesne do konca 😉 avanka vsetko najlepsie 😉 😉 😉 😉 prijemnu opekacku ja by som tak isla von ale co uz si to potom vynahradim

avanka
31. máj 2008

Dakujem a neboj.....mysli pozitivne, bude to fajn..... 😀

lubkagaa
31. máj 2008

avanka: vsetko najlepsie ka narodeninkam 🙂 dodatocne. 🙂 a uzi si to.
Ja sa citim fajn, este nespekulujem nad tym, co hovorila doktorka, v pondelok idem na krv, tak uvidim, ci antibiotika zabrali, aby pri porode som na drobca nieco nepreniesla, lebo zo spodu mi nasli toho streptokoka. Aj v hrdle. Tak som zvedava, ale asi som zaryty optimista, verim, ze to bude vporiadku. 🙂
dadulienka: drzkaj sa...drzime vsetci paste 🙂.

geegee
31. máj 2008

avanka, vsetko naj k narodkam 🙂

ja mam poradnu v utorok podvecer, tak som zvedava, co bude.

Dnes mi pri obede slzy zase vyhrkli, uz nejako prestavam byt imunna voci mojej svokre. Nase nedorozumenia sa tocia okolo matuska odkedy sa narodil, minule povedala, ze k nim nechce chodit, lebo ho tak ucim, dnes zase som bola zla, hoci jej manzel povedal ze on prezentuje nazor nas obidvoch ako rodicov, vystekla na neho, ze je pod papucou...tak mi prislo luto...v podstate zhodila svojho syna 😢 😖

lubkagaa
31. máj 2008

geegee: tak potom napis, ako dopadnes v poradni, drzim paste 🙂.
Ak ide o svokru nebyvate dufam spolu. Raz za cas, ked pride, nech si hovori, co chce, aj ked je to tazke, ale treba asi zatat zuby. A dolezitejsie je, ak stoji tvoj manzel za tebou a nesuhlasi za kazdu cenu so svojou mamou. Aj ked si myslim, ze teraz celkovo sme citlivejsie a menej oddolnejsie. A stale asi treba mysliet na to, ze si si nezobrala jeho mamu.

lucia31
31. máj 2008

Ahojte zienky,pisem este z porodky,dnes mame 2dni🙂,mala tu pochrapkava vedla mna,je zlata,taka bezvlasa😀mame sa fajn,ked prideme domov,napisem viac..drzte sa,myslim na Vas

lubkagaa
31. máj 2008

lucka: gratulujem, super, drzkajte sa 🙂 tesime sa na fotocky, urcite daj na net 🙂. Vela zdravicka tebe a drobcekovi 🙂

avanka
31. máj 2008

Ahojte, tak uz sme prisli domov....bolo fajn 😀
Dakujem vsetkym este raz.....
Geegee, to s tou svokrou mi je luto.....ja mam s maminou (Rastikovou) fajn vztah, tak som len rada.....ale hlavne, ze sa ta manzel zastane 🙂
Inak aj ja mam poradnu v utorok rano, tak tiez napisem, co nove.....
Luci, gratulujeme k Tamarke a tesime sa na fotky....

lubkagaa
31. máj 2008

avanka: tak to sme zvedave urcite vsetky, co v utorok napises. 🙂 drzim paste, aby boli same dobre spravy.

geegee
1. jún 2008

avanka, aj my sme mali super vztah, kym sa nenarodil Matko a ona akosi zabudla, ze dieta byva s nami a aj stari rodicia by mali respektovat nas 😒

lubkagaa, nebyvame so svokrovcami...oni byvaju cez ulicu cca 30m od nas 😀 😝

my sme dnes oslavovali MDD s malym, nakupili sme si jest a pit a cele doobedie sme stravili aj s tatom v parku na hojdackach a vo fontane 😀

lubkagaa
1. jún 2008

ahojte babenky, veru dneska je super sviatok MDD 🙂. TIe, ktore maju uz drobcekov na svete oslavuju s nimi, my zatial oslavujeme dva v jednom 🙂. Ale je strasne pocasie, uz ani neviem v akej polohe mam byt a je mi teplo strasneee, Vam tak nie je?
geegee: je to tazke so svokrovcami, mne sa pacil ak pozeravate Ano, milacik, tam povedal jeden predstavitel svojej manzelke: najlepsie si rozumiem s tvoujou svokrou. Ona na to: ved to je tvoja mama. On: NO to je nahoda.
Asi je malo vztahov, kde by to fungovalo na 100 %, ale nastastie, nebyvate s nimi a ak sa ta manzel zastane, je to super.

geegee
1. jún 2008

lubkagaa, moj manzel si zase rozumie s mojou mamou - ked mama pride, maju ritual: vecerne piatkove pivo a kecaju, kym ja ulozim maleho 😀 Som mu navrhovala, aby isli s oboma babkami a malym na predlzeny vikend do Chorvatska v lete, tak mi zabil, ze ak, tak vezme len moju mamu 😀
Aj u nas je teplo, vecer ideme nafukat bazen a napustit vodu...maly bude happy. Ale v dome mame fajn 🙂

graziela
1. jún 2008

Ahojte babenky,
Avanka, aj ja ti prajem dodatocne vsetko najlepsie k narodkam 🙂 a Lucke prajem skore zotavenie, nech ste uz co najskor domka a mozes nam napisat podrobnosti 🙂
My si dnes len tak lenosime, malu zobrala babka na jednu gulas party mimo mesta, museli ist na buse, lebo my auto nemame a so svagrinou, ktr. ma 2 deti by sa nepomestili do auta. No a manzel ma dnes "pohotovost", je sice doma, ale musi byt v nasadeni.A ja by som to uz sotva zvladla na tom slnku....ufff. V piatok sme boli v meste pokupit malej nejake vecicky, sandalky, botasky, silonky a pod.,boli sme aj na zmrzke, kym sme prisli domov, pretiahlo sa to na 3 hodiny a to mi uz fakt dalo dost zabrat, vcera som preto takmer cely den prelenosila v posteli...Ale stihla som urobit (za pomoci manzela aj dcerky) slahackovu tortu s piskotmi a ovocim (mnam), tak sme si dnes pochutili 🙂
Ked pisete o tych svokrach, ja mam asi vynimocne stastie v tomto, vzdy si hovorim, ze mam asi nalepsiu svokru na svete... 🙂 My mame naozaj velmi dobry vztah, ked s niecim nesuhlasim (lebo ono sa tie vztahy dost zvyknu zmenit po narodeni vnucatiek), tak si to bez problemov povieme a svokruska to respektuje. Dnes napr. volala z tej party, ci moze malej kupit zmrzku alebo nanuk, lebo jednym casom nam mala byvala dost casto chora, tak sme babke zakazali jej kupovat zmrzky, tak pre istotu, aby sme sa nenahnevali, tak zavolala...podarena...este som manzelovi so smiechom hovorila, ze ktora svokra by sa takto strachovala.... No myslim, ze v nasom pripade zohralo dost velku ulohu aj to, ze ja sama som prisla o mamu, ked som mala 13 rokov a odvtedy mi ju nemal kto nahradit, lebo otec sa neozenil. Takze moja svokra mi ju teraz vlastne tak trochu nahradza a som jej za to vdacna...Kiez by kazda nevesta mala taku svokru ako ja 🙂 🙂 🙂
Este skusim k vam vecer nakuknut, asi tu dlho teraz nevydrzim sediet, lebo ako sa oteplilo, zacali mi opuchat nohy, takze opat zaujmem vertikalnu polohu 🙂

dadulienka2404
1. jún 2008

asi tie nase svokry /cest vynimkam/su na to aby do nas obcas zabrdali ale su to svokry ktore chrania svoje deti a a nie kazda viem ze to co je najlepsie pre nu nemusi byt pre jej dieta.ja nemam zlu svokru mi si rozumieme myslim ze dost dobre.ta jej uprimnost ma obcas zarazi ale vzdy si poviem sak ja s tebou nezijem a chodit k nej tiez nemusim a manzel je na mojej strane.viete len raz mi povedala nieco co sa tazko zabuda a odpusta.v suvislosti s mojimi detmi kedze ked som zacala zit s jej synom tak som uz mala 3 deti a jemu prisudili syna a rozhodli sme sa mat este jedno babo tak na mna vybehla s tym ze kolko sorty deti chceme mat.ale potratila som a ked som druhy krat otehotnela nepovedala nic vedela ze zbytocne.a teraz sa tak tesi ze az 😀 😀 😀

dadulienka2404
1. jún 2008

a co sa tyka mojho stavu neviem.ked ma maly kope a kope poriadne tak citim ako keby mi chcel prepchat nohy cez.....je to dost take neprijemne ako keby ma kopal do posvy 😢

lubkagaa
1. jún 2008

Ahojte babenky 🙂
veru v tomto teple, to je hroza. Mne tiez hovoria, ze mam mat vylozene nohy, tie zacali opuchat, ale ked neviem ani v takej polohe dlho vydrzat, lebo som o chvilu mokra ako handricka, ani sa necudujem drobcom, ze su radsej vylzeceni, ked ich prebaluju. 🙂.
geegee: bazen..ach ako super sa to cita xi. Hned by som don skocila 🙂. Ale to by asi v bazene neostala uz ani kvapka vody xixi. My by sme chceli, ale az neskor tiez poskladat bazen a obcas sa v nom namocit, hlavne v takomto pocasi.
grazielka: tak dneska mas aspon trosku den pre seba, super 🙂.

lubkagaa
1. jún 2008

dadulienka: A v akej polohe je vlastne drobec? Co ti hovorila doktorka (doktor)?

dadulienka2404
1. jún 2008

ja neviem mam napisane PPHZ-alebo na konci l neviem sak mi ani v celku nic nepovedal len ze maly vyzera byt zdravi

dadulienka2404
1. jún 2008

na konci Z alebo L cize PPHZ albo PPHL

lubkagaa
1. jún 2008

tak by mal byt drobec dole hlavickou, ak ti lekar nepovedal nieco ine, nie? 🙂

dadulienka2404
2. jún 2008

tak asi ano lubi on nepovedal nic len ze vyzera byt v poriadku.tak tomu musim verit.to ze tak citim tie kopance mozno preto ze je nizsie neviem.vies co je najlepsie mam uz tri deti cize tri tehotenstva ale viem ze som otehotnela a porodila nic medzi tym taketo veci som si vobec nevsimala teraz vsetko pozorujem.mozno preto ze hrozilo ze o maleho pridem a mozno pre to ze som potratila co ja viem? 😀

avanka
2. jún 2008

Dadi, dobre ranko 😀
Aj keby nebol este hlavickou dole, nic sa nedeje, on sa este moze otocit....Lukasko bol v 32tt na utrazvuku priecne a doktor hovoril, ze to nic neznamena..ze ma este dost casu na to, aby sa otocil
A inak s tym potratom je to pravda, 16.juna bude presne rok, co som potratila v 2. mesiaci a clovek sa potom viac pozoruje...ale uz som to prestala riesit, som v 36 tt, keby sa aj maly teraz narodil, bude uz vsetko v pohode 🙂
A ten tvoj lekar vyzera byt nejaky divny, ked ti nic nepovie 😢
Nas sa podoba na tych v Ordinacii v ruzovej zahrade....nikam sa neponahlaju, vsetko ti vysvetlia, su niekedy az moc trpezlivi (striedaju sa 2 mladi)

dadulienka2404
2. jún 2008

ahoj avanka ja som si doktora menila minuly rok pretoze som mala o nom mienku uplne maximalne super.ale poznala som ho z nemocnice a robil mi pred 9 rokmi cisarsky ale rokmi pozorujem ze svoju pracu berie skor ako robim bo musim.ale co dufam ze vsetko dobre dopadne.zakazdym ked idem na poradnu tak povie vyzera to ze sme za vodov.no uvidime co povie v stredu.ako vam zavidim tych lekarou moj vie ze sa bojim a ze maleho som velmi chcela ale akosi pristup ziadny ziadne vysvetlenie.nejako to vydrzim. 😉

geegee
2. jún 2008

dadulienka, aj ja maleho citim strasne nizko posledne dni...ked sa pomrvi, tak to uz vyzera, ze mal paprcku von 😕 😀 Nie je to nic prijemne 😝
Ja mam poradnu zajtra a uz mam bobky u prdele, co povie dotore 😒 Aj ked sa ja citim relativne dobre, tak odchadzam od neho zdeptana a vyplasena 😠

Ale aj tak som happy - z pocasia, z Matuska - kazdy den prekvapi niecim - vcera povedal lampa a Tondach 😀 A nechapem ten zmysel deti pre gramatiku...hladal manzel srouby na zahr. hojdacku a vravi mi, ci neviem kde ich dal, a maly ze Tam su. Dovcera by povedal Tam je a zrazu bac a je to spravne. A dnes som mu dala Tic Tac jeden, tak mu ocka svietli 😵 Vcera sme sedeli do pol 10 pri bazene na hojde aj s malym...este nebol potme von, ale to mal k MDD. Normalne je o pol 9 tuhy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre