Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
5. jún 2008

Stihate pozeravat TV? Mavate aj vy obcas nocne mory?

lubkagaa
5. jún 2008

Jaj a aspon sa pochvalim, vcera, ked som behala po doktorke a kym som isla na tu psychoprofylaxiu, tak som stihla obehnut zopar obchodikov, az tri a kupila som si na leto dake tricka, jedine co je na tom sranda, kupila som si ich v tzv. cinskom obchode, po prve jedno tricko cca 140 Sk a po druhe, velmi prijemne na dotyk a hlavne do tychto horucav a sranda, ze som ich obliekla aj ja a to je co povedat, v tehotenskom obchode nemali ani take pekne a to nehovorim, aku cenu vzdy povedali.

lubkagaa
5. jún 2008

Vy ste nemali problem s nakupovanim na seba oblecenim? V zime sa dalo, ale na leto do tychto horucav je to hroza.

lubkagaa
5. jún 2008

Sa ospravedlnujem, ze som to tu tak teraz zahltila...len ma obcas nieco napadne a aspon takto sa s tym podelim 😀 😅

dadulienka2404
5. jún 2008

oki lubi.co sa tyka TV.cez den tak do obeda telenovely pretoze nic lepsie nejde.vecer panelak ked pojdu deti spat ale po nom uz zaspim a mnzel ked dobavi pocitac tak ma zobudi a ideme do spalne.co sa tyka tehu oblecenia boze no proste hruza.moje deti sa vsetky narodili v zime tak nemam skusenosti s letom,ale myslim ze to bolo lahsie. ja som bola v tehu obchodoch nemala som ziadne tricko ale nemali nic co by sa mi pacilo.ale kamoska robi u cinana a mi hned volala ze dostali tricka na leto a urcite mi budu dobre.jedno stalo 280 ale super cervene take kvietinky.takze asi.inac dajako oblecenie extra neriesim nosim co mam pretoze velmi von nechodim akurat skolka obchod a urad prace. 😉 😉 😉 a ked UP tak mam napadlo uz ste vypisane na MD?

avanka
5. jún 2008

Lubi, a tebe sa este oplatilo kupovat si tehu tricka? To chces dokedy nosit brusko? 🙂
Ja nosim normalne obtiahnute tricka, ktore som mala pred tehotenstvom, nech kazdy vidi moje brusko 😀
A nohavice takisto, mam len 1 tehotenske, nosim bedrove....chvalabohu sa do nich zmestim 😀
Dnes som konecne dozehlila posledne veci pre Lukyho, poukladala do komody a uz mame vsetko hotove.... A to som stihla aj upiect jahodovu bublaninu, kakaovy zavin, kura s ryzou a hlavkovym salatom na obed, popri tom som sledovala svoje serialy.......mam pocit, ze som chytila "druhy dych"

dadulienka2404
5. jún 2008

tak to je super avanka ze ti to tak ide.ale ty uz mozes ist aj rodit 😉 😉 😉

graziela
5. jún 2008

Ajojte,
tak co sa tyka TV, moc nesledujem, lebo dlho na gauci neobsedim, takze max. tak niekedy pozriem Panelak a Ordinaciu v ruz. zahrade... No ale TV mame takmer kazdy vecer zapnuty ako "křoví", takze aj spravy a pocasie popocuvam 🙂 Inac, spominam si, ked sa nam narodila 1.dcerka, tak sme nemali absolutne na nic cas, nieto este telku; sa nam aj kmotrovci cudovali, ze ako to, ze nestihame ani spravy... 😨
Do tehu oblecka som investovala trosku na zac., kedze pred 5 rokmi, ked som bola tehu, tak tu nenola taka moznost vyberu a posl. 4 mesiace som prelezala podobne ako teraz doma.Teraz mi aj dost skoro brusko "vykuklo" a planovala som ostat v robote co najdlhsie, tak som si povedala, ze si urobim radost a kupim si aj nieco kvalitnejsie do prace...Takze som mala 1 tehu rifle (tie som posl. mesiace uz vobec nenosila, ominali ma pod pupkom), 1 cierne nohavice tehu (nosim doteraz), 2 tehu bluzky + tricko s dlhym rukavom...a to bolo asi vsetko...No ako sa oteplilo, tiez som riesila, ze co obliect a natrafila som aj ja u jedneho Cinana na tricko take bielo-cierne bodkovane, prestrihnute pod prsiami a dokonca aj snurka na chrbate, proste uplne ako tehu, stale sice 500 sk, ale vynosim ho aj potom, ked uz nebudem tehu. Inac, som si estre kupila asi jedny take saty tiez prestrihnute pod prsiami, uplne lacne, asi za 150 sk, tie sa daju skombinovat s elastakmi a je to...Moc som to oblecko teraz uz ku koncu neriesila, ved som skoro stale doma...skor ma trapi, co budem nosit po porode, lebo to uz vonku medzi ludi budem musiet (aj chciet) ist a do mojich povodnych veci sa tak skoro nezmestim...Okrem toho, kedze som moletka, mavala som vzdy problem, si nieco na seba kupit. Joj, ako je dobre takym stihlym zienkam, aj po porode si kupia len o cislo, dva vacsie oblecko a v pohode "preklenu" aj toto obdobie...No co uz, ja budem musiet na sebe poriadne zamakat...No ale vyhoda je, ze ide leto a "zostatkove" brusko schovam za volne letne saty 🙂 A tesim sa, ked budem moct nabehnut do sekaca, tam urcite nieco najdem 🙂
Pre dnesok ja uz asi koncim, manzela mam na nocnej, tak dufam, ze v noci a nic neudeje... 🙂 Lebo vzdy mam taky trosku stres, ze co keby nieco a neviem, ako by som to v tej rychlosti zorganizovala s malou 🙂
Pekny vecer vam vsetkym prajem este 🙂

avanka
6. jún 2008

Vidis, Grazi, to ma ani len nenapadlo, co budem nosit, ked porodim... ☹ Disponujem prevazne uzkymi obtiahnutymi trickami a letnymi nohavicami, ktore boli take, ze ak som pribrala 2 kila, nezmestila som sa do nich...
Ale snad mi po porode toho vela neostane (kila)😀 a ak, dobre si napisala, sekac to isti
A neostava po sekcii brucho??????????????????????????
Inak, zacali mi opuchat chodidla, rano mam problem vobec vstat....aaauuu...aj som pribrala dalsie kilo, ale to asi voda
Dadi, stiham, ale aj tak si neviem predstavit, ako to bude, ked pridem domov s malym....som doma od 1.januara a vacsinu casu som preflakala pri telke, knihach a vareni, peceni....teraz sa asi nezastavim 😀
Esteze Mam takeho sikovnuckeho manzelika a ochotnych rodicov...
Grazi, kedy nastupujes do nemocky? Ked si spominam, Jurko sa ma narodit 9. juna a to je pondelok

moni1412
6. jún 2008

baby, nebojte sa o kila.
avanka, ja som po sekcii sla domov o 10kg lahsia a brusko som mala skoro rovne. Nemohla som tomu sama uverit 😉 a to ma stale doki hresil ze som vela pribrala. Teraz som 6t po porode a uz obleciem skoro vsetko co pred tehu, akurat veci co som ledva obliekla predtym este nie. Pomaly to prechadzkami a este o nieco prijemnejsim pohybom ide dolu 😀 mam uz len 4,5 kg navyse a dufam ze coskoro ani tie nebudu....

moni1412
6. jún 2008

a este som zabudla - avanka kolko si pribrala dokopy? do 15 kg sa vraj lahko zhadzuje. 😉

avanka
6. jún 2008

Moni, zatial okolo 9,5 kila a do sekcie mamnecele 3 tyzdne, takz esnad to bude dobre

lucia31
6. jún 2008

ahojte babulky, my sme uz doma od utorka, Tamarka je nadherna /foto neskor, ked bude kabel k pocitacu/, dobrucka, place len ked je hladna a ked rychlo netecie 🙂
pozeram, ze sa krasne drzite...mna obcas chyta taka tehulkovska nostalgia, chyba mi brusko 🙂 .i ked, nie ze by teraz nebolo 😀 ..ale nastastie nepopukalo, len je este take plem, plem 🙂 ..ale nevadi, hlavne, ze mam malu Tamarku krasnu a zdravu..uz ju pocujem sa pucit, tak urcite sa ide papat, je totiz poriadna hladoska 🙂

dadulienka2404
6. jún 2008

ahoj lucia tak to je super ze uz ste doma teraz ti tamarka bude robit iba radost. 😉 😉 😉

evaviki
6. jún 2008

Ahoj baby,
ked tak pozeram, vsetky ste tu kusok pred porodom.. Ja som prave na zaciatku tehotenstva, ostala som doma, pretoze som krvacala.. Doktorka mi dala nejake lieky, ale povedala, ze mam nizku hladinu hcg (mala by som byt cca 4 - 5 tyzdnov tehotna a jeden den som mala 2100 a druhy den 2900) - vraj mi moc pomaly rastie.. a nejak sa jej ani nepacil tvar váčka v maternici.. Je tu niektora, co mala podobny problem a teraz uz je vo vyssom stadiu?
Dakujem

moni1412
6. jún 2008

avanka neboj, bude to ok. A posledne tyzdne sa zvycajne nepribera uz, niekedy trochu chudne 😉

dadulienka2404
6. jún 2008

ahoj evaviki nemala som presne to co ty ja som asi v 5 tyzdni zacala krvacat a dostala som duphaston a ascorutin na krvacanie a ostala som v nemocnici.mozno preto ze to bolo silne.vraj ti pomali rastie??akoze plod??to uz tak skoro moze urcit??no neviem urcite ti niekto na to napise lepsie.ja som krvacala/prudom/3 krat po sebe a primar mi povedal ze urcite potratim ale nestalo sa.

moni1412
6. jún 2008

evi, ja si myslim ze ked aj niekoho najdes s podobnou diagnozou a cokolvek ti povie , ako to skoncilo u nich, nemusi to byt take iste aj u teba.Kadze tehotenstvo je individualne. ako pise dadka, jej dokonca primar povedal ze potrati a nestalo sa, zachvilku bude mamickou.... 😉 proste musis verit svojej dokine, sebe a svojmu babätku. Rozpravaj sa s nim uz odteraz, neviem ci ta pocuje, ale tebe to pomoze. A aj keby ta este nepoculo, bude to citit, tvoju lasku a to ze ho velmi chcete. U nas sa tiez doktor bal na zaciatku, bola som od 7.tt na PN... ja som sa kazdy vecer pomodlila za svoje babo, porpzpravala sa s nim a poslala mu pusinku. On to asi citil 🙂 Vies, ked sa bal doki, zacala som sa aj ja a dost vecerov som preplakala.... ale potom som si povedala ze musim byt silna pre to malinke a manzel mi v tomto VELMI pomohol. Ver ze to dobre dopadne a bude to tak. Len musis VERIT! Myslim na vas a prajem vsetko dobre.... 😉 😵 😵 😵

evaviki
6. jún 2008

Moni a Dadka dakujem..
myslela som pomaly rast hcg v krvi.. V nemocnici som skoncila aj ja.. na striedacku sa mi vyhrazali, tym ze som potratila, potom, ze este nie, ale mozem potratit a dokonca aj mimomaternicovym tehotenstvom.. Tak som odisla domov, psychicky sa tu citim stokrat lepsie ako v nemocnici..
baby, este raz vam dakujem.. Je fajn vediet, ze mal niekto rovnake problemy a predsa to dopadlo dobre.. Sice to nemusi byt moj pripad, ale aspon nejaka nadej je.. 🙂

moni1412
6. jún 2008

niekedy by ti lekari mali najskor zvazit co povedia a pred pacientkou 😖 verim ti ze doma je lepsie..... sama som to zazila. 😒 hlavne mysli pozitivne a na to ze o par mesiacov budete traja.... nic ine teraz nie je dolezite, ok? 🙂 a inak - radi ta tu vidime..... aj ked by bolo lepsie keby tato tema nemusela existovat, ale ked uz ju treba, nech je na nieco dobra, no nie? 😉

evaviki
6. jún 2008

To ano.. prave dnes ma napadlo, ze je super, ze toto niekto vymyslel.. A my si mozme pisat a povzbudit sa 🙂

moni1412
6. jún 2008

evi ja som tiez rada ze existuje konik. velmi mi v tehu pomohol. baby mi boli psychickou oporou, velmi som vdacna za tuto stranku. 😉 vlastne za cely net, inak by som nepoznala ani manzela 🙂

evaviki
6. jún 2008

Jeej, vy ste sa zoznamili cez internet? to je super.. 🙂
Pozerala som si fotky Deniska, je fakt krasny.. Tak drzim palceky, nech pekne rastie..

moni1412
6. jún 2008

evi.... no, tak veru 😉 a dakujeme za Deniska 🙂 my budeme za to na oplatku mysliet na vas 🙂

dadulienka2404
6. jún 2008

aj ja som rada ze existuje konik.je to dobre na psychiku.

graziela
6. jún 2008

Ahojte krasky,
Avanka,
s tymi kileckami si nerob starosti, ved co je to tych 9 kg? Ja som sa dnes rano po dlhsom case odvazila a zistila som, ze som pribrala dalsie 2 kg, ani neviem presne odkedy, ale uz sa to dufam zastavi...Lebo ja som to uz aj spominala, uz par rokov aj pred 1.tehu aj teraz som sa trapila s kilami navyse a teraz pri tomto mojom druhom tehu bola moja pociatocna vaha dokonca takmer o 10 kg vyssia ako pri prvom...a to som uz prekrocila 100-vku...uufff 😖
Takze mne brusko ostalo aj po 1.porode a teraz tiez nic ine ani necakam, no bude to musiet ist postupne dole...Mame doma uz takmer vyse roka eliptical (orbitrek), takze zo zac. si kondicku budem budovat hlavne na nom + kazdodenne prechadzky, to tiez vela pomoze...Ved si to len predstav, aka to bude zmena oproti terajsiemu lenoseniu od januara (ja od februara)...Pre mna to zhadzovanie bude tazsie, ale vam stihlym babam to pojde jedna radost... 🙂
Inac, mne posledne dni tie opuchy akosi ustupili, neviem, ci to je tou zmenou pocasia (u nas sa trosku ochladilo, aj kazdy den poprsi, aj teraz prave)...ale uz druhy den si davam rano ja vecer striedavu sprchu na nohy, tak mozno je to aj tym...odporucam, je to aj velmi osviezujuce v tych horucavach 🙂
Lucka,
super, ze uz ste domka s Tamarkou, ako citam, tak je to poslusne a nie moc narocne dietatko, ked staci len mliecko a je spokojna, no a samozrejme sucha ritka 🙂 Ako casto sa v noci budite? A mas dost mliecka, ako rychlo sa ti rozbehlo po sekcii?
Avanka, este k tomu mojmu terminu - normalny termin porodu mam na 14,juna, ale v pondelok(090608) sa uz hlasim na prijme 🙂, tak predpokladam, ze mozno v utorok by uz mohol byt Jurko medzi nami 🙂 Sranda je, ze sa ma kazdy pyta, ze ako sa citim a tak, no mne to fakt este nedochadza...len uz trosku viac sa nad tym zamyslam, aj v noci som sa prevalovala a cosi sa mi v sne splietalo o porode... A este by som chcela cez vikend toooolko veci postihat...ale nebudem sa stresovat, je vela veci, co proste pockaju...
Joj, babenky, som taka rada, ze sme (my vsetky) to dotiahli takto krasne daleko 🙂

lubkagaa
6. jún 2008

Ahojte babenky,
veru krasne sa to taha, evaviki, vitam ta tiez medzi nami a drzim ti silno paste, aby si to dotiahla tak daleko ako my a to po vselicom, co sme si vypoculi od lekarov. Niekedy aj zbytocne vystrasia a niekedy, aj tym, ze trosku postrasia si clovek zacne davat vacsi pozor, ale hlavne pocuvaj svoje telo a drobceka, lebo to ako sa citite nikdy nebudu zo ziadnych vysledkov lekari vediet.

Avanka: ak ide o oblecko, to som si nekupila celkom ze tehotenske, su to obtiahnute prave tricka, ale taky strih, ze aj ked mi ostane brusko, tak to nebude az tak strasne vyzerat hadam 🙂.

grazielka: ja som tiez cely zivot bojovala s nadvahou a plnsou postavou, ale minuly rok som sa nastvala a dokazala
som schudnut 25 kg a to zdravo a preto som si pvoedala, ze ked budem chciet, tak schudnem, teraz je pre mna dolezitejsie, aby bol drobec vpohode a to bude len vtedy, ked budem vpohode aj ja, no nie? Sa mi obcas zda aj zbytocne pocas tehotenstva riesit priberanie, ako pocuvam vokol, kedysi sa zeny vobec nad tym nezamyslali a ake zdrave deti sa rodili. 🙂

dadulienka2404
6. jún 2008

co sa tyka priberania ja som uz pribrala nejakych 13kg ale stale si vravim ze to po porode zhodim.nerobim si z toho tazku hlavu.ved co by som chcela ked som prve 4 mesiace len lezala no a tuk sa ukladal.teraz mi ta moja vaha 81kg vadi ale musime to nejako vydrzat,aspon je vidno ze sme dobre zivene no nei????? 😀 😀 😀

lubkagaa
6. jún 2008

veru dadulienka, mas pravdu 🙂. xi.

graziela
6. jún 2008

Joj, Lubkaga, tak to pre inspiraciu mi potom prezradis tvoj tajny recept, ako sa ti podarilo dat dole tych 25 kg? V akom cas. rozmedzi to bolo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre