Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

avanka
7. jún 2008

Lubi, ved aj ja som schudla v priebehu 7 tyzdnov 13 kilo asi pred 4-mi rokmi a odvtedy sa v jedle obmedzujem, aby som to nepribrala spat.....
Odkedy som tehotna, jem, ale neprejedam sa....a musim povedat, ze mi zacalo nebezpecne chutit.....prestala som to vsak riesit....

jankapo
7. jún 2008

Ahojte, rizikovky..jooj, nemam na vas tolko casu, ako som dufala ze bude, ale ono je to take krasne nemat cas. Rizikovky par mesiacov nevedia co s casom, ze? A potom zrazu, vsetko hore nohami. 😀
Pozeram ze uz tu niekomu aj 40tka svieti, tak sup sup na porodnu salu. A tie zvysne tyzdne, no baby, klobuk dolu, nech mi nikto nebravi ze konik nie je sucastou ucinnej terapie proti predcasnym porodom. 😅
Co sa tyka kil nayse, ako pise moni, netreba sa bat, ide to. U mna aj napriek tomu ze ako kojim, mam chut na sladke a aj celkom kaloricke jedla. Na druhej strane mam super pitny rezim a vela vela prechadzok, zatial ziadne prijemnejsie pohyby u nas....a obleciem vsetko co predtym, teda okrem bluzok, tie nazapnem okolo prs, ale elastiucke tricka sa ako tak da.Vystrihy vyzeraju super... 😎 heh. Ale zas brusko sa mi potrhalo a tiez je plem plem a pupok hnedy, tak nic moc to nevyzera, ale co narobim.
My sa mame celkom fajn,preslo nam bruska bolenie, tak je Matusko ako vymenene babatko, spokojnucke, tak sa tesim aj ja ked ho vidim takeho. Ved co ine maminka potrebuje.

geegee
7. jún 2008

ja som tehu veci kupila minimum - rifle a od jednej baby tricko a gate. Aj tak stale teraz nosim moje tricka z netehu cias a saty take bavlnene od Favab...len skoda, ze su cierne 🙂 Aj ma laka nieco pekne si kupit, ale uz sa mi to neoplati 😉

Ja som pri prvom tehu pribrala presne 20kg. Najskor isli pomalicky, no ku koncu sa na mna len tak lepili - ved som skoro stale lezala 😖 Teraz mam zatial +10kg v 31tt, tak uvidim, kam to dotiahnem 😀 Ale zase tych 20kg odisli same od seba. Planovala som cvicit po porode, ale nevladala som 😀 Tak teraz tie kila beriem tiez s rezervou - ako prisli, tak odidu. A ak aj nie vsetky, tak zivot ide dalej 😉

lubkagaa
7. jún 2008

grazielka, avanka: no ja som sa dala na tu 90-dnovu rozlisovaciu dietu, ale s tym, ze som si to postupne upravila, pretoze zasa treba pocuvat aj svoje telo a vobec som nemala pocit, zeby som sa obmedzovala, a to sa mi podarilo za cca 4 mesiace a normalne som mala ovelalepsie vysledky aj u lekarky potom. Ale treba vediet ako na to a ako pisem pocuvat svoje telo a hlavne byt na to aj prirpavena psychicky 🙂, xi, aby zasa sa to neprehnalo, lebo clovek ma byt aj v psychickej pohode.

Inac dneska mi neskutocne opuchli clenky, ledva chodim. Znama mi hovorila, ze to moze znamenat uz bliziaci porod, no uvidime, ci sa vam este budem ozyvat xi. 🙂

graziela
7. jún 2008

Lubkaga, uplne s tebou suhlasim, ze clovek si predtym ako zacne chudnut, musi naprogramovat v 1.rade psychiku...A tiez si myslim, ze obdobie po porode a na materskej dovolenke je naidealnejsie na taketo zmeny...Samozrejme nie hned, ale po case, ked uz babatko ma nejaky ten rezim, maminka uz nazbiera viacej sil a vlastne to asi kazda zena sama vyciti co, kolko a kedy to zvladne...
Co sa tyka tych opuch. clenkov, asi to nebude pravda, co ti hovorila znama...Ja som to uz asi spominala, ze ako som sa vratila z nemocky pred tyzdnom, tak mi zacali tiez opuchat a pred par dnami mi to takmer uplne ustupilo, mozno ja pre zmenu pocasia a mozno pomohli striedave sprchy...A samotne opuchy mozu byt aj priznakom gestozy, ktr. moze prepuknut nezavisle od pocasia a moze to byt uz od 20tt...Lubkaga, skus si na to dat tie sprchy, urcite to aspon na chvilu pomoze... ak uz nahododu nechces ist rodit 😉

lubkagaa
7. jún 2008

grazielka: no rodit este radsej nie, pockam si aspondva tyzdne xixi 🙂.Kym nedokoncime byvanie. Manzel dneska poskladal postielku, tak sa z nej vytesoval, no podareny 🙂.

lubkagaa
7. jún 2008

grazielka: a ty sa ako citis?

lubkagaa
8. jún 2008

ahojte babenky. Dneska ked som pozrela na ten tyzden vedla svojho mena, tak som si pomyslela, ze ako rychlo to ubehlo. A od pondelka mi uz zacina dalsi tyzden, mi to tak podarene vyslo. uz 38 tt, uf.
A vy mate ake pocity?

avanka
8. jún 2008

Ahoj Lubi, ze je to uzasne???ja tomu tiez nemozem uverit, ze 37tt...je to perfektne, ze uz len asi 2 tyzdne a Luky sa narodi..
Kazdopadne, ked prideme z poradne v stredu vecer sa ozvem...primar by mi mal povedat termin sekcie....je to zvlastny pocit vediet presny den, kedy sa maly narodi 😉
Ja mam od rana fofry, lebo sa ohlasili Rastikovi rodicia, ze nas pridu pozriet, tak som sa pustila do pecenia jedneho kolaca s tvarohom, jahodami a zelatinou podla 1 kocky z mimibazaru a mam stresy, ze sa nepodari...teda korpus uz je upeceny, len krem mi nejako netuhne ☹ Idem asi pridat stupen chladenia na chladnicke...
Ale pre istotu som upiekla aj jahodovu bublaninu...ja na tie plnkove totiz nejako nie som, vzdy tam nieco pokazim
Ufff, esteze nemusim varit obed, Rastik je do pol tretej v robote a ja sa nejako obidem...
Aj u vas tak strasne prsi?
Ja som bola vcera pozvana na Den deti od nas z roboty (ustav pre mentalne post.), tak som si dala biele nohavice, biele tricko a biele slapky a pustila sa taka leja aj s krupami, ze si asi vies predstavit, ako som vyzerala 😉 ako take okruhle prasiatko..
Ale decka boli uzasne, len mi vyhladkavali brusko, nosili mi jest, ze Lukaskovi 😀 No a maminka normalne pribrala po kila 😀 😀 😀
Lubi, my uz mame postielku v spalni asi 3 tyzdne a ked sa tak do nej pozeram, stale tomu nejako neverim...

lubkagaa
8. jún 2008

avanka: 🙂 tak to je super, s tymi detickami 🙂 xi. No ja dako som nechcela skor ani postielku skladat, neviem, mam stale taku brzdu v sebe a mozno aj obavy co a ako dopadne. Ja termin teda zatial neviem, nam lekarka hovorila niekolko: 9.6., 16.6., 22.6. 26.6. no a mozeme si vyberast, aj ked ako povedala sestricka, drobec rohodne xi 🙂. Ale vsimla som si, ze si viac vsimam, ci nemam mokre nohavicky - teda ci neodteka plodova voda, aj bolesti, ci sa neopakuju, lebo rano ma dako bolelo brusko a krize ako na menzes, ale potom to ustupilo...no asi je obcas lepsie vediet presne kedy a niekedy aj nie, 🙂ani neviem xi.
Ja som vcera piekla jahodov-ceresnovu bublaninu a dako vsetkym chutila, ze uz z nej nic nie je 🙂xi. A som rada. Dneska vari moja mamina, mi prisla pomoct a som aj rada, lebo vcera som upratovala a tak, ale dako uz nevladzem...☹
Som zvedava, co napises v stredu po poradni..a som aj zvedava, co mne povie doktorka 🙂.

avanka
8. jún 2008

A ty ides kedy na poradnu?
Inak aj mavam rovnake pocity, poverciva teda nie som, ale tiez mam z toho taky zvlastny pocit, ze uz mame doma vsetko, kocik uz dokonca 2 mesiace...ale musime verit, ze vsetko dobre dopadne 🙂
Mna zacina asi chytat ten syndrom hniezdenia, stale by som len upratovala...v piatok som si zmyslela, ze mame spinave okna, chcela som ich umyt, ale Rastik ked ma videl, len zalomil rukami, poslal ma, ze si mam ist lahnut a spravil vsetko on...zlato moje 🙂

geegee
8. jún 2008

vsetky peciete...mne bublaninu urobila mama - bola tu na vikend, tak mi splnila 2-tyzdnovy sen o ceresnovej bublanine 😀

jankapo, mne sa pocas kojenia MM smial, ze ma bude radsej satit ako zivit 😀 Jedla som viac ako v tehu casoch a kila aj tak ubudali. To bola parada 😀

Baby, ved uz ste po 37tt - to uz sa rataju deti ze sa narodili v termine 🙂 Ja sa tesim z mojho 31tt...uz sa to chyli ku koncu 😅 😵 V 35tt som naplanovala Matuskovi oslavu narodeninovu...strasne sa na nu tesim 🙂 Minule narodky ani nevedel o co ide, teraz sa uz chysta aj on 🙂

Pri Matkovi sme skladali postielku tiez vopred...teraz to necham mojim 2 chlapom ako spolocnu zabavu, kym budem v porodnici. Ked sme je nedavno rozoberali, hlavny srobovac bol Matik 😵 Mal program na pol dna 😀

lubkagaa
8. jún 2008

avanka: ja idem v stredu na poradnu, teraz chodim uz kazdy tyzden, ale vzdy streda🙂.teraz to vyslo rano na 8:15, ale som aj rada, ze tak skoro. Ja som planovala ist vybrat este zaclony a daco do bytiku domcekoveho, ale ako sa pozeram na svoje slonie nohy a to som teraz mala ich aj vylozene, no nikdy som nemala taketo opuchnute, vyzeram ako ten panacik v reklame na Michelinky pneumatiky. Rozpravala som sa so svagrinkou, tak spominala, ze ona asi tak dva tyzden pred porodom tiez takto zacala opuchat. Tak zeby som vyhrala stavku a o dva tyzdne porodim xixixi 🙂

lubkagaa
8. jún 2008

jankapo: aj to citanie teraz tu je take pozitivne, sme sa tu dobre stretli skoro vsetky v rovnakom termine...priblizne 🙂 ze skoro cele tehu takto prezivame, normalne som rada 🙂

dadulienka2404
8. jún 2008

ahojte babenky.ja v 33 tyzdni to kolo niku neni presne ale tiez sa mi akosi nechce verit ze uz je to tolko sice este nesmie na tom idealne ale akosi to ubieha rychlo.citam ze ste piekli.ja akosi nepeciem odraduje ma ak sa mi nieco nepodari.tak max.sisky 😀 nam kazdu nedelu napecie svokra.vcera zobral rano manzel deti a isiel s nimi do presova na letecky den a prisli az o 19.50 takze som mohla cely den lezat 😒 ale akosi sa nedalo musela som pratat prat varit proste som prakticky lezala mozno len 3 hodinky. 😉 a to som si povedala ze prelezim cely den.manzel ich vzal pretoze lietadla miluju aj chcel aby som si oddychla no a dnes isiel o 9.00 na ryby a ja som z detmi doma aj on si potrebuje oddychnut. 🙂

dadulienka2404
8. jún 2008

teraz pozeram ze kolo niku mam 33 tyzden a 4 d ale som pozrela do tehot.knizky tak som a podla sona teraz som v 32 tyzdni a 4d takze.ja som z toho uz nacisto pomylena 😒 😒 😒

dadulienka2404
8. jún 2008

booooze som to napiisala jak tataaaaaar 😨 😨 😨

avanka
8. jún 2008

Dadi, v pohode 😀
Tu to rata tyzdne tak, ze sa pocita, ze si otehotnela presne v strede cyklu na 14. den....ale niekto otehotnie skor, niekto neskor, takze preto...
Napr. ja som ostala tehotna presne na 14 den, tak mam termin porodu rovnaky aj u doktora aj tu
Inak svokrovci teraz odisli, bolo fajn, aj kolac sa podaril, Rastik sa uz tesi, ako sa do neho pusti....

graziela
8. jún 2008

Ahojte krasky,
tak ja sa tu dnes ozyvam asi posledny krat s brusinkom 😉
Bublanina asi teraz leti, lebo aj ja som vcera robila s cucoriedkami a veru uz dnes z nej nic neostalo 🙂
Inac, tie nohavicky si ja kontrolujem tiez akosi castejsie v posl. dobe a tiez mam par dni pocit akoby pred menzesom...to sa uz mozno maternica pripravuje 🙂 No, bola by sranda, ked zajtra na prijme dr. zahlasi, ze som otvorena na par cm...Ja som stale akosi viac naladena na tu sekciu, ale tak trosku ratam aj s tou moznostou, ze co keby ma nakoniec nechali rodit normalne...Ale zbytocne nad tym nespekulujem, ved oni snad budu vediet, co bude pre mna a Jurka najlepsie 🙂
No, takze babenky, ja sa tu taky najblizsi tyzden asi neobjavim, drzkajte nam psm buduci tyzden palce, aby vsetko dobre dopadlo. A inac, uz mi to asi zacina trochu dochadzat, stale castejsie nad tym rozmyslam, ze ved ono je to uz takmer tu 🙂 No, uvidime, ako to bude zajtra rano...mam sa hlasit o 7,30 na prijme, kvoli tomu musime aj nasu princeznicku zobudit skor, asi tak o 6,00 hod., aby sme sa stihli vychystat do skolky, urobit uces (zajtra sa deti v skolke fotia) atd.
Mavajte sa tu zatial krasne, opatrujte svoje babatka, aby im v brusku bolo co najlepsie a dovi o par dni 🙂 🙂 🙂

sue13
8. jún 2008

Ahojte zienky 🙂 Som tu u Vas nova. 🙂 Som v 5tt a tiez ma caka 9 mesiacov doma....
Neviem si o zatial predstavit byt tak dlhp na PN ale ako tu citam da sa to zvladnut 😅 😅
Graziela tebe velmi drzim palceky, aby vsetko dopadlo co najlepsie 😉

avanka
8. jún 2008

Grazi, budeme na teba mysliet, hned ako sa vratis z porodnice, ozvi sa..... 🙂 drz sa
Ahoj Sue, neboj da sa to zvladnut.....
A preco si na PN?

jankapo
8. jún 2008

Graziela, myslim na teba, na vas...drzte sa, nech vsetko dobre dopadne, ako krasne si to dotiahla... 😵
Tesime sa na Jurka a neboj, ako pises, urobia pre vas to najlepsie. Hlavne nech ste cim skor domka. A na konikovi. 😉
Papa

jankapo
8. jún 2008

Sue, da sa to zvladnut, ani nebudes vedeit ako to ubehne..pokial si "len" domka a nie priputana k posteli, bude to ok. Uvidis. Este si to aj uzijes.... 😉

sue13
8. jún 2008

Som po IVF tak hlavne preto... 🙂 Mam pracu kde beham vela v aute a to mi teraz robi velmi zle.

jankapo
8. jún 2008

Sue, neboj sa...len pekne oddychuj a opatruj drobceka v brusku...znie to ako fraza, ale fakt to stoji zato...ja nelutujem ani jedinu sekundu mojho lezania v posteli, aj ked ma to stalo nemalo slz do vankusa, urobila by som to bez mihnutia oka opat.
Ja som precitala strasne vela knih, ku ktorym by som sa uz v zivote nedostala, a konikovala som.... 😉 Super podpora. Drzim ti palce,nech to to ubieha.

sue13
8. jún 2008

Jani ja viem ze to za "TO" stoji 🙂 Vela sme vytrpeli kym sme otehotneli a tak si to teraz budem a chcem vychutnavat 🙂 Len mi to pride taky sok ze z ulietaneho zivota som zrazu vhupla do uplneho relaxu a kludu 😵
To miminko v brusku je to najdolezitejsie a najcennejsie co mam. 😵 Dakujem za povzbudenie pekne slova 😉

dadulienka2404
8. jún 2008

avanka ja viem lenze ja som si k poslednej menstruacii pripocitala este dva tyzdne lebo keby som napisala ze 12.10.07 bola posledna uz v jakom tyzdni by som bola to len doktor povedal ze podla sona som v takom tyzdni tak som sa chcela priblizit realite 😉

lubkagaa
8. jún 2008

sue: vitaj medzi nami 🙂 a drzim paste, aby ti to vyslo 🙂.

grazielka: aj tebe drzime vsetci paste, aby si nam coskoro napisala same super spravicky 🙂.

avanka: posli aj nam kusok kolacika xixi. 🙂.

lubkagaa
8. jún 2008

pozeravate Let's Dance? to trosku zasa od veci 🙂

sue13
8. jún 2008

Lubka dakujem za privitanie.... 😉 Sem tam sledujeme Lets dance, dnes je tiez zapnuty 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre