Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

aaandrejka
4. jan 2007

ahoj loss, ako sa mas, snazite sa?

moje rizikove pokracuje, neviem ci sa udrzia obe babatka, zatial to vyzera tak, ze jedno zaostava, nema este ani placentu, ale lekarka povedala, ze este nic nie je rozhodnute, ze niekedy to mensie dobehne to vacsie, ze netreba sa bat... tak uvidime... musime cakat do konca 14. tyzdna

lienka79
5. jan 2007

loss...no da sa to...Az teda na tu cukrovku a pichanie inzulinu...Malicke kope, uz pomaly kupujeme..lebo sa to blizi cim dalej,tym viac..Vlastne necele 3 mesiace. A vy ako?? Teraz v najnovsom cisle Mama a ja e nova rubrika pre snazilky...Bude byvat pravidelne..Tak si skus predplatit casacik, urcite ho poznas, ked nic nove sa nedozvies, aspon zistis, ze takych zienok je viac..aj to pomoze...Ja som uz na dovolenke a po dovo ma vypise dr. na matersku...
aandrejka...drzim palce...Nech sa udrzia obe..Ked som bola nedavno v nemocnici, narodili sa dvojicky, dievcatka, jedno malo 2800g, druhe 1800g..To len tak,ze jedno bolo vacsie,Ako druhe...

aaandrejka
5. jan 2007

lienka, jej, super, tebe sa to uz krati 🙂 teraz mas pred sebou najkrajsie chvile - pripravy na babatko, kupovanie vybavicky 🙂 pamatam si ta to, oblo to najkrajsie obdobie tehotenstva ;) tak sa drz, nech v klude preplavas az k porodu 🙂

lienka79
5. jan 2007

aandrejka..Dakujem ...najkrajsie v tom,ze sa ide kupovat vybavicka, ale to ostatne..Zacinaju obavy s porodom , ci vsetko stihnem popripravovat, telicko boli viac a viac...ale straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne sa tesime...Aj ty sa drzkaj...teda vy traja 😀

loss
6. jan 2007

aaandrejka,Lienka drzkajte sa a pohladkajte ze mna drobceky v brusku.Ja zatial nic ☹ ale snazikujeme dokonca je moja polovicka aktivnejsia ako ja ja som prestala ratat plodne dni a zacal on uz nam sibe kompletne

aaandrejka
6. jan 2007

loss, najlepsie je nic nepocitat, nic si neevidovat a ono to pride same, neboj nic 🙂

lienka, ked som bola tehotne s dcerou, tak som posledny mesiac trpela hroznou nespavostou, dele noci som hravala na pocitaci miny a hroozne ma palila zaha... o porode ti radsje nepisem ;)) (prvy som zazila tak polovicne omamena, lebo uz mi pichli naladovku, co mi chceli robit cisarsky, ja som nakoniec vykrikla, ze "uz to ide" a utekala som na porodnu salu... zato druhy porod som si uzila tak, ze ked som dorodila, prve, co som povedala, bolo: nikdy viac! ) ;)

lienka79
8. jan 2007

loss....ono sa to tažko povie, že nič nepočítaj..ja viem, my sme tiež počítali apočítali..raz to vyjde..uvidíš..

Aandrejka...takže ty už trertie bábo?? No téda...to je asi dobrá fuška..Ja každý deň premýšľam ako bláznivá, ako zvládnem tohoto drobčeka..aby sa mal čo najlepšie..🙂

loss
10. jan 2007

baby dakujem ste zlate,hlavne vam zelam drzte sa a davajte pozor na svoje bruska

aaandrejka
10. jan 2007

lienka, ano, tretie... teda, povodne tretie a stvrte, ale minuly tyzden uz mala lekarka podozrenie na syndrom miznuceho dvojcata a ten sa potvrdil... ale dakujem aj za to jedno, bola za nim velmi tazka cesta... len si musim zvyknut na novu situaciu.. najprv som si nevedela zvyknut na to, ze budu dve, ked som si uz zvykla, tak sa stalo, ze bude predsa len jedno.... boli mi dnes aj luto, ked mi to povedali na uzv...

deny77
10. jan 2007

ahoj andrejka, to je mi velmi luto. casto som na teba myslela. velmi velmi ti budem drzat palce aby to nakoniec vsetko dopadlo dobre a tesili ste sa z krasneho a zdraveho babatka

vedvies
10. jan 2007

ahojte tehulky
aaandrejka, fuuuu co to citam - miminko sa stratilo 😔 je mi to velmi luto 😔 , prajem ti z celeho srdiecka, aby mimi krasne rastlo a bolo zdravucke moja - ach jaj ta priroda sa s nami nelutostne hra. Ako sa inak citite?

aaandrejka
11. jan 2007

vv, ono sa nestratilo... ono je tam... videla som ich obe vcera na uzv, bol to smutny pohlad... jedno si pekne plavalo a kopkalo a obracalo sa a to druhe len bezvladne lezalo v plodovom vaku... lekarka mi povedala, ze to potrva dlhsie, kym sa vstrebe, pri porode vraj vyjde aj jeho plodovy obal, ktory sa uplne nevstrebe... ale to nase Acko ( u dvojciat oznacuju na uzv deti pismenami) je v pohode, tak verim, ze vsetko bude ok

dorotka
11. jan 2007

andrejka tak prajem aby aspon to jedno bolo zdravucke
kocky poroadite mi kedy chodi pn zo socialky v ktory den zhruba?

aaandrejka
11. jan 2007

dorotka, dakujem

mas na mysli peniaze kedy chodia? chodi to presne tak ako podpory (vtedy je u nas na poste halda ciganov, ze sa tam ani neda chodit), je to tusim okolo 20.-22. v mesiaci... ja som si dala posielat na ucet, je to pohodlnejsie

fatima
11. jan 2007

aandrejka, aj ja ti držkám pršteky, aby si mala velikánsku radosť aspoň z toho jednéh bábätka, asi to tak malo byť, nech je teda zdravé a krásne, pretože je určite vytúžené. Budeme na teba myslieť.
dorotka, pýtala sa našej personálnej v práci, tám mi povedala, že okolo 18-teho chodí PN.

rebeka
11. jan 2007

andrejka: je mi to moc luto. Davaj na seba pozor a opatruj svoje miminko 🙂

aaandrejka
11. jan 2007

fatima, rebeka, dik

mne minuly mesiac prisla pn na ucet tiez skor, ale to bolo preto, ze v dec. sa davky vyplacali skor ako bezne v roku... ked mi pride teraz za dec., dam vediet, kedy prisla

rebeka
11. jan 2007

baby? brali ste niektora v 1. trimestri utrogestan?
Mne totiz uz dochadzaju tabletky a predvcerom som bola u lekara a ni sa nezmienil, ze by mi mal dat dalsie, tak teraz neviem, ci na to zabudol, alebo co...

dorotka
11. jan 2007

dakujem len aby som vedela ze kedy ju cakat aspon priblizne ja teraz neviem ci tam mam ucet ale snad hej

dorotka
11. jan 2007

rebeka ja som brala duphaston a tiez len do 13tt je to bezne ze je to tak

rebeka
11. jan 2007

dorotka: dakujem 🙂

mia114
11. jan 2007

ahoj rebeka, pozeram ze aj ty beries utrogestan, ja som dnes bola u lekarky a prave mi ho prepisala. ako dlho si ho brala a pomohlo to?

dorotka
11. jan 2007

mia urcite jej to pomohlo ked je v 13tt u tych liekov ide o udrzanie tehotenstva 😉

rebeka
11. jan 2007

mia: brala som ho asi od 8tt a myslim, ze to rozhodne nie je na skodu. Neviem ake by to bolo bez utrogestanu, ale s nim som sa citila istejsie. 😉

mia114
11. jan 2007

dakujem babenky, trosku som s tych liekov v mimo ale lekarku mam uplne super takze budem pekne brat tabletky 🙂

rebeka
11. jan 2007

mia: myslim, ze utrogestanu sa bat nemusis. Je to nejaky francuzsky liek, a mne ho odobrila aj svagrinka farmaceutka. Hlavne su to malicke gulocky, ktore treba papat po jedle. Kvoli nim som si 1. zvykla jest 3x denne a za 2. som casto vecer koncila pri sporaku a varila som veceru (to som pred tym robila malokedy 😀)

mia114
11. jan 2007

to som rada 🙂 dakujem

aaandrejka
11. jan 2007

rebeka, ja osm brala utros aj duphaston, utros som potom prestala (zavadzala som si ho vecer), asi v 8. tyzdni.. duphaston este beriem, ale pocitam s tym, ze uz ho dlho brat nebudem...

dalli
11. jan 2007

ahoj aaandrejka, neviem čo povedať, aby to nebolo klišé, ale ináč sa ani nedá, je mi to fakt ľúto...drž sa ty aj maličké, nech je všetko ďalej oki🙂

rebeka
11. jan 2007

andrejka: ja som si citala, ze sa bud zavadza zospodu, alebo sa papa. A kedze som nechcela babu az tak moc pomahat, aby sme si neudrzovali neudrzatelne, tak som sa rozhodla pre to papanie. Svagrinka mi vravela, ze je to v podstate jedno, akurat odspodu sa to skor a lepsie vstrebe. Navyse na to potrebujes byt 3x denne v cistom a hygienickom prostredi co ja pri praci a skole nie som.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre