Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

jankapo
22. jún 2008

chcela som napisat, dadi, ze ty musis podporovat 🙂 ja uz na to nemam az tolko casu 😵

dadulienka2404
22. jún 2008

sak jasne urcite budem.pozeram ze uz mas fotku aj so syncekom.a tie moje pomocnicky sa tesia a hlavne ta mladsia.ta kazdy den rozprava ako sa tesi co budu robita take veci .su strasne zlate 😀 😀 tak sa drz a venuj malemu. 😉 😉

dadulienka2404
22. jún 2008

bambulky moje takze tu ostanem prakticky ja co budem este nejaky tan cas tehotna.... ☹ ☹

juzinka
22. jún 2008

Ahojte baby, tak idem sa poradiť s mojím problémom pred týždňom ma hospitalizovali s hnačkami na gynde výter prišiel v pohode, na pár dní tie hnačky ustáli aj keď som chodila na potrebu po takmer každom jedle. Pri prepúšťaní mi napísali do prep. správy, že hrdlo skrátené na 2 cm, ale neotvára sa je to zlé? Ináč po príchode domov ma v noci zasa chytili hnačky a ráno mi nasadili antibiotika a Hylak forte zas som mala 2 dni dietu a bolo ako tak dobre teraz pomaly prechádzam na stravu a bojím sa, že ma to zas chytí pocity v bruchu či črevách sú všelijaké schudla som 1,5kg, tak fakt mám obavy. Dnes mám pocit tlaku v podbruško som nešťastná ☹

dadulienka2404
22. jún 2008

ahoj juzinka ja som to osobne nezazila.to ze chudnes je jasne ked mas stale hnacky a este si 2dni dietovala.neviem ti presne poradit mozno niektora ina baba ale s tym ze hrdli skratene 2cm to je aj moj pripad to znamena ze sa ti maternica skracuje co znamena ze mozes skor porodit ale ked sa neotvara tak je dobre.musis vela lezat aby si sa neotvarala.tlaky v podbrusku ja to mam asi tiez od 30tt ale vela lezim netreba sa namahat.hlavne s asnaz nestresovat.viem ze to je tazke ale mysli pozitivne.ak nemozes jest alebo proste mas zo vsetkeho hnacky skusaj co v tebe ostava a hlavne jedz vitaminy.a nervrdne ti brucho???

juzinka
22. jún 2008

včera tvrdlo dosť často dnes ani nie, bola som aj na záznam v nemocke a bol úplne v poriadku, tak aspoň to ma teší.

dadulienka2404
22. jún 2008

mne tvrdne brucho uz cely mesiac ale najviac moze 10krat ved ked si bola na ten zaznam a je babo v poriadku nemas sa coho bat.myslim ze s anemas coho bat kedze ta prepustili z nemocnice tak mali na to dovod keby nebolo nieco v poriadku tak by ta nepustili aj by ti to povedali 😉 😉

juzinka
22. jún 2008

ja dadulienka sa celé tehotenstvo kadečoho bojím až som z toho na nervy, mne brucho tvrdne viac vtedy keď sa pozorujem, keď mám okolo seba ľudí a program a nenudím sa tak je celkom fajn, tak ja už neviem 😔

lubkagaa
22. jún 2008

avanka: drzime paste a som zvedava, ako to dopadne 🙂 xi, ake dojmy popises, ale verim, ze tie najkrajsie a najlepsie 🙂

slavica: aj ty sa drzkaj a vydrz v tychto horucavach lezkat, nech je drobec vporiadku.

dadulienka2404
22. jún 2008

neboj poznam to moje prognozy boli uz od zaciatku zle primar povedal ze urcite potratim v 15stom tyzdni ako minuly rok aha a ja som stale tu.s tym pozorovanim je to pravda si zober ze ja som vecsinu dna sama tak pozorujem kazde pichnutie a kazdu bolest no proste vsetko.je to normalne bojime sa ale stale ked ta nieco zle napadne povedz si tak ze to najhorsie uz mas za sebou a uz to urcite bude len dobre.nieje to lehke viem ale ja si to radssej hovorim hoc mam strach. 😉 😉 😉

lubkagaa
22. jún 2008

juzinka: pozorovanie je asi najhorsie, co mozeme robit, dobre je zamestnavat aspon obcas mysel niecim inym, ale zasa ked mas problemy, je to aj tazke, ale treba mysliet pozitivne a verit, ze to bude vporiadku, uz je krasne, ze si vydrzala do tohto 30 tt a ver, ze vydrzis aj dalej. Magnezium uzivas? Ake inac vysetrenia ti robili, co vsetko zistovali?

jankapo: veru krati sa, ale uz som daka aj nervozna, uz to chcem mat za sebou, fakt trosku avanke zavidim, ze ona to uz bude mat za sebou, Dankovi sa dako asi nechce ist von, som tajne dufala, ze dneska uz pojde, som bola sa prejst s manzelom na prechadzke, chodila som po schodoch, este aj fit loptu skusam a nic ☹.

dadulienka: ty si taky preberatel stafety 🙂. Drzkaj sa aj ty.

a vsetky ostatne babulky

juzinka
22. jún 2008

ja si dadulienka hovorím, že keď budem aspoň v 34 tt, že budem spokojnejšia teraz je predsa len priskoro na pôrod, ale nesmieme myslieť na najhoršie. Najväčšia sranda bude, ak budeme ešte prenášať. 😀

lubkagaa
22. jún 2008

juzinka: ale to inac tak aj dopadne, ked najskor vyzera ze bude skorsi porod, tak aj tym, ze sa beru vselijake lieky, nekoniec sa prenasa

juzinka
22. jún 2008

no ved to môj manžel stále tvrdí nestresuj sa uvidíš ešte budeš aj prenášať 😅

sue13
22. jún 2008

Ahojte mamičky 😵 Ako ste víkendovali? Mna zobral drahy na chatu troska vyvetrat hlavu a bolo super 😎
Som len papala a oddychovala a čítala 😎 Ale som rada ze sme uz doma. Doma je doma 😀 😀 😀
Ako sa citite v tychto horucavach???? Ja este ani nemam velke brusko a uz mi je z toho horka na nic 😅
Ako to zvladate???? Mate moj obdiv 😉

lubkagaa
22. jún 2008

juzinka: veru, je super, ked mas aj manzela, co ta snazi sa pozitivne naladit...tak sa daj radsej naladit pozitivne 🙂

sue: jeeej, tak si mala super vikendik 🙂. A kde ste boli? Tie horucavy su otrasm, ja som dneska nervozna ako konik, uz by som chcela, aby Danko isiel von, rano som mala aj bolesti v podbrusku, krizoch, ale dako stale nic. ☹. A ako sa inac citis?

dadulienka2404
22. jún 2008

sue tak to je super oddychovat.horucavy ja neviem ale to je strasne a na zajtra hlasia este viac. ☹ neboj Lubi maly je zachvilu na svete.a inac s tym prenasanim je ako zakon schvalnosti pretoze uz vela zien co ma s tymto skusenosti tak vravelo ze najprv hrozi predscasny porod a nakoniec este prenasali.joj dufam ze ja nebudem ale ani sa tak necitim stale mam pocit ked chodim ze on sam s tamade vyskoci.

sue13
22. jún 2008

Lubka ved ty to mas naozaj uz iba za par 😉 Tie bolesti su asi v tvojom pripade uz normalne, vsak???? 😵
Ja sa cítim, celkom dobre. Som sice casto unavena a stale smadna, bolia ma prsia a picha v podbrusku ale zatial je to dobre 😉 Sem tam mi zastrajkuje zaludok 😀 ale horsie by bolo keby nemam tehu priznaky. 🙂 Takze sa nestazujem 😵
Ty mi povedz ako sa citia zienky tesne pred porodom??? 🙂 Dnes sa rano mojej kamaratke narodila dcerka 😵

dadulienka2404
22. jún 2008

a co sa tyka vykendu ja najradsej v takych horucavach doma a tu aninieje moc co robit.bolo by ine keby mi dlha chodza nerobila problemy tak by sme sli niekam k vode ale teraz to neriskujem.dnes som bola s manzelom detmi a kamoskou na kofolu a moj manzel vypil jedno male a jedno velke pivo hned jak sme vysli na slnko a dosli sme domov normalne musel ist spat tak ho chytilo.on malo vobec nechodi na pivo skor raz za tyzden jedno doma tak ho hned chytilo.tak som sa z neho aspon zasmiala 😀 😀 😀

lubkagaa
22. jún 2008

dadulienka: dakujem, len uz by som to rada mala po, daka som tieto dni nervozna. ☹ aj z toho tepla mozno.

sue: tie bolesti su normalne, ved uz budem rada, ked budu pravidelne 🙂 lebo to by znamenalo porod xi. A asi kazda zienka aj povie, ze zeny pred porodom su aj stastne, aj nervozne, aj uz to chcu mat za sebou 🙂. Dalsieho drobca si radsej naplanujem na zimu xi 🙂, mozno to bude lepsie 🙂. Ale aj ked podla mna som aj ja nervozna, uz je to aj preto, ze ho chcem drzat v naruci a vidiet, ze je vporiadku, lebo pocas tehotenstva ma tolkokrat vylakala doktorka, ze proste ako si hovorim, kym neuvidim, neuvreim 🙂, az potom sa budem naplno tesit. Uuzivaj si unavu a hlavne to, ze mozes oddychovat, lebo napr. ja som teraz aj strasne unavena, ale neda sa mi spat poriadne a niekedy zaspavam az nadranom. Inac nemavas divoke sny? Alebo aj strasidelne? Lebo aj na zaciatku tehu som mavala divoke noci, sa mi snivali vselijake sny.

lubkagaa
23. jún 2008

ahojte babenky: no tak v noci som sa tesila, ze uz, lebo prisli dake boliestky, ale nakoniec nic ☹. Dankovi sa nechce ist von... uf, alebo zeby som si porod nechala na noc, predsalen nebude tak horuco a svokor by mal darcek k meninam. 🙂.

Ako sa dari Vam?

sue13
23. jún 2008

Dobre ranko 🙂 Teraz vstavam 😅 Dobieham tu chatu 😅
Lubi drzim palce aby bolo vsetko v tom najlepsom poriadku a aby Danko robil iba radost 😉
Mne sa malokedy nieco sniva.... Ale vcera sa mi snivalo ze som sa zobudila a cela postel bola od krvy 😖 😔
Som sa tak zlakla ze som okamzite zasvietila ale na stastie vsetko bolo ok.... potom sa mi nedalo zaspat. 😔
Dufam ze sa mi take kraviny nebudu snivat casto 😉

lubkagaa
23. jún 2008

Dobre ranko Sue 🙂. Tak to sa hvoori, ked mas taketo sny, hrozne, ze je to lepsie. Mne sa casto snivavalo aj o porode, resp. o tom, ze som uz drobca drzala v naruci. A inac na taketo sny je super ak mas rada si dat bud mlieko s medom, alebo kakao 🙂 na noc xi. Sa vraj lepsie spi. Aspon tomu treba hlavne verit 🙂.

lubkagaa
23. jún 2008

inac daj mi potom vediet, ci to funguje. Inac kedy ides zasa najblizsie k doktorke?

sue13
23. jún 2008

Lubka nebudes mi verit ale toto iste mi poradila kamaratka a vcera som si prvy krat dala Cornflakes s mliekom aj s medom vecer a po dlhej dobe som vstala az o 10tej 🙂 Inak uz od 7mej sa mrvim, prevalujem a nedalo sa mi spat..... Tak asi na tom nieco bude. 😵 A ani sa mi dnes nic nesnivalo. 😉
Aj vo Zvolene je tak dusno????? 😝 😝 😝 😀

lubkagaa
23. jún 2008

Tak super, ked to funguje 🙂xi. Dokonca, ked ta bude palit zaha a nechces zbytocne jest lieky, tak odporucam mlieko, mne to vlemi pomohlo, aj ked poklopem so zahou som cele tehotenstvo problem nemala az teraz ku koncu. Som mala potom tzv. obcas v noci biely sex - teda chodila som do chladnicky na mlieko 🙂 xi.
Vo Zvolene, resp. v Pliesovciach je otrasne, ale nastastie v dome je prijemnejsie ako v panelaku, ked sme boli u maminy. Len sa obavam v porodnici, ako vydrzim, lebo tam su okna tak blbo otocene a tam sa mozno aj uvarim. Uf. Ale uz, aby som tam bola.
A nasla si si nejaku robotku, ako si kratis cas?

sue13
23. jún 2008

Zatial nie, uzivam si teraz to nic nerobenie 😀 😀 😀 U nas akurat zacalo prsat, hned sa lepsie dycha... 😀
Ze biely sex, xixixixixi 😀 😀 😀 😀 To som este nepocula 😀 😀 😀 Ja inak mlieko velmi lubim stale...
Aj mkiecne polievky, aj ´kakao, aj puding.... Na vsetky sposoby..... 😵
Kratim si cas v kuchyni a na koniku 😎

lubkagaa
23. jún 2008

Tak to si treba uzit 🙂 my sme si s manzelom potom povedali, ze prerobime byt a teda niekedy som uz bola hotova a som si vduchu hovorila, ze ako mi mohlo byt dobre, keby sme nic neprerabali, ale druha vec, ze mame to tu teraz krajsie a pozitivnejsie a vidno v tom kus diela nas oboch a sa uz tesim, ked budu chodit navstevy a eda aj dufam, ze sa budu u nas citit dobre a budu k nam radi chodit.

S tym mliekom sme na tom rovnako a puding mnaaam. A aky mas najradsej? kakaovy, alebo aj tie ovocne?

Ja som tiez vypekala a experimentovala zo zaciatku, ale teraz sa mi uz ani to nechce..som leniva uf 🙂

avanka
23. jún 2008

Ahojte som Zuzkin manzel prave som prisiel z porodnice Lukasko sa narodil dnes rano o 9:08 hod. Má 3300g a 49cm,je nadherny. Vsetci su v poriadku. 😀 😀 😀 😀 😀

moni1412
23. jún 2008

avanka tak gratulujeme 🙂 😵 a tesime sa na infosky z porodu ked pridete domkov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre