Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

malaskoricka
25. jún 2008

ňo byvam 25km od michaloviec a kzady den hore dole...niekedy za pracou niekedy len tak nieco vybavit ale kedze si akosi neviem poriadne naplanovat zosuladit vsetko tak cestujem hore dole kazdy den

dadulienka2404
25. jún 2008

tak to mne by sa urcite nechcelo.akoze ta obdivujem ja idem do mesta len vtedy ked je to fakt surne inac sedim doma 🙂 🙂

malaskoricka
25. jún 2008

dadu ked musis tak musis 🙂..aj mne sa casto krat nechce ale tak akosi sa prekonam..

evaviki
25. jún 2008

Lubkaa, gratulujem 🙂 Drzte sa..

graziela
25. jún 2008

Jeeeej, ahojte 🙂 Pozeram, ze Avanka to uz ma tiez za sebou 🙂 Dodatocne gratulujem a prajem maminke, nech ma vela mliecka a co najmenej stresov a bolesti 🙂 Dufam, ze si mala min. taky skvely zazitok z porodu ako ja a som velmi zvedava, co nam napises, ked sa vratite s dorbcekom domkov, dufam, ze len same dobre spravicky, co ti aj zo srdiecka prajem 🙂
Babenky, nejako nie som v obraze, Avanku som zaregistrovala..okrem nej su este nejake nove babatka?
Ak mi nieco uslo, dodatocne graulujem vsetkym cerstvym maminkam 🙂 🙂 🙂 a prajem zdravucke babatka 🙂 🙂 🙂
My sme boli vcera 1.krat vonku - jupiiiiiiiiiiiiii, aj dnes 🙂 🙂 🙂 Bol by hriech sediet doma, ked vonku je tak krasne...
len tie moje krize...keby ste ma videli, ako taham jednu nohu za sebou a krivam...juj...ale myslim pozitivne, uz je to lepsie, ale manzel siahol aj po FASTUM geli. hoci dojciace zeny by nemali take...ale ked on sa uz na mna tiez nemohol pozerat, ako sa trapim 😒
Dnes cakame navstevu...takmer ako kazdy den 😲 Jurko od pol 3 konecne zaspinkal, teraz cez den si vyzaduje cicu cosi castejsie, asi preto, ze potrebuje len uhasit smad.
Prajem krasny dnik 🙂

moni1412
25. jún 2008

grazi, lubka ma uz Danka pri sebe. 😉

dadulienka2404
25. jún 2008

moni tak to je super nie???dnes je tak nenormalne horuco.ja som cela spotena.uz mate svoje babetka pri sebe ja si este trosku pockam 😉 😉 idem sa hodit do sprchy.dnes ma tak cudne ani to neviem popisat boli podbruskom ale nie casto ale boli.uz by som to aj ja chcela mat za sebou tie horucavy ma ubijajuuu 😨 😨 😨

moni1412
25. jún 2008

dadi, ty este chvilku vydrz 😉

dadulienka2404
26. jún 2008

moni ja mam este cas hoc sa mi to velmi nepaci ale co uz musim vydrzat.joj ked to v tejto horucave je katastrofa.na druhy tyzden idem na prietoky tak som zvedava co bude 😉 😉 😉 v tom teple mi nechuti ani jest.v noci prsalo co ani neviem som tak tvrdo spala 😒 😒 neviem od pondelka spim do obeda 2krat jak male babo 😀 😀 😀 😀 a moni lubka rodila normalne??ked isla do porodnice o pol druhej v noci tak prakticky az po viac ako 24 hodinach porodila.vydis to odtecie ti plodova voda a to male nas este chce aj tak dalej trapit.ja som napriklad pri malej bola 48 hodin v bolestiach doktor vravel ze simulujem az dokedu neprisla este vtedy moja gynekologicka ta ma napichala a behom hodiny a pol som rodila 😒 😒 😒 u nas v porodnici to maju asi len ako zamestnanie proste robim lebo musim.uz sa tu tolko kiksou stalo ze s atu bojim rodit ale co mi ine ostava??? 😢 😢

malaskoricka
26. jún 2008

dadulienka....neboj sa kiksy sa stanu v kazdej nemocke...(sice na vychode ich je ovela viac) ale pevne ver ze tentokrat sa ti vyhne akakolvek malilinka chybicka....len sa zbytocne nestresuj 😔

moni1412
26. jún 2008

dadi, neviem este nic nove.... ked napise, hned vam dam vediet. no, dost sa trapila.... ale verim ze to stalo za to 😉 mne napriklad odtiekla voda a keby nejdem cisarom, tak by som vraj porodila velmi rychlo. ved som sa aj od 7. mesiaca pomaly otvarala... 😒 sestricky sa bali, ze uz nepockame ani na mojho dokiho 😀

dadulienka2404
26. jún 2008

malaskoricka ja to az tak neberem ze stres len clovek nad tym rozmysla lebo toto co sa deje po tych nemocniciach musi clovek nad tym rozmyslat 😉 keby tak horuco nebolo sak to strane moje deti sa narodili v zime tak to bolo fajn na toto niesom zvyknuta 😖 😖 😖

miahogo
26. jún 2008

ahojte, idem sa pripojit k tejto teme, i ked ani neviem kde vlastne patrim, ale rizikove mi pravom patri, no som v praci lebo sa jednoducho nevladzem psychicky trapit doma a nemam namahavu pracu
- hladam spriaznene duse a vidim tu aj vychodniarky, ktore velmi dobre vedia ake je zdravotnicvo u nas
- v kratkosti, som momentalne siesty krat tehotna, vsetky predchadzajuce tehotenstva skoncili potratom
- neviem ci tu existuje este nejaka podobne zufala baba, na to by trebalo asi zalozit novu temu, ale vlastne na co
- tak aspon drzim prsty tisko vam ostatnym a cakam ako sa tentokrat Pan Boh rozhodne u mna

miahogo
26. jún 2008

a malaskoricka, mam rovnaky termin s tebou, ked sa to podari 😖

dadulienka2404
26. jún 2008

miahogo niesom ten pripad ale mam kamosku ktora tymto presla a nakoniec ma este dva deti.s tym zdravotnictvom to je fakt.ku komu chodis???

dadulienka2404
26. jún 2008

ja som odrodila 3 deti a nakoniec som stvrte potratila a ver mi tak isto som bola z toho zufala ked som zas otehotnela boli zas len problemy primar mi povedal ze aj tak potratim tak este stale sa bojim ze s anieco stane.ale urcite to nieje nic oproti tebe

dadulienka2404
26. jún 2008

Moni aj tak dakujem a je jasne ze sa trapila si myslim ze dost dlho ju nechali no neviem podrobnosti tak nebudem pisat.ale to vsetko uz pomynulo na 100 percent pretoze jej to maly vynahradi. 😉 😉 😉

miahogo
26. jún 2008

no chodim k dr. vysnovskemu, ale on chudak za to nemoze, mam problem v genetike v karyotype a pokial sa mi nenamiesaju zdrave chromozomy do vajicka ktore bude oplodnene, tak stale potratim, takze genetik povedal 50:50 a nevie kolkokrat este, mozno desatkrat, mozno viac, v niektorych veciach sa priroda neda ovplyvnit a neda sa to liecit, takze tak
- a o tom zdravotnictve som myslela personal v nemocniciach, v niektorych momentoch som bola sokovana, a myslim si ze zeny po potratoch su u nas na tom horsie ako handry,
- a niekedy by stacilo malo, mozno to keby som nemusela lezat spolu so zenami ktore na ten potrat isli z vlastnej vole, alebo keby som nemusela lezat na izbe kde pravidelne chodili mamickam merat ozvi srdiecka babetiek v brusku,
- v tomto sme tu sto rokov za opicami, niekde by uz za tebou prisiel aspon psycholog opytat sa ci si ok a poradit, tu to riesia skor sokovou terapiou
- ale v mojom pripade plati, co ta nezabije, to ta posilni, a vsetku tu bolest a ponizenie co som zazila som poslala "radsej tam hore Panu Bohu"
- neprajem podobne zazitky nikomu a vlastne sa nehnevam len mi je smutno z toho aky my ludia vieme k sebe byt
- viem si predstavit ako si sa citila ked ti povedali ze potratis
- mne to ani nemuseli hovorit, stacilo ze som prisla a povedala ze som tehotna, a vyraze tvari v he. nemocnici hovorili za vsetko asi " pane boze ta je tu zasa"
- ale ja sa nevzdavam a dufam ze im dokazem ze aj zeny ktore uz davno odpisali maju nadej a vedia bojovat
- no a este musim spomenut to ze som 2x lezala v nemocnici v snine, a musim povedat ze rozdiel je o 100%, aj ked to nie je prerobena nemocnica zo super izbami ale su tam sestricky ktore su anjelmi a lekari ktori chapu, ale asi to zalezi od jednotlivych skusenosti
- a preto ked budem rodit tak jedine tam

dadulienka2404
26. jún 2008

s tou sninou mas pravdu a aj to s tymi izbami viem ake to je ved ked mi povedali ze mam mrtve babo v bruchu a nechali ma takto dva dni a musela som sa pozerat na to ako sa ina mamicka raduje z tlkotu srdiecka babetka no proste hroza....neviem moja ale ostava asi len dufat a verit ze to dopadne dobre.viem to nieje len tak. a vysnovsky je odbornik to fakt.chcem sa ta este spytat a vzdy je to v urcitom tt ked potratis alebo rozne???

moni1412
26. jún 2008

miahogo je mi luto cim vsetkym si si presla. Ked si spomeniem ako som sa ja bala cele tehotenstvo.... 😒 musis byt velmi silna osobka. a uz si zaskuzis byt stastna s babätkom v naruci. z celeho srdiecka ti prajem, aby to tentokrat uz vyslo a mala este deticiek kolko si prajete. 😉

tretie Valentinske dietatko? to bude urodny Valentin, dievcata 😉

malaskoricka
26. jún 2008

dadu...nie si jedina ktoremu tieto horucavy lezu riadne na nervy...

moni vo februarovkach nas je asi 6takych 😲 😎

mia ved to aj ja dfam ze sa podari musime v to pevne verit....

dadulienka2404
26. jún 2008

len tak medzi recou aj moj manzel sa narodil na valentina 😀 😀 😀 😀 😀

moni1412
26. jún 2008

skoricka, keby sa vsetky narodia presne na termin, bol by to uzasny darcek 🙂 ale asi si pviete, ze nech sa narodia kedy chcu, len nech su v poriadku 😉

miahogo
26. jún 2008

Dakujem vam zenusky, za podporu, neviem povedat ako to zvladam ale zvladam , lebo by som si to uz davno hodila.
No a potratila som vzdy v tretom mesiaci, okolo 10 -11tt, vsetko boli zamlcane potraty, prestalo bit srdiecko.
Ach jaj, valentinske dieta, ta predstava je naozaj krasna, nechcem ostat iba pri predstave 😖
A ty dadulienka ku komu chodis?

dadulienka2404
26. jún 2008

ja chodim ku fockovi kedze som chodila k tothovia ten zapricinil ze som potratila tak som sla k fockovi s tym ze je to odbornik a kamarat manzela.nesla som k vysnovskemu lebo som si myslela ze ma vela a ma nevezme no a teraz toho lutujem.co sa nepopytam neviem pripada mi ako keby uz robil len preto ze musi 😒 😒 😒

miahogo
26. jún 2008

Nelutuj, focko ma aspon sono, co dr. vysnovsky nema, i ked musim poklopat, vys., je tak trochu viac clovek a nemozem na neho povedat nic zle, vzdy mi vyhovel vo vsetkom, dokonca, neviem po kolkom potrate to bolo tusim po tretom mi podaval moju zdravotnu kartu a hovoril mi, ze mu je strasne luto ze mi nevie pomoct a ak chcem nech vyhladam ineho odbornika, skoro ma rozplakal, ja som mu povedala ze nechcem ineho lekara a aj keby som isla za odbornikom do ineho mesta, len si vypoziciam zdravotnu kartu, fakt ma prekvapil, bol velmi mily, a fakt si cenim ze si ako lekar dokazal priznat to ze mi nevie pomoct z medicinskeho hladiska a netvaril sa ze je to moja vina a nebol chladny ako vecsina doktorov
Vies oni si naberu ako barani na hlavu pacientok a potom nestihaju a su z toho nervozni a potom odflakuju pacientky, takto nejako je to u tvojho lekara.

malaskoricka
26. jún 2008

dadu 🙂 tak to je pekne...

moni to by bol riadne plodny valentin

dadulienka2404
26. jún 2008

mia on sice ma sono ale mne ako rizikovke urobils sono 3krat.ale to je uz tearz jdno.ja ti fakt od srdiecka prajem aby sa ti to uz konecne podarilo.len pis aby sme vedeli ako si na tom. 😉 😉 😉

dadulienka2404
27. jún 2008

ahojte babenky.mia dobre dnes lialo co???mna to zobudilo.ale ja tak uz je dusno.dnes chceme ist s detmi na siravu do stanu na vykend.sice nemala by som ist ja ale uz sa mi nechce sediet doma,dufam ze bude teplo a nebude liat.dne sposledny den v skolke v skole.sice chlapcou davam ja cez prazdniny do skolky ale dievcata budu doma 😉 jak ten cas rychlo bezi dalsia dcera nastupuje v septembry do skoly. 🙂 uz budu v skole dva.deticky vazne rychlo rastu 😀 😀 😀

miahogo
27. jún 2008

Dobre rano, vlastne skoro uz obed,
no dnes sa fakt zlialo, ale aj tak sme na tom lepsie ako Bratislava a okolie, ta smrst , fakt hrozne.
Waw to s tym sonom som nevedela ze len 3x, Boze keby nieco zle tak by ani na to neprisiel. Vys. robi v ordinacii svojej manzelky co ma sukromne sono vo VŠZP, a je to rychlejsie, lebo prides uz vlasne si objednana, a robia len cisto sono jak na beziacom pase, takze v tomto som spokojna.
Joooj tie deticky ti tak uprimne zavidim, viem ze mas isto aj vela starosti, ale krasnych, ked si pomyslim co tych mojich pat robi hore v nebi, boli ma srdce. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre