Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

fatima
11. jan 2007

Ja som tiež brala duphaston a dokonca až do konca 4 mesiaca, pre mňa to bola taká väčšia istota. A vitamíny beriem stále, veď tých asi nikdy nie je dosť.

aaandrejka
11. jan 2007

rebeka,
ja osm brala duphaston len vecer, navyse osm na rizikovom, takze som nemala problem so zavadzanim... ked sa berie pri tehotenstve, je vraj lepsie ho zavadzat, ale zas nie o tolko lepsie, aby to nemalo ucinok, ked ho normalne prehltnes, takze bud v pohode 🙂

inac beriem calibrum babyplan (snad onedlho prejdem na mami) a teraz, co nam zistili, ze druhe babatko to vzdalo, tak mi predpisali magnezium, to, aby mi nekrcovali svaly

rebeka
11. jan 2007

andrejka: my sme tiez rizikovy, ale ja som odmietla ostat doma. Aj kvoli skole, aj kvoli praci a aj kvoli peniazom.

aaandrejka
11. jan 2007

ja som rada, prave kvoli skole... mam jednu pracu, ktoru robim doma, poprotim som chodila ucit na 14hod tyzdenne, sice len informatiku, ale aj tak... lekar mi neodporucal uz aj z toho dovodu, ze som brala kadejake lieky pred IVF a po transfere som potrebovala minimalne do potvrdenia srdecnej cinnosti maximalny klud.. co ucis ty?

rebeka
11. jan 2007

andrejka: nastastie neucim nic, ale studujem turizmus ako denne. Teda.. pri tehu to hodne flakam. 🙂

lienka79
11. jan 2007

aandrejka...tak ako vsetko ostatne..aj mna to mrzi..vazne moc...Hlavne ,ked boli vytuzene...a predovsetkym prajem druhemu anjelikovi, nech sa mu u teba dari.... 😀

aaandrejka
11. jan 2007

rebeka, ja som otehotnela so synom v 3. rocniku vysky, mala som aj rok prerusene, skolu som koncila uz s dcerou v brusku a zvladla som to na cervenu, takze sa toho vobec neobavaj ;)

aaandrejka
11. jan 2007

lienka, musime to brat tak, ako to je, velmi sme tuzili, aby nam priroda dopriala apson jedno, sme vdacni aj za to

rebeka
11. jan 2007

andrejka: no uvidime, ja popri dennom studiu este pracujem na pol uvazku a to ej spolu s domacnostou dost vela. ale dalo sa to, kym sme neboli traja. kvoli nufacikovi by som prespala aj sudny den a to mi teraz v skuskovom moc neprospieva.. 😒

aaandrejka
12. jan 2007

rebeka, tak to by som menila, ten spanok.... ja zasa od 8. tyzdna trpim brutalnou nespavostou... a neviem ani zaspat ani cez den....

fatima
12. jan 2007

Ahoj aaandrejka, vidím, že aj ty patríš medzi ranné vtáčatká, aspoň si môžem s tebou pokecať. Mám taký istý problém ako ty, strašne zle spávam, je to úplne nenormálne, snívajú sa mi somariny a stále o niečom premýšľam, už pomaly som z toho na nervy, potom v robote ledva vydržím. Stále mám z niečoho strach a to sa asi odráža na spánku.

aaandrejka
12. jan 2007

fatima, sorry, ja rano obvykle len nakuknem, cez den sa snazim kombinovat pracu za pc s lezanim, takze som si dala zavazok, ze na konikovi nestravim velmi vela casu 🙂

ja som mavala problemy s nespavostou pred niekolkymi roimi, to som aj bravala melatonin, ale teraz sa ho bojim brat.... cez den som vsak otapena, moje vykony predstavuju asi tak stvrtinu z toho, co by som bezne odkazala urobit, no, proste, citim sa nemozna... ja tiez vecne nad niecim uvazujem, uz som skusala aj vstat z postele, ked sa mi nedari v noci spat a pracovat, ibaze dlho sediet sa mi nechcel, telo by lezalo, ale spat nie a nie...
inac, toto som zazila pred 12 rokmi, ked som bola tehotna s dcerou, ale chytilo ma to len v 9. mesiaci, cele noci som sedela pri pocitaci a drvila miny 🙂

snazim sa na nete najst, kedy a ci vobec o prejde, lebo si neviem predstravit, ako budem dohanat tento spankovy deficit, telo to citi

fatima
12. jan 2007

ja ešte teda nemám také pokúšky, sedieť v noci pred počítačom, ale tie somariny čo sa mi snívajú, to je fakt des. Ale to je isto z toho, že si kadečo namýšľam a pozorujem sa viac ako je treba. Stále čakám, že už budem cítiť pohyby mimča, ale je to zatiaľ len strašne slabé, už som z toho chorá, normálne ma chytá stres. Pri prvom synovi si vôbec nepamätám ako to všetko bolo, je to už dosť dlho 13 rokov je 13 rokov. Hádam sa nám podarí ten spánkový deficit nejako vyriešiť a hlavne dospať.

rebeka
12. jan 2007

Ahojte. Tak to teda netusim, ktora z ans je na tom horsie. Potrebujem sa ucit a namiesto toho len spim a spim a spim. Je to des...
Moc vam drzim palce, aby ste to zvladli.

susik77
12. jan 2007

Ahojte,mozem sa k vam pridat? Tiez som od 7.tyzdna na rizikovom-doma.
Tiez mam problem s nespavostou. Trochu mi pomaha horcik.
Tuto nos ma este k tomu zacal trapit upchaty nos- citala som, ze to suvisi s hormonmi. Este beriem utrogestan, az do konca 12.tyzdna, po ktorom mi je divne od zaludka:(.

aaandrejka
12. jan 2007

susik, utrogestan si zavadzaj zospodu a urcite ti nebude z neho zle od zaludka, mam to vyskusane 🙂

ja som si bola prave kupit mucofalk, pretoze mam hroznu zapchu, je to prirodna vlaknina

fatima, ja mam tiez 13r dceru (a 16r syna), ale pri nich som sa takto vobec nestresovala... a tusim ani tie kadejake testy vtedy neboli ;) cim viac testov je, tym sa zena viac stresuje... ja uz tiez ako hlupa pridrziavam ruky na bruchu, ci nieco nepocitim, no, je to asi chore, v 13. tyzdni, uz som to skusala aj s fonendoskopom...no, proste, co dorabam teraz, tak to je hruza ;)

rebeka, hned by som s tebou ten spanok vybartrovala 🙂

dankaa
12. jan 2007

ahojte kocky!

my sme tiež na rizikovom už mesiac-mam nizko placentu a tak,mam už dovolene aj sa prejst po byte 🙂 Berieme magnezium a odpocivame.Uvidime ako sa to bude dalej vyvijat..prajem pekný den 😎

dorotka
12. jan 2007

rebekaneboj uz to konci vacsine kocik presla ta unava v 13tt
andreka mne pomohli aj mysli ale tie sypane od emco nie zlepene a aj tie ovsenne kasicky

fatima
12. jan 2007

presne ako píšeš andrejka, ja som ani nevedela ako som prišla po deviaty mesiac a ani raz, naozaj ani raz som nebola na sono, ale teraz by som tam bola najradšej každý týždeň, no proste otras čo dorábam. Inak užívam tabletky vápnik, horčík, vitamín B a C, nadopovaná vitamínmy len taký šupot. Veď čo by sme pre naše detičky neurobili. Dankaa a dorotka kedy ste cítili prvé pohyby ? Myslíte, že stresujem zbytočne ?

lienka79
12. jan 2007

aandrejka...no s tym fonendoskopom na to zabudni..Ja som teraz 29 tt a nepocut na bruchu nic..Aj ked u doktora tlklo srdiecko ako zvon... 😅

fatima..s tymi pohybmi som sa tiez nastresovala..lebo vsetky baby z fora uz citili skor ako ja.L 😀 en ja nic..A prislo to potom v 20 tt..Takze mas este cas,do toho 22 tt..zbytocne sa ozaj nestresuj... 😀
Teraz sa zase stresujem koli inym veciam...

anad
12. jan 2007

Ahojte kocky co ste na rizikovom a musite lezat. Ako to zvlada vasa chrbtica? Ja som bola doteraz vpohode, ale v noci ma zobudila strasna bolest a teraz uz boli stale. A neviem ci vobec mozem nieco cvicit ked mam lezat. Neviete mi poradit?

kili
12. jan 2007

anad, ja ležím s menšími prestávkami už 2 mesiace a v noci mám tiež problémy. Nemôžem spať ale tlačia ma boky, ako keby kĺby. Už začínam byť s toho zúfalá a najmä sa bojím, lebo s tohoto dôvodu som na rizikovom. Nemohla som spávať keď som bola chorá niekoľko dní a začala som s toho krvácať. Tak mám strašný strach 😔

dorotka
12. jan 2007

fatima bublinky asi v 16tt a pohyby v 18tt tusim ale su kocky co citia az v 21tt ak si este nebola na ultrazvuku tak coskoro urcite pojdes a tam uvidis ze babatko sa hybe urcite sa tym nestresuj
anad urcite necvicit ja som nastastie nemusela dlho lezat tak to chrbtica zvladala
porad sa s lekarom

anad
12. jan 2007

Ja lezim zatial asi mesiac. S chrbticou som mavala problem aj pred tehu a vzdy pomohli len cviky na chrbticu a plavanie, a teraz to dost boli, hlavne horna cast 😢

dorotka
12. jan 2007

anad aj ja som mavala problemy mala som uz trikrat seknute v krku a teraz sa cudujem ako dobre sa drzim ale hovorim lezala som dvakrat po dvatyzdne
a mas aspon vychadzky alebo musis stale lezat?

kili
12. jan 2007

anad, ide asi aj o to, s akého dôvodu si na rizikovom. Poraď sa s doktorom, čo proti tomu môžeš robiť. Ja napríklad by som radšej riskla cvičenie ako trpeť nespavosťou, lebo viem, že u mňa je riskantná práve tá nespavosť.

dorotka
12. jan 2007

inac krcna chrbtica sa moze masirovat aj pocas tehotenstva
zakazana je oblast drieku

anad
12. jan 2007

Lekar sa konkretne nevyjadril, ale ja si obcas spravim, kolko citim ze je ok, lebo potom citim, ze je babatko nizko a tlaci na krcok.

anad
12. jan 2007

Kili, tvrdne ti potom brusko ked nespis?

kili
12. jan 2007

anad, ja neviem. Asi by som nepoznala, či tvrdne. Jedno bábetko mám strašne nízko a cítim, kde má hlavičku a tak na tom mieste je samozrejme tvrdšie. Niekedy mám pocit, že mi tak stuhne, ale keď si ho stlačím, tak sa mi nezdá rozdielne. Ja som mala vždy trvdšie telo a teraz, keď je brucho napnutejšie, tak je také pevné furt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre