Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

tordis
21. aug 2009

nikto mi nevie poradiť? potrebujem to súrne vedieť, doma nemáme pc a manželka ide v pondelok na kontrolu.

garicka
21. aug 2009

napíš na toto forum, tam ti asi odpovedia skôr... sú tam baby na PN myslím že aj s takým problémom ako ma tvoja manželka,

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

držím palce ahoj

petermonika
28. sep 2009

ahojte...ako je to s vychádzkami na rizikovom...môžu byť neobmedzené alebo sú len určité stanovené lekárom?
ďakujem

csina
28. sep 2009

Tak to je rôzne, niekedy záleží od konkrétneho lekára a diagnózy. Ja som PN od 17 tt, po troch týždňoch od vypísania som sa nesmelo pýtala gynekológa, že či mi dá vychádzky a on, že načo mi budú s mojou diagnózou vychádzky, keď mám nariadený kľud na lôžku. Skoro som z nôh spadla...Vravím, že musím aspoň dcéru v škole vyzdvihnúť alebo chlieb kúpiť. Nedal, ale ani nemusel, lebo pnku vypisuje obvodný lekár a ten bol vztriecnejší. Nakoniec posúdil, že je hlúposť mi v najväčšom úpeku dať vychádzku, tak mám nakoniec neobmedzené. Tak držím palec. 🙂

andrea12737
28. sep 2009

Ahojte, tak od piatku som vedena v rizikovej amb. nie som z toho velmi nadsena 😒 mam vysoke prietoky, dufam vsak ze vsetko dopadne dobre.
Drzte sa a vela zdravicka vam zelam 😉

lucia_b
28. sep 2009

Petermonika, ja som na PN od zaciatku tehu, kedze som si uz toho v minulosti dost preskakala, ale ak ma manzelka rizikove zamestnanie, moze poprosit o PN-ku. Ja som dostala vymenny listok k obvodnej lekarke, ktora mi tu PN-ku vypisala a poziadala som aj o vychadzky, dala mi ich bez problemov, ale cas som si nemohla povedat sama, davaju od 10.-12.00 a od 15.-17.00. Drzim palce, aby ste sa stretli s ochotnymi a chapajucimi lekarmi 😉

zukrik
28. sep 2009

Ahojte
Lucia aj ja som od začiatku tehu na PN 😒
Tiež som mala problémy s lekárkou,ale čo už....
Ak sa smiem spýtať prečo si na PN? Ja kôli tehu s dvojičkami
a pred tehu som mala problémy ☹

lucia_b
28. sep 2009

Ahoj Zukrik, zial, my sme uz 2x prisli o dietatko, v 6tt a v 36 tt. Najma ta druha rana osudu je nesmierne bolestiva 😢 V tomto tehu som na zaciatku trochu spinila, preto som na PN hned od zaciatku, aby ma usledovali a uz sa nic take hrozne nezopakovalo. Prajem ti vsetko dobre a vela zdravia tvojim chlapcekom aj tebe. A ked sa budes na PN niekedy nudit, mozes kedykolvek napisat 😉

csina
29. sep 2009

lucia, nehnevaj sa prosím ale musím sa spýtať tak priamo, som v šoku, že v 36tt...veď to už by malo byť všetko skoro naporiadku, čo tomu predchádzalo? Mám strach, toto moje tehu mi nepripadá normálne, čím viac sa šetrím, tým mám viac problémov, najnovšie z času na čas krvácam a mávam bolesti. Bojím sa, aby som donosila...

lucia_b
30. sep 2009

Csina, hlavne sa nebojkaj, aby si si este viac neublizila. U mna sa od 20 tt zvysil tlak, ale stale sa drzal okolo 140/90, tak to lekar neriesil, tiez som mala pocit, ze malinky sa malicko hybe, odpoved lekara - ma malo miesta a na kontrole v 34 tt mi len oznamil, ze malicky je trosku mensi a ma manej plodovej vody, ale ze je to este v norme, ani KO nebol uplne v poriadku, ale ze to su v tehu este dobre hodnoty no a nakoniec na poradni v 36 tt uz malickemu nebilo srdiecko 😢 😢 😢 . Neviem posudit, ci to bola chyba lekara, ale aj ked som s nim bola spokojna, musela som ho vymenit. Moj svet sa so stratou dietatka uplne zrutil, ani teraz nemam dostatok sil, stach je velmi velky, ale neostava mi uz nic ine, iba verit, ze teraz uz vsetko dobre dopadne. Drzim ti palce, aby tvoje tehotenstvo prebehlo bez komplikacii a tesim sa, ked nam napises, ze melicke je na svete 😉

csina
30. sep 2009

ďakujem luci za povzbudivé slová, zároveň veľmi s tebou súcitim...verím, že tentokrát ti všetko dopadne v najlepšom poriadku a dotiahneš to do zdárneho konca, kedy privedieš krásne , zdravučké babatko na svet. veľmi ti to želám.... 🙂

lucia_b
1. okt 2009

Csina, dakujem ...

matamm12
20. okt 2009

ahojte prajem pekny neskory vecer. Mam taku otazocku okladne PN-ky( normalnej) a PN-ky rizikove tehu
Som v 19tt tj skoro 4mesiac tehu. Bola som medzi casom aj chora tak som ostala na pn-ke,chytili ma priedusky, lenze som sa vratila do prace. Teraz oktober som sa dala vypisad znovu obvodnej lebo v praci mame kosu, a mna zo zimi - staci mensi prievan zacne skubkat v brusku a aj krce do noh dostavam aj ked beriem vitaminy, a z prace som bola vycerpana pacujem ako pokladnicka. Ohladne tehotenstva je vse ok a ziadne ine komplikacie nemam tak neviem ci ma necha gynekolog na rizikovom.Na kontrolu idem koncom mesiaca ale bojim sa ze ma nenecha doma. Obvodna ma nemoze nechat dak dlhodoma. Na matersku mam ist az niekedy v janiari takze este dva mesiace by som potrebovala prekryt s Pn-kou.

danu
25. okt 2009

miskaklei • Dnes o 02:23
Prajem pekny den vsetkym.mam otazku.som v siestom mesiaci tehotenstva a som na rizikovom.bola som na oslave dost som tancovala.Tak sa chcem len opytat,ci som tym nemohla malemu ublizit.vtedy ma to nenapadlo,ale teraz sa dost bojim.dakujem.

ywushka • 29tt • Dnes o 06:18
no ja nevim,ale ja kdyz jsem na rizikovem,tak davam na sebe hoooooodne pozor,abych tomu nemohla nejakym zpusobem ublizit! Ale myslim si,ze v sestem mesici je ten plod natolik velky a odolny,za opravdu by jste (jak rikava muj doktor) musela spadnout ze druheho patra aby se tomu plodu neco mohlo stat!!! Takze si myslim,ze by mel byt v poradku! Pokud citis pohyby,tak je vsechno OK!!! Hezky den

k.jolanka • 30tt • Dnes o 08:43
miskaklei: pokud se cítíš dobře, nemáš bolesti břicha a jak píše ywushka, cítíš i pohyby je všechno ok...nepředpokládám, že jsi při tanci vyskakovala do výšky atd..můj názor je že jsi malému určitě neublížila neboj 😉 já vždycky, když se dlouho nehýbe, dám si kinder bueno a malý do hodiny ožije, tak jestli chceš mít jistotu, zkus nějakou čokoládičku a uvidíš jak bude řádit 😀

andrema
8. dec 2009

Ahojte,
dnes som bola v poradni...som v 29tom tyzdni..doteraz som pribrala podla mojej vahy 9 kil (podla doktorkynej 13.5 - co povazuje za veeelmi vela), pridala k tomu opuchy noh, dalej zvyseny cholesterol a zvyseny pocet bielych krviniek v krvi a uz ma poslala na rizikovej poradne a to nehovorim o tom,ze ma chcela poslat do nemocnice...
Mate niektora s takymito problemami skusenosti?
Inak vyzera byt vsetko v poariadku.
Dakujem

anita79
2. sep 2010

ahojte - som 24 tyzdni a kvoli protilatkam v krvi mam rizikove tehotenstvo. Lekar stale hovori, ze protilatky sa budu sledovat a ak to uz bude nutne pripravia ma na skory porod.Rozmyslam, co ten skory porod je - od ktreho tyzdna tehotenstva je realny?

katkas1
4. sep 2010

ahojte,potrebovala by som sa poradit, alebo lepsie povedane vediet ci ma niekto podobnu skusenost, som v 5 tt a stvrtok vecer som zacala krvacat, v nemocnici mi dali nejaku inekciu, teraz uzivam ascorutin a magneb6, lenze problem je v tom ze od kedy som krvacala nie je mi zle od aludka, nebolia ma ani prsia, nechodim casto na zachod co som do vtedy vsetko mala aj pri prvom tehotenstve som vracala pol roka od rana do vecera este aj v noci a tak sa bojim ze moje babo uz nezije.Ale dr mi nakaz prist az o 5 tyzdnov, to akoze nikto nemieni sledovat ci male zije a rastie???Ja som z toho na nervy, nie som schopna nic robit lebo som psychicky na dne.Krvacat uz nekrvacam ale mam hnusny vytok. Ma niekto takuto skusenost?Ak ano napiste mi prosim lebo sa zblaznim

junovka
4. sep 2010

@katkas1 velmmi dobre viem o com pises, sama som to zazila na vlastnej kozi, ale s tymi kadejakymi priznakami sa netrap, nakolko kazde tehu je ine, a ja som mala priznake ine, ked som krvacala, ked som nekrvacala....To ze mas cakat 5 tyzdnov, ked si mala problemy s krvacanim sa mi zda dost dlha doba....necakala by som tak dlho, sla by som trebar s na pohotovost, ze sa necitis dobre, tam by ta prezreli, aj USG by ti zrobili.....ono lekari stale mi povedali: ked sa ma babatko ujat, tak sa ujme a bude bojovat o zivot, ak nie, tak bohuzial, priroda to zariadi inak."Drzim palce!

mono
5. sep 2010

ked som lezala v nemocnici bolo tam vela bab ktore mali podobny problem, ze krvacali. tiez dosatli injekcie, ascorutin a tabletku na udrzanie tehotenstva, myslim, ze dufastol, alebo tak nejako. ale kazdej z nich urobiloi sono a opakovali ho kazdy tyzden. z nemocnice ich nepustili skorej, nez neprestali krvacat alebo spinit. takze v kazdom pripade by si si mala vyziadat sono, alebo ist ozaj na tu pohotovost. tiez drzin palce!

klarka55
26. sep 2010

Ahojte kocky.
prosim vas poradte mi. sestra ma 39rokov,je v 21tyzdni a je na rizikovom tehotenstve,kvoli veku aj kvoli slabemu krcku, ma nasadeny pesar,nariadeny kludovy rezim.
lekarka jej povedala,ze na kontroly do poradne ma chodit kadzy piaty tyzden. mne sa to zda malo. ako casto chodia baby s podobnymi problemami na kontroly. nemte podobnu skusenost? dik za kazdu odpoved

lulu19
26. sep 2010

@klarka55 no ja mam 22 a som tiez na pn na rizik.kvoli operacii na zaciatku tehu a chodim kazde 3 -4 tyzdne ,mne sa to zda byt dlha doba 5tyz

alexandrah
27. sep 2010

katkas1 - ahoj kati, no ono lekar ti povie, ze mas prist o 5 tyzdnov, ak je vsetko oki, ale je jasne, ze ak je nieco v neporiadku, mas dojst hned!! mne to lekar vravi furt, a rozumie sa to samo sebou!!! chod k nemu hned, este ti vynada, ze na co si cakala, a co si nedosla!! ani na pohotovost nechod, tam nemaju urcite specialne gynekologicke vybavenie, chod k svojmu gynekologovi aj bez objednania, alebo mu zavolaj, ze hned ides!! necakaj na nic clovece!!!

katkas1
27. sep 2010

@alexandrah ved jasne ze som necakala, vtedy ked mi povedal ze mam ist o 5 t, tak som mu jednoducho zavolala ze mi nejak cudne a chcem ist na sono aby skontroloval ci aspon drobec este zije tak somo tyzden aj isla. Potom som zacala azse krvacat tak sme utekali vecer do nemocnice, ale to som si myslela ze je uz koniec lebo sa riadne zo mna krv valila aj velke zrazeniny ale povedali ze srdiecko bije a teraz sobotu idem zase na sono tak mi drz palce, krvacat som prestala len sobotu, beriem magne, ascorutin a dhupaston, ktory mi ale nechcel dat dr, lebo vraj ked je taketo krvacanie tak je prevdepodobne ze tam geneticky nie je nieco v poriadku tak som na neho aj nahnevana ze mi takto naznacuje ze to male bude nejake debilne. Ale vydupala som si tie lieky tak ich uzivam. Uz sa tesim na to sono ale aj sa zaroven bojim ked mi taketo hluposti narozpraval.

alexandrah
28. sep 2010

ahoj katkas1 - moc moc ti drzim palce!!!! duphaston neuskodi, brat sa moze, aj ked neni uplne indikovane, ze treba, aj ja som ho toto tehu tak brala, lebo to minule som ho potrebovala, tak si vravim co ked...

s tym lekarom mas pravdu, to by vraviet nemali, nepocuvaj ho, je to asi blbec, ja ked sa mojho opytam, aj tam je nejake riziko, mi skor vravi, ze az sa daco potvrdi, potom, ale dovtedy mam vediet, ze je vsetko v poriadku, takyto pristup by mal byt, bohuzial, niektori lekari ... skoda reci ... 😝 ale je super, ze si si to vydupala, setri sa, a uvidis, vsetko bude ok!!! bude ti po byte lozit drobcek ako mne, co prave objavil misky mojho psa, a total sa vymacal v jeho vode 😀 😀 a rehnil sa na cele kolo!!! a to som bola na rizikovom, a babatko je uplne v poriadku!!!

danula2
1. okt 2010

ahojte dievcata, prosim o radu, v maji som v 18tt potratila, myslite ze s mam dat teraz /5tt/ hned na rizikove? este som nebola u lekara 😒

cinamon7
1. okt 2010

@danula2 urctite, oni aj lekari beru dalsie tehotenstvo po potrate ako rizikove, drzim palce, nech to tentokrat vyjde 🙂

danula2
1. okt 2010

@cinamon7 dakujem

marika1977
1. okt 2010

@katkas1 som zvedava ako si dopadla 🙂 ak tu nahodou budes napis co nove....aj ja som krvacala a poriadne,riadny 4dnovy menzes aj brucho mi splaslo.no len mi sme vtedy len chceli babo a zacali skusat tak sme si mysleli ze nic...ale mala tam uz bola aj sa udrzala,a ver mi,je zdrava ako repa!az do porodu som mala zle vyratany termin to koli tomu menzesu,prenasala som min.14dni tak ze mozem byt rada ze sa narodila 4.20kg 52cm ziva zdrava sama podliatina krvave ocka od otlacenia co sa v bruchu uz nezmestila...

katkas1
2. okt 2010

@marika1977 no tak som bola na sone a mam hematom, takze bud pekne sam vykrvaca a zmizne alebo strhne so sebou aj male.Mam naordinovane prisne lezanie ale pri 8.5 mesacnom zivly asi tazko. NA dalsie sono mam ist o 3 t tak dufam ze ten hematom tam uz nebude.

marika1977
2. okt 2010

@katkas1 u viacero maminiek ktore sem pisu som si vsimla ze maju alebo mali hematom.s jednou som si pisala a jej sa ten hematom pomali vyplavuje,spini a ma krce v bruchu...no nic moc..neviem si ani ja predstavit,ako sa da pri 8mesacnom babatku oddychovat 😉 😉 asi nijak 😒 to jedine ak by ta hospitalizovali a pomohla by babka,teta...prajem vela stastia,nech sa dari 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre