Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

miriamka
23. okt 2007

Takze normalne pracujes?A preco mas teda rizikove?

deina
23. okt 2007

Kvoli svojej chorobe - Sjogrenov syndrom (blba imunita) - takze to nemusim byt doma, ked je vsetko vporiadku. Nastastie. KLOP KLOP 🙂

miriamka
23. okt 2007

Tak to je super a drzim palce aby to bolo ok!A mas stale aj tu cystu?

tribitka
23. okt 2007

miriamka, ja som PN od začiatku tehtenstva, budem PN až do konca tehotenstva.... môj lekár má na to diagnozu že Dohlad nad rizikovým tehotenstvom, mám problémy ale aj preventívne, kvôli tomu že v januári mi zomrelo bábo v 3 mesiaci.....

deina
23. okt 2007

Neviem. 😅 Aj som sa zabudla lekara spytat. Mozno by uz ani nie je viditelna, kedze je tam babo, ani doktor na ultrazvuku nic nehovoril. A nemala som ani ziadny problem, takze je mozne, ze sa vstrebala. Musim sa na nu najblizsie opytat, ale vzdy zabudnem.

miriamka
23. okt 2007

Tribitka...tak to potom rozumiem,radsej byt cely cas doma ale mat istotu,ze to bude dobre!!!Drzim palce!

zuzanoska
25. okt 2007

Ahojte...tehulky... 🙂 som rada, že tu existuje nejaký takýto mail, kde sa môžem dozvedieť viac o mojom stave. Baby prosím ak máte dajaké rady tak prosím tu je môj prípad: . 25.júla 2007 som potratila v 8. týždni...chceli sme s ďalším tehotenstvom počkať ale príroda mi včera zdeli že som znova tehotná...bola som neopísateľne šťastná ale, zároven sa strašne bojím...že čo ak znova potratím...Vtedy som potratila preto,že som vážila asi 53 kg na výšku 175 a mala som po štátniciach na práve takže úplne vystresovaný človek...teraz mám okolo 59 kg a som spokojná a kludná ale doktorka povedala že musím ísť na rizikové, pretože som mala ten potrat pred troma mesiacmi...ak máte nejaké rady alebo ukludnenia prosím radte dakujem 🙂

miriamka
25. okt 2007

Zuzanoska...no ja by som sa asi drzala rad lekarky,ale samozrejme zalezi,ako sa citis.Dala Ti aj nejake lieky na udrzanie tehu?

zuzanoska
25. okt 2007

8no , včera som bežala, hned cez robotku k nej aby mi odobrala krv a zistila HCG ...musela som isť k mojej mamine do nemocnice na vyšetrenie lebo ona je primárka a tak aby to vybavila v labáku...a samozrejme tehotenstvo sa potvrdilo...na ultrazvuku ešte nič nebolo ale menštruáciu nemám s HCG okolo 250 ... Dostala som Duphaston a kyselinu listovú a dávam si bacha úplne na všetko...Len odísť z roboty nemôžem....

miriamka
25. okt 2007

Zuzi...ja tiez uzivam Duphaston,lebo som trolinka jednorazovo v sobotu spinila.Nevies na co presne ten Duphaston je?

angellinka
25. okt 2007

zuzanoska-ja som ten isty pripad.Tiez som potratila v 7 tt,3 mesiacce sme mali pauzu.A potom sme sa zacali snazit a otehotnela som na prvy sup! 🙂 Okamzite som ostala doma,som na rizikovom az do konca tehu.Teraz som v 12tt,a mam take iste obavy ako ty,ze co ked znovu potratim...je to hrozny pocit,ten kto to nezazil to asi nikdy nepochopi.Dnes idem po 3 tyzdnoch na sono,tak si vies predstavit moje obavy.Musime dufat ze bude vsetko ok a dnes uvidim moje male babtko v brusku 😵

zuzanoska
25. okt 2007

Jeej to máš super že si už v 12 tt...neboj sa a hlavne tomu ver, že bude všetko ok :O)včera som dostala výsledky a Hcg mám okolo 256 ale neviem kolký týžden to je lebo som mala dlhší cyklus ako 28 dní ☹ To je taká neistota 😒

angellinka
25. okt 2007

Vidis ze aj ja mam na koniku 14 tt,ale som podla sona v 12.Ani ja nemam pravidelnycyklus,takze tazko urcit.256 mas HCG?Fuuuha to je este len na zaciatku.Tak sa setri,a davaj si pozor,a hlavne ziadny stres 🙂

zuzanoska
25. okt 2007

Miriamka...Duphaston sa používa na udržanie tehotenstva a všetkých komplikácii pri ňom vytvorených...brala som to prvý krát ked som bola tehotná a začala som tiež trošku špiniť...Bojužial doktor ma poslal po 5 dnoch čo som bola v nemocnici domov že prosperujúca gravidita ale mne sa to nezdalo a tak som išla hned ku svojej doktorke a tá mi povedala že už potrácam---Nenávidím Ružinovskú nemocnicu...ani prepúšťací ultrazvuk mi neurobili a ani krv mi nezobrali...

zuzanoska
25. okt 2007

Ježiši ja tak bojím....

angellinka
25. okt 2007

zuzanoska-to vazne?To je aky pristup???

zuzanoska
25. okt 2007

No to je taký prístup, že ked som sa na druhý den po prepustení vrátila znova na 10 poschodie..setričky na mna pozerali že čo tam robím...silno som krvácala, krvný tlak úplne nízky a tie kozy ma poslali do vedlašej budovy na ambulanciu...tam mi otvoril dvere ten doktor čo ma prepúšťal po 45-tich minútach čakania a krvácania a ostal úplne obarený že čo tam robím??...potom ma zasa poslal na desiate poschodie a tam si ma nikto nevšímal dalších 30 minút potom mamina zavola prednostovi a ten volal na oddelenie že čo sa deje?? Oni že takú pacientku už včera úprrepustili a to už ked mamina počula tak vynadala tým sestričkám či sú slepé a potom hned prišiel iný doktor a brali ma vyčistenie ☹ ☹ ☹ mám také obavy že sa z toho zbláznim....

angellinka
25. okt 2007

zuzanoska-tak po takych skusenostiach,to je naozja hrozne.ale u nas je to kruta realita.Skus sa naladit a mysliet pozitivne,kvoli babatku 🙂 A teraz si na PN?Ci pojdes alebo ako?

zuzanoska
25. okt 2007

Ja to mám dosť komplikové.. Skončila som právo a teraz pracujem v jednom stredisku ako právnička..ale teraz som dostala šancu na velmi dobrú prácu...Doktorka povedala že by som mala byť doma,,,hlavne kôli tomu aby som nedostala chrípku..Dohodla som sa s ňou že budem chodiť do práce a budem si dávať veľký pozor a von nebudem chodiť nikam...idem len autom do práce a autom potom späť...Neviem či mám ostať doma....

miriamka
25. okt 2007

Zuzanoska...mne tiez doky povedala aby som bola doma,ale zatial do prace chodim a presne ako Ty len do prace a potom hned domov.Tiez stale vaham ci byt doma alebo nie.
Zuzanocka,a aj Ti dali teraz Duphaston?Neboj,bude dobre!

zuzanoska
25. okt 2007

Áno, včera mi nasadila Duphaston, že to sa nasadzuje okamžite každej, ktorá prekonala potrat. Dúfam, že to zvládneme... ako silno špiníš??

angellinka
25. okt 2007

zuzanoska-mne duphaston nenasadila,a mam taku preciznu gynekologicku ze az.A potratila som v maji.Ale ja som nespinila....

zuzanoska
25. okt 2007

ani ja som teraz nespinila, spinila som tred tými 3 mesiacmi... vraj sa ten Duphaston dáva na to,ze sa nim prekrvi vystelka maternice na lepsie uhniezdenie fazulky a potom sa ma brat az docca 12tt aby sa to tam udrzalo. Ide o progesteron, ktory sa v tele tehotnej znasobuje a tymto umelo podanym ide o snahu udrzat mimi tam kde ma byt...takže teraz mi to dala radšej na prevenciu aby sa už neopakovalo....

loss
25. okt 2007

zanoska neboj bude dobre len musis lezat ja mam za sebou 2potraty a toto tehu je zatial OK no som doma od 5tt a tiez uzivam Duphaston +5 dalsich liekov
Drzim palce vela sa setri a bude dobre

trpezliva
25. okt 2007

Ahoj Zuzanoska, pod aj do nasej temy Missedky..baby sa potesia, dalsia tehulka. Aj ja som brala Duphaston az do minuleho tyzdna. Inac hned ako som ho vysadila, prestala som zvracat, takze mozno tie nevolnosti som mala aj z tych liekov. 😕

loss
25. okt 2007

cauky trpezlivka 🙂 co nove?

miriamka
25. okt 2007

Zuzanocka...ja som spinila len jednorazovo,v sobotu na toatelaku take svetlo hnede spinenie.Manzel povedal,ze on nic nevidi,ale ja som to videla,a isla som radsej lekarovi.

loss
25. okt 2007

miriamka je vsetko ok a ako sa maš?

miriamka
26. okt 2007

Ahoj Loss,
mam sa ok...dnes som doma,lebo v praci je kazdy chori a uz sa mi zda ze na mna nieco lezie,tak sa doma budem dnes a cez vikend liecit.

loss
28. okt 2007

tak ako miriamka je lepsie? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre