Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

jankapo
20. apr 2008

Ahojte baby, ale co vymyslate, krasne ste tehule... 😵
Ja som dnes prekonala hormonalnu burku (dufam ze prekonala).. 😒 som straaaaasne nervozna a neviem to ovladat, chudak vsetci okolo, manzel si uz nemoze nic povedat, bo vsetko obratim, mam pocit ze je to mierene proti mne a hned urazka a takmer slzy v ociach no hruuuuuza... 😢 Ja som to mavala take pred kramami, taka neovladatelna naladovost- ked sa muz prituli, tak mam chut byt sama, ked ma necha samu, sa zlostim ze ma ignoruje... 😨 no tazko so mnou...
Fyzicky sa citim fajn, opuchnute ruky, nohy, ale to ma netankuje..brusko si vie pekne stvrdnut ale nic este sa nedeje...Mam taky pocit ze som z vas na rade ja, co???

dadulienka2404
20. apr 2008

no jankapo asi mas pravdu brusko tvrdne no tak mozno...co sa tyka tvojich nalad myslem ze je to ok vsak?sak ja zas niesom nervozna len citliva revem pri vsetkom hlavne v telke ked daco no strasne az sa dakedy manzela hanbim ale co uz.. 😉

avanka
20. apr 2008

Mam 29. maja 27 rokov 😀 😀 😀
Aj ja mam dioptrie presne take ako ty a v tehotenstve mam pocit, ze sa mi este zhorsil zrak, slabsie vidim ☹
Ja som sa vypytala k ocnemu, idem asi mesiac pred porodom a ten podla kvality ocneho pozadia zhodnoti, ci budem rodit cisarskym rezom alebo normalne....tak by si to mala spravit aj ty

avanka
20. apr 2008

Jani, este to vydrz....uz len chvilku 🙂 Veru mas pravdu, ze si teraz na rade..neboj, budeme na teba mysliet a drzat ti palceky 😀

jankapo
20. apr 2008

Avanka, si 4 dni mladsia odo mna...xixixi.... 🙂 🙂 🙂 Sranda. Hej, musime vydrzat, ale zvladneme... 😉 Dakujem za povzbudenie, bola som vonku, som sa trosku nadychala vzduchu, precistila hlavu, proste bola s manzelom...Tak mi je lepsie...

luci78
20. apr 2008

ahojte baby,
ja mam tiez okuliare tak sa na to vysetrenie oci budem musiet spytat. 😒
s tymi naladami je to hruza, za kazdu blbost mi tecu slzy, nase 1/2 si to musia s nami odtrpiet co?
ja sa vytesujem z mojej 30 - uz sa mi to vidi take optimistickejsie 🙂
janka drzim palce, ty si uz vlastne na konci...

moni1412
21. apr 2008

avanka ja sa chystam k ocnemu uz dlhsie, no neviem ci to nakoniec stihnem... lebo som chodila do Zlina a nemam este ztadial zdravotnu dokumentaciu, tak neviem ci ma tu vezmu... musim sa poinformovat, uz mame najvyssi cas. 😉 inak som sa pytala uz davnejsie mojho gynekologa a ten mi povedal ze by nemali byt nijake komplikacie aj ked mam horsi zrak. a ja by som cisarak nerada, tak neviem este co spravim.

avanka
21. apr 2008

Moni, ja viem,ze cisarak nezalezi od vysky dioptrii, vysoke dioptrie nie su prekazkou v normalnom porode, len ta kvalita ocneho pozadia, mne ocna v Trnave, kam som chodila do 18 rokov tvrdila, ze mi hrozi odchlipenie sietnice a nasledne oslepnutie, a tie tlaky na to nie su dobre, tak pre istotu pojdem k ocnemu, nech sa na to pozrie, za 1 vysetrenie navyse nic nedam a aspon budem mat istotu, ze sa nic nestane 🙂
A inak mne gynekolog povedal, ze indikaciu na cisarsky rez musi dat jedine 2 atestovany primar oftalmologie, od normalnych ociarov to nezoberu, ktovie, ci kvoli tomu, ze by sa to snad dalo uplatit, alebo co...

Luci, ty mas rovnaky termin ako ja 😀 😀 😀 ako sa bude maly volat?

moni1412
21. apr 2008

avanka viem ze to zalezi od toho, pojdem asi na to vysetrenie, uvidim ci sa bude dat 🙂

lucia31
22. apr 2008

avanka, moni, ja som uz bola na ocnom, kedze mam vysoke dioptrie a synceka som rodila prave preto sekciou, no a teraz, ze mam ocne pozadie uplne v poriadku a moja ocna doktorka bola na nejakom skoleni, kde vraveli, ze vysoke dioptrie nie su indikaciou na cisarsky....tak som mohla aj prvy raz rodit prirodzene 😠 ..teraz som vlastne ako prvorodicka 😉

moni1412
22. apr 2008

luci ty si rodila prvykrat cisarskym kvoli vysokym dioptriam?

dadulienka2404
22. apr 2008

ahojte baby tak ako sa mate???mne treba starsne vela curat a mam to dost dole tlaci tak pocitam ze bud sa uklada alebo je nizko. 😨

moni1412
22. apr 2008

dadi hej? ja ked som ho tak dole citila, tak som potom zacala mat problemy. Nechces si radsej lazkat? Myslim ze to bolo priblizne v takom tt ako si ty. Ale nemusi to byt take iste 🙂

dadulienka2404
22. apr 2008

neviem.ale ja si tiez myslim ze to bude nakoniec nejaky problem ale co uz.lezim kolko mozem co narobime

moni1412
22. apr 2008

dadi, pri detickach sa asi velmi neda, ze? ale aspon kolko sa da...neboj, bude dobre. kedy ides na kontrolu?

dadulienka2404
22. apr 2008

na kontrolu idem az 12.5 mne nerobi akosi ani sono ani ma odspodu nevysetroval.ale 1.5 idem na 3d sono tak budem vediet na com som.vies ja som odisla od jedneho lekara k inemu v domneni ze je lepsi ale tuna v humennom velmi na vyber neni.mam aj vytok ale vravel kym nesvrbi a nestipe tak je vsetko ok ale mne sa to velmi nezda..tak co uz dufam ze aspon to 3d sono dobre dopadne.deti kym su vskoke a vskole je to super oddychnem potom asi tak hodinku ked su doma sa im venujem no aked pride manzel s prace tak sa o vstko stara on.dost mi pomaha ale verim ze vsetko dobre dopadne.vies ako by som si chcela pokupit veci na babo ale.....

luci78
22. apr 2008

avanka my to este s tym menom nemame rozhodnute, paci sa nam jakub a martin no ale kto vie este sa to mozno zmeni 😉

luci78
22. apr 2008

ja som bola dnes v poradni a zatial to vyzera ok - cize krcok drzi bezo zmeny. uz od 18 tyzdna ho mam 1,5 cm. pytala som sa aj na tie oci a tiez mi povedala ze pokial ide iba o bezne ocne problemy tak to vobec neovplyvni klasicky porod, cisarsky sa odporuca iba ked je problem s ocnym tlakom, glaukom a pod. 😉

moni1412
23. apr 2008

dadi aspon ze ti manzel pomaha. U nas tiez vsetko robi teraz on. Neboj, bude to v poriadku. A na nakupy mas este cas 😉 potom si to uzijes 🙂
tak ja som objednana na zajtra k ocnej na kontrolu, tak mi snad povie dobre spravy 🙂

avanka
23. apr 2008

Moni, to som zvedava, co ti povie, urcite daj vediet aj co ti robila...aby som vedela...
Dadi, aj ja mam silny vytok, niekedy az taky, ze mam pocit, ze som pocurana, ale mne tiez povedal, ze pokial nezapacha a nic ma nesvrbi a neboli, tak je to v pohode...
luci, Jakub je krasne meno, ja som chcela Kubka, ale manzel bol proti, tak bude Lukasko 😀

graziela
23. apr 2008

Ahojte,
Avanka, k tomu vytoku, aj ja ho mam a pomerne dost, bez intimky sa veru nezaobidem, ale tie som nosievala aj mimo tehotenstva, aj ked som nemala menzes, pripadalo mi to hygienickejsie ... No hadam sa to po porode trosku upravi 🙂
Inac, vcera som mala taky trosku kriticky den, takmer cely den som len lezala v posteli, drobcek sa tak vrtel a tlacil ma, ze som si nemohla okrem lezania najst inu vhodnu polohu...Dnes je to uz lepsie, aj ked ma este stale bolia tie kosti tam dole...Trochu ma to mrzi, ale zda sa, ze budem musiet aj pohyb obmedzit...A to som sa donedavna vytesovala, ze si este v pohode zajdem peso do mesta na nakupy a spat...no, budem si na to musiet pockat, asi az po porode...
Zajtra u nas mame vynimocny den - presne pred 5 rokmi sa narodila moja 1.dcerka Saska (10,13 hod.) a moj manzel ma meniny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Skoda len, ze manzel sa musi postarat aj o darceky pre malu a ja mu zasa tiez nemozem ist kupit nieco originalne, lebo ako som spominala, do mesta si uz netrufnem...(auto nemame)
No na nedelu pripravujeme velku oslavu a ako kazdy rok upeciem mnamkovsku tortu (parizsku, mnaaam). Dufam, ze to este nejako v tej kuchyni zvladnem a hlavne v nedelu okolo hosti a tak...
Este som sa zabudla pochvalit - od vcera mame domka novucky kocik pre nasho Jurka - Baby Design Atlantic, vysiel nas sice vyse 9000 Sk, ale velmi sa mi pacil uz dlhsi cas a dufam, ze budem s nim spokojna.

dadulienka2404
23. apr 2008

graziela tak prijemnu oslavu 😉

avanka
23. apr 2008

Grazi super, uzite si to...keby sa ti chcelo, nafot kocik a daj si ho do albumu, som zvedavec..
A inak aj my uz ho mame doma presne tyzden, mam ho aj nafoteny, tak kuk do abumu. 😀 😀

moni1412
24. apr 2008

graziela aj my mame Atlantic, tie farby z novej kolekcie su peknulinke 🙂 sme boli normalne prijemne prekvapeni, lebo na fotke vyzeral inak.

jankapo
24. apr 2008

Graziela, vsetko naj malinkej k narodeninkam a manzelovi k meninkam a najma tebe, ze si malinku porodila.... 😉
Dnes mate krasny den, tak si to uzite.
Ja som este cela, ale sa statocne "zahniezdujem", aj ked so vsetkou zodpovednostou (okna neumyvam, 😉 )
Nie je mi moc dobre ked sedim a lezim, to akosi vsetko boli, tak proste stale daco robkam, aspon sa snazim.
Zajtra mi vyberaju pesar a ako rychlo sa rozbehneme, uvidime....zatial som sa tesila ze rychlo, ale zacinam byt skepticka a mozno tu budem strasit este v maji...och aka bezmocnost, ze clovek dopredu ani omylom netusi co bude a ako bude, ostava len verit ze vsetkoo bude oki oki. A ze budeme zdravunki a nabudeme sa musiet trapit s kojenim jooj, toho sa trosku obavam, no ale zas filozofujem o veciach ktore len malinko dokazem ovplynit, tak idem radsej na vzduch, xix... 🙂
Babulky moje, drzte sa, nech vas ocka aj krcky posluchaju, pozeram ze sme celkom daleko, tak snad sa uz ziadnej z nas nic zle nestane..to by nebolo feer, ze?

tribitka
24. apr 2008

jéééééééééj, janka, tak jedem do finále?? 😵

geegee
24. apr 2008

jankapo, ja som so vsetkou zodpovednostou okna umyvala v den porodu 😀
...a k tomu trapeniu co bude a tak...po porode som zistila, ze vsetko ide inak ako som cakala...takze teraz necakam nic, veci budem riesit, ked sa vyskytnu - kojenie, ziarlivost, 2 deti a domacnost... 😉

graziela, krasnu oslavu 😉

Ja zajtra idem do poradne, dufam, ze krcok sa neotvara. Dnes som bola s malym dokonca na prechadzke..tak je vonku krasne 😵 Obkukali sme kazdu pupavu, kazdu vcielku, chrobaka, mravceky...stromy co kvitnu, aj tie, co maju listie...svet je uzasny ked sa nan pozera dieta 😵 😵 😵

Akurat sme zostali trosku bez svokrinej pomoci, trosku sa nastrbili vztahy, tak musim aj varit a tak, ale hadam zvladneme. Dokonca si moja svokra vysluzila speci temu aj na MK 😀

moni1412
24. apr 2008

avanka a ostatne, co sa bavime o zraku.... tak ma vysetrila, pozrela aj sietnicu, vraj je trosku preriedena, ze to nie je uplne na sekciu, ale ze by mi ju radsej odporucala ☹ a to som sa tesila ze si porod vychutname s tatinkom ☹ musim sa este porozpravat s gynekologom, uvidim co mi ten povie.

graziela
24. apr 2008

Ahojte babulky,
dakujem vsetkym za gratulacie, v manzelovom, aj dcerkinom mene 🙂
Dnes som bola pre malu do skolky, cestou sme sa zastavili v jednom obdchodiku, ocinkovi kupit aspon nieco sladke, no bol to pre mna zaberak...Jurko sa mrvil o dusu a stale mi tak neprijemne narazal do tych bedr. kosti na pravej strane...okrem toho ma akosi tlacil mechur (no ked idem na WC, tak nic..) Saske sa tiez chcelo cikat, ledva sme dobehli domov...no, dobehli...to by bol prehnany vyraz, ja sa uz fakt vleciem ako slimak...A islo ma rozhodit, ked sme isli do kopca, mala samozrejme s naskokom asi tak 100 m predo mnou sediac na lavicke a volala na mna: " mami, preco ides tak pomaly ako krpec ???" No, co by ste na to povedali ?
Joj, ked som stretavala dnes maminy s kocikmi, ako si rezko vykracovali, tak som im uz aj zavidela, ze to maju za sebou...
Pomaly ale isto uz tuzim po tom, aby uz bolo "po tom"... Tym, ze sa oteplilo, je to este intenzivnejsie...Ale hadam este taky mesiac to zvladneme a potom uz len nejako "silou zotrvacnosti"... 🙂
Jankapo,
ty sa uz naozaj blizis do finale a neboj, obavy ma kazda mamina a naozaj vsetko je nakoniec uplne ine, ako si to vopred naplanujes...Hlavne sa snaz byt v pohode, to si aj ja stale hovorim, lebo ja som skor taky stresak a sama si niekedy vela veci komplikujem...Drzkam ti palceky, nech to mas rychlucko za sebou, tesim sa, ked nam uz napises,
ze maly Matusko je na svete 🙂
Avanka, kociarik by som velmi rada nafotila, aj svojich mam toooolko vela fotiek (hlavne tehu), ale smola je, ze ich mame vo velmi velkom formate a manzel ich nevie zmensit. Hadam sa mu to niekedy podari a potom dodatocne ich dam do mojho pripraveneho albumu ...
Prajem pekny dnik vsetkym 🙂 🙂 🙂

graziela
24. apr 2008

Avanka, inac, aj vas kocik je velmi pekny, a dost sa designovo podoba na ten nas Atlantic. A Moni, v skutocnosti fakt vyzeraju tie farby este krajsie ako na foto, to mas pravdu: Inac, kolko vas vysiel? Nas spolu s plastenkou a moskytierou cca. 9,400 skk. Takuto far. kombinaciu mame my:
http://www.abckociky.sk/index.php?page=shop.pro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre