Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
25. máj 2008

vikitino: daj vediet, co ti v pondelok povie doktor🙂 ale urcite to bude super.

lubkagaa
25. máj 2008

Ahojte babenky, ako sa vam dari? Co mate noveho? Pozeram fotky uz narodenych deticiek a tak tajne, ale v dobrom zavidim, ze to uz maju za sebou. Este by som to ja za sebou nechcela mat, este par tyzdnov, nech sa drobce drzi, ale je to krasne, ked to clovek vidi. Som normalne zvedava na drobca. 🙂 a vy ako?

avanka
25. máj 2008

Ahoj Lubi, my sme na tom podobne a hrozne sa na maleho tesime...tak to este nejakych 4-5 tyzdnov vydrzme..
Len ked mne pride este stale neskutocne to, ze ja budem maminkou.....

graziela
25. máj 2008

Ahojte,
tak ja by som uz viac ako 2-3 tyzdne cakat asi nevydrzala 😀 ...
Pravdupovediac, uz sa zacinam psichycky pripravovat na to, ze mozno tento tyzden ostanem v nemocnici a buduci tyzden to vidim dost realne aj na porod... ale stale si to este tak nepripustam, ze uz-uz kazdu chvilu bude nas Jurko na svete, mne to tiez pripada take neskutocne a ako rychlo to preslo...
Ako ste vikendovali? Ja som poctivo oddychovala domka, ten tlak nechcem podcenovat a ani sa mi nikam nechce, uz som akosi spohodlnela po tom 4-mesacnom lezani 😲 No, este si musim vychutnat posledne "bezstarostne" dni, lebo potom to bude iny kolotoc... Sme sa minule s manzelom smiali, ze sa zo mna stal novy druh cicavca" pelešnik postelny"... 🙂 🙂 🙂

marabout27
25. máj 2008

Ahojte,aj ja sa pridavam k debate.Aj ja som na rizikovom uz od zaciatku tehotenstva.Od zaciatku tehotenstva som lezala v nemocnici pretoze som mala spinenie.Lezala som tam od 6t-9t a potom ma pusili domov.Ked som prisla domov tak som lezala doma s vylozenymi nohami az do 3mesiaca aby sa udrzal plod.Potom som sa snazila chodit po dlhom lezani lebo by mi ochablo svalstvo.Teraz som uz 21t dufam ze to bude vsetko v poriadku az do porodu. Drzim palce vsetkym treba len trpezlivost a vydrzat hlavne v zaciatkoch teh...

lubkagaa
25. máj 2008

avanka: tak ten isty pocit mam aj ja, este si to neviem predstavit a obcas ma prepadnu take pochybnosti, ci bduem dobra mamina a podobne.
grazielka: veru, tebe to pojde rychlejsie 🙂 uz sme asi spohodlneli hlavne posledny mesiac, to napr. ani mne nechcu dovolit nic robit a len akoze oddychujem, az je to pre mna take neprirodzene.
Inac u mna bol vikend taky pohodovy, bola u mna mamina a pomohla mi trosku s upratovanim, teda trosku viac, ja som dirigovala a vsetci okolo robili. A maly drobec kopkal a hlavne, ked sme pozerali Let s Dance 2, ked tancovali Paso Doble 🙂, asi ma rad rytmus xi. A inac ma strasne pali zaha tieto dni, aj vnoci sa na to zobudzam, tak chodim do chladnicky pit mlieko. A to zatial pomaha. 🙂
A co ostatne? 🙂

jankapo
26. máj 2008

Ahojte rizikovky...
Pozeram ze sa vam to vsetkym pomaly krati a to sme sa vsetky ako bali. 😅 Je to uplne super ze ste tak daleko a v podstate v pohode. Uzivajte si tieto posledne tyzden, najma do toho 38tt...no to potom uz clovek len tak kazdy den caka a caka, to uz potom fakt zacina ist na mozog, zvlast v nasom priprade, ked uz cakame a cakame mesiace.
Ja vam poviem pravdu, uz som aj zabudla ze som bola tehu, ked o tom citam tak akoby som to ani neprezila, take zvlastne je to. Vela zien pise ako im chyba brusko a kopkanie a tak...ja som asi divna, proste mam z toho obdobia v hlave akesi vakuum...mozno je to fajn, ved moje tehu nebolo velmi o uzivani si, skor strach a obavy a mozno sa s tym psychika takto vysporaduva aby som sa nebala byt tehu opat... 😉 ktovie.

Avanka, a to ze budes maminkou, to aj mne pripadalo neskutocne, a ked je to tu, nepripada mi nic prirodzenejsie, ked sa ma ludia pytaju ako som si zvykla, tak normalne nechapem co mam povedat,ja mam pocit ze Matusko tu bol odjakziva, nemam pocit zeby obmedzoval nejako moj doterajsi zivot, prave naopak, aj po prebdenych nociach sa citim plna energie, proste nam naplnil zivot a je to skvely pocit, ze je to take naozaj prirodzene.
Kolikovali sme par noci, uz sa to zlepsilo, aj sme grckali a ja som bola zufala, ze neviem odhadnut kolko ma papat a ako casto a neviem mu pomoct ked trpi, ale on sa tak krasne vsetko postupne uci, mam niekedyy pocit ze mi ukazuje, aha, mami, vsetko chce cas.... 😵 tak sa ucime spolu
Ocino nam uzasne pomaha, je to vsetko super krasne...aj je manzel oporou, materstvo je krasna vec, a vobec nie taka zlozita ako sa zda. No neviem si predstavit ako by som to zvladla sama, to teda vobec nie, preto klobuk dolu pred vsetkymi babami, co su s detmi same... 😒

jankapo
26. máj 2008

Marabout, aj tebe drzim palce, a verim ze si si svoje uz odlezala. Ja som lezala aj v prvych tyzdnoch, potom chvilu klud, a potom zas od 20tt, ale mame to uspesne za sebou a ono vsetko zle je na nieco dobre, niekedy asi potrebujeme na chvilku stopnut a mozno aj prehadzoat priority, co teda ja som poctivo robila... 😀
Rada by som bola ak by tu tato tema vobec nemusela byt, na druhej strane ak tu je nech je tu stale taka super partia ako bola v tomto roku zatial. 😉
Baby, ja neviem jak by som to bez vas zvladla.... 😝

avanka
26. máj 2008

Jani, inak vsetko najlepsie k narodkam 😀 (dufam, ze som si dobre zapamatala datum)
Napisala si krasny prispevok, vies ja som teraz taka rozcitlivela 🙂
Ja som dnes uz od piatej hore, zobudila som sa na hrozne bolestivy krc v nohe, az som musela Rastika budit, aby mi ju narovnal, musela som zobudit aj maleho, ebo zacal kopkat ako o zivot a potom som uz nemohla zaspat, tak ma boli cele lytko...no nic, aspon budem trenovana....
Inak od soboty som oficialne na materskej dovolenke a vraj sa to musi nahlasit do poistovne, tak dnes pojdem do mesta, aj kupit este cumik a rektalnu rurku...
Inak na moj pokrocily tyzden sa stale citim uzasne...az sa tomu sama cudujem..
Len ma stve, ze napriek tomu, ze sa stravujem zdravo a s urcitymi obmedzeniami na veci, z ktorych sa pribera, mam uz hore nejakych 9 kilo...uuuuf

lubkagaa
26. máj 2008

Ahojte babenky.
Ahoj jankapo: napisala si to super, dobre sa to cita 🙂 a uz sa tesim na to, ked to budem vnimat tak ako ty.

avanka: za kila sa vobec netrap, tie pojdu aj lahko dole pri drobcovi. Hlavne je, ze ste vporiadku, to je dolezitejsie ako kilo hore dole.

dadulienka2404
26. máj 2008

ahojte babenky.idem si vas precitat nebola som tu dlho nemam ani co pretoze nemam nic nove.v stredu idem na sono a budem konecne po piatich mesiacoch vysetrena od spodu,brucho mi tvrdne ale uz pomenej len to je take bolestive.ale inac je to fajn.vanka 9kilo na vyse???super tak ani nechci vediet kolko som ja pribrala.ale co uz ved chudnem/duuufam/

lucia31
26. máj 2008

avanka, 9kg je parada, ja mam plus 15kg, a kazdy sa pyta, ze kde?kedze len brusko...a tiez ma rozplace, rozlutosti a dojme totalne vsetko, hadam uz aj reklama na cistiace prostriedky, no a este Jankapo do toho a uz reveeeeeeeeem 😀 ...a verim tomu, ze este len budem po porode 😝 aspon pri malom to bol so mnou zazitok 🙂

graziela
26. máj 2008

Ahojte krasky,
Jankapo, to sa ti teda podarilo....aj mna si dobre rozcitlivela s tym svojim dojemnym prispevkom 🙂 🙂 🙂 A som velmi rada, ze sa vam obom (trom) tak dobre dari, kedze si si nemohla tak dobre vychutnat to tehu, tak sa ti materstvo krasne odmenilo 🙂 🙂 🙂 A vela este len pride...
My, ked sa nam narodila dcerka, musim sa priznat, prve dni som si na to vsetko musela zvykat, ani mne tak ale nevadili tie prebdene noci, no trvalo trosku, kym sme si na seba vsetci zvykli...Najkritickejsie boli pre nas asi tie prve 2 tyzdne, no a potom sme mali oci len pre nasu princeznu, vsetko sa tocilo len okolo nej, kazdy den sme kamerovali kazdy jej pokrok, fotili, stale sa nemohli na nu vynadivat...Nie zeby tomu tak nebolo aj teraz, stale sme pysni na nasu dcerku, aj sa vela nasmejeme, proste nasa dcerka bola odjakziva take slniecko, velmi malo plakavala, od 4 mesiacov pene v noci spinkala aj 5-6 hod. vkuse, proste bezproblemove dietatko, po akom tuzi snad kazdy rodic 🙂 Vzdy som si tak hovorila, no, ktovie, aky bude nas druhy zazrak 😒 Pevne verim, ze aj tento poklad si dobre vychovame 🙂
Avanka, prosim ta, co je to 9 kg? To mas tak akurat, po porode to zhodis raz-dva, ja som pri 1.dcerke nechala v porodke 10kg a 5 mi ostalo. Teraz som pribrala tak cca. 13 kg, no tazku hlavu si z toho nerobim, bude casu dost na zhadzovanie este, hlavne nech sme vsetci v poriadku a zdravucki, to je naozaj priorita 🙂
Dnes som si volala do poradne o kultivaciu, ster z posvy, co sa povinne berie v cca 37tt, tak bol v poriadku. Som tomu rada, ze aspon teraz na konci tehu dobre spravicky 🙂
A na zajtra som si dohodla "rande" s panom primarom v porodnici, kde chcem ist rodit 🙂 Nemal s tym ziadny problem, vraj kludne mozem kedykolvek prist do 12,00 hod., len nech poviem sestricke, ze som s nim volala.
Tak som zvedava, ako dopadneme tam, mozno si ma tam aj nechaju, zeby uz coskoro ? 😉
No, takze tolko ma napadlo pre tuto chvilu, poobede k vam este nakuknem. Krasny slnecny dnik prajem vsetkym !!!!!
🙂 🙂 🙂

moni1412
26. máj 2008

avanka 9 kg????? 🙂 🙂 🙂 to je uzasne.... ja som rodila v 36tt a mala som +16. Tak ziadne stresy, ok? 😉 (tiez som sa obmedzovala, podotykam 😀 😀 😀 )

avanka
26. máj 2008

A mate pravdu, tak som si dnes dala trojitu zmrzlinu Cookees....mnam...
Aj tak mi vsetci vravia, ze nevyzeram na to, ze mam ist o chvilku rodit, tiez som isla len do bruska a prs
Dadi a teba nevysetruju na kazdej poradni odspodu? To je veru zvlastne...
Luci, tebe sa to blizi...kedy nastupujes do porodnice?
Grazi, ty uz veru tiez nie si daleko od toho, aby si uz bola s Jurkom....a potom som na rade ja 😀 😀 😀 huraaaaaa
Konecne budeme s Lukynkom a tatinkom kompletna stastna rodinka (to sme uz aj teraz, ale predsa nam k tomu niekto chyba, viete, ako to myslim)

lubkagaa
27. máj 2008

ahojte babenky,
tak super sa to cita, same dobre spravicky a vsetko sa blizi ku koncu tehu, a zaciatku niecoho pekneho. 🙂. Ja idem zajtra do poradne, tak som zvedava, co mi povie doktorka, ja ani nikdy neviem, co mivlastne ide robit a teraz ani neviem, ci mi bude robit sono, ci nie. Ale vzdy sa to dozviem vcas - uz priamo na mieste. Xixixixi

avanka
27. máj 2008

Lubi, tak potom napis, ako ste dopadli....
Uz by ste mali potom chodit do poradne kazdy tyzden v nemocnici, nie?
My ideme na poradnu na druhy tyzden v utorok.....

lubkagaa
27. máj 2008

avanka: Ahojky, no u mna je to tak, ze udajne budem chodit stale len k mojej gynek.,nakolko ma ona sono aj u seba v ordinacii, tiez som si myslela, ze budem mat chodit do nemocnice, ale hovorila mi, ze nie. A zajtra uvidim, co mi este povie, aj ako dopadla krv.
Zajtra urcite napisem co a ako. 🙂. Ty chodis teraz ako casto do poradne?
Rada by som isla este do nemocky, na tu predpripravu, len sa musim doliecit. Mam koopec otazok 🙂. Uz mas nachystane aj veci do nemocky avanka?

avanka
27. máj 2008

No, ja stale chodim kazdy mesiac, tak predpokladam, ze to teraz uz bude kazdy tyzden, aj kvoli tomu cisaraku...
Do porodnice som sa uz zbalila, aspon take zakladne veci, ved sa potom dobalim podla zoznamu....
Posledne dni mam poslickov, bolesti brucha a krizov ako pri menzese, no nie je to moc prijemne....

lucia31
27. máj 2008

ahojte zienky 🙂 ..tak dnes som bola na predoperacnych odberoch a vo stvrtok doobedu uz budem mamina 🙂 ..pekne to mam naplanovane 😀 ..ja ziadne naznaky, ze uz sa mi blizi termin nemam, citim sa vyborne, tak keby som nesla na sekciu, ktovie, kedy by som rodila 😕
..takze este zajtra doma, co bude pre mna asi najdlhsim dnom za cele tehu...
..ked budem po, tak sa ozvem 🙂
papa

lucia31
27. máj 2008

..a dnes som sa vazila a som schudla a necele kilo 😕

avanka
28. máj 2008

Luci, drzime palce.... 🙂

katka_25
28. máj 2008

Ahojte. neviete mi niekto poradiť? od rána mam na lavej strane bruška bolesti, neviem to popísať, ale je to také ako keby som tam mala niečo z vnútra a ako keby vas ťahal niekto za kožu, taká surová bolesť, neviem to popísať, nemal to niekto z vás? čo to može byť??? 😒 😒

moni1412
28. máj 2008

luci drzim palceky...... 😉
katka dufam ze si uz bola u lekara. 🙂

katka_25
28. máj 2008

moni nebola som, ja som san a to v podstate v noci zobudila, a potom od rána to mam, nechcem vyzerať ako hysterka v nemocnici, aj ked viem, že sa takto na to pozerať nemôžem, zajtra mam kontrolu, ale stale si hovorím, keby sanohodu niečo tak idem do nemocnice ved su tam 24 hod. denne. Je pravda, že to cítim už menej .. 😖

geegee
28. máj 2008

katka a neroztahuje sa to babo? mne ten popis pripomina ked sa matusko v brusku rozcvicoval a vypucal kadejako 🙂

Ja som dnes absolvovala nahanacku za sandalkami pre maleho...hroza 🙄 Ale kupila som si uz aj vlozky do porodnice a nohavicky jednorazove - esteze to vymyslel niekto 😀

dadulienka2404
28. máj 2008

ahojte baby nepisala som lebo som nemala nic nove.prave som prisla z poradne a ako som predpokladala musi byt nieco nie velmi dobre.vravel ze je to na nemocnicu ale nechal ma este doma mam brat magne b6.a o tyzden na kontrolu.som na 2 prsty otvorena.povedal ze ak to vydrzi dva tyzdne tak som za vodou.tak mam celkom ja strach nechcem porodit skor.no uvidime co bude musim mat klud.no neviem pokusim sa ale kolo styroch deti?ale manzel mi urcite pomoze. 😀

avanka
28. máj 2008

Dadi, tak sa snaz aspon trocha setrit, i ked to bude tazke...nech to vydrzite aspon do 36 tt. 🙂

moni1412
28. máj 2008

katka som rada ze je to menej. Zajtra daj vediet po kontrole co ti povedali, ale verim ze vsetko ok.... 😉
dadi, ty pekne oddychuj. Veru, nech manzel pomaha 😀 😉 co znamenaju tie cisla v tvojom nicku? ak sa smiem spytat.... 🙂

suzana121
28. máj 2008

Ahojte mam problem som na ryzikovom od zaciatku tt a doktor teraz prisiel na to ze som chudokrevna moze to ublizit malemu ?????????????dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre