Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

evaviki
24. okt 2008

Zuziacik, na poriadok sa vykasli. Alebo to sprav ako ja, odkedy som tehu, tak mi chodi upratovat jedna pani. Obvykle raz za tyzden (niekedy raz za dva), povysava, poumyva podlahy, kupelnu, dokonca aj pozehli. Za tych 100 Sk na hodinu mi to stoji, stravi tu obvykle 2,5 - 3 hodiny. Aspon nemusim otravovat manzela a aj ja som spokojna, ked je tu cisto. A ak sa ti nepodari zohnat nejaku pani, skus studentku (nemate v rodine niekoho, kto si chce zarobit?). Babo je teraz najdolezitejsie. Verim, ze pri takom kludovom rezime vydrzite s malickou aspon do decembra..

chymenitta33
24. okt 2008

Ahojte k tomu rizikovému tehu☹)aj aj som amla rizikové skoro od začiatku a tiež ma hnevalo, že nemôžem nič poriadne bola osm rada že som prešla na Wecko a nie tak ešte niečo umývať..keď som musela len ležať ale môj manžel mi veľmi pomohol a dalo sa to..Mala som v hlave radšej upratané halabala ako môj manžel upratuje ako nemať maličký zázrak 🙂

pensadorcallisto
27. okt 2008

Ahojky....
Ja mam tiez problemy s tvrdnutim bruska, ale najhorsie je, ze je to uz aj s bolestami...Tie bolesti boli asi tak 10 krat do dna... Teraz sme mali dost hekticke dni, pretoze sme sa stahovali, ale nastatsie uz od dnes mozem znova vegetit... Vcera vecer som myslela, ze mozno uz aj porodim, ale potom sa to ukludnilo a dnes uz je to bez bolesti a doteraz mi brusko stvrdlo asi 2 krat, takze fakt len oddychovat a neprepinat sa...
Inak, doma je lepsie ako v nemocnici...
Zuziacik, moj manzel nevie ani varit, to musim ja. Mam aj 6 rocnu dceru, ktorej tiez musim stale nieco pripravit, ale da sa to... Pomaly, pomaly sa to zvladnut da. Manzel akurat povysava a urobi nakupy, aj ja mam niekedy pocit, ze ho uz chudaka len sekirujem, ale co uz... Tiez mam rada vsade poriadok, neznasam taky ten chaos, ale tak si vravim, ze teraz urobim len to najnutnejsie a neskor urobim tie namahavejsie veci. Manzel ide do prace okolo pol osmej a prichadza o siedmej. 😀

pensadorcallisto
27. okt 2008

evaviki, my sme to tiez riesili takto... Moj manzel je sice ovela poriadkumilovnejsi ako ja, ale predsa len-chlap je chlap a nedokaze ten poriadok urobit az tak kvalitne... Chodila k nam jedna zena, ktora upratala cely byt uplne detailne, stravila u nas 8 hodin a zaplatila som jej 30 eu, ale umyla vsade aj okna. Pritom byt mal 180 m2, takze fakt nezavideniahodne... Pozehlim si sama, kazdy den nieco. Zhodnem sa s vami..Babo je teraz fakt najdolezitejsie, ostatne ide bokom..

ditka1
29. okt 2008

ahojte baby ako to boli ked tvrdne brusko co citite vtedy?mna od soboty tak pobolieva ako keby som mala vetry zastavene tak ma taha v strede brucha az dole 3x denne beriem magnezium500-ku a mam pocit ze vtedy mam tvrdsie aj brucho ked ma tak boli ja neviem som v 22-tyzdni.PORADTE!!!

pensadorcallisto
29. okt 2008

Mne ked tvrdne brucho, tak sa mi zacne aj tazsie dychat, citim taky tlak az do hlavy... Brucho mi vtedy zmeraveje, cele je ako kamen.. A uz asi 2 tyzdne to mam spojene aj s bolestami ako pri menstruacii... Minuly tyzden som sa dost namahala, tak som tu bolest mala aj 20 krat do dna... Od pondelka uz fakt len oddychujem a bolesti mam max. 2 krat za den, niekedy vobec.. takze fakt len oddychovat, ak mas to tvrdnutie... Ja tiez beriem magnezium, rozpustne vo vode, neviem, ci pomaha alebo nie, pretoze velke zmeny necitim... Ale beriem pre istotu...

ditka1
30. okt 2008

ahojte vsetci,mno uz je to lepsie s tym tvrdnutim-asi to nebolo to lebo uz to preslo a bolesti tiez boli ine ako opisujes pensadorcallisto chvalabohu. 🙂 vcera sa moja mala tak hybala mala som pocit,ze robi kotrmelce 😀 taaaak som sa tesila 😀 😀 😀 ,uz sa neviem dockat ked ju porodim.Moje male slniecko 🙂 pensador ja beriem magnesium lactici 500-ku 3x denne su to tabletky velke ako penicilin ale zaberaju lepsie ako tie rozpustne vo vode aj moj gynekolog to tvrdil-lebo ja som chcela take bo neviem tieto moje prehltat-horkotazko,ale ma presvedcil,ze tieto su lepsie ze neublizia malej a mne pomozu.Tak sa drz a oddychuj.papa

pensadorcallisto
3. nov 2008

Ahojky.... Tak nikto tu uz neprispieva??? 😀

evaviki
3. nov 2008

Ahoj,
tak ja sa snad uz polepsim. konecne mame doma net funkcny na desktope a nebudem musiet cakat, kym manzel prinesie notebook z prace.. hurrraaaa 😀
Takze uz by som sa tu mohla vyskytovat obcas aj cez den 😀
Ako sa ti dari? Ja zase mavam bolesti, pokial sa niekde flakam viac ako dve hodiny, takze nejake intenzivne chodenie mi nehrozi ☹

pensadorcallisto
4. nov 2008

Evaviki, ale pozri ako to rychlo ubieha... Cim dalej tym sme blizsie k cielu... My sme uz boli nakupit aj nejake to oblecenie, uz nam chybaju len take tie technicke veci ako kociar, postielka, vanicka... 😀

evaviki
4. nov 2008

Tak vecicky mam v podstate aj ja, teda ten hlavny zaklad. Chyba este kozmetika, veci z lekarne, plachty do postielky, postielka 😀, autosedacka.. To je tusim vsetko.. Kocik dostaneme, ked sa maly narodi, tak aspon s tym nemam starosti..Vanicku mi da svokra, zavinovacky tiez.. No a este chyba par veci pre mna, co su potrebne do porodnice..
Nejak nechapem, preco vsade pisu, ze musis mat nocnu koselu, ja by som si uz na druhy den rada dala nejake pohodlne domace oblecenie (popr. pyzamo, ktore tak vyzera), nech sa citim dobre..

geegee
4. nov 2008

jeej, evaviki, ty si uz 28tt. Drzim palce 😉 Aj ostatnym rizikovkam 🙂
Nestiham sem uz chodit, vysledok mojho rizikoveho tehu uz ma skoro 3 mesiace a ked mam cas, venujem sa Matuskovi 🙂

jankapo
4. nov 2008

Evaviki 😀 😀 😀
Koselu preto ze sa ti susula pekne vetra...a teplaky preto nie, ze budes mat trosinku problem ich obliect...su zenusky co su ako srnky, ale napr. ja pamatam, ze dvihnut nohy, aby som si nohavicky navliekla,to teda nic moc...
proste je zvlastne teraz si predstavit ze ked ta boli susula, ze dvihat nohy neni sranda... 🙂 ale je to tak.
Nastastie po par dnoch je to ok, ja uz som doma nosila asi teplaky, ale prvych 5 dni, to sa ti ziada navolno... 😉

leniccka
4. nov 2008

caute baby, ja som uz tiez doma na PN a to som este len 6 tt!!! co ja budem doma robit az do leta????? ja fakt neviem, zatial len stale spim, doma bordel ako v tanku, drahy sa zacne cinit az dnes ked pride z prace, tak som zvedava ako to zvladne 🤐

pensadorcallisto
4. nov 2008

Vitaj leniccka... Uvidis, rychlo ti to ubehne tak ako aj nam.... Evaviki, jankapo ma pravdu... ta nocna kosela je fakt lepsia... Dole sa ti vsetko vetra a lepsie hoji... V nohaviciach by sa ti chodilo dost tazko... 😀
Ja tiez este nemam veci pre seba, nocnu koselu mam uz vyhliadnutut, taku super, tak ideme v sobotu ju kupit... Tiez som ocovi nakazala, co vsetko mi ma este pre maleho priniest, lebo pri poslednej navsteve som na to nejako nemyslela... 😀 😀 😀
Geegee... A tebe sa maly narodil v termine?

betka55
4. nov 2008

AHOJTE babenky ja by som len chcela vediet ako mate vychadzky,ked ste na rizikovom kolko denne,dakujem

zifka
4. nov 2008

Ahoj Betka, ja mam 2x2 hodiny - od 10 do 12 a od 15 do 17.

dadulienka2404
4. nov 2008

ahojte babenky...obvzlast zdravim evaviki...krasne 28tt.super takze to zvladate..nieco som citala o vybavicke mylslim takze uz nieco aj mas...pozeram ze cakate chlapceka super 😉 😉 ja akosi pri tom mojom kubovi nic nestiham vyzaduje si moju celodennu spolocnost a to doslovne spi len von takze ak sme doma je dost zly z toho ze nemoze spat..Evaviki prajem vela sili a hlavne krasne babo 😀 😀 😀 😀

evaviki
4. nov 2008

Jeej, Geegee a Dadu... Som rada, ze sa vam dariii... 😀 Je super, ked vas tu vidim uz ako ex-rizikovky 🙂
Jj, snazime sa, stale sice doma, ale pracu by som ani nejak nezvladla.. Mimco zatial ok, akurat mne dnes volali, ze mam zvyseny cukor, tak sa zase musim niekam trepat.. ach jaj.. ale hlavne nech je krpec ok. 🙂
Betka, ja mam tak isto vychadzky ako Zifka.
Jankapo - ked ja sa proste v koseli necitim dobre.. ☹
Leni, neboj, ja som tiez doma cca od 6tt. Ono to utecie.. Budes vela oddychovat a spat, surfovat na nete, citat knizky a casaky.. Po case si zvyknes a uz ti to ani nepride..

evaviki
4. nov 2008

Pensador, myslis, ze nohavice mi budu vadit pri chodeni? Teda ja by som rada rodila bez nastrihu (pekny ideal, ja viem, ale snad sa zadari), tak potom by to nemal byt problem, nie?

dadulienka2404
5. nov 2008

pisete o nastrihoch pri druhom/prvy som mala cisarsky/ som mala robeny nastrih ze vraj to prvorodicky nastrihuju pri tretom nie a pri stvrtom ano ze ma musel primar nastrihnut lebo bol chlapec velky tak neviem...ale niekedy sa aj sama natrhnes..neni to nic strasne ani to necitis v tej rychlosti ja som tak stresovala pri porode ze nejake stipnutie som ani nezacitila..a este som mala robeny aj dvakrat kyret.. 😖 ale ked sa vam narodi babo na vvsetko zle zabudnete ja som napriklad pred porodom nenormalne vystrajala aj pocas porodu a aj potom ked mi chceli vybrat postielku a teraz sa na tom smejem pretoze pri ani jednom porode som tak nevystrajala toto bol katastrofa porod...davam pricinu tomu ze tam bol manzel a dost som sa na nho upla inac by som sa pred cudzimy hanbila..ale aspon sranda teraz ked na to spominam 🙂 🙂 🙂

pensadorcallisto
5. nov 2008

Mna pri prvom porode museli nastrihnut, takze potom to trocha bolelo... Ale urcite menej bolesti ako po cisarskom...
Evaviki, nohavice ti asi budu prekazat, ale ved vezmi aj nohavice aj nocnu koselu a uvidis... 😀

evaviki
5. nov 2008

Neboj, pyzamo vezmem 🙂 Len sa bojim, ze v porodnici budu mat kecy, ze preco nemam koselu, ale pyzamo.. Ak im je to jedno, tak potom nemam co riesit 😀DDDD

jankapo
5. nov 2008

evaviki...porodna a poporodna bola moja prva a posledna nocna kosela v zivote....
never again... 😉
teda, pri kazdom dalsom babatku ano...inak nieeee...ble ble 😝
teda ked ja napisem ze lepsie koselu, viem o com hovorim 😅

pensadorcallisto
5. nov 2008

jankapo...hahahaha... a preco taka nechut k nocnej koseli? Inak, ja ziadnu nocnu koselu nemam, ale v sobotu ideme nejaku kupit... Nocnu koselu som si napsoledy obliekla, ked som mala nejakych 17... 😀 😀 😀

lenuliatko777
6. nov 2008

ahojte poprosím Vás som v 11 tt.a chcela by som po novom roku ostat doma koho mam poziadat o vzpisanie /rizikove tehotenstvo/gynekologa alebo obvodnu doktorku.kedze sa jedna o PN.

evaviki
6. nov 2008

Ahoj,
myslim, ze lepsi je gynekolog.

lenuliatko777
6. nov 2008

dakujem evaviki je to mile od teba teray som doma lebo dom bola chora a stale a drzi kasel.a vedela by si mi poradit ci mu staci povedat ye chcem ostat doma alebo musim k tomu nieco mat som prvý krat tehotna a este sa len ucim 😉

evaviki
6. nov 2008

No zalezi na tom, ako s nim vychadzas a aky je.. Niektorym staci povedat, ze chces ostat doma. Ale asi by som sa ho najprv len spytala, ci by sa dalo ostat doma, pretoze ta praca strasne vycerpava a potom sa necitis dobre, popr. ze mas stresy v praci a pod. Neviem, kde si zamestnana, takze tazko povedat, co by mohlo zabrat vzhladom na pracu..

emjee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre