Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

moni1412
26. aug 2008

hotelacka ja som bola kvoli tym bolestiam na PN..... neda sa ti ist skor k lekarovi? tyzden je este dost v takom prostredi ako pises.....

sue ooo, vdaka 😵

pensadorcallisto
26. aug 2008

Na rizikovom som preto, ze mam menej plodovej vody a takisto hrozi predcasny porod... Zatial este nie som otvorena, comu sa tesim, takze len odddychujem a oddychujem...
Ja tiez beriem vitaminy, lekarka mi ich predpisala. Zelezo a plus este multivitaminy pre tehotne a jasne, ze magnezium. Nemam ziadne ine problemy, napr spinenie alebo takto, comu som tiez rada..Len tie obavy, aby bolo vsetko v poriadku.... Uz keby to bolo za nami.. Aspon keby som bola uz v 30. tyzdni, uz by som sa tolko nebala...

Hotelacka, chod cim skor k lekarke, urcite ta vypise na PN... Vzdy som sa stazovala, ze tu nepracujem a ze som doma, ale teraz si to aspon o to viac dokazem vazit... Ze nie som v strese... Neviem si ani predstavit, co zazivas ty... 😉

vikitino
26. aug 2008

cavte babizne:DDD nuda ne furt lezat a lezat:D

evaviki
26. aug 2008

🙂 to poznam.. na zaciatku mi to pomaly ubiehalo, teraz uz som si asi zvykla, takze sa to da vydrzat. Ja som mala "vyyhodu", ze ma brucho bolelo, takze to lezanie mi az tak nevadilo. Vela som spala, citala..

aidusa
26. aug 2008

ahoje mozem ist k vam? 🙂
tiez som doma na rizikovke a je mi priserne dlho, ale vydrzim a tesim sa na moju gulocku.. 🙂

evaviki
27. aug 2008

Jasne, nove clenky su vitane 🙂 I ked je skoda, ze to tu zase pribuda, najlepsie by bolo, keby sme vsetky boli ok a nemuseli byt doma.

moni1412
27. aug 2008

ahojte, len oddychujte kym mozte. ked sa narodi babo, uz sa nudit nebudete, to vam garantujem 😉 takze si uzivajte teraz 😎 😀 ja mam perfektne kludne dieta, ale pozornost potrebuje. stiham zatial vsetko (klop,klop) ale uvidime dokedy 😀

pensadorcallisto
27. aug 2008

Evaviki... A uz neboli? JA sa snazim lezat co najviac od pondelka, takze ako sa vravi: som len na zaciatku... Ale dufam, ze babo bude OK.
Ale zas na druhej strane som nesmierne stastna, ze nemusim byt v nemocnici, ale ze som doma.. Doma je doma...
😀 😀 😀

evaviki
27. aug 2008

No uz neboli kazdy den. Obcas mam tak 3-4 dni bolesti, potom to prejde a je par dni klud, potom zase boli tak hodku-dve a zase nic. Ale kym to nie je extra silne, tak to neriesim (teda oddychujem, ale nejdem k dr.). I ked uz som raz takmer isla, nastastie ta ostra bolest po dvoch dnoch polavila.
Aj ja som rada, ze nemusim byt v nemocke, uff, to by bol des. A oddychnes si pri Sofinkej?

pensadorcallisto
27. aug 2008

Celkom sa da... Hlavne sa vie hrat aj sama so sebou. Akurat, ze rano navarim obed a ona si to uz potom je po cely den. Plus este jej urobim chlebik alebo si dame nejaku surovu zeleninku.. NAstastie manzel chodi na nakupy, takze jedla je dost... 😀 😀 😀
Hlavne kazdy den musi byt mlieko, lebo ma rada musli a take tie somarinky, krupicky...
Akurat, ked ide von s kamaratkami, tak zvoni kazdu pol hodinu, ale da sa...
Vecer uz len urobim veceru, takze ked manzel pride, tak sa vsetci spolu najeme a ja uz len oddychujem...

Inak, necitala som tvoje prispevky, ale preco mas tie bolesti? Hrozne sa mi paci meno Sebastian, len bohuzial to by som manzela nepretromfla.. 😀

evaviki
27. aug 2008

Neviem, preco mam bolesti. Ziadny doktor mi na to nic nepovedal, akurat mi dali magnezium, ale to nijak extra nezabera. :-/
Sebastiana som uz zrusila, lebo neviem, ako by som ho volala zdrobnene. Tak sme vymysleli Kristiana, ale toto babo urcite nie je kristian, tak hladam dalej. 🙂 Mne sa paci Samuel alebo Daniel. Manzel Danka nechce, vola sa tak moj brat a Samko sa mu nepaci. Tak ak je to chlapec, fakt neviem ako ho nazveme 😀

pensadorcallisto
28. aug 2008

Takze si doma na rizikovom? A cely den musis lezat, ci mozes ist aj na prechadzky a tak?

evaviki
28. aug 2008

No ja mam PN este z nemocnice, kde som stravila den (a usla som). Tam mam diagnozu hroziaci potrat a tu mi nejak nemenili, ani zatial doktorka neprejavila zaujem poslat ma do prace. A ja som sa nepytala, pretoze sa necitim na to, aby som niekde stravila 8 hodin. A ani nie vo firme, ktora ma zamestnava, pretoze ja mam pracu, ze ma formou bodyshoppingu posielaju do inej firmy. V starej som skoncila tesne pred PN a teraz by som musela ist niekam na nove. No a na dva tri mesiace sa to tazsie hlada.

pensadorcallisto
29. aug 2008

tak teraz uz by sı mala mat diagnozu hroziaci predcasny porod... Mne tiez lekarka vravela, ze je tu riziko predcasneho porodu... Ja mam v tomto trocha smolu, lebo aj prve tehotenstvo som mala podobne... Ale to som v 32. tyzdni bola otvorena na pol prsta, tak ma hned poslali do nemocnice, kde som si polezala 1 mesiac+2 tyzdne, ale to uz s malou, takze to bolo lepsie a ubiehalo rychlejsie... Ale vela som si tam aj poplakala, je to dost tazke na psychiku, preto to teraz nepodcenujem a fakt sa setrim...

dadulienka2404
29. aug 2008

ahojtebabenky.prisla som vas kuknut ako vam to ubieha ale mate tu uz pekne tt.to je super za sa drzite.tak sa drzte.a tak ako napisala moni odddychujte pretoze ked sa narodi babo tak uz toho casu nebude tolko.jakubko si vyzaduje vsetku nasu pozornost asi si uz na to zvykol takze nejako nic nestiham beham len kolo neho len ked je doma manzel tak si mozem vsetko porobit a do toho este angina ktoru ma kubko od vcera takze sme v pohotovosti den aj noc 😉 😉 😉

sandrika
29. aug 2008

aj ja sommala tu diagnózu bola som aj vyše mesiaca v nemocnici a nakoniec sa mu nechcelo von..prajem všetkým nech todotiahnu do úspešného konca 🙂

moni1412
29. aug 2008

evi ja som najskor tiez cakala ze ma este pusti dr. do prace, no potom som si uz na to zvykla.... ked mi v 20.tt povedal ze ma uz nepusti, celkom mi to vyhovovalo. ja som bola otvorena na prst od 28.tt, prelezala som mesiac v nemocke......ako pise pensador - je to strasne narocne na psychiku 😒 prajem vam vsetkym, aby ste, ked uz musite byt na rizikovom, boli aspon doma, nie v nemocke 😖

moni1412
29. aug 2008

a dievcata, krasne vam pribudaju tie tyzdniky 😵 ani nebudete vediet ako a budete mat drobcov v naruci 🙂 nech je to vtedy kedy ma byt a rychlo vam to ubehne 😉

tribitka
29. aug 2008

baby, ja som bola celých 7 mesiacov v nemocke, áno sedem mesiacov, až kým sa malá predčasne nenarodila...... minimálne 8 krát denne mi tiekli infúzky aj do oboch rúk naraz. pri konci tehu sa ich počet zvýšil aj na 12 denne, dokonca brikanylové, ktoré tiekli 48 hodín nosnstop a tie sú inak zákerné, žily mám zjazvené do konca života, denne som dostávala aj 5 injekcií olejových do zadku (do teraz mi je z tej bolesti fyzicky zle, zadok som mala ako ementál), kontrakcie som mala už od 15 tt, nikto mi nedal záruku že nepotratím, vypočula som si milion katastrofických prognoz, a vydržala som.....celých 7 mesiacov som mala postel dole kopcom, kvôli tlaku na krčok, celý ten čas mi nosili jedlo do postele a ešte aj jesť som musela v leže.... ale všetko sa dá zvládnuť....aj ked je to velmi, velmi, velmi ťažké, hlavne psychicky a ja som už naozaj mala hocijaké stavy beznádeje, zúfalstva, apatie, rozčúlenia, sebalútosti.... a to sa hovorí, že žena má byť v tehu vyrovnaná a kludná, lebo potom sa jej narodí nekludné a nervozne dieťa..... to nie je pravda, moja malá je ako med, ona snád ani nevie plakať, nonstop sa usmieva, až sa všetci okolo čudujú, je pokojná, flegmatická, šikovná, bystrá, zdravučká.....
na rizikovom nebude pokojná žiadna z vás, ved to sa ani nedá, ale budte vyrovnané a verte tomu, že to dobre dopadne.... pozitívny prístup je velmi dôležitý.....
ja už teraz rozmýšlam nad druhým bábom, na tú bolesť a trápenie veeeeeeeeeeeelmi rýchlo po pôrode zabudnete, verte mi..... 😵
takže hlavu hore, všetko rýchlo ubehne, vaše bábatká vám tú všetku obetu vrátia..... 😵 😵

pensadorcallisto
30. aug 2008

Wow, Tribitka...
Az po mne prechadzal mraz, ked som to citala... Ja som v nemocnici lezala "len" mesiac, ale bolo to hrozne... Neviem si predstavit celych 7 mesiacov. A nikam sa nemoct pohnut, len lezat a lezat... 😖
Ktory tyzden je 7. mesiac? Pytam sa, lebo sa pocita 10 lunarnych mesiacov... Ja si vravim, ze teraz som uz v 6. mesiaci, ze nech to len takto rychlo ide dalej, ale este stale mi ostavaju 4 mesiace...

tribitka
30. aug 2008

pensa, niekde v téme missed abbort by mala byť tabulka mesiacov tehotenstiev, ja som ju už vymazala...
ale rodila som v 3O tt, to bol ešte 7 mesiac..... 😝

miyya
30. aug 2008

no ahojte aj ja somv tejto téme prvýkrát. ale rizikovka som už od 22tt. som sa začala otvárať a mala som bolesti. No poležala som si v nemocnici na infúzkach a som sa zatvorila. No 28tt som tam bola znova, tvrdlo mi bruško každých 20až30minút. Ale aj to sme prežili a stále ležíme s krpatým. No je to ozaj dlho. Pensa zdá sa mi, že teraz začínaš 6 mesiac, ak máš teda termín 30. 2 trimester končíš 30.09

miyya
30. aug 2008

Tribitka tak len pozerám čo si si zažila, ale je dobre, že už to máš za sebou a vydržala si. Máš môj obdiv

sue13
30. aug 2008

Ahojte spolubojovníčky 🙂
Tribitka som si citala tvoj pribeh, az mi slzy vybehli... Mas moj obrovsky obdiv a poklonu 😅
A ja sa stazujem ze musim byt doma a nemozem do prace... 😠 Uz sa nebudem stazovat a budem sa radovat ze sme zatial v poriadku....
Dakujeme za povzbudenia, to vzdy dobre padne 😉
Vidim ze nas tu pribuda... Neviem ci je to dobre c zle ale aspon mozeme vymienat nazory a pocity 😎

tribitka
30. aug 2008

my sme o prvé bábo prišli, preto som bola odhodlaná v tom druhom tehu urobiť aj nemožné.....
obdiv si zaslúži hlavne môj partner, že to so mnou a s mojimi náladami a výkyvami vydržal, mal to veeeeeeeeeelmi ťažké.... 😀
sue, pre všetky je to ťažké, pre tú, čo musí nonstop ležať aj re tú, čo je PN a môže chodiť aspon raz denne na prechádzky, každá to určite prežívame rovnako intenzívne..... a som si istá, že aj vy všetky by ste zvládli to čo ja.... 😉
držím vás silno palce, vydržte, budte silné, ak uvidíte svoje bábatká, tak na toto všetko rýchlo zabudnete, verte mi.... 😵
hlavne sa ventilujte, ventilujte akýkolvek nával emocií, nedržte to v sebe.... to je moja rada.... 😉

pensadorcallisto
31. aug 2008

Raz som tu na diskusii v inej teme citala o jednej zene... Ta pisala, ze babo si planovali, ale nakoniec sa s priatelom rozisli.. A ze ona je teraz uz pri konci tehotenstva, ale ze si nikdy nepredstavovala, ze to bude az take strasne...
Stale jej bolo len zle, vracala a potom jeje zacali opuchat nohy, dost pribrala a zadrziavala sa jej voda... Opisala to ako velky horor... Aj som ju trocha lutovala, ze musi to byt strasne... Ale az teraz si uvedomujem, ze to vobec strasne nie je..Lepsie je byt zdrava a mat nejake tie opuchy a bolenia ako nebyt v poriadku a lezat v nemocnici alebo mat rizikove tehotenstvo... Fakt, clovek si velakrat neuvedomuje, ake ma stastie, az kym si neprecita taky prieh ako je tribitkin... Alebo este horsie-zeny, ktore o babo prisli... Neviem si predstavit, ze by sa malemu nieco stalo hlavne teraz, ked citim ako sa hybe a kope a uz ma aj svoje meno ... Brrrrrr....
Inak, Sue, aj ja som sa stale stazovala, ze nemozem pracovat, ale teraz som velmi rada, ze je to tak ako je...

miyya
31. aug 2008

ale vydržíme všetky a pensa len sa neboj. Všetko bude v poriadku a tie týždne ti ubehnú. Ja som sa tiež v tej 22 tt bála ale už som akosi kludnejšia.

moni1412
31. aug 2008

tribitka stretala som sa tu s tebou, v tejto teme a doteraz som netusila toto vsetko, ze si lezala cele tehu v nemocke...... ty si to mala naozaj strasne tazke...... uz mate skoro 8 mesiacov? wow, rychlo to leti 🙂
aka je Sofia krasnucka 🙂 a aka velka slecna uz 😉

pozitivne myslenei urobi vela. oproti tribitke som to nemala az take tazke, ale proste som si tiez povedala ze to dotiahneme do uspesneho konca..... pomohlo to 😉 verte tomu, mamicky cakatelky 🙂

tribitka
31. aug 2008

moni, dakujeme, už som aj zabudla na to všetko trápenie.... 😉
malá je super, už sedí, lozí, stojí, vychádza jej prvý zúbok, gagoce.... takže som šťastná, že to takto výborne všetko nakoniec dopadlo, ani som tomu neverila.....
a vy sa s malým ako máte?

bronia13
2. sep 2008

caute devuchy - nasla som vas len nahodou a citam co tu pisete or rizilovom tehotenstve.
ja som v 20 tyzdny zacala dostavat take bolesti v podbrusku a co raz viacej a viacej, na pohotovosti mi povedali ze len nemam vela stat a viacej oddychovat. moj ko... doktor v lipt. hradku ked som mu povedala ze mam take bolesti v 24 tyzdni ako keby mi niekdo babetko tahal rukov zo spodu tak povedal ze ide na dovolenku, ze ak to bude pokracovat tak mam ist do LM na pohotovot a zmerala mi sestricka tlak - nic viacej absolutne nic viacej a ja som od bolesti ledvou k nemu dosla. asi tyzden na to som bola v takych bolestiach ze som skoncila na photovosti ale doktor mi povedal ze mam "vetri" ja mu vravim ja viem ako to je mat vetri (lebo ich casto mavam) a poslal ma domov. na druhy den uz som trosku krvacala tak znovu na pohotovost a uz si ma tam nechali - tyzden. brucho mi tvrdlo 10-15 krat za hodinu, obrovske bolesti a ony mi davali len magnezium infuzie sem tam - mne tam bolo tak dobre, lebo ja som do LM chodila do skoly tak som mala 5 navstev denne, takze som sa nestihla nudit, dievcata sa pytali domov ale ja by som tam vydrzala aj mesiac dva (ja zijem uz 20 rokov v USA a celu rodinu mam tuna - tam sme boli z manzelom len na dovolenke a ked ma to chytilo tieto bolesti tak som sa bala letiet naspet - tak doktori vedeli ze som z USA a cakali uplatky a ja sprosta som nic nedal ) no a po tyzdni ma pustili v takych bolestiach domov ze som ledvov prisla do auta. oh a este vravim ze ci by ma nedali na tie pasy co sa zistuju kontrakcie - tak ma vismiali ze ci mozem mat v 25 tt kontrakcie.
za tyzden som dostala uz take bolesti ze som znovu skoncila na pohotovosti. to uz som bola na niekolko cm otvorena a uz bolo neskoro to zastavit, tak som porodila Emmusku v 28 tyzdni - tym ze som mala kontrakcie 2 mesiace - kontrakcie jej dlho tlacili na hlavicku a cievky jej popraskali, potom ju este prevezli 80 km do nemocnice kde mali specialne inkubatory pre take malinkate deticky - mala len 1.1 kg, takze tym prevozom jej este viacej cievky popraskali tak Emmuska zila 25 dni a nakoniec jej zlihalo srdiecko.. Takze ja mam taketo skusenosti z rizikovym tehotenstvom.
za moje tehotenstvo na SK ma vidolo 9 doktorov a kazdemu som vravela kao mi tvrdne brucho ako kamen a ze to hrozne boli, a ani jeden neprisiel na to ze su to kontrakcie.
nakoniec som bola na lieceni v Luckach(lebo som bola na cisarskom a kedze som zan nezaplatila uplatok - vraj sa to tak robi - aspon na vychode - tam som z Emmuskou lezala v Presove a dievata tak vraveli), tak mi experti urobili rez 20 cm pre dietatko narodene v 28tt, takze som mala velke problemi zo zrastami a hrozne bolesti mesiace po porrode - a tam som si nasla super doktora a pytala som sa ho co sa dalo vtedy spravit tak vravel ze by som v nemocnici lezala par dni na infuziach a kontrakcie by stiahli a potom uz len doma na posteli ale ze sa to kludne dalo zastavit keby jeden z prvych doktorov prisiel na to ze su to kontrakcie tie bolesti.
momentalne som znovu tehotna v 20tt (uz byvame naspet v USA) a som na rizikovom, som doma, zatial nemusim lezat len nesmiem robit tazke veci, zajtra idem ku doktorovi a mozno uz ma necha aj lezat lebo mi teraz ako keby maternica sla dole a nemala dost miesta a tlaci ma to tam dole hlavne ked postojim a to len par minut - tak neviem ci je to kvoli tomu rezu alebo mam zase problemi - tak dufam ze nie, ze to je normalne - ale ked neviem ake je normalne tehotenstvo tak to nemozem porovnat. moj doktor tuna sa divil ze preco mam taku obrovsku jazvu? tak som mu vysvetlita.
tak ja len tolko o mojom rizikovom.
vsetkym vam drzim palce aby ste porodili zdrave babetka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre