Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
28. máj 2008

suzana: ukludni sa uplne, ze si chudokrvna, to su skoro vsetky tehotne, je to vpodstate normalne vramci tehotenstva, urcite ti lekra predpisal zelezo, alebo jedz jedlo, ktore obsahuje viac zeleza a to ti trosku pomoze.
🙂 drzim paste, uz si to dost potiahla, tak sa neboj a bude to vporiadku.

lubkagaa
28. máj 2008

Ahojte babenky, no dneska som bola na vysetreni a vysledok asi taky, ze mi zistila, z krvi, ze som este viac chudokrvna, ale to bude riesit zelezo a nasla mi dakeho streptokoka zo spodu, aj obvodna dalsieho v hrdle, ale na toho mi uz minuly rok nasadila antibiotika, takze aj gyn. povedala, ze by to malo vyliecit aj toho dole. Tak idem v pondelok pre istotu na krv, ako je na tom, ci ta potvora, je este tam alebo nie, lebo udajne, ak by sa nam ho nepodarilo zbavit, tak by mohol byt problem pri porode, teda by mohol byt ohrozeny drobec - zapal mozgovych blan alebo zapal pluc a podobne, ale ze v takych situaciach nasadzuju infuziu, aby sa to dako preliecilo. Ale verim, ze dovtedy do doliecim a bude to ok, sak to nemozem drobcovi urobit, chcem, aby mal tuhy koren ako jeho ocino 🙂.
Drzkajte sa aj vy,
Inac uz budem chodit veru kazdy tyzden ku gyn. A ty Avanka napis, tiez ako dopadnes na vysetreni, teda v poradni.

katka_25
29. máj 2008

DADULIENKA2404 - to ma mrzí, ale ked dobre vidím si v 32 tt, a mas vydržať dva týždne a budeš za vodou? asi nerozumiem, ja som sa v 28 tt začala otvárať na 1,5 cm a krčok bol značne presiaknuitý, dali mi pesar a môj lekár hovorí že aspoň do 36 tt vydržať, dnes mam kontrolu ale mam pocit že sa to zhoršuje, nakoľko mam väčšie bolesti aj tlaky tak uvidíme, nepovedal Ti nič bližšie ohľadom tých dvoch týýdňov?? kolko berieš magneska? ja už neberiem B6 ale 500ku, tam je rozdiel len 30mg v jednej tablete, je to skoro to isté, a ja beriem 3x po dve tbl. boal som aj v nemocnici na infuzkach, vraj to trošku pomohlo, ale to bolo v 28tt. INAC DRZIM PALCE 😉 😉 😉

dadulienka2404
29. máj 2008

katka moj doktor akosi so mnou nekomunikuje vobec neviem ale podla sona som v 31 tyzdniiba povedal ze ked vydrzim dva tyzdne budem za vodov tak neviem ze to je najhorsie obdobie.magnezko mi povedal az teraz 3krat 1 tabletku ja vazne nic blizsie neviem a ni o krcku maternice proste nic.aj tebe drzi palce.

dzani
29. máj 2008

ahojte, pridavam sa k vam som tu nova. Som v 14tt, od zaciatku som mala problemy, trosku krvacanie a bolesti v podbrusku, bola a este som na PN. Brala som Duphaston a Ascorutin. Tieto lieky som uz dobrala, vcera som bola na kontrole a moj Dr. mi vravel, ze uz by sme mohli ukoncit PNku, sice som mu vravela, ze sa na to necitim v tychto horucavach cestovat hodinu do prace... ☹ stresovat sa v robotke, 30x behat po nebezpecnych schodoch...Preto sa Vas chcem babulky spytat, ci ma moze nechat doma takmer cele tehotenstvo aj ked niesom na rizikovom, ake mate s tymto skusenosti? Ja osobne si myslim, ze to zavisi len od neho. Dakujem za kazdy nazor 😉

katka_25
29. máj 2008

DZANI .... dnes sa každý lekár nestráni tomu, že nechá tehotnú doma na PN ..... aspoň ja tak viem, takže mu normálne povedz, že vzhľadom k tvojej práci by si rada bola doma na pn hoc aj celé tehotenstvo, na tom nič nie je, normalny lekár to len uvíta ako som písala, a ked nie, taksa s tvojou lekárkou dohodni normalnou obvodnou, nech ťa vypíše, a hotovo .... hoci ťa vypíše na dva týždne, preruší znova a tak ale jednoduchsie je to ked ta gynekolog vypíše ...držím palce 🙂

dzani
29. máj 2008

ahojky Katuska, dakujem za nazor. Ked som mojmu povedala, ze chcem byt cele tehotenstvo doma, tak mi povedal, ze co na to poistovna. On do poistovne pise o mojom zdravotnom stave? Sice som mu vravela, ze mavam bolesti v podbrusku, nepozrel sa na mna, vraj o 2 tyzdne, ked mam poradnu. ☹

geegee
29. máj 2008

dzani, mna pri prvom tehu vypisala najskor obvodna - bol januar, snehu na mraky a ja som tiez daleko cestovala...potom uz ma nechal doma gynekolog. Narovinu to dr. povedz, podla mna by ta mohol nechat doma 😉 Aha, teraz citam co si odpovedala katke...zmenit lekara navrhujem.

dadulienka2404
29. máj 2008

baby viete coho sa najviac bojim.doktor povedal ze ked sa moj stav zhorsi hned mam ist do nemocnice.ale ja mam strach ze to nerozpoznam vcasa alebo co.dzani neviem ale ja som chcela byt doma na marodke a moj lekar sa ma opytal ze ci s tym ze som tehotna takze na marodke som nebola ale teraz som uz len doma.

lubkagaa
29. máj 2008

dzani: lekari sa tomu vyhybaju, ale vsetko sa da, ked chces, takze ako pisala aj geegee narovinu povedat a dohodnut sa s nim priamo. Mala si problemy, krvacala si, tak na zaklade toho, nech ta vypise. Alebo hned menit lekara jednoducho. Zavisi velmi aj od lekara co a ako.
dadulienka: hlavne sa nestresuj, to nepomaha. Myslim si, ze ked bdue cokolvek, jednoducho chod do nemocky pre pokoj duse, ale zasa nespekuluj nad tym velmi, aby si si to podvedome neprivolala. Drzim ti paste.

dadulienka2404
29. máj 2008

jasne toto ze keby som o tom nevedela tak to tak nesledujem ale tak je to tahsie.ale musim to nejako vydrzat a dufat ze bude dobre

graziela
29. máj 2008

Ahojte,
tak ja sa hlasim po 3-dnovom pobyte v nemocke. Ako som spominala, v utorok rano som mala dohodnute vys. s primarom v porodnici, on sice bol prave na operacke, tak sa ma ujala ina pani doktorka, urobili mi rutinne prijmove vysetr.(moc, krv, uzv, prietoky, CTG), no a samozrejme ako vzdy mi tlak vyskocil na "uctyhodnych" 140-150/100.
Takze pre istotu si ma tam nechali na pozorovanie. Opat mi zvysili davku dopegytu, 1.den dali infuziu s 2-nas. davkou magnezia, potom mi pichali kazdych 8 hod. magn., ale hned na 2.den rano som mala idealny tlak 120/80 a potom sa mi uz nezmenil. Len mi kazdy den natacali zaznam na CTG a asi 2x robili prietoky. Vsetko bolo nastastie v poriadku, aj moc, aj krv,aj ster, len zvys. kys. moc., ale to este nemusi nic znamenat. Zazila som tam kopec usmevnych prihod, ale to by bolo na dlhsie rozpravanie 🙂 🙂 🙂 Inac, bola som umiestnena na porod.-novorod. odd., kde lezali uz mamicky po porodoch, len jedna izba, kde som lezala, bola pre tehotne mamicky-cakatelky, ktr. uz boli tesne pres porodom al. po termine. Za tie 3 dni, co som tam lezala, sthli 2 z nas 4 porodit svoje babatka 🙂 🙂 🙂 Bolo to nieco uzasne, ked kazde cca. 3 hod. nosili babatka mamickam na krmenie na jednom velkom voziku a tie tak plackali o dusu, bol to fakt super pohlad...joj, tak som sa pritom vzdy rozlutostila, take cerstvo narodene babatka, to clovek nevidi kazdy den 🙂 🙂 🙂
A musim povedat, ze opat som bola velmi spokojna s porodnicou, aj na por. sale som bola, tam mi robili CTG, aj na "vzdycharni", personal bol tiez velmi mily, aj strava dobra, vela mi ochotne povysvetlovali, ked som sa na nieco pytala...aj sme posrandovali 🙂 🙂 🙂 Proste, naozaj sa mi pojde do porodnice s dobrym pocitom a dufam, ze aj odchadzat sa mi bude tak 🙂 🙂 🙂
No a zaver je taky, ze 09. juna rano sa mam hlasit na prijme s tym, ze mi budu s najvacsou pravdepodobnostou robit sekciu. Uz som bola aj internom predoprecnom vysetreni, takze vyzera to s nami takto. A urcite si zvolim sekciu v spinali, som pevne rozhodnuta. Takze dufam, ze do toho terminu sa nic neudeje a o necele 2 tyzdne uz budem drzat nasho Jurka v naruci, uz sa velmi tesim 🙂 🙂 🙂
PS: nas Jurko mal v 37tt+2 dni cca. 2 900 g.

renka0405
29. máj 2008

Ahojte.. 🙂
Ja som tu nová a dnes som sa práve zaregistrovala..ešte nikdy som nepísala takto do forumu..tak snád vás neodradim...,som v 20tt a chcem sa spýtať či nemá niekto skusenosti s tým ked je babo v priečnej polohe..dnes som bola na kontrole a lekár ma dlho prezeral na ultrazvuku a ak by sa to nezmenilo hrozí sekcia(čo by mne nejako nevadilo len aby sa zdravé narodilo malinké)a teda či sa bude babenko dobre vyvyjať a či bude m
ať dosť placu,keď nieje vo zvislej polohe..Ak by niekto vedel poradiť tak by ma to veľmi potešilo..ďakujem
a želám pekný den

lubkagaa
29. máj 2008

grazielka: tak to si mala super zazitok a aj ta to aspon naladilo tak pozitivne 🙂
renka: ak ide o polohy babatka, tie sa budu este stale menit a v 20 tt je este velmi skoro hovorit o tom, ako to bude, neboj drobcek sa bude hniezdit tak, aby mu bolo dobre, netreba sa vobec zenrvoznovat.

dadulienka2404
29. máj 2008

ahoj reni moja mala bola otocena zadockom a ja som bola tiez na sekciu.podla mna vobec nema to v akej je polohe babetko vplyv na nho.aj tak sa moze este otocit.moje dva deti boli do 8smeho mesiaca takto otocene doktor vravel ze sekcia a na poslednu chvilu sa otocili.to este nieje konecna poloha babetka.ale nema to na nho ziadny vplyv 😉

lubkagaa
29. máj 2008

dadulienka: dohodli sme sa 🙂 xi, sme skoro naraz pisali. 😀

jankapo
29. máj 2008

Renka, v 20tt sa babo este kruti, vrti, do porodu este 3x mozno zmeni polohu... 😉
Vobec neries cisarsky, podla mna ti nehrozi, ked pride cas babatko sa otoci hlavkou dolu. Az po 34tt je pochybnost ze sa poloha zmeni, dovtedy jojoooj.

Baby, nemam cas citat teraz o vas, moje zlate, len na renku som rychlo chcela... 😵

lubkagaa
29. máj 2008

jankapo: Ahojky, ako sa inac drzkate? 🙂 Aj popis o sebe, tak poitivne 🙂

dadulienka2404
29. máj 2008

ako to je mam byt do kolko tyzdnou tehotna aby som bola "za vodou"

lubkagaa
29. máj 2008

dadulienka: Uz inac vpodstate si, ale sa hovori, do toho 37-38 tt to je take, ze uz potom mozes, ako mi hovorila znama, aj sa s muzom milovat, skakat na fitlopte 🙂, proste potom, vklude to aj vyvolat. Ja sa chystam malovat 🙂. xi

lubkagaa
29. máj 2008

Ale aj tak si myslim, ze priroda si to zariadi, ako treba. Treba tomu verit a byt pozitivne naladeny 🙂.

dadulienka2404
29. máj 2008

tak diky lubi.dajakych 5tyzdnou.ale keby to tak zakezalo na nas vsak??no uvidime ako sa to vyvinie.co nas caka nas neminie.povedala som mame ktora je v anglicku aky je so mnou stav a ona to tak zobrala ze konec.neze tragicky ale s tym ze sa o nas boji.tak isla hned manzelovi poslat peniaze aby nemusel chodit do roboty ale ostal somnou doma.ale neviem co mi ten pomoze.lezat musim ci je v robote alebo nie.ale on doma neostane ale moja mama sa boji ze sa nieco stane a nebude pri mne nikto a ona si to bude vycitat 😉

dadulienka2404
29. máj 2008

boze ja ked si za sebou precitam co som napisala tak si pripadam jak turko tatar ani halva ani peta. 😀

lubkagaa
29. máj 2008

dadulienka: netreba si to tak brat a hlavne nenechat sa znervoznit, aj ked je to dost tazke. Sama viem. Ale vpopdstate si zober, ze co ti lekar hovoril a pozri, ze kde uz si. 🙂 To sa treba len vytesit 🙂. A to si vpodstate v siedmom tyzdni nie? Cize vlastne sa hovori, ze ak by sa malo narodit, skor v siedmom ako v osmom. 🙂Ale ty ver, ze to bude tak ako ma byt 🙂
Pockaj budes nakoniec este prenasat xi.

renka0405
29. máj 2008

Jankapo 🙂 🙂 🙂
Dakujem velmi pekne za odpoved,velmi si ma potešila!!!Vôbec nemám s tým skusenosti a moj obv.kynekolog je taky skupy na slovo,ked sa vela vypytujem..Už predtým sme s manželom mali problem,aby som otehotnela..po troch rokoch sa podarilo,a to som minuly rok sa trapila tym,že som otehotnela 2krát ale vždy som o to na začiatku tehotenstva prišla..tak preto sa len bojim o to aby to teraz už vyšlo..
A až dnes som objavila tuto stránku a je to super-vela veci sa dočítam a velmi to povzbudí človeka,dik a pekný zbytok dna želám všetkym

lubkagaa
29. máj 2008

renka: drzime teda palce, aby ti to dobre dopadlo 🙂.

renka0405
29. máj 2008

dadulienka2404 dakujem aj tebe za odpoved tvoju som až teraz našla..prepáč ja som už moc ani nečakala,že niekto odpíše 🙂 😉

lubkagaa
29. máj 2008

renka: tu vacsinou odpise kazdy 🙂 ked treba si radime navzajom 🙂

graziela
29. máj 2008

Renka,
presne tak ako spominali babenky, ta poloha babatka sa este moze zmenit aj tesne pred porodom. Nas drobcek bol podla uzv v 30tt tiez v priecnej polohe, po 2-3 tyzdnoch sa nechal prehovorit a uz je hlavickou dole. Lenze este stale ma v brusku dost miesta, aby mohol menit polohy. Sama som sa o tom presvedcila, ked som bola teraz v nemocnici a pocuvali mi parkrat denne ozvy srdiecka takym lievikom, raz bolo uplne napravo a ani nie o hodinu zasa nalavo, takisto aj, ked mi robili CTG zaznam, tak museli niekedy dost dlho hladat... Takze ziadne strachy 🙂

dadulienka2404
29. máj 2008

reni nevadi radsej neskor ako nikdy.urcite pis ako to bude pokracovat dalej.luby a to s tym ze radsej v siedmom ako v osmom je pravda.ja stale verim ze bude vsetko ako ma byt.ved sme dostli az tak daleko aj ked nam primar povedal ze aj tak v 15 stom tyzdni potratim.musim mu dokazat ze pravdu nemal..no nie?mne dost pomoze po psych.stranke ked tu napisem a precitam si tu prispevky.toto e tu super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre