Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

avanka
11. jún 2008

Marse, dakujem za podporu, ja som pravidelne chodievala citat julovky a viem, ake si mala problemy v tehu....a vidis, ako daleko sme to dotiahli 🙂

marse
11. jún 2008

avanka pre mna je to obrovsky uspech kde som teraz 🙂 a velmi s atesim ze sme dockali aspon do vtedy kym je mala pekne vyvinuta. 😉

lubkagaa
11. jún 2008

evakiki: ahoj, tak zavisi aj od toho, co rada robis, ja napr. som sa vobec nestihala sa nudit, kedze aj ma zamestnavala moja zamestnavatelka a kopec veci som robila cez notebook a vramci relaxu som malovala, aj farbami na sklo som robila pre kazdeho stlaeho hosta hrncek 🙂, taketo nieco ma vie velmi ukludnit. Kedze este zatial nemam ako dadulienka deticky, tak som stihala robit taketo ine veci. 🙂 a tiez nas velmi zamestnalo prerabanie domceka, dneska nam poskladali postel manzelsku, tak sa vytesujeme 🙂 xi.
dadulienka: pytala som sa, ale doktorka dako nereagovala, dneska akosi nemala svoj den, ale skusim zasa dalsi tyzden...
avanka: tak ja by som rada rodila 22.6. sice ja zatial vyzera, ze pojdem prirodzenou cestou, sekcia zatial nastastie poklopem nehrozi, takze ja si datum velmi vyberat nemozem, ale ten 22.6. sa mi dako paci 🙂. to by sme skoro narovnako potom isli domov s drobcami, sice ty po sekcii budes asi dlhsie v nemocnici. Drzim ti paste, ale urcite sa bat nemusis. Skor sa mozes pomaly tesit. Aj ked ja, kym drobca nedrzim v naruci, este neverim tomu, ze budem mamina 🙂 😝

lubkagaa
11. jún 2008

je super a povzbudzujuce citat o uspechoch inych ludi, podla mna to povzbudi aj ine babenky a zienky.

dadulienka2404
12. jún 2008

lubi mas pravdu pretoze ak citas povzbujuce veci tak mas pocit ze ak to ide inym dobre tak musi aj nam.mne to dodava sili a preto verim ze vsetko dopadne dobre.takze zachvilu budeme moct privitat novopecenu mamicku.to je super avanka ani sa nenazdas a budes lukaska drzat v naruci./tycho zavidim/ 😉

moni1412
12. jún 2008

avanka neboj 😉 teraz neviem ci je lepsie ked mas planovanu sekciu..... v tom, ze si to uvedimujes pred nou.... ja som tomu ze sme traja neverila este par dni po porode.... 🙂 ako ides? uplnou anestezou? myslime na teba, hlavne sa tes na maleho.... 🙂

avanka
12. jún 2008

Dakujem babulky, pomaha mi, ked na mna niekto mysli....
Moni, idem spinalom, aspon ze tak....mam vsak jednu obrovsku vyhodu, ze svagrina je lekarka (momentalne pred 2. atestaciou koluje po oddeleniach) a toho 23. je prave pri porodoch, takze celu dobu bude pri mne a bude vysetrovat aj Lukaska 🙂 Uz len ten pocit niekoho blizkeho priamo na sale je uzasny...
A neviem, ci si to uvedomujem...neviem, co ma caka, nikdy som nebola na ziadnej operacii...asi to je dobre...
no ked som bola vcera na monitore uz priamo v porodnici, zo vzdycharne vysla nejaka rodiaca mamicka, no chuda, musela mat strasne bolesti, vtedy som si uvedomila, ze mozno aj dobre, ze idem na sekciu...

moni1412
12. jún 2008

avanka to je obrovske plus, ze tam budes mat niekoho blizkeho. to ti fakt zavidim 🙂
kazda znasa sekciu inak. Potom napis ako ty, hmm?
ja som mala aj kontrakcie pred tym, takze ja som si zazila z kazdeho trosku 😒 ale vravim, ze ak sa bude dat, druhe len normalne.

lubkagaa
12. jún 2008

Ahojte babenky, ako vidim, drzjkate sa dobre, len tak dalej. 🙂 Nas Danko dneska kope o dusu, asi uz ma malo miesta v brusku.
Ja dufam, ze sa zasa nic nevysrsti a ze porodim prirodzene, ako hovorila jedna sestricka predsalen prirodzeny porod je preto prirodzeny, ze je prirodzeny 🙂 to je opis. Len vcera mi doktorka hovorila, ze drobec vyzera byt vacsi valibuk, tak uvidime. A raz mi doktor povedal, ze budem mat tazky porod (a to som nebola tehotna), tak sa snazim si hovorit, ze porodim rychlo a bezbolestne 🙂.
Avanka: drzime paste. 🙂 a je super, ze budes mat neikoho pri sebe. Inac ked je sekcia spinalom, tak sa mi zda, aspon u nas je to tak, ze dokonca otec moze byt pri tom, resp. pri hlave mamicky ako podpora, ani on nepozera na samotnu operaciu, moze tiez prestrihnut pupocnu snuru.U vas taketo nieco nie je?

moni1412
12. jún 2008

lubka to fakt u vas tak je? to je super. ja doteraz neviem preco nemohol byt pri nas otecko. ci to nie je mozne vobce alebo preto ze to bolo pred terminom..... 😒

dadulienka2404
12. jún 2008

co sa tyka cisarskeho vsetko ma pre a proti.ja som sice mala uplnu anestezu pretoze vtedy este nerobili ciastocne umrtvenie.ale zaspala a vstala som o paru hodin.sice som nic necitila ale ten rez bol blavi.tazko sa mi hybalo a take veci.a pri klasickom porode to sice boli ale ked babo vide von akoby z tej bolesti uz nic neexistovalo.ja si myslim ze je lepsie normalne rodit ale ked to inac nejde tak ani cisarsky nieje zly.a bezbolestny porod asi neexistuje.proste moj nazor.moni co ja viem tak pri porode moze byt normalne manzel-neviem ako pri cisarskom.

lucia31
12. jún 2008

ahojte zienky, pkrasne sa drzite 🙂 ...ja nejako nestiham, i ked mala je velmi dobra, dnes spinkala od jedenastej vecer do pol siestej rano a to som sa ju snazila nejako prebrato druhej v noci, co ma tak prsia boleli 😝 ..ale marne..ked spi, tak spi..mam aj zopar fotociek, iba z mobilu, nestiham si album ani upravit 😉 ked papame, tak aj hodinu, ale poriadne ..nevie sa dopapat..ale som rada,ze pri nej nemam problemy s kojenim..
avanka, mne sa po cisarskom osvedcilo co najskor sa hybat, pytala som si malu na izbu hned druhy den a odvtedy bola so mno den, noc..sestricky sa ma zakazdym pytali, ci si nechcem oddychnut,ale mne to tak vyhovovalo..sama som si ju kupala, prebalovala, proste vsetko a na bolest nebol cas mysliet..skor, ked som dlhsie lezala, tak sa mi potom horsie vstavalo, chodilo..teraz uz ani neviem, ze som po cisarskom, absolutne ma nic neboli...

lubkagaa
12. jún 2008

luci: tak to je super 🙂, ze si to takto prekonala.
dadulienka: jasne, ze su vsade klady a zapory.
Asi to ma kazda nemocnica inak, aj u vas je tzv. Baby Friendly porodnica? Mozno aj s tym to suvisi, ze otec moze byt aj pri cisarskom, samozrejme, ked je spinalka, pri riadnom by bol asi aj zbytocny. Ale u nas viem, ze mozu, ze takto bol pri kamaratke jej manzel a prestrihoval aj pupocnu snuru.
Inac ako ste sa rozhodli, ak ste nad tym premyslali ohladom pupocnikovej krvi?

moni1412
12. jún 2008

lubka no my sme to stihli na poslednu chvilu, tu pupocnikovu krv, ale myslim, ze sme urobili dobre. viem ze som pre maleho urobila maximum, aj ked dufam ze ju nebude nikdy potrebovat 🙂

avanka
12. jún 2008

Luci, Tamarka je nadherna 🙂
U nas moznost ocka pri sekcii nie je mozna, ale Rastik aj s mojou maminkou budu cakat uz od rana za dverami, takze budem vediet, ze su tam a ze uvidia maleho hned potom.....
Urcite je prirodzeny porod lepsi, ale ked hrozia rizika, ako napr. u mna, ze mozem oslepnut, tak nie je o com rozmyslat a radsej vydrzim tych par dni bolesti....

lubkagaa
12. jún 2008

avanka: ved to je samozrejme... prednejsie ako vsetko ine je, aby sme urobili maximum pre drobcekov a zaroven aj pre nas...

moni1412
12. jún 2008

avanka ty mas vlastne tiez problemy so sietnicou? Ja som sa mala este rozhodnut, nebolo to vyslovene na sekciu, odporucila mi ju, ale dala mi este moznost zvazit to. chcela som sa porozpravat s mojim dokim a pripadne ist aj za inym ocnym co povie..... zial,..... nabuduce to musim riesit skor.

moni1412
12. jún 2008

ale zasa - som rada ze uz sme s drobcomn spolu a zdravi 🙂

dadulienka2404
12. jún 2008

lubi ja som nad tou pupocnikovou krvou ani nerozmylsala vlastne o tom prakticky ani nic neviem .tu sa to nieje ako dozvediet a co sa tyka tej porodnice tak tu mozme byt radi ze mame normalnu.ale viem ze manzel ked si zaplati moze byt pri normalnom porode 🙂

geegee
12. jún 2008

my sme sa ohladm pupocnikovej krvi radili s lekarmi z istej univerzity a nedali sme sa na to ani pri Matkovi, a teraz uz ani neuvazujem nad tym 😉

sue13
12. jún 2008

Ahojte 🙂 Ako sa mate dnes? Mna od rana boli hlava ale inak sa mam celkom fajn 🙂

lubkagaa
12. jún 2008

dadulienka: a u vas sa kolko plati za to, ze mas manzela pi porode?
geegee: a co vam hovorili odbornici? preco ste sa na to nedali?
sue: asi na teba posobi tlak. Pijes kavu? ci si uplne vylucila?

dadulienka2404
12. jún 2008

lubi plati sa tisic korun.dakedy ze ked chodil manzel na dajaku pripravu ta stalo 500sk a ze teraz nemusi tak 1000sk nic strasne.ale zober si tak ze na zapade je normalne ze je manzel pri porode a nic neplati aspon si myslim 😉

dadulienka2404
12. jún 2008

babenky jak mam stehna nad kolenami mam popraskanu kozu to ma ani nestvalo sak viem ze som vela pribrala ale dnes som si s trihala nechty na nohach a som sa trosku viac zohla tak som si videla az pod brucho no a sok kolo rozkroku mam tak isto popraskanu kozu joj jak skaredo to vyzera.sak normalne cucham stehna o stehna teda ja budem mat co chudnut..... 😒

sue13
12. jún 2008

Pila som kavu kazdy den cca 2-3 a teraz som to obmedzila na 1 za 2-3 dni 🙂 Aby som malinkemu neublizovala zbytocne. 🙂 Vy pijete kavu teraz???

lubkagaa
12. jún 2008

dadulienka: Tak u nas sa plati 500,- Sk ci je muz na priprave ci nie.
sue: ja som nepila kavu prve tri mesiace, ale potom som normalne zacala, aj preto, ze som mavala nizky tlak a strasne sa mi tocila hlava. A robila som si taku kavu s mliekom.

evaviki
12. jún 2008

Ahoj,
ja som kafe tiez obmedzila, ale vzhladom na moj tlak si obvykle dam jednu za den.. Naposledy som u doktorky mala sotva 96/60, takze obcas je to nutnost.. 😒

andycic
12. jún 2008

Ahojky potrebujem poradiť alebo aspon niekoho nazor....s mojim priatelom sme to robili bez akejkolvek ochrany a viackrat a neni tomu ešte tak daleko ako sa to stalo preto podla mna sa to ešte nemože ukazať či je to pravda že som alebo nie ale keby som bola zdrava tak som určite vtom ale kedže som chora tak ani sama neviem ako by to fungovalo a teraz som mala mať nejako kramy tento tyžden a minule som mala len špinenie a teraz necitim ništa žeby mi malo prisť tak neviemčo by som mala robiť ženskeho lekara mam daleko 😖

avanka
13. jún 2008

Sue, ja ked som otehotnela, tak mi kava prestala chutit a niekde som aj citala, ze v 1 trimestri kofein zvysuje riziko potratu a nakolko som predtym raz potratila, tak som ju nepila asi do 5 mesiaca, ale potom uz v pohode, pijem 1-2 denne, len ja si robim specialnu studenu kavu, zacala som ju pit na vysokej skole, ked bolo na vsetko malo casu.....Nescu si nezalievam horucou ale studenou vodou, s vela miekom a bez cukru...mnam 😀
Ale uz si odvyka, lebo ked budem kojit, kavu pit nechcem...
Andycic, tu je kazda rad draha...pockaj asi 5 dni po vynechani menzesu a urob si tehu test....ani lekar by ti este niic nezisti, este je prilis skoro
A babo by ste chceli, ci?
Baby, ja nechapem, preco sa vyberaju peniaze za otca pri porode? Ved on tam nezavadzia, pokial neodpadne 😀 tak s nim nema nikto ziadnu robotu a dokonca tym, ze tam je kolkokrat ulahcuje pracu sestrickam....
Dadi, strie vyblednu, casom 🙂
Ja teda strie nemam, dufam, ze sa za tych poslednych 10 dni ani neobjavia...

dadulienka2404
13. jún 2008

andic tak akopise avanka este musis pockat no neviem ci 5 dni nieje malo lebo mne ukazalo az po dvoch tyzdnoch.asi podla toho kedy otehotnies.ale ani sono by ti urcite nuc neukazalo lebo mne v nemocnici povedali ze auz ked ma babo 5 tyzdno tak asi tak.avanka ved prave s tym otcom je to hlupost ved my sme matki mi to dieta rodime ale si myslim ze k tomu by sa mal otec brat ako samozrejmost a nie niekto navyse no nie??ale nase zdravotnictvo je prave o plateny tak sa niej co cudovat 😒 😒 😒 babenky co sa tyka kavy ja som sa jej akosi nevedela vzdat ale nechutila mi turecka tak pijem s mliekom.najhorsie je to ze viem ze prave od nej ma vzdy zacne palit zaha a aj tak sa jej nemozem vzdat. ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre