Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
16. jún 2008

avanka: sak uvidime 🙂, ako drobec poruci xixix. Mozno este to potiahnem do dalsieho tyzdna ani nebudem vediet ako 🙂 a ty budes este aj skor mat za tym 🙂.

dadulienka2404
17. jún 2008

breeeeeeeeee ranko 😉 😉 😉 😉 😉 😉

evaviki
17. jún 2008

Dobre raano 🙂
Sice uz skor obed... 😀

dadulienka2404
17. jún 2008

joj bode normalne som od po 10 do teraz spala vonku je chladnejsie take akurat na spanie 😒 😒

evaviki
17. jún 2008

to chapem.. 🙂
Ja rada spim a hlavne v takomto pocasi... Mala som ist rano na kontrolu, ale doktorka ochorela, tak idem az vo stvrtok.. O pol osmej rano.. uffff... to sa moc nevyspim.. ☹

lubkagaa
17. jún 2008

ahoojte babenky, fakt sa dobre spalo tuto noc. Ja som vstala o 8:30. Ako sa dneska citite?

graziela
17. jún 2008

Ahojte babenky,
tak som tu len na skok:Od utorka, 10,06,08 je nas Jurko uz medzi nami, miery 3400 gra 50 cm, prisiel na svet sekciou so spinalkou a maminka ma z porodu najkrajsi zazitok v zivote (podrobnosti neskor). Domkov nas pustili v nedelu (pytala som sa o den skor), dnes som bola vyberat stichy...zistili sme, ze nas Jurko ma popleteny den s nocou, tak nam vcera v noci dal riadne zabrat...buntosil od 23,00 - 3,00 hod rano, ale to som tusila uz ked bol v brusku, ze to tak asi bude...
Co sa tyka kojenia, zo zac. sme sa trosku potrapili, ani sestricky v nemocke mi nedavali velku nadej, ale ja som si s Jurkom postavila hlavu a vdaka mojej trpezlivost a Jurkovej snahe sme kriticke prve dni zvladli a Jurko sa vie pekne prisat, zo zc. mu to trvalo aj polhodiny, kym sa prisal, ale je to den co den lepsie a lepsie...Problem bol v tom, ze ako sa mi naliali prsia, vpadli mi bradavky, takze som si ich musela vzdy pred prikladanim povytahovat + odsavat, bolo to dost narocne a aj som si raz poplakala, ale som stastna, ze sme to zvladli, hoci aj mliecko som dostala az na 5.den. No mliecka mam teraz pre cely okres, musim dokonca aj v noci nosit podprdu + tampony a teraz sa mi pred chvilou stalo, ze mi vsetko pretieklo este aj cez tampon, podprdu a mam mokre este aj tricko... 🙂 Este sama neviem tak odhadnut, ci drobec vypradzni cely prsnik, zda sa, ze mliecka je fakt vela, musim si ho zacat po kazdom kojeni skusit odsat, ci tam nieco este ostalo, aby som nedajboze nedostala nejaky zapal...Je to vsetko casovo narocne, ale stoji to naozaj za to...Ked som bola teh., casto sa mi snivalo, ze kojim...tak sa mi konecne spnil moj sen 🙂 🙂 🙂
Inac, Jurko je cely ocino a je krasnucky...
No, tolko v kratkosti, drobcek sa mi uz bude budit, ked budem mat viacej casu a najdeme si nejaky ten rezim, urcite sa ozvem...zatial vam vsetkym drzim palceky 🙂 🙂 🙂

evaviki
17. jún 2008

Jeeeej, k Jurkovi gratulujem.. 🙂
Je super, ze si to s kojenim nevzdala, snad vam to vydrzi co najdlhsie..

geegee
17. jún 2008

graziela, len pekne papajte 🙂 Ja som z porodnice tiez odchadzala nekojaca, sestricky mali v pazi, ale trapili sme sa s Matkom a nakoniec sme sa kojili rok - potom som s tym sekla 😀

Ja som spala hrozne, kazdu chvilu som sa budila, rozmyslala o mene, ci Misko, Lukas, alebo Tomas k nasmu Matuskovi 😀 Nakoniec som o 4 varila vodu na mliecko malemu aby mal ked sa zobudi rychlo, lebo sme museli ist na stavbu - doviezli TEHY A SEMENT - tehly a cement 😀 a to nasmu krpcovi nemohlo ujst 😀 😀 😀

O 5 mam poradnu, tak drzte palce. Maly chodi najnovsie, ze aj on ma babo v brusku a ze ho kope 😀

geegee
17. jún 2008

Jeeeeeeeej, zacala som 33tt 😵 😵 😵

dadulienka2404
17. jún 2008

ahoj avanka tak ti gratulujem,s tym kojenim ja som po cisarskom mala problemy s kojenim pretoze som si nemohla dobre lahnut a ani sediet rana ma bolela a hnisala.raz som sa rozplakala a sestricka povedala ze niesom jedina ktora rodila cisarskym.potom som na jeden den stratila mlieko a le malu dokrmili a potom to uz slo.Geegee moj maly robi to iste ze ho babetko kope a ze papa aby jeho babetko papalo a take veci je to zlate 😀 😀 😀 ty si zacala 33tt ja zajtra zacinam 34.zajtra idem na poradnu tak uvidime.a napis ako si dopadla na poradni 😉 😉

lubkagaa
17. jún 2008

ahoj grazielka: gratulujem k Jurkovi 🙂 a drzim paste, nech sa drzite co najlepsie 🙂. Uz to mas teda za sebou, je to super, urcite potom popis pocity a vsetko 🙂 nech sa mozem vytesit 🙂. Ja este stale cakam a sledujem kazdy den co a ako. Najvacsia sranda je, ze manzel chce, ci by som s nim nesla do Ziliny na skusku vo stvrtok a si robim srandu, ze ked ma to chyti tam, kde je lepsie ist rodit, ci do Ziliny, alebo do Martina 🙂.
Sak uz kazdu chvilu ma to moze chytit.
Zajtra idem k doktorke, tak som zvedava, co mi povie. 🙂. Uz by som na jednej strane rada mala za tym, ale na druhej strane sa aj bojim sa priznam.

avanka
17. jún 2008

Grazi, to je super, tusim sa zacinam na ten spinal tesit 😀
Ja som dnes bola poslednykrat na poradni, urobil mi len sono, malinky ma 3000 gramov, tak som zvedava, aky bude real....pribrala som 10,5 kila, prietoky aj vsetko ostatne v pohode.....absolvovala som aj interne predoperacne, odbery krvi a tak....urobila mi ich v nemocnici svagrinka, takze to bola rychlovka....
Lubi, teba to este nemoze chytit, ked tak spolu so mnou 😀
Geegee a uz viete meno?
Inak u nas boli tiez boje, Rastik chcel Tomaska, ja Lukaska, ale nakoniec sme sa dohodli, ze on vyberie meno pre dievcatko, ja pre chlapceka a kedze to je chlapcek, je "dobojovane" 😀

dadulienka2404
17. jún 2008

babulienky si to zpoberte tak ze zachvilu budeme pisat uz o nasich babetkach a nie o tehu.sa to krati 😀 😀 😀 😀

moni1412
17. jún 2008

graziela gratuujeme aj my 😵 napis nam potom viac.... aj ako prijala Saska maleho.... 🙂 to uz je velka slecna, tak snad fajn 😉

avanka ty to kedy ides? (nemam cas citat dozadu.) no, spinal ..... to sa ozaj tes. mne bolo vtedy velmi dobre....akoby som lietala.... nic som skoro necitila. uzasny pocit 🙂 (drogy som nikdy neskusala, ale myslim ze asi takto podobne sa musia citit ludia v extaze ) 😀

avanka
17. jún 2008

Moni, v nedelu idem na prijem a v pondelok rano sa maly narodi medzi 8 a 10 tou....

moni1412
17. jún 2008

😵 krasny zazitok, avi..... 😵

avanka
17. jún 2008

Uz strach presiel a zacinam sa tesit...aj vdaka vam 🙂
Kolko mal Denisko vahu, ked sa narodil?

moni1412
17. jún 2008

Denisko bol drobec - 2700g. ale na 36tt myslim ze super 😉

sue13
17. jún 2008

Ahojte baby. Dnes som bola na sono a tehotenstvo potvrdili 🙂 Videla som vsak na lekarovi ze nie vsetko je v uplnom poriadku 😒 Mam prist aj o tyzden, lezat a zobrali mi hned aj krv.... Zajtra budu vysledky.
Vraj tam este nic nevidel.

dadulienka2404
17. jún 2008

moni tvoj maly sa narodil v 36 tyzdni?mne doktor povedal ze musim byt aspon v 37 aby sa mohol narodit.

avanka
17. jún 2008

Sue, neboj sa, vsetko dobre dopadne....ja som bola na sone v 9 tt a srdiecko bolo vidno...uvidis, ze to bude fajn 😀

majula009
17. jún 2008

lubkagaa, ja to chcem mať tiež už z asebou a tiež sa začínam báť.....Je to taký zvláštny pocit ked si uvedomíš ze už nemožes cuvnut nikam, ostava jedine porodit a prejst si vsetkým... 😅

dadulienka2404
18. jún 2008

ahojte babenky uz sa vam to pomaly krati ja musim este vydrzat aspon 3 tyzdne aby to kriticke preslo.dnes o 11.00 idem na poradnu.mam take zmiesane pocity strach nervozita to je vzdy ked idem na poradnu.ukludnuje ma len to ze sa maly poriadne hybe.ani sa velmi nebojim predcasneho porodu jak toho ze by som mala byt napr.3 tyzdne v nomcnici.necitim sa inak ako predtym skor ked chodim je to tazke lebo ma to tlaci ako keby chcel maly vypadnut.a tie jeho kopance do kosti no prosti strasne.citim ze maly je uplne dole pretoze /neviem ci to vystizne napisem/ako keby ste mali v bruchu balon a ked kopne tak to citim uplne kolo kosti nad pochvou.no nic uvidime.vyrozpravala som sa mozem ist.boze treba sa holit a neviem si to ani predstavit manzel prisiel neskoro z roboty tak som ho nenutila aby to urobil vcera tak musim sama. ☹ ☹ ☹

moni1412
18. jún 2008

dadi, ked som bola na poslednej poradni, asi v 33tt, mi doki povedal, ze bude rad ked vydrzime este aspon dva, tri tyzdne.... odhadol to uplne presne....ratal s tym, lebo som sa otvarala od 7. mesiaca, v nemocke som uz nemohla byt, videli ze to ide so mnou dolu vodou po psychickej stranke.... 😒 ale maly bol v poriadku, tak dakujem Panu Bohu, ze to dopadlo takto. aj tak to berieme ako uspech, ked od zaciatku sa doki bal, od toho 28tt sa maly pytal von,....celkom v pohode sme ho presvedcili 🤐

evaviki
18. jún 2008

🙂 Pacia sa mi tie tyzdne, ktore mate pred sebou.. Dva, tri a pod. 😀
Sa tesim,ked si to aj ja budem moct povedat... 🙂

lubkagaa
18. jún 2008

ahojte babenky: Tak dnes som bola u gyn. v poradni. Tak zatial daka zmena je, ale maly dako nechce ist asi este von, je mu fajne u mna 🙂, zevraj je len na spicku prsta, take nieco spominala doktorka. Takze zajtra cestujem do Ziliny, kedze povedala, ze vklude mozem, aspon sa to mozno urychli 🙂 rada by som, aby sa narodil 22.6. 🙂 tak uvidime. Inac by mal byt vporiadku, aspon dufam, najskor totiz bol vraj daky nizky tep, ale potom sa unormalizoval. A tlak zasa 110/70, takze to je vsetko vporiadku. A vraj je daky velky, to mi este povedala, ale co pod tym pojmom velky myslela, ci ma 4kg, 5 kg, 6 kg, alebo 3500g??? neviem.

avanka: no asi fakt ty este budes aj skor ako ja 🙂. Uvidime xi.

sue: neboj sa, drzim ti paste, aby to doopadlo vsetko dobre, radsej byt pod lekarskym dozorom, nech je vsetko OK. Vidis, aj tu medzi nami vela babeniek aj lezalo a kam to dotiahli, z toho sa mozno len vytesovat 🙂.

dadulienka2404
18. jún 2008

lubi ak sa malemu bude chciet uz vtedy ho nezastavis.ked uz je zena v takom tyzdni uz by najradsej mala po porode co??ja som bola na poradni.nevysetroval ma iba sa spytal ako sa mam.o dva tyzdne ma poslal CTG a na prietoky.vypisal ma na matersku a toje vsetko. 😉 Moni ja som sa zacala otvarat v 30 tyzdni ale akosi vedy z toho nerobil.dnes povedal ze ked som presla 3 tyzdne tak by to uz malo aspon do toho 37 vydrzat tak uvidime.teraz som v 34tt 🙂 🙂 🙂

moni1412
18. jún 2008

dadi, tebe drzim palceky, nech to este vydrzite 2v1 a lubke a avanka prajem, aby to uz mali rychlo za sebou a drobcekov v naruci 😵

moni1412
18. jún 2008

inak, sue - ja som prelezala skoro cele tehu a naozaj som spokojna s tym kam sme to dotiahli..... hlavne klud 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre