Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
7. júl 2008

vychadzky budes mat a podla mna ak nebudes mat ziadny problem tak nemusis byt na rizikovom.mozes byt na rizikovom ale nemusis byt na marodke.asi to bude zalezat na tvojom stave a myslim ze ked budes musiet lezat tak nic nenarobis a budes pozerat na svoje babo...ale hovorim porozpravaj sa o tom so s vojim doktorom 😉 😉 😉

miahogo
7. júl 2008

Som tu, bola som na obed. Takze byvam na Laboreckej ulici , sidl.III

sissik
7. júl 2008

no vo stvrtok ich zavalim otazkami, len som chcela vediet, ci je nutne, aby som bola PN 😉
jasne ze ked budu komplikacie, budem lezat ale zas ochabnutie svalov nie je bohvieco pri porode a potom pri zotavovani. som lezala cely oktober na antibiotikach a kym som sa rozhybala, chvilu to trvalo 😒

miahogo
7. júl 2008

Sissik neboj , aj keby si musela marodovat, urcite budes mat vychadzky , ale tie su presne stanovene takze uvidis.

dadulienka2404
7. júl 2008

mia ja len tak ja tiez byvam na trojke len momentalne idem na niekolko asi 3tyzdne na maja pretoze toto je mamin byt mi mame na maji ale len jedno izbovy a mama je cely rok v anglicku a teraz pride na dovolenku tak ideme hore.SISSIK viem co to je ja vlastne uz ani nedokazem chodit pesi mna vsade vozia taxiky a ked mam prejst trosku dalej tak mam bolia nohy a proste je to tazke 😉 😉 😉

miahogo
7. júl 2008

Takze stahovanie s celou bandou, to ti nezavidim, ale hlavne ze je pohoda, vsetko sa da zvladnut. A ked sa narodi male, tak budes na III-ke?

dadulienka2404
7. júl 2008

mama tu bude do 1.02.08 tak ak porodim dovtedy budeme este hore ak nie tak potom uz na trojke ale po prvom uz budeme tu ci s malym alebo bez.v sterdu idem na tie prietoky a stvrtok za fockom som zvedava ci ma pozrie aj od spodu pretoze u nho je to sviatok a mal by ma objednat na sono.tak neviem len by som chcela vediet ci niesom viac otvorena ale on sa len spyta ako sa citim a .....

evaviki
7. júl 2008

Dadu a nebolo by jednoduchsie, aby mamina na tu chvilu isla do vaseho jednoizboveho bytu, aby si sa nemusela stahovat? (asi si sa preklepla v datume 🙂 1.2.08 uz bolo 😀 )

miahogo
7. júl 2008

On ti neurobi aj hned sono? , ze ta musi objednat? Mal by ta prezriet, ved uz sa fakt mozes viac otvarat, ale asi to bude zalezat od nalady a poctu pacientok v cakarni. Ale ty mu povedz ze nech sa pozrie 😠 . Ach to je pristup, budem na teba mysliet. Ja som vlastne hned blizsko strediska v praci, lebo sedim v hlavnej administrativnej budove Chemes, a.s, a okna mam presne tak ze vidim na vchod do strediska.

dadulienka2404
7. júl 2008

jasne datum ma byt 1.08.08 pomylilo ma ze mam termin 2.8.a to s tym bytom bolo by to jednoduchsie aj to tak chcela mama ale ja radsej budem vo svojom a ona nech je so svojim manzelom vo svojom ver mi a mam na to dovody o ktorych velmi nechcem pisat.MIA u focka fakt zalezi podla nalady a neze by objednaval ale napriek tomu ze ma sono pri sebe tak musis prist kedy robia sona a to je po obede o 14.30 do 15.00 poobede.

miahogo
7. júl 2008

Takze vlastne uz ti ani nezavidim ze ma sono, lebo je to jedno ci ho on ma alebo nema tak ako moj doktorko, lebo aj tak musis prist este raz. Ja sa lucim, odchadzam domov oddychovat a spat, takze zajtra sa mozno opat k vam pripojim. 😎

dadulienka2404
7. júl 2008

oki moja pa

evaviki
7. júl 2008

Ak mas dovod, tak potom to chapem. Dufam, ze ta to moc nezatazi a zvladnete stahovanie co najviac v pohode. 🙂

dadulienka2404
7. júl 2008

ono stahovanie uz mame za sebou lenze najhorsie je to ze musim spravit generalku v celom byte a v mojom stave to nieje lahke.tvrdne mi brucho obcas boliale musim to nejako zvladnu po troske 😒 😒 😒

dadulienka2404
7. júl 2008

joj babenky vypinam sa zachvilu pojdem do skolky a potom hore do bytu takze nebude odkial pisat tak az zajtra. 😉 😉 😉

mimusik
7. júl 2008

Ahojte, pýtala som sa dávnejšie aj kočiek v našej téme, spýtam sa aj Vás, keďže určite niektorá z Vás má podobný problém. Koľko krát denne Vám tvrdne bruško pri užívaní 3 x 500 mg magnézia? Prejavuje sa to u Vás tiež bolestivými sťahmi?

ivanka821
7. júl 2008

Dadulienka,
prave som sa vratila od lekara a povedali, ze je zle nedobre. Ze maternica ma normalny tvar, takze babo tam nie je. Ja som v UK tu ta hned zoberu pod noz v pripade ohrozujucom zivot, alebo ak mas len nejaku mensiu bolest tak je najlepsi a najuznavanejsi liek paralen. Takze pri mojom asi 5 nasobnom prekonani zapalu mocoveho mechura, som podla mediciny mala dostat antibiotika ale Uk povedalo, ale daj si paralen a bude dobre.

evaviki
7. júl 2008

Ivanka, to ma moc mrzi. ☹ Je zvlastne, ze pri laparoskopii nic nevideli, ved predsa museli pozerat vajecniky a hlavne vajcovody. A nemozes byt tehotna kratsiu dobu, ako si myslis? Ved maternica sa predsa nezvacsi ihned. Drzim palce, aby si nemusela na operaciu.

ivanka821
7. júl 2008

Evaviki,
my vieme kedy sa to stalo, bolo to asi tyzden po menzes, takze to znamena, ze som 5 tt. Podla lekarskeho 6tt. Ale uz by tam aj tak nieco mali vidiet, nie?
Neviem, hlavne ta hladina hormonov ma velmi znepokojuje a taktiez aj lekarov. KAzdej normalnej tehu sa to zdvojnasobuje. Mne to stupa maximalne o 20%, co je nic.
Dufam, ze to uz doriesia, lebo takto budem na PN dozivotne. ☹

ivanka821
7. júl 2008

a najhorsie na tom vsetkom je, ze aj ked kazda z nas robi vsetko pre zdravie svojho este nenarodeneho dietatka, papka iba uzasne zdrave potraviny, ma takuto psiu smolu.
Dnes ked som kracala z nemocnice, tak oproti mne isla nejaka buduca mamicka s cigaretou v ruke. PReco ona ma take stastie, ze je v poriadku? Ja by som na cigaretu ani len okolo nepomyslela, nieto si ju zapalila....

evaviki
7. júl 2008

Mne hcg tiez nestupalo, tak ako malo. Kazdy den to bolo zhruba o 25%. A nakoniec som otehotnela az 10 dni po tom, ako som mala mat ovulaciu. Mimco bolo vidiet, az ked som bola 5tt+5. Dva dni predtym tam nic nebolo. Zajtra idem na kontrolu, tak uvidim, ci sa mimco vyvija.
Viem si predstavit, ako ta fajciaca tehula vytaca, mna tiez. Mala som susedu, ktora par hodin pred porodom veselo pobehovala (uz s obcasnymi kontrakciami) pred domom a fajcila jednu za druhou.. ☹
Aj ja som sa prave v mesiac, kedy som otehotnela, zdravo stravovala, ziadne lieky som si nedala a dokonca som zmenila robotu, aby som nebola v takom strese. A teraz lezim doma uz vyse mesiaca a doktori mi stale tvrdia, ze mozem kedykolvek potratit, alebo ze sa babo prestane vyvijat. Vraj sa nemam moc tesit, aby som nebola potom sklamana.
Sice sa hovori, ze ak babo nie je v poriadku, je lepsie, ked odide hned, ako neskor, ale pre tehulky s problemami to zrovna utecha nie je. ☹ ☹ ☹

ivanka821
7. júl 2008

Evaviki,
ja som tiez momentalne PN. Nic nerobim, maximalnu cestu ktoru mam je z postele na zachod... ☹
Hlavne po tej laparoskopii, som sa citila ako mechom prastena. A ako dlho si teraz tehulka?
U mna to bolo jeden den 1183 o 48 hodin to bolo 1324 a o dalsich 48 hodin 1663. Takze v priebehu 48 hodin to velmi nestupa....
A este ti blbci mi robili laparoskociu pocas "tehotenstva". To asi nie je ok, ze?
Ach to lekarstvo v Uk je na zaplakanie.... Ale hlavne ze tehotnym s cigaretou nedolamu ruky. Dokonca som raz bola na jednej svadbe, kde bola nevesta v 14 tt a bola na mol opita....

evaviki
7. júl 2008

Podla poslednej kontroly by som dnes mala byt 9tt+3. A nic nerobim ani ja, ked sa viac hybem, zacne ma boliet brucho ☹
Mylsim, ze laparoskopia (a celkovo operacia) v tehotenstve by miminku ublizit nemala. Inak by to neriskovali. A kedze u teba to vedeli, ze mozno si tehotna, mozno mas mimomaternicove, tak ti urcite dali nieco, co neskodi.
Inak skus pozriet https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea..., ale moc tam toho nie je.
Tu nevestu mali rovno zabasnut, fakt neviem,co s takymi kravami ine spravit.

ivanka821
7. júl 2008

evaviki,
sorry nejako som sa unavila po tej ceste do nemocnice, tak som zaspala. To bola anglicka nevesta a to je u nich uplne normalne... Ze piju do triezva. A my, ktore by sme alkohol ani necuchli mame taketo problemy.,..
Dufam, ze uz coskoro budes ok, chudatko.... Vyzera to na celych 9 mesiacov, ze budes takto polezkavat? to je taka nuda, lebo nic nemozes... ja uz si polezkavam od stvrtku a som na nervy

evaviki
7. júl 2008

njn, nuda to je. Najhorsie je, ze ja som z Bratislavy a byvam v Prahe. Takze cela family je na Slovensku aj vacsina kamaratov. Aspon, ze existuje internet. Zo zaciatku som len citala, uz ani to ma nebavi (a to som knihomol)
Nie som sice nadsena z predstavy, ze budem stale doma, ale ak by ma naahodou doktorka mienila poslat do roboty, tak dufam, ze ju ukecam a necha ma doma. Sice je to v porovnani s platom dost velka financna strata, ale ked nemozem ani 10 minut v kuse stat, aby ma to nezacalo boliet, tak nad robotou ani neuvazujem.
Kedy budes mat vysledky?

ivanka821
7. júl 2008

evaviki
tak mi volali prave z nemocnice.,.. HCG stuplo z 1663 na 2024.... ale vraj je to stale malo
Zajtra mi urobia interny ultrazvuk a vraj sa rozhodne

evaviki
7. júl 2008

Drzim palce. Viem, ze sa bojis, ale hlavne si skus oddychnut, aby si zajtra bola v pohode. Urcite daj potom vediet ako si dopadla.

ivanka821
7. júl 2008

Evicka poslala som ti internu postu....
😀

graziela
7. júl 2008

Ahojte,
opat som tu len na skok...V 1.rade dakujem za pochvaly na ucet nasho drobceka 🙂 🙂 🙂
Avanka, tie krize mi uz trochu polavili, bez liekov by to ale neslo...uz predminuly piatok som siahla po dost silnych tabletkach (FLugalin retard), ktr. mi kedysi predpisal neurolog kvoli tej istej diagnoze. Vahala som s nimi vyse tyzdna, potom som ich po tel. s obvod.dr nasadila (neurolog mal dovolenku), vraj tieto by mali zabrat, ak nie, vsetky silnejsie uz prestupuju do mat. mlieka. Na letaku tiez bolo pisane, ze pre teh. a dojciace zeny nie su kontraindikovane...skor som sa obavala toho, ze vedl. ucinok je zvys. tlaku a kedze ja este stale na tem moj zvys. tlak uzivam Dopegyt, tak aj na to som sa opytala svojej obvodacky...Uzila som 10 kapsul (posl. vcera) a az teraz citim ulavu, no este stale to nie je ono, dufam ale, ze do konca tyzdna to uz bude lepsie...no som vdacna aj za takuto ulavu, lebo to uz bolo pre mna poriadne deprimujuce, nemoct drobceka polaskat na rukach poriadne...
Dadulienka,
tebe sa to uz pekne blizi 🙂 No vidis, ako krasne si to dotiahla tak daleko, aj napriek kadejakym prognozam doktorov 🙂 Len tak dalej 🙂
Babenky,
napadla ma jedna vec,
pre tie z nas, ktr. to uz mame uspesne za sebou a teoreticky uz vlastne nespadame pod tuto temu, co poviete, keby sme otvorili novu temu, povedzme ze napr. "USPESNE EX-RIZIKOVKY 2008" a nadalej sa stretavali tam?
Ja by som si rada s vami len tak pokecala a aby niekoho nerusili nase debaty, ktr. su uz mimo temu, lebo teraz sa vsetko toci hlavne okolo babatiek a starostlivosti o ne...Tak co poviete?

malaskoricka
8. júl 2008

bre ranko🙂 totot bola desna noc 😒 u nas bola hrozna burka saani spat nedalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre