Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
18. apr 2008

geeegee ta posledna veta je super 😉 😉 😉

jankapo
18. apr 2008

Ahojte, moje zlate rizikovky...
Hlasim sa po dlhsej dobe trosku, pratali sme a chystali izbicku pre babatko a tak, este tie dva dni sluzobky buduci tyzdnen musi manzel absolvovat a mozeme prist na svet... 😵
Uz som pomaly stratila o vas prehlad... 🤐 ale sa tesim ze tema "zije", mna neuveritelne "drzala" nad hladinou...xixi..taka skupinova psychoterapia... 🙂
Mne zomrel blizky cloviecik a neviem moc dat dokopy myslienky, lebo stale utekaju k nemu, takze neviem nic duchaplne napisat, a snazim sa skor daco "fyzicky" robit- praca fakt lieci...
Dala som si dnes nejake predsavzatia co by som mala splnit, ale akosi sa mi ani obliect nechce.. 😝 Tazko sa rozbieha...No s tym bruskom teda hej..
Inak sme boli vcera na poradni a ze mame prist buduci piatok vybrat pesar a vooobec sa netvarila ze sa mam dovtedy bat porodu...tak naozaj, este aby som neprenasala... 😅 No to by bol gooool.

dadulienka2404
18. apr 2008

ahoj jankapo.takze izbicka uz zariadena.ani nevies ako by som chcela nakupit veci na babetko.postielku oblecenie no proste vsetko.ale mam strach to urobit. ☹ co sa tyka porodu ani sa nenazdas a uz bude chlapcek von.pocuvaj ty si nebola nahodov na 3d sono v kosiciach??

jankapo
18. apr 2008

dadi, bola som.... 🙂

avanka
18. apr 2008

Dadi, preco sa bojis? Ved si uz v peknom tyzdni...my uz mame doma vsetko okrem postielky, nie som poverciva, takze aj kocik mame v buducej detskej izbe...
Jani, ako ste robili izbicku pre Matuska? My sa ju chystame urobit v zime, ked uz bude Luky na svete a potrebujem inspiraciu....lakaju ma tapety, aspon na 1 stenu...
Chceme dat spravit nove omietky, plavacky a nove dvere, kupime asi len par boxov na hracky a kobercek, nabytkom by som chcela zariadovat, az ked bude mat 3 roky a pojde do skolky.....
Bude spinkat tam alebo s vami?

dadulienka2404
18. apr 2008

jankapo a u koho si bola??u Dankovcika??nie preto sa pytam ale ja som sa objednala a rozmyslam ako najdem tu ulicu.... ☹

dadulienka2404
18. apr 2008

ja kosice dost dobre poznam sak som tam byvala dva roky ale uz davno a musim zistit kde priblizne ja
MOJMIROVA 8

tribitka
18. apr 2008

jankapo, už si v 38 tt, kráááááása 😵

jankapo
18. apr 2008

Ahojte moje, ja som bola po vybavovackach, s vyplazenym jazykom ale vsetko som zvladla 😎
Som na seba hrdaaaa... 😵
Dadu, vies kde je divadlo Thalia? Alebo Dargov zo zadu? Ak sa postavis pred Thaliu, je to v podstate oproti, ale nie v budove Dargova, ale tej cez cestu...To je Mojmirova, najdes...vo vnutri je myslim Oriflame, alebo Avon- skoliace stredisko a v podzemi sidli Dankovcik.
Tribitka, no si to predstav kde som sa az dostala...a ani neviem ako... 😅 (asi manzel vie velmi dobre ako..chudak, mam pocit ze on si to odtrpel viac ako ja...)
Avanka, no v izbicke nic svetaborne, robili sme omietky, lebo jedna stena bola vyduta...a namalovali sme to do L...zlte a modre (2 steny zlte, 2 modre.)Parkety sme mali nabrusene este pred dvoma rokmi, podlaha je v pohode a nabytok zatial stary, ako pises, novy az neskor. Postielku mame v spalni, ale to je jedine co sa nam tam zmesti, aj to na ukor jedneho nocneho stolika. Takze vsetky vecicky, komoda na prebalovanie atd. musi byt v izbicke...No tak je to, stiesnene pomery, ale stale sa tesime.

dadulienka2404
18. apr 2008

jankapo je to niekde pri centre?prinajhorsom sa opytam na divadlo thalia...dargov to je pri slovane ja si to uz vobec nepametam ale ved nejako to najdeme no nie??a aky je to pocit na tom sone alebo aky si sa citila ked si videla svoje babo oplati sa tam ist???

jankapo
18. apr 2008

Hej,Dargov stoji oproti Slovanu. Ty sa musis dostat na tu ulicu za Dargov, rovnobezne s Hlavnou. Ak sa opytas na Thaliu, nezabludis.
Inak, pozri si tu temu- 3D v Kosiciach...tam sa v podstate pise o Dankovcikovi, najdi si moj prispevok zaciatkom februara som tam pisala dojmy... 😉
Vidiet babo je uzasne..na jednej strane....na druhej starne som mala pocit ze neni spokojnucky, ze mu to nerobi moc dobre...okrem toho som bola v obdobi vysokeho rizika predcasneho porodu a veeelmi som sa bala ze sa daco stane, uz len tym ze som sla von z postele...pre mna to bolo vselijake, manzel bol uplne nadseny...

graziela
18. apr 2008

Ahojte babenky,
tak ja som odo dnes oficialne na materskej dovolenke 🙂 Bola som dnes osobne zaniest papiere v praci (po 2,5 mes.) a ofic. sa rozlucit s kolegami.
Co ma ale prekvapilo na personalnom, ked som sa pytala na zostatkovu dovolenku: Vraj podla zakona mi oni nemusia (alebo nemozu) dovolenku preplatit, ale musim si ju vycerpat.Teraz vlastne uz nemozem, kedze mi dr. vypisal hned po PN matersku, ale potom, ked mi skonci MD, tak si mozem vycerpat tu dovolenku a potom po vycerpani dov., si poziadat o rodic. prispevok. Len ja vidim trosku ako problem to,
ze pocas dovolenky by mi mohol zamestnavatel teoreticky dat vypoved... ☹ A kedze sa ma ani nikto nepytal na to, kedy sa mienim vratit a moje miesto mi musia drzat len po dobu cerpania materskej dovolenky, obavam sa, ze sa naraz rozhodnu, ze uz nie som potrebna a daju mi vypoved...( zmluvu mam na dobu neurcitu)
Nemate s tym niekora skusenost, ako to vlastne s tymi zakonmi v skutocnosti je???

elia
19. apr 2008

Jankapo no super, ja som uz v 38. tt rodila 🙂 . Nestihla som citat predchadzajuce strany, uz ti vybrali pesar?

Graziela ja to mam tak isto s tou nevycerpanou dovolenkou, ale ja som ju pred materskou ani nechcela vycerpat, myslim ze tu na konikovi v temach paragrafy to baby rozoberali ze sa to vtedy ani neoplati, ze by si zbytocne prisla o PN. A este nejak tak sa bavili ze teraz ked sa uz pocas rodicovskej dovolenky moze pracovat a brat rodicovsky prispevok, tak sa nemusi medzi materskou a rodicovskou robit ani pauza a moze sa sucasne brat dovolenka pocas rodicovskej... Ale neviem, nikde inde som to uz takto nevidela, ani v robote mi to tak nevraveli ze sa to tak da... Ale personalista mi radil ze aby som tu nevycerpanu dovolenku pred materskou + ta co mi nabehne pocas materskej dovolenky (lebo aj za tu je narok) vycerpala az po skonceni rodicovskej dovolenky, bud si ju potom predlzim, alebo pri dietati nikdy neviem ked bude chore ... keby budem potrebovat viac dovolenky. Takze ja ju budem cerpat az po rodicovskej.

graziela
19. apr 2008

Ahoj Elia, aj mne sa cosi take mari, ze tu niekto spominal presne to, co si pisala. Horsie je, ze ja nebudem moct ostat doma az do 3 rokov, budem rada, ak sa mi podari taky min. 1 al. 1a1/2 roka, zial money, money...mame na krku uver (ved kto v dnesnej dobe nie) + starsia dcerka nam pojde do skoly na buduci rok a tak... Chcela by som ostat doma co najdlhsie, no pritom nechcem prist o pracu....
Skusim sa na to opytat na soc., lebo v pondelok pojdem zaniest tie papiere od lekara, tak hadam mi tam aj nieco poradia.
Joj, ako zavidim tym zenam, ktr. mozu ostat doma 3 a viac rokov...Ja som si ani pri 1.dcerke neuzila, byvali sme vtedy v 1-izb. byte, takze nebolo na vyber, kedze sme chceli vacsi... No ale dost uz nariekania, nejako vari bude...a teraz je pre mna priorita, aby sa mi hlavne narodilo zdrave babako a aby sme vsetci boli zdravucki ako rybicky 🙂 🙂 🙂

graziela
19. apr 2008

Jeeeeeeeeej, babenky, moje prsia sa uz prebudili k aktivite, dnes som uz konecne viditelne zaznamenala male skvrnky na podprde - kolostrum... uz som myslela, ze to nepride... 🙂 🙂 🙂

jankapo
19. apr 2008

Graziela, jee akee krasne ze sa tesiiis.... 😵 😵 😵
Inak co si pisala k tej dovolenke, mne ani nedali velmi na vyber- na mzdovom ma hned odrovnala, ze az po skonceni MD...pred rodicovskou...tak som ostala ticho, v podstate mi to bolo jedno...a to ze ma vyhodia, neriesim, ako ucka si stale robotu najdem, tak to beriem...Aj ja som ale pocula ze vraj sa to da, ze ta teoreticky mozu vyhodit pocas cerpania dovolenky, no ale viac neviem, ja som do tychto pracovno pravnych vztahov a zakonov blbec...to fakt...
Co sa tyka uzivania si pocas troch rokov, neviem, mozno zmenim nazor, ale ja by som uz rada dala maleho po 2 rockoch do skolky, aspon na pol dna, nech je v detskom kolektive a uci sa zakladne "spolocenske zrucnosti" 😉
nie ze by som ho doma neucila...sak som dajaka ucka, ale aj tak...a tiez nech nachyta nejake choroby...znie to morbidne, ale cim skor tym lepsie nie? nech si buduje imunitu...no uvidime ako to cele bude...

Elia, pesar u nas v nemocnici vyberaju v ukoncenom 38tt, to je u mna v piatok buduci tyzden..."tesim sa" na to viac ako na porod ti poviem... 😝 tak som zvedava ako dlho vydrzim potom...nastastie, uz fungujem normalne a celkom som chytila druhy dych, snad aj porod zvladneme, co ale si nerobim velke oci, cokolvek sa moze stat...ale uz sa tesime na drobca, velmi velmi.

😵 😵

junovka
19. apr 2008

drzim ti palce, Jani 😉 😵 😵 😵 tesim sa s tebou 😵 😵 javascript:addEmoticon('😵','vBody')

avanka
20. apr 2008

Dobre ranko prajem...
Grazi, s tou dovolenkou je to vseliake, ja som si ju tiez chcela vybrat subezne s rodicovskym prispevkom, aby som bola ziskova 2 mesiace PN, nakolko mam 45 dni RD, ale sefka mi to neumoznila, nedala mi na vyber a povedala, ze si dovolenku musim precerpat pred nastupom na matersku, tak teraz cerpam dovolenku do 24 maja, potom nastupujem na matersku...
Takze najlepsie asi bude, ked pojdes na mzdove a dohodnes sa s nimi...a vypovede by som sa nebala, zvlast ked nechces byt doma 3 roky..
Aj ja suhlasim s Jankou, tiez by som chcela byt doma 2 roky, potom by maleho varovala moja maminka, ja by som isla na rok do roboty a ked sa zadari s druhym babom, tak s nim by som chcela ostat doma uz cele 3 roky...uvidime, ako to bude, vlada dala navrh na schvalenie rodicovskeho prispevku vo vyske minimalnej mzdy, tak mozno bude aj lepsie 🙂
Ale radsej neplanujem, lebo po tych mesiacoch skoro abstinencie mozno "zarobime" hned aj na druhe 😀 😀 😀

dadulienka2404
20. apr 2008

ahojte baby.vcera mi jedna baba povedala ze mam vyberat meno na dievcatko.ze naisto budem mat dievca.mne sice doktor povedal ze ked to nieje pupocna snura tak je to pipik takze vlastne stale to je 50na 50.no a vecer som si dala pred spanim piskoty s cokoladou a sa mi snivalo ze sa mi narodili dva dievcatka a boli asi tak 30cm no bol to super sen .to mi asi uz z toho tehotenstva prepina co???? 😖

avanka
20. apr 2008

Dadi ahoj, aj mne vsetci vravia, ze vyzeram na dievcatko, lebo baba berie mame krasu a ja som teda oskaredela riadne....ale mame potvrdene nezavisle od 2 lekarov, ze to je predsa Lukynko....velmi by som tomu neverila...
😀

dadulienka2404
20. apr 2008

to iste avanka povedala ona mne ze som skareda ☹ uvidime na tom 3decku jevidno pohlavie babetka??len jedna vec mi nejde do hlavy mna na to sono objednavala kamoska aze vraj ma objednal na 1.5.08 ami to nejde do hlavy lebo je statny sviatok

moni1412
20. apr 2008

dadulienka avanka ma pravdu. my sme si mysleli tiez ze bude dievcatko, mam pocit ze som oskaredela velmi. Ale od 20tt nam vravia ze bude chlapcek 🙂 takze niekedy to nie je tak ako vyzera 😀

dadulienka2404
20. apr 2008

to iste si myslim aj ja ved prakticky mne je to jedno len ma zarazilo ako isto mi to vravela no a potom sa od toho odvijal moj sen.ja si nemusim vyberat ja mam oboje takze mi na tom nezalezi.

anamor
20. apr 2008

ahojte rizikovky,
dadulienka vraj ak sa v sne sniva o dievcatku je to chlapcek... neviem co je na tom pravdy, ale tak ako miliony inych veci aj toto sa hovori....

moni ako sa mavas, citis sa ok? za tie sosovky pri porode si nezistila nieco nove?

moni1412
20. apr 2008

dadi moja sestra mi vestila co budem mat so zlatym prstenom, asi to poznas.... a vyslo ze budem mat len jedno a dievcatko. Tak ona si doteraz mysli ze sa pomylil doktor a nie ona 😀
an, mam sa fajn. Polihavam, nemam vraj v kuse lezat, lebo budem slaba... o sosovkach veru nic, ale asi by sa nemali. ty rozmyslas ze si ich nechas? u mna to bude istit manzel a asi okuliare, ale s tymi dobre nevidim, ked is niekto zvykne na sosovky, uz to nie je ono s okuliarmi.....

moni1412
20. apr 2008

avanka inak ty uz mas aky pekny tyzden pri mene 😉 sa normalne tesim, si sem prisla v malinkom tyzdni, ze?
an, ty sa mas ako? malej sa este paci v brusku?

avanka
20. apr 2008

Uvidis na 3 D, co ti povedia...ja som tam nebola, manzel mi odmieto, ze to je komercny tah...ale nelutujem..kamoska bola u nas v Senici a ked sme si to DVD pustali, nebolo tam skoro nic vidiet, mala bola otocena skoro stale chrbatikom a zobrala jej za to 1500 sk
Mne ked robil sono kvoli pohlaviu v 23 tt, tak malinky ako keby chcel, aby sme uz konecne videli, ze on je predsa Luky a nie Barborka, ako sme si mysleli, sa otocil tak, ze mal hlavicku pri mojej chrbtici a zadocek smeroval presne na sondu, takze sme videli len podkovu(to ako nozicky) a medzi nimi veeeeeeeelke gulky, tak pochybnosti o pohlavi nemame 😀 😀 😀
I ked musim skonstatovat, ze som v zivote nemala krajsiiu plet ako v tehotenstve

avanka
20. apr 2008

Moni, prisla som sem v 13 tt, aj mne sa nechce verit, kam az som sa dostala, sa tesim 😀 😀 😀 😀
Tvoj maly sa ma narodit na moje narodeniny 🙂
A ake mas silne dioptrie?

dadulienka2404
20. apr 2008

baby ja si myslim ze je jedno co cakame hlavne je aby sa to narodilo zdrave a malo vsetko co ma mat no nie???avanka ja nieze som skareda ale tie vyrazky co sa mo robia... 😒 moni aj mne zas doktor povedal ze mam co najmenej chodit aj som to do nedavna dodrziavala ale kedze ja nemozem pri detoch a vybavovackach furt lezat tak som sa musela konecne zacat viac hybat no a zistujem ze ked mam ist niekde do mesta/nieje to daleko/nevladzem a potom som strasne unavena.musis sa hybat pretoze potom prejst 10metrou je problem.

moni1412
20. apr 2008

avanka ty mas koncom maja narodky? ale nas maly asi pojde skor, podla utz mame termin 25., ale doky nam povedal ze bude rad ak vydrzime este aspon tie 2-3tyzdne...takze mozno zaciatkom maja uz nabudeme 2v1. Som rozmyslala - by to bol super darcek na moje meniny (7.5.) 😀 ja mam az -7 a -8, ty mas ake? ty nemas nejake info ohladom tohto?
dadi viem o com hovoris. aj ja som strasne slabucka ked lezim. ked som sla na priepustku z nemocnice na jeden den, som mala nohy ako z huspeniny.... tak sa snazim nelezat stale, aj teraz sme boli chvilku vonku na lavicke, tak mi to dobre padlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre