Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

pensadorcallisto
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pensadorcallisto
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
9. dec 2008

deniskajakubko • 1d, 15tt • Včera o 18:03
Chcela by som sa spýtať, či ma lekárka môže vypísať na "rizikové" z dôvodu, že v práci kolegovia fajčia, dvíham ťažké spisy a som tam pod psychickým nátlakom. Ešte k tomu mi je stále zle, často vracam. Som v 14 týždni, termín pôrodu mám 7.6.2008.

celine • 11tt • Včera o 18:04
mne moj doktor sam navrhol, ci chcem ostat na PN-ke a to mi nebolo vobec nic.

danuska24 • 1d • Včera o 18:05
ano

deniskajakubko • 1d, 15tt • Včera o 18:28
celine - ja som teraz na PN-ke, ale v práci by aspoň mohli mať za mňa náhradu, keby som bola na rizikovom, teraz nemôžu nikoho zobrať namiesto mňa

raona • 11tt • Včera o 18:29
jasne ze moze, ked mu povies tieto okolnosti urcite ta vypise....

deniskajakubko • 1d, 15tt • Včera o 18:34
Diki holky, zajtra idem k lekárke na kontrolu tak sa jej to opýtam, dúfam, že bude chcieť

raona • 11tt • Včera o 18:40
drzim palce 😉

deniskajakubko
9. dec 2008

emjee - ďakujem za odkaz 🙂

evaviki
9. dec 2008

Deniska - ak vysvetlis doktorke podmienky, ake mas v praci, tak si myslim, ze ta necha doma.. Hlavne ak ta nemozu presunut niekam inam..(teda na inu poziciu a do ineho prostredia)

skalnicka
10. dec 2008

Ahoj rizikovky!
chcela som sa len pochvalit, ze sme to s malym zvladli a aj ked to vyzeralo pocas tehu kadejako, 12.11. uzrel svetlo sveta nas Alex, 3120 g, 50 cm!
drzim vam vsetkym palceky a tfuj, tfuj, nech am to vsetkym tak uzasne dopadne!
pensador, uz to mas za par! 😉

otrivinkajanka
10. dec 2008

Ahojte baby tak sa medzi Vas pridavam aj ja vcera som bola u lekara lebo som zistila,ze som tehotna ale vylakala ma reakcia lekara som len v 3 tyzdni viem,ze na ultrazvuku nic este nie je vidiet,ale mam krce v brusku a tlaky a je mi kazdy den hrozne zle lekar mi predpisal duphaston vzali mi krv a v piatok mam dojst strasne sa bojim,ze to bude zle ☹
pri dcerke som taketo problemy nemala ani som nevedela,ze ju cakam velmi sa bojim,ze babo nebude v poriadku 😢

sisaha
10. dec 2008

otrivinkajanka, ja som sa tiez bala hned na zaciatku, tiez som mala bolesti v podbrusku, ako keby mala prist mrcha. To sa maternica roztahuje. Neboj v piatok uz bude vidiet na sone aspon taku bodku. 😉

otrivinkajanka
10. dec 2008

sisaha dakujem ale ja mam hrozne pichanie na pravej strane a tlaky je mi hrozne zle cely den len dufam,ze to nebude mimometrnicove,lebo som uz raz pred dcerkou o babo prisla velmi chcem druhe babo,tak sa uz neviem dockat piatku na vysledky

evaviki
11. dec 2008

Skalnicka - gratulujeeem 🙂
otrivinkajanka - neboj.. ja som zistila, ze som tehu, o tri dni som zacala krvacat, tak som isla na pohoovost. Tam mi tvrdili, ze som uz potratila, na druhy den, ze je to mimomaternicove (lebo nic nebolo vidiet), chceli ma operovat, tak som odisla.. No a po dvoch dnoch uz bola vidiet mala bodka 😀 Bolesti som mala stale, zo zaciatku akoby som mala dostat MS, potom dost vyrazne, nemohla som ani chodit.. cele tehu som doma, ale stoji to za to. za par tyzdnov mam termin a to mi prve tri mesiace tvrdili, ze potratim.. Takze hlavne sa nestresuj a oddychuj..

otrivinkajanka
12. dec 2008

evaviki tak dnes som bola u lekara a vsetko je v poriadku uz bolo vidiet malu bodku sa tesim ale lieky musim brat stale byva mi strasne zle aj dnes u lekara som skoro odpadla ale som rada,ze nemam mimimaternicove 😀

lenullla
12. dec 2008

AHojte 🙂 Tak aj ja som konecne na rizikovom. Nastastie nemam ziadne problemy (klop klop) ale v praci je to strasne. Tam by som nevydrzala. 😖 Ale moj lekar bol taky ochotny na moje prekvapenie a povedal ze neni problem dat ma na PN. Drzim palceky vsetkym tehu
😉

pensadorcallisto
13. dec 2008

Lenulka, aspon, ze ziadne problemy nemas a naco sa potom zbytocne stresovat v praci?

Inak, asi kazda zena sa boji... Najprv tuzobne caka, ze uz to konecne vyslo. Ked na teste sa objavia 2 ciarky je cela happy, ze konecne!!! Potom zasa trpne, ci to nie je mimomaternicove... Zasa caka 3 mesiace, lebo tie su najrizikovejsie... potom pridu vselijake vysetrenia a boji sa, ci je babo v poriadku a zdrave...No a nakoniec, ci to vsetko dobre dopadne...
Ale aj napriek vselijakym obavam, tehotenstvo je ta najkrajsia vec... Ja si to vychutnavam hlavne v tom, ze sa napchavam sladkostami, vlastne to ani nemusim ospravedlnovat tehotenstvom, vsetci ma nukaju... Aspon na par mesiacov som si dala oddych od starosti o svoju vahu... Mam +10 a maximalne ma to uz prestalo trapit....

Evaviki, ty si to mala teda dost drsne.... Kebyze ma takto vystrasia, tak neviem ako by som to zvladla....

Skalnicka, az teraz som si vsimla, ze si napisala...Gratulujem!!!! 😀
Ja uz mam kadejake sny o porode, tak verim, ze nam to dopadne dobre. 🙂

pistek24
13. dec 2008

Ahojte , som v 22tyždni a mam tyžden pesar................ake mate s tym skusenosti ??? ležim doma a už neviem čo zo sebou 🙂 🙂 🙂 🙂

evaviki
13. dec 2008

Pistek ahojky,
tak taku skusenost nemam.. Ale mozno nejaka z ex-rizikoviek ano, tak sa skus spytat tam (obcas sem pridu nakuknut, takze mozno odpisu)
Pensador, bolo to drsne, hlavne ked uz som sa tesila, ze prve tri mesiace mam za sebou, tak zacali s tym, ze mam ist na amniocentezu kvoli downovmu syndromu, no des.. V 16tt som si povedala, ze na vsetkych doktorov kaslem, nech si hovoria co chcu a prestala sa nervovat. 🙂

jankapo
14. dec 2008

Pistek, ahoj,tak ja mam skusenost,uz som to tu pisala neraz,ved som aj bola dennodenna prispievatelka na dlhej puti za Matuskom. 😉
Scenar ako u teba,v 19tt zisteny skrateny krcok, v 22tt vlozeny pesar, porod v 40tt. Staci??? 😅
No a podrobnejsie.Termin som mala zaciatok maja 08.
V 21tt- 22tt nemocka, poslali ma domov lezat (na Silvestra).Poctive lezanie na vyvysenom do konca februara. Stav sa nemenil, na infuzky som bola v 26tt znova v nemocke, preventivne. Poctive lezanie znamenalo, ze som vobec nesla z domu, ak, tak autom k nasim (v ramci KE)a tam som lezala. Doma som lezala, sedela som len pri jedeni a chvilinku tu a tam...Chodila som len WC, sprcha, urobit si jest, akoze zohriat, ziadne varenie,nic. Citala som, konikovala, lustila krizovky,pozerala TV. V marci- stav nezmeneny od toho 21tt. Zacala som chodit po byte s castym lezanim. Trosku uvarila. Vysla autom do Tesca na kratky nakup. Na navstevu,posediet. Stav sa nemenil.
V aprili, mesiac do porodu som uz normalne fungovala. Ked ti poviem ze 2 dni pred porodom som mala ten krcok ako v 21tt, tak neuveris. V tu chvilu uz sa smiala aj moja porodnicka, ze teda, nakoniec mi bude vyvolavat.Depka jak sv....proste brutal sa trasies tie 4 mesiace ze predcasne porodis a oni sa ti nakoniec vyhrazaju vyvolackou. Jo a pesar ti vyberu v ukoncenom 38tt,teda presne 2t pred terminom.
😝 😀
Tak som jej povedala, nech daco so mnou robia, lebo uz nevydrzim cakat,ze to moje tehu nema konca. Sprtla do mna ze mi skoro oci vyskocili, 😉 , sla som pekne domkov, ana druhy den rupla vodicka a Matulko sa za 2,5 hodky vygulal. 😵
Porod bol super rychly. 15.45 rupla voda,18.25 bol drobec na svete.
A este- nemala som ziadne tvrdnutie bruska, ziadne kontrakcie, len ten krcok bol 1,5cm kratky a zmaknuty. Brala som magnezko, lezala, no a s tym pesarom.

jankapo
14. dec 2008

A este, pisu, ze s pesarom hrozia infekcie a tak. Ja som ziadnu nemala, vobec som ho necitila, nevedela som ze ho mam.
Vyberanie neboli. Trosku neprijemne, ale ved akekolvek sprtanie sa "tam" nie je prijemne, ze? 😅

pistek24
14. dec 2008

ahoj jankapo,dakujem za info vies prve dieta a stale malo informacii a vela strachu . Zaital som sa stretla skor z negativnim ako pozitivnim tak si ma trosku povzbudila lebo ja mam pocit ze mozem este fungovat na plno 😝

jankapo
14. dec 2008

Pistek, povzdbudit som ta chcela v lezani... 😉
Totiz, nikdy nevies. Ja som robila tak,ze ak by som aj porodila skor,nevycitala by som si nic. Ja som bola v tomto asi brutal poctivka. Dnes sa tesim z rozkosneho zlaticka.Neviem ci vdaka pesaru, lezaniu, magnezku,alebo viere. Brala som to ako zdvihnuty prst. Ze mam spomalit. 😉
Nikam sa netreba ponahlat, voobec nic mi neuslo. Vooobec. 😵

pistek24
14. dec 2008

AHOJ JANKAPO ,ja tiež poctivo ležim a davam na seba strašny pozor...............len doteraz som bola zvyknuta byt v pohybe cely den a teraz mi to ide strašne pomaly 😝 ked trošku pochodim po byte tak ma začne boliet alebo pichat v podbrušku a hned si lahnem a vyložim nohy..............len som si chcela tehotenstvo trošku vychutnat a nie takto doma nečinne ležat 😒 ale mi nič ine neostava tak to budem musiet vydržat 🙂 🙂 🙂 ved ta najkrajšia odmena bude na konci.............. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jankapo
14. dec 2008

Joj,pistek, to som rada, ze lezkas,ono po case si zvyknes,ze to tak ma byt...ja som bola prestastna ze som si odlezala zimu pekne v teplucku 😵 Tehu som si veru neuzila, klamat nebudem, dokonca mi husia koza naskakuje, ked si na to spominam, ale...Malo to pozitiva, aj ked tazko o tom tu pisat. Zrusili by ma admini,ze odskakujem od temy. 😅
Teraz ked som fakt unavena si spomeniem, ake bolo lezanie a spanie niekedy unavne. 😀 A hned mam energie za 3. Bude dobre, uvidis. Se vsim vsudy,jak sa vravi.Napis IP, ku komu chodis, ked si z KE. 😉 Ked chces. Rada ta podporim hocikedy. 😵 Pa zatim, musim spat.

lenullla
15. dec 2008

ahojky , prosim vas, ked vas v tehotenstve bolieva hlava, co s tym robite? nejake tabletky, alebo?? u mna je to uz na nevydrzanie ☹ ake lieky mozem uzivat?

pistek24
15. dec 2008

jankapo ahojko chodim k Matisovi ale neviem este pri kom budem rodit lebo sa neviem rozhodnut a co ti ku komu chodis? 🙂 🙂 A chcela si moju IP adresu ale poviem ti ze ja a PC je zazrak ze zvladnem to 😀 😀 😀

pistek24
15. dec 2008

Lenulla ahojko teraz si mi pripomenula na moje zaciatky na ktore som pomaly zabudla tiez som mala bolesti hlavy asi 3 tyzdne vkuse a nic som nenasla co by pomohlo a lieky som nechcela brat takze som trpela ale prejde to neboj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucia31
15. dec 2008

...uz som tu straaasne dlho nebola 😉
pozdravujem vsetky nove tehulky v tejto teme a prajem vam a vasim babetkam vela zdravicka, nech to spolocne dotiahnete do uspesneho konca...
veru, jankapo, to lezanie malo svoj vyznam 🙂 teraz na to uz len s nostalgiou spominam, ze zlate casy, ked neviem, co skor 😝 🙂

evaviki
16. dec 2008

Lenulla, ja mavam take bolesti hlavy, ze ak si nedam tbl hned ako to zacina, tak po urcitej dobe by som musela na pohotovost.. Takze ako mensie zlo som zvolila Panadol. 🙂
Ale vyskusaj matovy caj, masaz, obklad a mozno nieco z toho zaberie..

lenullla
17. dec 2008

jaj babulky zlate ste 🙂 lebo niekedy je to fakt na nevydrzanie. tiez nemavam daleko k tej pohotovosti. 😒
Dnes som prvykrat vracala. rano som zjedla jeden parok , asi mi nesadol a potom strasna bolest zaludka. ani vracat sa mi nechcelo,ale tak musela som to nejako dostat von. chcem tym len povedat, ze vsetky tehu,ktore vracaju bezne , ze vas obdivujem. to su teda stavy 😖 drzte sa kocky 🙂

risk66
20. jan 2009

Ahojky dievčence.Prosím Vás neviete kto vydáva potvrdenie o rizikovom tehotenstve?Včera som bola u gynekologa,potvrdil tehotenstvo 7 týžden,dal mi knižku.Opýtala som sa ho či mám rizikové a on že samozrejme anakoľko som už o dve babetká prišla.Mám genetickú poiruchu pri ktroej si musím pichať sama injecie až do pôrodu.Ale som zmetená,lebo žiadne potvrdenie mi nedal

raona
20. jan 2009

risk, to ze mas rizikove tehu sa pise na papier, ktorym Ti vypisuje PNku, myslim, ze kod diagonzy by mal byt rizikove tehotenstvo.. vypisali Ta na PN?

tordis
21. aug 2009

ahojte, chcel by som sa opýtať. MOhla by moja manželka požiadať svojho gynekologa o Pn, alebo rizikové tehotenstvo aj kvoli stresom v práci? má aj zdravotné problémy pohybového charakteru, ale ak by náhodou bolo doktorovi len to málo... ďakujem za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre