Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
15. jún 2008

dadulienka: ty to vies asi najlepsie porovnat 🙂, mam pocit, ze je cim dalej tym viac tych ptovrdeni a este tusim kvoli pridavkom potrebujes aj potvrdenie od gynek. ze si chodila pravidelne do poradne a podobne.

lubkagaa
15. jún 2008

avanka: sak aj ja v rychlosti robievam preklepy 🙂 xi. Ale myslim, ze kazda pochopime zmysel xi.

avanka
15. jún 2008

Lubi, to potvrdenie od lekara budes potrebovat na vybavenie priplatku k prispevku pri narodeni dietata (20 440 sk)
a este aj potvrdenie od pediatra, ze sa babo dozilo 28 dni a potvrdenie od poistovne, ze si bola poistena 1 rok
perfektna adresa
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=48
Nalavo si najdite papierovacky, tam to je pekne napisane

lubkagaa
15. jún 2008

avanka: 🙂 dakujem

dadulienka2404
15. jún 2008

akoze fakt baby co teraz citam tak to treba toho dost vela vybavit ja si pametam urobila som rodny list odniesla na zdrav.poistovnu no a potom uz len take ze rodinne a rodicovsky prispevok ale ako prvorodicky si vybavujete aj tych 20 000 taze papierovaciek je fakt dost,tolko toho pred tym nebolo 😒

lubkagaa
15. jún 2008

ved to, ale keby to aspon stalo za to, ale co tych jednorazovych 20 000 a potom mesacne 4500, to je suma, za ktoru sa podla mna poriadne nedokazes postarat o dieta a nieto este aj o seba a to by si mala z toho vyzit. Je to na hlavu postavene podla mna cele, ale co uz. Doslovne si v tejto dobe musis aj dovolit mat dietatko, lebo tie naklady su otras.

dadulienka2404
15. jún 2008

lubi to hej ono je pekne kupis z toho urobis napr.krstiny a potom??ja dostanem 4000 a naco sak za to ani kocik nekupim.ja riesim teraz postielkovu dilemu kupit postielku so vsetkym za 5000 alebo staci mi zatial postielka a matrac???vy dostanete 20000aby ste mohli kupit babetku co treba ale ja napr.pri stvrtom nie lebo akoze mam mat veci po predchadzajucich detoch co je uplna blbost maly bude mat 4a pol roko a ci mi verite ci ne nemam jednu vec po nom pretoze hoc som mala strasne vela veci dala som na charitu a do domova pretoze som uz nechcela mat deti pretoze som mala strasne zleho manzela.no a rozviedla som sa potom vidala a babetko som strasne chcela.

lubkagaa
15. jún 2008

sak to je ta ironia, ako je to poriesene. My sa tesime na drobcekov a chceme aj pre nich to najlepsie. A nikdy dopredu nevies, ako to dopadne, ci sa nerozhodnes aj neskor mat deticky, pripadne sa udari 🙂.
Asi budeme radsej sa bavit o drobcekoch a tesit sa na nich, lebo toto je jedna vec, ktora cloveka iba zarmuti.

slavica2
15. jún 2008

baby dnes ma cely boli brusko ako pri hnacke ☹ mate s tym niektora skusenost?

lubkagaa
15. jún 2008

slavica: a nepodoba sa to aj trosku ako pred menzesom, ked mavas pocity, teda u mna to byvalo obcas s tym spojene. Su nejake moznosti, bud si spapala nieco - spomen si co vsetko dneska, alebo si mozno aj vypila, alebo mas taky pocit a v reali pracuje len maternica.
Ale ak je to velmi neprijemne, radsej zbehni na pohotovost.
A drobceka citis sa hybat?

majula009
15. jún 2008

hlavne že sa Fico furt prsíííí ako táto vláda pomáha aj matkám... 😀 😀 😀 ako vela pre nás robia....Podla mna práve tie matky co majú viac ako jedno dieta by ten prispevok potrebovali....Ale asi to je jedno a zbytocne sa tu rozculujem...Cakam prve dieta ale ked si predstavim kolko sa nabeham kým tie peniaze dostanem tak.... 🤐 no comment, do tej doby si aj tak kocik treba kupit aj postielku takze peniaze dostanem až potom ked krv vypotim...

dadulienka2404
16. jún 2008

majula presne tak.lenze ja tentokrat vsetko kupovanie nechavam na poslednu chvilu respektive az po porode.neviem ja verim ze vsetko bude ok ale....inak dobre rano idem odniest deti do skolky a hodim sa k telke aspon do 13.00.co sa tyka nasej vlady no koment... 😖 😖 😖.sak si zoberte ze dakedy porodne bolo 3000 /9 rokou do zadu/a teraz je 4300.kolko sa toho zmenilo co??a oni chcu aby zeny mali viac deti??? 😒 😒 ja keby som nemilovala deti a nebola optymistka urcite nemam viac ako dva.ale neriesim to musime to nejako zvladnut. 😀 😀 😀 😀.viete co mi povedala jedna pani na UP?pytala sa ci cakam prve a ja ze ne ze 4.tak onemela a potom povedala ze si ani neviem predstavit ako ju tesi ze vidi tehotnu bielu co ma viac deti...

moni1412
16. jún 2008

majula vcera som zapla nejaku diskusnu relaciu, bol tam akurat Fico. vravel o tom ze rozmyslaju o tom, zvysit prspevok pri prvom asi na 30tis a aj pri ostatnych...... to nepovedal na kolko... ale je to tak. napriklad ked prve dieta ma uz nejakych 10 rokov a caka mamicka dalsie, musi znova vsetko kupovat ako pri prvom. takze tiez s tym suhlasim 🙂

lubkagaa
16. jún 2008

Ahojte babenky, teda dobre ranko. To je tema na dlhu debatu celkovo si myslim. Ako ucitelka aj vidim, ze ak ide celkovo o podporu rodiny, tak na Slovensku nie je ziadna - rodicia, aby zarobili robia od vidim do nevidim a potom zial nestihaju sa tolko venovat detom ako by chceli a detom to velmi chyba. Kazdy hovori, ake su deti zle a pdoobne a cuduju sa? Sak oni chcu len, aby si ich zacali viac vsimat, resp. sa im viac venovat, zial v praci malokto prihlida na to, ze mate rodinu.

lubkagaa
16. jún 2008

Inac ako sa dneska citite? Ako sa Vam dari po vikende?

dadulienka2404
16. jún 2008

lubi vykend bol celkom v poho.ja som viac lezala ko nieco robila,manzel bol v sobotu v praci a v nedelu na rybach takze som bola s detmi sama ale oni sa bavia same takze stacilo navarit a popratat.omi su dost tolerantne vedia ze musim lezat vcera sa smiali na tom ako mi maly skakal po bruchu.je super ake maju rozziarene oci ked daju ruku na brucho a maly ich kopne.dnes rano bolo tak chladno a teraz uz svieti slnko zacina byt zas horuco.pomoooc 😉 😉 😉

lubkagaa
16. jún 2008

dadulienka: tak to mas veselo doma a podporu, to je super a zaklad 🙂. Horucava ustupi..ak chces poslem ti od nas trosku chladku...v dome je super.

dadulienka2404
16. jún 2008

joj lubi super ked mas chladok.ja som musela popratat byt take pratanie daco som spravila kus si sadla a tak pomaly ale uz iba povysavat ale to az neskor.teraz si robim obed ostalo mi kurca ta si peciem hranolky.lahnem ku telke a zas nech sa tuky zbieraju... 😉 😉 ale vies co zase cez vikend tu bolo strasne skaredo.ale ja to dajak vydrzim a teplo je na to dobre ze dam detom tricko kratasy a idu.

avanka
16. jún 2008

Ahojte, tak u nas na zapade je celkom zima, ani ma nenapadne ist von 🙂
Ja som sa pre zmenu pustila do varenia ceresnoveho dzemu a od pol 10 do teraz som vykostkovavala ceresne....fuuuj
Vikend bol celkom fajn, v sobotu sme boli pozvani na divinu k brachovi, neterka oslavovala 3 roky a vcera sme boli cely den na zahrade
Akurat mam zaseknuty nerv v nohe, tak mam take bolesti, az no...v noci mam problem sa prekotulat z jedneho boku na druhy...
Zajtra idem rano na poslednu poradnu, bude mi asi robit sono, aby zistil, aky je Lukynko valibuk....tesim sa...
Mam velmi zmiesane pocity, ked si uvedomim, ze takto o tyzden uz budem maminka 😀

dadulienka2404
16. jún 2008

avanka tak ti drzim palce.je to take cudne vsak ked vies ze o tyzden uz budes mamina.ale super hlavne ze si to zvladla.ja som vcera tiez cistila ceresne ale manzel pre istotu nazbieral len pol tasky u kamosky aby som nemala vela roboty 😉 😉 tak ddaj vediet ako si dopadla na poradni.ja idem v stredu tak stresing ze co a jak.modlim sa aby som sa dalej neotvarala.uvidime 🙂 🙂

avanka
16. jún 2008

To vies, ze napisem 🙂
Som strasne zvedava, kolko bude maly vazit, ked v 32 tt mal len 1600 gramov.....kovie, kolko babo priberie za 6 tyzdnov....

evaviki
16. jún 2008

Za 6 tyzdnov? Mylsim, ze celkom dost.. 🙂 Teda hovori sa, ze babo najviac priberie posledny mesiac... Tipla by som si, ze bude vazit tak 3,3 kg 🙂 Som zvedava, co potom napises a ci som sa aspon trochu trafila 🙂
Moc drzim palecky, aby vsetko dobre dopadlo..
Inak pejsek vo vajicku je uplne super 😀

dadulienka2404
16. jún 2008

mne je len jedno luto preco moj doktor mne nepovedal kolko vazi moj maly???alebo preco mi nezmeral krcek maternice???ked pojdem na prietoky mozu mi povedat kolko asi vazi maly??? ☹

dadulienka2404
16. jún 2008

prakticky viem len to ze kolko meria hlavicka a ta stehenna kost ci co???aj to by som nevedela keby som necitala co znamenaju skratky v teh.knizke ☹ ☹ ☹

avanka
16. jún 2008

Dadi, ved podla dlzky tej stehennej kosti, priemeru bruska a hlavicky sa stanovuje vaha...to je taky program v tom sone a to mu ukazuje automaticky, takze ja v tom nevidim problem, ked sa ho opytas, mal by ti povedat....
A mne napr. prietoky este nerobili, vzdy povedal, ze ich spravi a asi zabudol ☹ Ale myslim si, ze ked bol v poriadku monitor, asi nebol dovod..
Evi, dakujem, je to taky nas maly maznacik a milacik celej rodiny 😀

dadulienka2404
16. jún 2008

verim ti ale mne pri sone nic nepovedal iba to ze vyzera byt v poriadku a ze ma potom posle na prietoky
😉

moni1412
16. jún 2008

avanka v poslednych tyzdnoch pribera babo okolo 250g za tyzden.... 😉

lubkagaa
16. jún 2008

avanka: to budeme dufam tak na rovnako maminy. Uvidime. Ja uz rozmyslam, vcera vecer som zacala mavat bolesti ako na menzes, plus bolenie krizov, plus maly sa dako akoby posuval nizsie. Aj teraz cez den ma hocikedy chyti taka bolest, ale zatial to nie je extra pravidelne, myslite, ze sa uz blizi den D? 🙂 kolko dni pred porodom mozu byt takyto poslickovia?
Moj ma vraj asi 3,500 to odhadom povedala doktorka. Dufam, ze nebudem mat viac, aj tak je valibuk 🙂, ale zasa hlavne nech je zdravy no nie? 🙂
Inac je zvlastne, ze ti nerobili prietoky, pri tom sa zistuje aj ci placenta pracuje ako ma.

moni1412
16. jún 2008

avanka no prietoky... je to fakt zvlastne.... v 36tt sa robia. mne ich robili aj do 36tt dvakrat. ved aj ty si rizikovka.... ale to nic, hlavne nech ste v poriadku.
lubka to vies ze sa blizi 😉 a ak mas take bolesti ako popisujes.... myslim ze je blizsie ako si myslis 🙂 drzim palceky, moja zlatucka 😉

avanka
16. jún 2008

Lubi, vydrz este aspon do pondelka 🙂
Ja uz som tiez rada, ze idem rodit, som akasi ubolena ☹
No tak to by mal maly okolo 3100 gramov, to by bolo fajn... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre