Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

alysea
24. nov 2006

Ahojte babulky , sice momentalne necakam babo , moje tehotenstvo vsak bolo rizikove . Chcem vam vsetkym zazelat vela sil a hlavne uspesne ukoncenie tehotesntva . Ja som bola doma od zaciatku , tiez som sa najprv nudila , no clovek potom tak zlenivie , ze sa mi ani k doktorovi nechcelo ist . Len som lezkala , papkala a potom to bol iny sok behat okolo miminka . Ale hlavne je , ze som sa k nemu dopracovala . Prajem vam co najmenej komlikacii a nech vam to rychlo utecie . papa

ninocka
24. nov 2006

aj ja som doma asi od 15tt tiez som si myslela, ze to bude nuda ale ide mi to dost rychlo

alysea
24. nov 2006

ninocka , mas skoro rovnaky termin porodu ako som mala ja . Nas sa narodil 25.1 05 . Tak uz si za chvilocku v cieli . Drzkaj sa .

ninocka
24. nov 2006

no uvidime kedy bude chciet prist na svet ale vianoce a novy rok by som bola rada este doma

alysea
24. nov 2006

Ja som uz bola zbalena od zaciatku decembra a nakoniec , ked sme dostali zelenu si to maly rozmyslel , narodil sa sice skor ale len o 2 tyz, to je v pohode . Vsak on bude vediet , kedy je jeho cas , neboj , a keby sa rozhodol , ze Vianoce su ten spravny cas aspon dostanes ten najkrajsi darcek na svete. Budem na teba mysliet aby vam vsetko dobre dopadlo .

mimi
24. nov 2006

ja som bola na rizikovom od 6tt a v 7tt som bola hospitalizovana.Mne bolo stale zle,tak som v podstate cele tehotenstvo prelezala v nemocnici.Pustili ma domov po 3 mesiacoch a do dvoch mesiacov som bola naspat v nemocnici az do porodu.Len pocuvajte co vam doktor nariadi,ked lezat,tak lezat.Chcela by som vas trosku povzbudit,ze ten cas vam neuveritelne rychlo ubehne.Ja uz mam teraz babetko a vsetko predtym je uz zabudnute.uzivajte si tehotenstvo,ak sa to da,nakupte si dajake vecicky pre male.Ja som nestihla ani to a potom chudak moj manzel musel zhanat veci na poslednu chvilu 😉 drzim vam palce,urcite vsetko vam dobre dopadne. 🙂

medvedik21
autor
24. nov 2006

Ahojte včera mi bolo strašne zle tak som musela skoro skončiť.Velmi ma to mrzí. 😢

Froscha - Želám ti abz tvoje prípravy na svadbu prebiehali harmonicky.
Ja sa vydávam 13.1. a ako bude vyzerať neviem.Totišto každý má svoju verziu.Svokrovci,moja mama,ja a môj nastávajúci má stále čas...
Teras som na Pn tak ja už nemôžem vybavovať nič...tak nech si spravia ako chcú...už to mám v ...

Dievčatá ja som dnes okrem obedu a večere nič iné nespravila!
Stále som unavená ale nemám byť z čoho! ☹

ninocka
24. nov 2006

medvedik mas narok

alysea
24. nov 2006

Ahoj medvedik21 , to si dobra , ked si navarila . Ja som bola taka mimo , ze som chodila len na zachod a ak som stala dlhsie ako 5 minut , myslela som , ze porodim / mala som od 4 mes. końtrakcie / takze si super , ked varis , ale neprehanaj to , vsak nech chlap navari , no nie ? Ty sa teraz staras o drobceka v brusku , nemusis aj o neho 🙂 Prajem ti , aby si mal krasnu svadbu a hlavne , aby ti uz nebolo zle . Drzkaj sa

froschka
24. nov 2006

medvedik no tak sme sa bavili ze svadba bude len papierova teraz lebo si chceme poriadnu svadbu jak sa patri uzit a to balonom miesto brucha nejde xi xi tak budem aj tak spokojna...heeeej inak este som oficialnu ponuku nedostala takze ked sa par dni neukazem tak ma trafil slak xi xiiii

loss
25. nov 2006

froschka neboj svadba bude 🙂

lienka79
25. nov 2006

Alysea..dakujeme..Ak stare mas babatko?

lienka79
25. nov 2006

vsetky baby, co sa budu vydavat..Prajem to naaaaaaaaaaaaaaaaaj

loss
25. nov 2006

lienka dakujeme 🙂 😉 🙂

lienka79
25. nov 2006

Loss-...tak kedy ta to caka?
Ja som vydata 4 roky a nevymenila by som to za nic na svete 😀
Tak prajem vsetkym kraaaaaaaaasne manzelstvo a chapajuceho partnera 😅

alysea
25. nov 2006

Lienka79 Petko ma presne dnes 1 rok a 10 mesiacov . Ty mas pekny termin porodu 🙂 ak sa tvoj drobcek rozhodne prist o dva dni skor , mozno ti nebudu ani verit , ked budes rodine oznamovat skvelu spravu .Ako to domka zvladas ? Ze sa da na to rychlo zvyknut ? Este keby sa clovek aj citil dobre / co sa o mne nedalo povedat / tak by to bolo ako ma byt . Vzdy som sa tesila ako si budem tehotenstvo vychutnavat a nie , ze sa budem kazdy den strachovat , ci je vsetko , tak ako ma byt . Ale dnes s odstupom casu ti mozem povedat, ze ten pravy strach pride , ked si budes dietatko drzat prvykrat v naruci . Ale je to krasne . Tesim sa ked nam napisem , ako si to ty pocitovala , ked budes mat drobceka doma .

peha
25. nov 2006

ahojte rizikovky aj zdravulky.
ja som na rizikovom od prveho dna, a budem az do konca. ten zaciatok nebol bohvieaky, krvacala som, mala som dost bolesti, mala som hematom, brala som lieky na to (a je nas tu viacej takych), ale teraz uz je fajn. uz nemusim lezat cely den, da sa mi od 4. mesiaca vybehnut do mesta, mam vychadzky, prejdem sa s havinom, riesim vianocne darceky, malickemu sme pomaly prichystali vybavicku.
opat som zacala pracovat aj popri pn (cez internet - robim doma) a sem tam idem na stretko so svojim klientom. takze vobec sa nenudim, varim muzikovi kazdy den a cez vikendy chodime na vylety do prirody a luftujem si hlavu aj pluca 🙂
takze si myslim, ze ako si zariadime ten nas volny cas, tak nam aj zbehne. a to sa priznam, ze telku nemam zapnutu cez den, ako je dlhy. (ked chodieval frasier, tak to ano, ale teraz su tam aj tak len same telenovely, to nedokazem).
ono si treba trosku zariadit svoj volny cas, stretavat sa s kamoskami, ked nemozes chodit, nech ta pridu kuknut, a da sa robit vselico aj doma. ucit jazyky, triedit fotky (na ktore nikdy nie je inak cas ) alebo si len tak citat alebo chodit po nete.)
tak vam vsetkym prajem krasne a hlavne zdrave tehulkovanie, snazilkam malicke fazulky 😵 buducim nevestickam krasne a pohodove svadby a vsetko dobre 😵 😵

lienka79
25. nov 2006

Alysea...Tak to ten tvoj je uz riadny chlapisko 😎
Ja si este nemam moc na co zvykat, lebo momentalne som s prechladnutim an PN...rizikove mozno b ude..Pretoze 2 lekarky, u ktorych som bola, sa velmi cudovali,ze preco ma gynekolog nedal na rizikove,nakolko mam 2 nevydarene predosle tehotenstva..Tak mu odporucili rizikove...a poradnu mam 13.12., tak uvidim,co povie na to...Inak je moj dr.fajn.
co sa tyka mojho terminu, tak ja ho toho 1.aprila aj mam 😀 , len vdzy as to pri sone posunie o + - 2 dni, podla velkkosti..ale v materskej knizke mam 1.APRIL a sme na to pysni,nakolko sme s manzelom tiez trochu uleteni... 😅
Ani mi enhovor, ze ten pravy strach este len pride..Ja uz teraz som ako na ihlach, ekd nieco pichme, stuchne, potiahne..hned sa sledujem,ale vzhladom na moje skusenosti asi niet sa co divit..Je to velmi vytuzene babatko... 🙂
Je to proste vsetko nove..a zvykam si na to...

alysea
25. nov 2006

Lienka79 tak to doktorovi povedz , aby ta nechal doma .Naozaj netreba riskovat . Ja som pred Petkom mala len jedno neuspesne tehotenstvo , ale doktor ma automaticky chcel nechat doma / kedze studujem na VS , musela som si prerusit studium - teraz som sa opat vratila , ale uz len externe / , aj ked so zaciatku som bolesti nemala . To verim , ze sa pozorujes . Ja som bola uplne mimo , doma uz boli zo mna zufali , vkuse som sa pozorovala , ci ma bolia prsia , ci dost jem / lebo prvykrat ma prestali boliet a stratila som chut do jedla / ci mi rastie brusko , ci sa maly hybe atd . Najhorsie to bolo ku koncu - otocil si rytmus - cez den driemkal takze sa hybal minimalne a v noci santil a ja som sa cely den stresoval ci zije , no myslim , ze je to uplne normalne , ze mame strach . Inak nechcela som ta nastrasit , ten strach co pride po tom je iny - ja som si zrazu pripadala bezmocna ,ci sa budem vediet postarat o maleho .

lili1
25. nov 2006

Ahojte rizikovky 🙂 Ja som doma od prvého dňa bola som na IVF, som v 8tt, dúfam že to bude ok, občas ma bolí brucho inak celkom dobre termín máme 20.06 07 .Na začiatku mi bolo zle , ale posledný týždeň som stále hladná. Všetkým držím palce. 😀

lienka79
26. nov 2006

Alysea..to aj mna napada...ze ked budem mat babo,ze ci sa o neho postaram..ale je to uz asi nazoaj iny strach..Lebo toho cloviecika uz drzis v rukach, usmieva sa na teba atd..Takto, nemam magicke oko, ktorym by som kukla vzdy dnu do bruska, ci je v poriadku...
Spolieham sa na to,ze sestra mala 2 deti, s ktoryimi som jej sem-tam vypomohla, prebalovanie, kocikovanie..drobnosti, ale lepsie, ako keby som nikdy dieta ani nedrzala...
alili..neboj, brusko boli, lebo sa roztahuje maternica...Keby to boli nejake krce, alebo nedajboze spinenie, tak utekaj k lekarovi..Ale urcite beries tabletky, vsak?Ja som tiez prve tyzdne brala..MOZem sa opytat,preco IVF? Nedarilo sa Vam?Ak nechces, neodpovedaj..
Prajem vam pekny den 😀

alysea
26. nov 2006

Lienka79 moja sestra ma 3 deti - chlapca a dievcata dvojicky , ked sa narodili male , byvala som u nej 2 mesiace a pomahala , no mat vlastne , je uplne nieco ine . U nas boli dost hlupe sestricky na novorodeneckom a hoci viem ako sa deticky obliekaju , prebaluju , ony sa neunuvali , nic mi neukazali a ja som sa bala maleho aj chytit . Tak dlho sme po nom tuzili , ze som sa bala , aby som mu dako neublizila.Ale doma to uz bolo v pohode . Vo svojom prostredi naberies istotu a zacnes si verit . Su to tie najkrajsie okamihy na svete . Ved uz coskoro sama uvidis 🙂
Lili , bud rada , ze si hladna , to je dobre znamenie , ze babatku sa dari . Ja som bola taka pazrava , ze aj v noci som chodila vymetat chladnicku a cez den som jedla kazde tri hodiny 😖 Drzkajte sa a nech ste v poriadku

lili1
26. nov 2006

Ahojlenka79 🙂 , Ja som bola na ivf 7x mala som predtým operáciu maternice a nemám vajcovody takže inak to nešlo, teraz beriem utrogestan, dufaston a estrofem do 3 mesiaca potom by som nemala brať nič.Brucho ma pobolieva len občas, špinenie ani krče nemám. A Alysea dúfam že nebudem pažravá v noci, lebo pred ivf so pribrala asi 4kg.

alysea
26. nov 2006

Lili1 z celeho srdiecka ti prajem , aby ti to uz vyslo , a mala si krasneho zdraveho drobceka . S tymi kilami navyse si nic nerob , pretoze ked pride dietatko , zhodis ich velmi rychlo . Ja som pribrala 12kg a dnes mam menej ako pred tym nez som otehotnela . Chce to len neuveritelne aktivne dietatko - to moj chlapcek je - a kila su prec . A keby aj ostali , nie je to jedno ? Hlavne je , ze budes maminka 🙂 Davaj na seba pozor .

lienka79
26. nov 2006

Alysea..samozerjme,ze mat vlastne je ine..ale naucis sa aspon takze zakladne veci, ako prebalit a tak..JAsne,ze vsetko sa aj tak ucis od zaciatku..
lili1..ak ti blahozelam,nech sa babtku u teba dari 😉 Ja vzdy hovorim,ze vdakabohu,ze zijeme v dobe, akej zijeme..co sa tyka medicinkseho pokroku...nie je tak?
Ja co sa tyka vymetania chladnicky, nemam s tym problem...Nemam ani nejake specialne chute,ani ze by mi bolo z niecoho zle..citim sa vlastne tak ako predtym,len ze uz sem-tam nieco tlaci a to behanie na zachod... 😎
Ja som nastastie úpred otehotnenim schudla 3 kg (tiez som predtym brala hormony,ale vysadila som to)..ale teraz som to uz aj nedbehla..Pribrala som 6,5 kg 😅 , vsetko to ide do bruska, nieco so bokov..ale vobec sa tym nestresujem, hlavne,ze babatko sa ma dobre,kaslat na nejake hlupe kila...Tym sa budem trapit naozaj az niekedy inokedy..Takze sa majme vsetky krasne 😀

loss
26. nov 2006

baby vsetkym vam drzim palce aby ste co najskor drzali svoje malicke drobceky v naruci 🙂

froschka
26. nov 2006

ahojky loss.nezastihla som ta na skype....ako vikendujes?

loss
26. nov 2006

🙂

dorotka
26. nov 2006

lienka ono ked su gyndosky zeny tak tie skor chcu nechavat na rizikovom aj ja som mala podla jednej lezat dokonca a este stale chodim
moj lekar mi kazal lezat len do 13tt
najhorsie obdobie mas za sebou 😉

nezabudka84
26. nov 2006

Ahojte mamulky, ja som na PN od 1. septembra a celkom mi to vyhovuje.Aspon nemusim chodit do prace.Ale zase ta PNka za nic nestoji.

Mihalicka, nic sa neboj, bolesti- mierne- su v poriadku, rastie ti maternica.Horsie, ked su to krce.Inak, ked ta mozem potesit, tie bolesti ti budu pokracovat az do sestonedelia, lebo najprv maternica rastie, potom porodne bolesti a potom sa sice scvrkava, ale nastrih ta bude boliet zakazdym, ked si budes sadat.
Inac tie bolesti su dost nespravodlive, lebo som si myslela, ze ked otehotniem, tak budem mat pokoj od menzesovych bolesti.
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre