Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

lubkagaa
18. máj 2008

ahoj Moni 🙂. Veru a akeho zlateho drobceka mas 🙂

moni1412
18. máj 2008

lubka dik... vies co, nejde mi icq, neviem co sa s nim poslednu dobu deje...skusam to uz vyse hodiny. Skusim zajtra. Ako sa mas?

lubkagaa
18. máj 2008

nevadi, ja som teraz na manzelovom notebooku, takze ani ja dako nemam pristup na svoje ICQ. Ale inac klopem, mam sa dobre, maly kope teraz o dusu, asi preto, ze pozerame hokej, tak aby nezaostaval za hokejistami 🙂. A uz pomaly sa aj zariadujeme, tak uz sa to rysuje, verim, ze to narodenia drobceka to stihneme vsetko prerobit. Daka byvam ale unavena a ako na just ma zacalo boliet aj riadne hrdlo, uz treti den, tak skusam aj osvedcene recepty 🙂.

lubkagaa
19. máj 2008

Ahojte babenky, dako ste sa odmlcali. Trosku zasa ozivim na dnes temu...Tie, ktore mate po, ako ste vedeli, ze uz je ten cas? Bola daktora z Vas na psyhoprofylaxii? Teda psychickej predpriprave na porod?

geegee
19. máj 2008

ja mam po este z prveho tehu, co bolo nedavno 🙂 Na pripravu som nechodila, kedze som musela lezat. Vravela som si, ze nejako to zo mna dostanu 😠 😀 😝 No a ked som zacala rodit, nevedela som, ze uz...bola to taka fakt smiesna bolest ako pri menzese vobec nie v brusku krce, ale bolave krize. Tak som sa rano osprsila, prezliekla postele, umyla 3 okna a pri klepani reznov som kukala na hodiny - bolesti kazdych 5 min...a uz to slo 🙂 Az poslednu hodinu som mala take silnejsie bolesti, inak parada 🙂

avanka
20. máj 2008

Tak to je super....
Ja zacinam mat z tej sekcie akysi strach ☹ Bojim sa aj toho, ze to na mna pride skor ako to naplanuju....
Malinkemu je v brusku uz akosi tesno, hybe sa len tam..asi ma malo miesta...
A je zvlastne, ze uz cez 2 tyzdne stagnujem s vahou, nepribrala som ani garm, stale mam 7,5 kila nahor, neviem, ci to je dobre alebo zle

graziela
20. máj 2008

Ahojte,
Avanka,
s tou vahou si nerob starosti,mozno je to tym, ze sa oteplilo a tym padom sa cloveku tak vela neziada a urcite teraz jedavas lahsie jedla. A ku koncu tehu vela zien skor chudne, kvoli tomu, ze maternica tlaci na vnut. organy a zaludok a maju pocit plnosti, tym padom menej jedia. Mne sa naopak zda, ze ja asi najviac priberam tieto posledne tyzdne, aj strie su take viac viditelne. Ale mozno je to aj tou zmenenou hladinou hormonov, a je to take zvlastne, normalne si sama sebe tak inaksie voniam. Tusim som sa tak citila aj pri 1.dcerke na konci...Je to sranda, zeby "feromony"?
A co sa tyka porodu, ja este tiez stale neviem, ako budem rodit, osobne si stale myslim, ze sekcia, ale zatial som sa nepytala a rozhodujuce slovo bude mat aj tak primar v porodnici. Hocikedy ma tak napadne, co ak to pride na mna a nebudem vediet co a ako...Lebo pri 1.dcerke som bola dohodnuta vopred na termine, kedy sa mam hlasit na prijme, bolo to tak tyzden pred ocak. terminom porodu, boli sme dohodnuti na epiduralke,no nakoniec to bola neplanovana sekcia v posl. chvili.
Nas drobcek je stale dost aktivny, aj ked uz to su len take tlmene pohyby, skor take natahovanie sa, aj ked obcas este ustedri dobru bombu 🙂 Ale som rada, ze uz je dolu hlavickou, a ma tak urcite viacej miesta ako ked bol priecne a aj mne sa lepsie hybe...No, s tym hybanim sa...v nedelu sme boli v meste na Bambiriade 2008, byva to u nas kazdy rok na amfiteatri, nasa dcerka tam mala vystupenie s detmi zo skolky ku Dnu matiek...no, kym sme tam peso zisli, potom peso vysli na nase sidlisko, do toho zacalo prsat a ono je to poriadne kopcisko k nam...No, mala som co robit a taaaak ma potom boleli vsetky kosti a krize...Ale aj tak som bola pysna na seba, ze to este zvladam take "tury" par tyzdnov pred terminom 🙂 🙂 🙂 Len si musim viacej davat pozor na krize, lebo dost casto ma este aj pred tehu trapieval ischias a stalo sa mi to uz 2x aj cez tehu, naposledy, ked som bola v takom 27tt...strach, co len pomysliet, zeby sa mi to malo stat teraz uz tesne na konci...
Dnes inac som sama domka, manzel v praci do vecera, dcerka v skolke, tak som trosku upratala v kuchyni, umyla si vlasky, osprsila, obed mame zo vcera, takze nemusim ani varit, no este sa chystam pozehlit take male resty...
Zatial sa lucim a prajem pekny den (u nas uz par dni prsi a dost sa ochladilo, brrr)

lucia31
20. máj 2008

ahojte babulky...tak dnes som bola v poradni v nemocke a nakoniec je z toho moho klasickeho porodu planovana sekcia na 29.5. 🙂 takze povodny termin som mala 30teho, cize o den skor...lekar /primar/, ktory mi robil aj prvu sekciu mi skontroloval dnes placentu, nie je sice v porodnych cestach, ale nizko a je riziko, ze by som mohla zacat krvacat pocas rozbehnuteho porodu, tym, ze by hlavicka dietatka poranila placentu..a dietatko ani seba nemienim ohrozit, tak uz som sa zmierila a v podstate sa aj na buduci stvrtok tesim, ze uvidim nasu princeznicku...prvy cisarsky bol uplne v poho, tak verim, ze aj tento...

avanka
20. máj 2008

Luci, budem drzat palceky, aby bolo vsetko fajn... 🙂
Tym zvlast, ze to bude na moje narodky
Grazi, nemam pocit, ze by som menej jedla, skor castejsie ako doteraz a chytila ma mania na jablka, tych pojem dost...ale ja som len rada, aspon sa nebudem trapit v lete s kilami navyse 😀

moni1412
20. máj 2008

avanka, ja som po jablkach poslednych tyzdnoch tehu citila ako maly zakazdym stikuta, chuda male.. tak som ich obmedzila. Tak Lukasko ich bude zboznovat 😉 ako sa mate? hmm, ja som s terminom sklamala, vidis, Lucka to isti.... ( ja som mala vtedy termin vyratany....)

graziela
20. máj 2008

Luci, tak ono to tak niekedy byva, ze sa veci menia na posl. chvilu, ale hlavne, ze budete obe v poriadku a kedze jednu sekciu uz mas za sebou, budes vediet, co mozes ocakavat. A budes mat sekciu so spinalom? Ja by som asi uprednostnila tuto moznost, ak to bude mozne. Drzkam vam palceky, nech to dobre dopadne, ani sa nenazdame a uz tu bude buduci tyzden a princeznicka na svete, juuuujjj, aj by som bola rada uz na tvojom mieste 🙂
Avanka, ja momentalne ficim na ananase v konzerve, minule tu niekto spominal, ze si dal a ja som na 2.den poprosila manzela, ci by mi nekupil a aj jemu to tak zachutilo, ze takmer kazdy den spapame jednu konzervu 😀 Sice trosku drahsi spas, ale no co by sme si v tehu nedopriali a hlavne nasim drobcom.

lucia31
20. máj 2008

vdaka zienky 😉 grazi, aj ja by som tentokrat chcela spinalom, doktor povedal, ze mu to mam este v utorok, ked idem na odbery pre cisarskym pripomenut...aby som si malu hned videla...dnes nam utz odhadol hmotnost 3200g, tak uvidim, kolko bude mat o tyzden 🙂
moni, dufam, ze dovtedy v brusku vydrzi, citim sa fajn, ziadne tvrdnutie, zatvorena...ale viem, ze to nic neznamena a moze sa to zmenit raz dva..
avanka, to ma tesi, ze na tvoje narodky...juuuj uz sa neviem dockat a od dnes idem odratavat 🙂
moni, ty si mala spinal, ako to prebieha pred a po?

avanka
21. máj 2008

Moni a ja som rozmyslala, ze preco malinky tak casto v brusku stikuta, veru niekedy aj 3-5 krat denne 😀
A Denisko poslucha?

moni1412
21. máj 2008

lucka ja som mala spinal. Ked tu ho budu pichat musis byt chvilku v klude. Ked mi anesteziolog povedal ze potrebuje aby som vydrzala 5min v klude, tak som sa bala ze to nepojde, uz som mala caste kontrakcie, ale nejak sme to zvladli. Ucinkuje to dost rychlo, o chvilku som si necitila nic od pasa dole.... No a zacalo to ozivat az po 4 alebo 6 hodinach. 24 hod som musela lezat na chrbte, len nohysom mohla krcit. Potom som sa uz mohla postavit. Aj cievku mi vybrali, neviem podla coho ju davaju, viem ze vsade nie. Ale je to fantasticke v tom ze hned vidis drobceka....
avanka si vsimni ci to nerobi po tom jablcku. Lebo mne fakt po kazdom jablcku co som zjedla. Denisko? Jasne, pokladik nas malinky.... pekne priberame, uz ma take tucnucke rucicky.... 🙂

graziela
21. máj 2008

Ahojte,
tak ja som dnes bola v poradni a vyzera byt vsetko v poriadku, hlavicka je zatial vysoko, takze tak skoro by to asi nebolo, kebyze rodim normalne. No a na to som sa dr. pytala, ci v mojom pripade bude sekcia viac pravdepodobna, tak povedal, ze vysoky tlak sam o sebe nie je indikacia na sekciu, ze aj pri anestezii to moze byt skor problemom, lebo moze ten tlak kolisat a byt nepredvitatelny...Takze u mna je sanca, ze budem predsa len rodit normalne. Este by som si mala zistit, ci dysplazia bedr. klbu nehra nejaku ulohu pri tom. Pravdupovediac, od zac. som akosi viac ratala so sekciou, no ale nebudem sa branit ani prirodzenemu porodu. Ved po 1.sekcii som bola z toho taka rozcarovana, ze ma nenechali rodit normalne...Tak uvidime...No a este sa ma dr. pytal, ci by som isla aj skor do nemocy, v suvislosti s rizikom prepuknutia gestozy...Tak sme sa dohodli, ze pridem buduci tyzden este do poradne, to uz budem v 38tt a potom sa pojdem "ukazat" do porodnice, tak ako som si to ja aj naplanovala. Ak si ma tam budu chciet nechat, tak v pohode. Takze tak som ja dnes dopadla 🙂 , este som zvedava na ster, ktr. mi dnes zobral, dufam, ze bude tiez OK.

lubkagaa
23. máj 2008

Ahojte babenky, vcera som tu pisala, ale dako mi to konik nezobral, co uz ☹. Tak sa budem aspon pre mna opakovat 🙂.
grazielka: drzim paste, aby bolo vsetko, ako ma byt. A opytam sa trosku hlupo, co je to gestoza?
A co ti doktor este pvoedal na drobceka? Nezakyval ti? 🙂
Moni, to je super, ze sa tak krasne drzkate, ako si dopadla na poradni, som nie casto teraz na pc, kedze som od stredy na antibiotikach, lebo mam zapal priedusnice, tak na pc chodim striedmo a snazim sa to hlavne vylezat.
Drzkajte sa zatial vsetky a nech sa dari Vam aj drobcom 🙂 😅

moni1412
23. máj 2008

lubka aky krasny tyzden ti uz svieti pri mene 🙂 ja som v 36tt uz sla, ty sa este nechystas, dufam.....
mame uz 3300g 😀 maly pekne pribera....inak ani nic nove, prechadzame na HA mliecko, lebo Milos je alergik, aby nebol aj maly.... aj ked nam dost chrci, nepomahaju ani kvapky do nosteka, dufam ze to uz nezacina 😒 dnes ideme na nauku ohladom krstu a v nedelu ideme na to 🙂
poriadne to ty vylez, nech si rychlo fit 😉

lubkagaa
23. máj 2008

Jeeej Moni, to je super 🙂 xi. Ale neboj, urcite bude vsetko vporiadku, aj mala neterka mala dost skoro sopliky, tak jej odsavali a nevedli si vynachvalit tu odsavacku, co je na vysavac. V nedelu teda budem mysliet na Vas a porobte vela fotociek 🙂. Dakujem za prianie 🙂
Drzkajte sapa

graziela
24. máj 2008

Ahojte,
Lubkaga, ta gestoza je vlastne synonymum pre pre-eklampsiu (vys. tlak, bielkovina v moci, opuchy, poruchy videnia, atd), ale je to taka lahsia forma.
Nas drobcek mi predminulu noc dal poriadne zabrat a dost nas vystrasil. Uz som si zvykla, ze najviac aktivny zacina byt tak okolo 23,00 hod., ked sa chystam prave spat, ale to, co vyvadzal v tu spominanu noc, to bolo fakt dost nezvycajne: velmi silno kopkal, prevaloval sa, boli to velmi prudke, priam take agresivne pohyby...trvalo tu viac ako 2 hod., bolo to aj dost bolestive, tak som sa vyplasila, ze ked som si zmerala tlak, mala som co robit, aby som sa ukludnila...130-145/105-110...Taky tlak som este doma nemala. S manzelom sme premyslali, ci nezavolame sanitku...Potom sa to nejako ukludnilo, dala som si zvys. davku lieku na tlak + magnezko...No stale odvtedy mam ten tlak taky na hrane, takze nechcem to uz nechavat na nahodu, v pondelok sa pekne budem hlasit v porodnici a ked si ma tam budu chciet nechat, tak pekne ostanem a mozno uz buduci tyzden to budem mat za sebou... 🙂 🙂 🙂 Normalne mi to este doteraz nedochadzalo, ze to vlastne moze byt kazdu chvilu tu, ale teraz cim dalej, tym viac nad tym premyslam a uz mam aj tasku komplet zbalenu 🙂 Tak babenky, ak by sme sa nahodou uz necitali, tak som viete kde 🙂 🙂 🙂 Drzkajte nam palceky, aby bolo vsetko v poriadku...papa

vikitino
24. máj 2008

ahojte babenky konecne som nasla tu spravnu stranku som este len v 8 tyzdni ale vcera som bola na pohotovosti kvoli krvacaniu sice bol to len taky vytok ale predsa bojim sa nasadil mi lieky a v pondelok idem na HCG ecko mam strach lebo nevidel tlkot srdiecka ani nepocul co si myslite do spravy mi napisal hroziaci potrat je to moje prve babo a velmi sa na neho tesime ako dalej je to vazne poradte!! ma strach ze to nebude v poriadku dnes mi je lepsie nemam bolesti aj krvacanie prestalo to len vcera vecer po malej potrbe trosku ale ten doktor mi dal skaredeho chrobaka do hlavy
papenky

lubkagaa
24. máj 2008

graziela: drzim ti teda paste, aby to dopadlo co najlepsie a boli ste obaja zdravi a vporiadku. Dakujem aj za vysvetlenie 🙂. Uz aj mne hovorila svagrinka, aby som mala pre istotu pobalenu tasku, ze ona ju mala uz mesiac vopred pobalenu, aj mne to akosi nedochazda, resp. si to nepripustam, ze by sa drobcek skor narodil, lebo este prerabame a rada by som, aby bolo vsetko pripravene, ked pride na svet, aby prisiel do pekneho a uz zariadeneho 🙂.

vikitino: aj ja som mala na zaciatku krvacanie a potom som ostala doma vklude a na liekoch, hlavne si rob citronovy caj, lebo vraj citron trosku stahuje cievy a aj to pomaha pri krvacani a nenechaj sa vylakat, aj moju znamu takto od zaciatku lakali, ze urcite potrati a podobne a je z toho krasne dievcatko. Ako moze to byt vazne, ale treba tak verit, ze to bude OK. Drzim ti paste, aby to bolo vporiadku a hlavne bud vklude a nechaj sa radsej obskakovat, stoji to za to 🙂

vikitino
24. máj 2008

lubka dakujem dufam ze to bude vsetko v poriadku len sa trosku bojim je to normalne ze nepocul v 8 mom tyzdni srdiecko??

vejinka
24. máj 2008

viki...a si si ista ze si v 8tt???

vejinka
24. máj 2008

lebo ak by si bola v dakom 6-7 nemusel to este ani vidiet ani pocut..ale 8tt je uz dost..verme ze sa v dlzke doktor pomylil..ty si si nepocitala kedy si mala ovulku alebo plodne dni?? takto sa naozaj neda predpokladat nic..mudrejsi budeme az asi v pondelok kedze vtedy ides na ultrazvuk..a nezabudni treba verit!!!

vikitino
24. máj 2008

lekar mi vcera povedal ze ano ze je to 8 tyzden tak sa tesim na to babo ale teraz som dostala strach ako je mozne ze to nevidel?? dal mi ascorutin nospu od bolesti a duphaston tak neviem ale modlim sa aby to dopadlo fajn

lubkagaa
24. máj 2008

vikitino: ver, ze to bude vporiadku. 🙂 Drzkajte sa obaja a vravim, hlavne bud vklude. Mne napr. o srdiecku nehovorila nic zo zaciatku lekarka. A aj teraz obca sa stava, ze dlhsie trva, kym zacuje srdiecko a to mi pusta nahlas. Mne hovori, ze aj preto, ze mam hrubsiu brusnu stenu, takze uvidis, nikdy nevies, treba verit a pozeraj TV, alebo citaj knihu, len bud vklude 🙂.

vikitino
24. máj 2008

lubkagaa:dakujem bosam je to znicujuce ale fakt treba cerit a ja verim ze v pondelok vam napisem ze srdce bije ako zvon 😉

lubkagaa
24. máj 2008

vikitino: urcite ano 🙂

graziela
24. máj 2008

Vikitino, musis verit, ze vsetko bude v poriadku a ani nahodou si nepripustaj nieco zle, naozaj ti stres teraz na psych. pohode neprida a to je teraz pre teba aj drobceka dolezite.
Keby si si precitala tuto temu od sameho zaciatku, mozno by ta to trosku povzbudilo, videla by si, kolke z nas si doteraz museli toho pocas celeho tehu prejst a zazit a aj si poplakat kvoli nasim drobcekom a nakoniec sme to tak krasne potiahli az do uspesneho konca, niektore dokonca s neveselymi prognozami a nakoniec porodili po termine 🙂
Je dobre, ze si natrafila na tuto stranku, lebo ono to naozaj niekedy pomoze, ked sa mas komu vyrozpravat, aspon takto virtualne a aspon ja mam velmi dobru skusenost, vzdy ta tu ma kto podrzat 🙂 🙂 🙂 , vsak babenky?
Takze hlavu hore a mysliet pozitivne, vsetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

vikitino
24. máj 2008

dakujeeeeeeeeeeeeeeem z celeho srdca ani neviete ako ste mi psychicky pomohli bosam vas a bude to fajn 😲 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre