Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

jankapo
4. apr 2008

moni, moja, vam sa to pokazilo jednoznacne po strate kontaktu s MK a zvlast touto temou.... 😉
hlavne ze ste uz doma.... 😵
sme tu s tebou, neboj

jankapo
4. apr 2008

luci uzivaj teraz naplno, potom pride obava z bliziaceho sa porodu... 😕 😅 takze taaak...

lucia31
4. apr 2008

jankapo, si ma tak rozosmiala s tym bacilom zakradajucim sa po tvojej nohe, az mi zabehol makovnik 😀 ale co som cakala, ked sa napchavam poleziacky 🙂

jankapo
4. apr 2008

luci, pocuj, este aj moj muz vcera zamudroval, ci si neviem utriet ritku poriadne....no chapes toto... 😠
mal z toho strasnu srandu...ze im sa toto nemoze stat...
inak, aj ja tiskam do hlavy poleziacky...ale uz mam dobru prax, este som sa nezadusila... 😉

lucia31
4. apr 2008

no mne sa ritka utiera uz fakt dost zle, pripadam si ako mimino-po kakani este pod sprchu 🙂

anamor
4. apr 2008

ahoj moni vitaj doma 😉 drz sa, neboj bude to OK

dadulienka2404
6. apr 2008

ahojte ja mam sice uz 3 deticky ale s manzelom chceme este jedno posledne. v prvych 3 mesiacoch tehotenstva sombola viac v nemocnici ako doma.teraz som na rizikovom a jedine co vykonam je odniest deti do skolky a poobede po nich ist.nieje to prave idealn e pretoze mi chybaju prechadzky vonku ale co by sme neurobili pre svoje babo.vsak??

graziela
6. apr 2008

Lucka, ked spominas tu ritku, tak som si uz asi tak 3x nasla po stolici na toal. papieri trosku krvicky ☹ Inac, nemam problem so stolicou, ani tvrda nie je, tak ma to trochu zaskocilo...Dufam, ze takto sa nezacinaju hemoroidy 😖

jankapo
6. apr 2008

Ahojky dadi...4 deticky, jeee to je uuzasnee... 😵 😵 (to hovorim a este nemam ani jedno....xixix)
A co sa s vami deje? 😒
Graziela, aj ja som take mala, ale nic viac necitim, ze by sa to zhorsovalo....tak neviem... 😕 Lebo ani ja som nemala zapchu, a to som dost brala a beriem zelezo...ale k tomu aj probiotika, tak asi aj preto...hmm...netusim, vsetko sa na nas lepi... 😝 ja uz som zacala opuchat- nohy, ruky, tak kontrolujem tlak, ale zatial ok.

graziela
6. apr 2008

Jankapo, tie opuchy su na konci tehu bezne, mne to aj nefrolog povedal, ze tento priznak je v tehu bezny, pokial mas tlak v norme, tak je to OK.

sandrika
6. apr 2008

jani , keď je tlak v pohode a nemáš bielkoviny v moči tak tilen malý tlačí na ldviny , skus len večer menej piť to ti to aspoň trošku zmierni

lucia31
7. apr 2008

dobre ranko...tak toto som nasla pre vsetky babulky, ktore maju kratky krcok-na ukludnenie dusicky 🙂

Při čtení tohoto příspěvku jsem si vzpomněla na své 2. těhotenství -

už někdy v 10. týdnu mi má gynekoložka doporučovala hodně ležet a odpočívat kvůli zkrácenému děložnímu hrdlu a při další kontrole někdy ve 12. týdnu mi řekla:
"Mám pro Vás špatné zprávy, děložní hrdlo je krátké jako pár týdnů před porodem. Okamžitě odjeďte do nemocnice, pravděpodobně Vám provedou cerkláž a připravte se, že zbytek těhotenství budete ležet.

A tak jsem odjela k Apolináři, pro slzy jsem ani neviděla na cestu a ani jsem nebyla schopna zavolat do školy, kde jsem za dvě hodiny měla učit. U Apolináře jsem byla za chvíli a měla jsem štěstí, že jsem nečekala moc dlouho.

A pan doktor řekl, že jemu se to tak tragické nezdá, že budu chodit na kontroly, ale zatím nevidí důvod si mne tam nechat.

A pak říká: A co v té práci děláte ? Vy ty studenty nezvedáte, že ne? Chcete nemocenskou ? Nechtěla jsem. Neměla jsem chuť být celé dny doma.

A tak jsem do žádné školy nevolala a ještě jsem stihla i tu výuku. A šla na mateřskou v nejpozdějším možném termínu.

A mimino ? Narodilo se 10 dnů po termínu a mělo přes 4 kila.

lucia31
7. apr 2008

...a este toto 🙂

Milá paní Ivano,
cervix skóre 2 ve dvacátém týdnu je v podstatě pohoda. S Vaším konstatováním v přesně této formulaci bych tak úplně nesouhlasila. Zvyšování cervix skóre není důvodem potratu, ale jen důsledek něčeho, co v těle probíhá a co může vést k předčasnému porodu nebo potratu. To něco může být známé (přílišná fyzická námaha, fyzický nebo ale i psychický stres, virové onemocnění, vývojová vada plodu, nevyvážená hormonální situace a pod) nebo neznámé (některé ženy opakovaně potrácejí a příčina se prostě nikdy nezjistí. Průvodním jevem je zkracování a měknutí děložního hrdla.

Co dělat, aby se index nezvyšoval: udržovat se v celkové pohodě. To je důležité velice. Nemyslete si, že jen pouhé ležení je všemocná prevence předčasného porodu. Člověk všeobecně, tedy i těhotné ženy, mají kromě bříška a děložního hrdla také hlavu a duši. Obojí je pro zdárný průběh těhotenství velice důležité. Musíte tedy pečovat nejen o pohodu těla (nepřepínat se , nedělat těžké fyzické práce), ale i o pohodu ducha. Dívat se na těhotenství jako na přirozený a krásný děj v životě ženy, radovat se z něj a snažit se nepropadat zbytečným stavům úzkosti, strachu až paniky, že by se snad něco mohlo stát. Poslouchat hlas svého těla a vyhovět mu. Dosti často se nastávající maminky cítí ospalé nebo unavené i během dne. Pokud to jen trochu jde, měly by si alespoň na chvilku během dne lehnout, ideálně s podloženýma nohama (aby se odkrvily), zavřít oči a uvolnit se. Tělo i mysl. Prostě na chvilku (10, 15, 20... minut) vypnout.

uva
7. apr 2008

ahoj brušká,
zdravim vas po vikende. u nás dnes fantasticky prší ☹
my sme sa cez vikend konečne prestahovali k našim, ešte včera som bola KO. dufam, že v stredu na poradni všetko dopadne dobre.

a to čo písala lucia možem len potvrdit, tiež ma lekar naplašil s krčkom, robím v školke a hned sa ma pýtal či deti nedvíham. samozrejme, že som nedvihala ved za 1. mala som 6ročných predškolákov a za 2. by som to ani pri menších detoch neriskovala. zato stresu sa proste nedalo vyhnut. tak som zostala na PN,ale bolo pre mna utrpenim iba ležat, tak aspon po troškách kolko vládzem niečo urobím a citim sa a vraj aj vyzerám lepšie.

takže sa babulky držte nielen fyzicky ale aj psychicky, hlavne pozitívne mysliet a nepripuštat si, že by sa mohlo niečo pokazit, proste nemoze 🙂

jankapo
7. apr 2008

ahoooojte...uva, no to tvoje ciselko sa nezadrzatrelne blizi k 40tke...ojooooj..... 😀
no sak aj mne.... 😝 100x ojoooj
luci, super veci co si napisala... 😵
ja som zacala pracovat v skole ako som otehu, to som este nevedela ze som tehu...takze zo zaciatku brutal psychicky tlak, aj ked ma to fakt bavi- do toho sok ze som tehu, do toho choroba, spinenie, PN- same stresy, pre mna bola uz ta prva PN utrpenie a ked som na to nechcela mysliet, som vkuse daco robila, prerabali sme kuchynu a tak, takze ziaden oddych, nic...pred vianocami zas sialenstvo, ved to kazdy pozna, a po vianociach nemocnica, ze krcok 1,5cm.... 😖 takze takto spatne si uvedomujem co mohlo byt dovodom....do pohody som sa dostala az mozno od februara a odvtedy sa krcok vobec nemenil....zaujimave, nie? lebo sak od marca lezim malo, doma fungujem takmer normalne a najma, som veeeelmi pozitivna... 🙂 😵
tak asi tolko pre buduce rizikovky...

loss
7. apr 2008

babenky uz sme skoro v cieli ja verim ze to zvladneme a nic zle uz nebude len a len to dobre ved drobci sa narodia a my budeme stastne a zaneprazdnene maminy
ja tomu verim a vsetkym drzim silno palce 😵

lucia31
7. apr 2008

..ja si tiez myslim, ze psychika a viera, ze vsetko dobre dopadne, je dolezitejsia ako lezanie v strese...ja som sa (a este stale to aj robim 🙂 , rozpravala s bruskom, s babom, placentou, maternicou, plod. vodou, pupoc. snurou 🙂 , no proste skvela debata o tom, ake su sikulky, krasne napreduju, staraju sa mi o babo 🙂 ..a zabralo... 😀

jankapo
7. apr 2008

luci.... 😵 😵 😵

geegee
7. apr 2008

loss...su tu aj take co maju do ciela este daleko 😉 Ale budeme si z vas brat priklad 🙂

lucia, aj ja som pri prvom tehu vykladala malemu v brusku, ze este je vonku skaredo a kosa, nech pocka pekne do leta, ked bude svietit slniecko...a teraz to iste hovorim druhemu, kedze prvy je julovy a druhy bude ak vsetko dobre pojde, augustovy 🙂

lucia31
8. apr 2008

ahojte zienky 🙂 geegee, augustoveho mam prveho synceka-levika 🙂 ja verim, ze babatka su vnimave a citia nase poziadavky 🙂
dnes ma chytil zachvat upratovania, tak som vyriadila tempom tibetana 🙂 /len pomaly, kludne, v pohode/Janickovu detsku a teraz sa chodim pozerat na ten neskutocny poriadok, ktory vydrzi tak akurat do jeho prichodu zo skolky 🙂
zajtra idem kuknut kolegyne v praci a ku kamoske, takze normalne kulturny sok 😀
prajem Vam krasny, pohodovy dnik, zatvorene krcky a relaxovane maternice 🙂

dididi30
8. apr 2008

ja mam dceru tiez augustovu ale je panna a dvrdohlava.....no a dnes dostala kiahne, ja som ich uz mala,tak dufam,ze je to ok, vraj je tak som rada 🙂

lucia31
8. apr 2008

my sme mali nedavno plany poplach kvoli kiahnam, teda najma manzel, ktory ich este nemal, ale nakoniec to nic nebolo, do rana tie akoze kiahne zmizli 🙂

jankapo
8. apr 2008

Ahojte, lucka, dakujeme za krasne prianie, tak ma rozosmialo, az som si skoro cvrkla... 😉 relaxuje mi aj mocak akosi, betar jeden... 😀
Ja som mala vcera domka navstevny den, dve babatka- som sa smiala ze zakladam materske centrum...bolo to super, a to ticho potom co nastalo, ked odisli...normalne neznesitelne...fakt deturence rozziaria dom. 😵
az som sa musela ist prejst, len obchod a spat, ale aspon daco

jankapo
8. apr 2008

Babyyyyy.....UVA nam RODIIIIIIIIIIIIIII..... 😵 😵 😵 😵
Uva, drzziiiime palceky, a strasne velmi sa tesime na spravicky, nech vsetko ide hladucko....
Joj, uva, si mohla trosku pockat, mi teraz stiahlo ritulu, ze som na rade.... 🤐 😨 😅 😝 😖

geegee
8. apr 2008

fiha, tak nech ide babo lahucko von 🙂

mne je od vcera blbo, maleho citim ako kope az dole, za lonovou kostou, krize a podbrusko mi islo vcera roztrhnut a to som lezala vacsinu dna 😒 Vo stvrtok poradna...

jankapo
8. apr 2008

geegee, a ty beries nieco?
ja som vysadila magnezko, resp. zredukovala na 1x za den a brusko zatial netvdrne nejako, tak snad som si to nepototo....aj ja mam vo stvrtok v nemocnici poradnu pre rodicky, no som zvedava
inak aprilovky pisu ze uva ide na sekciu, tak neviem preco, ci je drobcek zle otoceny, ci co je dovod...
a este som zabudla,ze mirka je predo mnou...tak som si vydychla...

loss
8. apr 2008

uva drz sa myslime na teba
jankapo aj ja som magnezko vysadila ale musela som hned na druhy den jest znovu lebo brucho tvrdlo 😔

doriaa
8. apr 2008

Ahojte maminy. Teraz som objavila toto forum, tak by som sa k Vam pridala. Ja som doma na rizikovom 2 mes. Otvaram sa a mam nizko brusko, takze stres pri kazdom pichnuti 😔 Inak presne ako pise Geegee niekedy citim kopance tesne za kostou. Cely cas sa snazim lezat a podkladat si zadok 😵 pripadam si ako na kolotoci. Zajtra idem do poradne a dufam, ze ma neposle do nemocnice. ☹ ☹

bianca
8. apr 2008

ahojte.Mozem k Vam?Aj mi sme na rizikovom koli obcasnemu krvacaniu a nizko polozenou placentou ☹

loss
8. apr 2008

doriaa a kolko si tehotna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre