Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

vikitino
5. sep 2008

ahoj

vikitino
5. sep 2008

ahojky vcerta mi moj gynekolog povedal ze je to 5o na 5o ale ze sa mam setrit a brat lieky spinenie je noormalne hlavne ked nekrvacam ale ked ja uz neviem rozlisit ci krvacam alebo spinim ☹

skalnicka
5. sep 2008

pensadorcallisto, uplne chapem ten strach z toho, ze sa narodi predcasniatko ☹ , podobne to prezivam aj ja kvoli tomu nestastnemu krcku..mam taky sen dotiahnut to aspon do 34 tt kvoli pluckam...zatial mi brusko tvrdne len malicko, snad to vydrzi, aj ked doki povedal, ze u nas to "drzi silou vole" a s tym nalezom ma "nas hore niekto asi velmi rad, ze je to aspon tak ako to je..."hrozi mi stale hospitalizacia ale ja som sa zaprisahala, ze budem lezkat, uzivat magnezko, duphaston a nestresovat sa...v nemocnici by som sa zblaznila od smutku - ostat este aj bez mojho Ivka 😔 by bolo privela...a snazim sa usmievat - nebojaj, dopadne to dooobre!pre nas vsetky - bojovnicky za nase dietky! 🙂

evaviki
5. sep 2008

Vikitino, mne davali na zaciatku este mensiu sancu. Treba hlavne lezat a moc nechodit. Lieky pekne uzivaj stale, mozno by stalo za to prestat na par tyzdnov so sexom, nech sa nenamahas vobec. A neboj, ak by si krvacala, neprehliadnes to, bola by to normalna krv.

vikitino
5. sep 2008

povedal mi moj gunekolog ze spinenei je normal ale ja nespinim stale iba ked idem na malu a utriem sa a na papieri je taka tmava zrazena krv som z toho nestastna neviem ako to brat beriem dva dni ascorutin je mozne ze este nezabrali lieky???

miyya
5. sep 2008

skalnička sme natom podobne, ale ja som už dvakrát v nemocke ležala. držím ti palce, aby ti to vydrzalo čo najdlhšie.
vikitino len sa neboj,hlavne klud. iba špiníš a pokial nekrvácaš a nemáš bolesti si myslím, že je ok.

skalnicka
5. sep 2008

ahoj miyya, vidim, ze ta nasa "podoba" je aj v tom, ze mame takmer na chlpok rovnaky termin a cakame chlapov 😀 . dakujem za podporu, rovnako aj tebe prajeeem!inak za posledny tyzden sa u mna zacal prejavovat III.trimester hlavne telesne, dusa si este nezvykla, ze mam vstavat otocenim na bok a postupne, tak sa mi este stava, ze chcem vyskocit a vrati ma to ako chrobaka na chrbat 🙂
vikitko, hlavne hlavu hore!!! to je dolezite! uvidis, budete s mimiskom v pohode...

pensadorcallisto
5. sep 2008

Inak, mozno blba otazka, ale ked ste na rizikovom tehotenstve, tak ziadny sex? Alebo len tak pomenej? Mne lekarka o tomto zatial nevravela nic... Ale je mozne nejake riziko, ze by som sa pre to zacala neskor otvarat?
Viem, ze pri prvom tehotenstve som v 8.mesiaci sla do nemocky..Myslim, ze to bol 8. mesiac, nie 7. A ked ma po mesiaci pustili cez vikend domov, tak mi to lekarka zakazala. Tak teraz neviem, ci je lepsie prestat alebo len zmiernit intenzitu.

skalnicka
5. sep 2008

hmmm, sex je taka trosicku osemetna zalezitost...mne sice lekar striktne nezakazal, ale vzhladom k mojej diagnoze sa asi spolieha na to, ze mi to dojde same, ze treba opatrne...s manzelom sme si nasli nove alternativne praktiky, pri ktorych je nam obom dobre 😝 , zatial sa mi nestazoval..inak ake mate skusenosti so spravanim vasich muzov? ten moj je ako maciatko pritulny, stale by sa skrabkal, hladkal, cmuckal 🙂

evaviki
5. sep 2008

Vikitino, ja som prestala krvacat po dvoch dnoch, potom som este par dni spinla. Ascrutin som jedla 3x1tbl, dokonca aj ked som prestala spinit, tak mi ho nechali az do konca 12tt. Takze este par dni vydrz a zmizne aj to spinenie.
Pensador, pokial ti sex nezakazu, tak by nemal prekazat. My sme pre istotu pockali do konca 12tt, potom som sa doktorky pytala, povedala, ze kludne mozme, ale opatrnejsie a neznejsie. Ze kym nekrvacam, tak mi nic zakazovat nebude. A sex dokaze vyvolat porod, ale vraj az ten posledny mesiac.

pensadorcallisto
5. sep 2008

no, skalnicka, u mna je to podobne... Doslo mi aj samej, preto sa pytam, ci aj napriek tomu to nie je nebezpecne... 😀

skalnicka
5. sep 2008

myslim, ze tie nase telicka vedia co je dobre a ked sa - no ako to mam jemne povedat - nepriraza, nerobia krkolomne kusky, skor len hladka, mojka a tak podobne, neuskodime si. mne sa este ani raz nestalo, ze by ma nieco bolelo..a sranda je pozorovat, ako maly reaguje ked je mamka spokojna 🙂 aj jeho to nejak ucicika ci ako to mam povedat...inak ma vecer kopka este aj hodku po zalahnuti, a ked sa mojkame, tak hned spinka 😉

pensadorcallisto
5. sep 2008

hahahaa.... sranda, ze maly takto reaguje... 😀 😀 😀
Evaviki... Takze ked to dotiahneme do toho 36. tyzdna, tak kludne aj kazdy den???? Hahaha...

pensadorcallisto
8. sep 2008

Ahojte... Ako sa mate? Nikto tu neprispieva, asi vsetky oddychujete a lezite... hmmm... Ja som rada, ze je vikend za nami, bol priserne dlhy a nudny, hlavne teraz, ked malo kde chodim a vacsinou casu travim doma... 🙂

evaviki
8. sep 2008

Ahoj,
nejak som sa nedostala cez vikend k PC, tak som ani nic nepisala 🙂
Sluzobny notebook musim tento tyzden odovzdat, takze to s mojim pisanim bude este horsie,aspon kym sa nam nepodari rozbehat pocitac, co sme si kupili.
Uz som naspat v Prahe, vidno, ze tu bol drahy tyzden sam, nejak moc neporiadok neurobil, ale aj tak je vsade prach a spina a siaaaaaaaaaaleneeeeeeeeee ma to rozculuje. tak sa pomalicky snazim upratovat. ☹

skalnicka
8. sep 2008

caute babenky, ako pise pensadorcallisto, aj ja som rada, ze mame za sebou dalsi vikend, pomaly si pripadam ako pred jeziskom, ked som skrtala dni v kalendari, xixi, je mi siiaaaaalene dlhoooo 😅
kazdy den je ako ten predchadzajuci, nic noveho, len obcas utlm castejsie ako predtym a som strasne meteosenzitivna, to som predtym nebola...teraz ked sa meni tlak, tak som fakt rada, ze som v horizontalnej polohe, lebo by som odkvacla, xi...bola ma navstivit moja mamka a tak ako kazdy mi povedala:"jeeezis, ty si bledaaaa..."a z coho sakra mam byt inofarebna ked som porad medzi 4 stenami???
apropo, ked uz sme pri tom...co jete cez den?ja som bez pohybu uplne nemozna a nechuti mi, potom dojde manzel a reviduje chladnicku...a frfle, ze on chce baculateho potomka a ja malo jem...a pritom naberam pol kila za tyzden, ja neviem co sa stazuje...

pensadorcallisto
8. sep 2008

Oh, skalnicka, tak to poznam... Moj manzel sa mi dokonca vyhraza, ze ked maly bude podvyziveny alebo bude slabomyselny, tak mi to spocita... Ale ved ako mam sialene jest, ked tu mam minimalny pohyb?
Okrem toho si myslim, ze jem dost..A uz mam +4 kg. Hlavne mi lekarka nakazala pit vela vody a jest vela ovocia. Takisto vravela, ze mam aj viac jest, ale ako vravim, niekedy som taka otapena z toho nic nerobenia, ze ani jest ma nebavi.
Rano zjem chlieb s maslom a kakao alebo prazenicu ale nieco ine, potom ovocie, obed sem-tam, co pride a na veceru sa riadne otrepem... Ale stale nieco jem pocas celeho dna.
Offff, vo stvrtok sme pozvani na veceru k manzelovmu sefovi.. Snazim sa trocha zneuzivat svoj stav a vravim mu, ze nemozem, ze chcem byt doma a ze nech povie, ze som chora..Ved aj tak nebude klamat, ale musime ist... brrrrr.... Odkedy viac lezim ani nemam chut niekam chodit...To radsej sa doma trocha potrapim tym, co zasa na veceru ako niekam chodit.Ale on, ze co, ved ideme autom, ani nemusim vela chodit atd... Nie je sedenie a statie v rizikovom tehu to iste? Ved tak ci tak musi maternica udrzat tu zataz...

Inak, evaviki, ty len pekne oddychuj, ja som poriadkova maniacka a nakoniec ma to dostalo tam, kde som... 😀

pensadorcallisto
8. sep 2008

A este som sa chcela opytat, co tak robite cez den? Skalnicka a ty odkedy takto dodrziavas kludovy rezim? Myslim od ktoreho tyzdna

skalnicka
8. sep 2008

jaj, pensadorcallisto, ja som rizikova s kludovym rezimom uz takmer mesiac - presne 14.09. sa mi "podarilo" sa dopracovat k PN, som z toho uplne vysinuta, lebo vies, ja som taky cinorody clovek, zboznujem svoju pracu a asi to ma dostalo tam kde som, lebo si vzdy vsetko pripustam, stresy a taaak a maly zacal strajkovat, brusko tvrdnut, krcok sa skracovat a tak som si musela povedat STOP a teraz je moja jedina zabava prevalovat sa z boka na bok, sledovat "hopsajuce" brusko a cakat s otvorenou narucou mangela..sa mi smial, ze som ako psiky pana Pavlovova, zacinam slintat ked sa blizi hodina H a on prichadza domov 😀
a co robim?ved to je to, ze NIC...kukam do bludu telku, krizovky, net aaaa...puzzle...1000ku som poskladala za 2 dni, teraz puzzlim dalsiu ale snazim sa sa krotit 😀 😝
inak -ticho ti zaaavidiiim, ze mozes ist voooon...s tym statim a sedenim - mne je vzdy blbsie pri stati ale ani sedenie by nemalo byt dlhe 😒

anxuska
8. sep 2008

Ahoj, ja mam rizikove tehotenstvo uz od zaciatku, v 16 tyzdni som bola prvy krat v nemocnici, pred tyzdnom som sa vratila z nemocnice a som otvorena na prst, krcok pol centimetra, ale dufame, ze to dotiahneme aspon do toho 36.

pensadorcallisto
9. sep 2008

Anxuska, ja keby som bola uz aspon za 30. tyzdnom, tak some cela happy... 😀

Skalnicka, mne lekarka povedala, ze mam viac oddychovat, ziadne upratovanie, ziadna namaha a vela nechodit...
Lenze ked aj troska pochodim, tak uz citim take tlaky dole. Najradsej by som bola, keby nam lekarka otvorene povedala, ze fakt musim byt len doma, lebo nemam ani chut niekam chodit. Vcera sme boli na veceru u manzelovej rodiny a ja som uz len sledovala cas, aby som mu ticho zasepkala: Podme..... 😀
Povedala som si, ze este pockam do toho stvrtku, kedy pojdeme na dalsiu veceru a potom s tym seknem nadobro a budem len doma...
Inak, s tou hodinou H, to sme na tom rovnako... Aj ja uz len cakam, kedy pride domov. Hoci aj tak nikam neideme.
Predtym sme stale chodili na nejake prechadzky a tak, ale teraz sa fakt neda. Vleciem sa ako slimak.

jankapo
9. sep 2008

Ahoj moje zlate rizikovky, jeeminku, vam tie tyzdne pribudaju, aj ked sa vam nezda, ja som si to tiez NATVRDO odlezala od 20tt...tak s vami citim vo vsetkom co tu pisete, fuuu, ani sa mi verit nechce.
Ja som bola fakt poctivka, ja som ani nesedela... 😒 Akurat pri papani, aj na navstevu sme chodili len tam kde bolo vhodne si lahnut na gauc (blizka rodina) a dokonca aj v aute som bola spociatku na zadnom sedadle (lezmo), ale to mi bolo zle, tak sme potom posunuli predne na doraz dozadu a polosedela som... 😝 Tak som v takej polohe tiez nemala chut nikam chodit. Ze reku, ked ma chce dakto vidiet nech dojde, ale nech da dopredu vediet, ze si aspon spiralu dam, uz som bola v takej lenivej znudenej letargii, ze aj zuby som si umyvala tesne pred prichodom muza z prace. 😀
A nebat sa vydrzite, ja som mala krcok 1,5cm od 20tt do 40tt..... 😠 Porod taaakmer vyvolany. 😉

pensadorcallisto
9. sep 2008

Wow.... Super veci, co tu pise, aj som sa nasmiala s tymi zubami, lebo u mna je to niekedy podobne.... 😀 😀 😀
U mna je problem to, ze ja ani neviem, ci sa mi skracuje alebo neskracuje krcok... Ale v sobotu ideme k lekarke, takze ju poziadam, nech ma poriadne detailne vysetri..takisto nech sa pozrie, ci nemam nejakeho bacila alebo co. Citala som, ze to najcastejsie oni sposobuju otvaranie. Raz mi este moj gynekolog na SVk povedal, ze bacila do mozes lahko dostat aj z toho, ze ta boli hrdlo a uz je v celom tele, aj tam, kde nechces... 😠
Ja nvastevy velmi nemsuim, dokonca ani u nas, vzdy som bola skor samotarsky clovek... Je mi jedno, ci ma niekto ohovara alebo nie..Aj ked pred tehu som zvykla dost casto navstevovat manzelovu rodinu, takto cez den...Ale teraz sa fakt neda, aby som behala po autobusoch... A citim, ze aj tie moje vztahy k nim tak trosku ochladli... Mne staci, ze je pri mne manzel a dcera a to je asi tak vsetko... 🙂

pensadorcallisto
9. sep 2008

Inak, Jankapo, aj my ked ideme na navstevu, tak si hned laham... Ale problem je v tom, ze v tomto obdobi sa vascinou zide sirsia rodina, takze ani miesto nie je.... Tak preto chcem byt radsej doma ako niekde vysedavat, pretoze aj to sedenie mi nerobi 2krat dobre... 😝

skalnicka
9. sep 2008

jankapo, teba sme potrebovali ako sol!ver mi, mne hodne pomaha vediet, ze aj ked moja cervikografia uz par tyzdnov atakuje cislo 3 a doktroko sa vzdy tvari akoby to malo uz uz buchnut, su maminky, ktore to dotiahli do 40 tt!!!!!!!to je skvele, uzasne, jedinecne a tesim sa s tebou...my tu skor s babami tisko dufame aspon v ten 34 - 36 tt, ze pensadorcallisto, anxuska - to by bolo supis!
co sa navstev tyka - ja som tiez tak trochu samotar, dokonca byvame docasne u svokrovcov a ked je svokra doma, som rada, ze mame vlastnu aspon jednu izbicku - nie ze by sme si zle vychadzali, to nie, ale potrebujem "svoj pokoj", takze chapem potrebu nerusenia mojich kruhov, xixi!
apropo, pensadorcallisto, ako si na tom s vybavickou? po babe chalan, to asi nebudes moct "recyklovat" vsetko, ze?
PS: anxuska, vitaj medzi nami! 😉

moni1412
10. sep 2008

anxuska jasne ze dotiahnete 😉 ja som bola na prst otvorena od 28.tt.... dotiahli sme to presne na zaciatok 36.tt 🙂

pensadorcallisto
10. sep 2008

Moni, ked si bola na prst otvorena, musela si byt aj v nemocnici? Alebo si ostala doma a lezkala?
Skalnicka, mas pravdu, ze aspon ten 34-36 by bol super... Ale je fakt pravda, ze tie tyzdne utekaju celkom rychlo... Ani neviem ako mi zbehli tie 3 tyzdne a v sobotu uz ideme zasa k lekarke... Bude 13. a 13 je moje stastne cislo..Narodila som sa totiz v piatok 13. 😀 Dufam, ze mi povie len same dobre spravicky...

No, co sa tyka vybavicky, tak zatial este fakt nic nemam... Po dcere mam kopec veci, ale tie su naozaj dievcenske, takze ich ani nevyuzijem. V oktobri by sme sa mali stahovat do noveho bytu, takze vsetko to odkladame na neskor.. Aj postielku a ostatne veci, lebo fakt musime s vybavickou zacat, ako sa vravi, od nuly... Okrem toho, manzelova mama a rodina nam tiez nakupi nejake to oblecenie, zatial sa tym nezatazujem, aj ked najradsej by som sla do obchodov uz teraz....
😀 😀 😀

S tym stahovanim mam ale troska obavy, ale pridu manzelovi rodiacia, tak nam aspon pomozu. Manzel navrhoval, aby sme sa prestahovali az na jar, pretoze je to novostavba a mozu byt problemy s kurenim..ale ja si neviem predstavit, ze sa budeme stahovat aj s malym babom a so vsetkymi vecami, ktore nam pribudnu, takze radsej teraz ako potom...

jajama
10. sep 2008

Ahoj dievčence, viem presne o čom hovoríte. Ja kvoli krvácaniu ležím doma od 7tt, a teraz som v 21tt, takže ma ešte čaká dlhý čas. Už som si zvykla, ale niekedy som z toho mierne na nervy. Drobček je v poriadku a to je hlavné. Keď ste písali o tých návštevách, tak ja s tým mám trošku problém - žiadne. Keďže celá naša rodina je 😀 vzdialená cca 300 km od nás, tak ani neprichádza do úvahy, aby sme išli na návštevu - keď tak iba môj manžel. Tak ja sa teším aspoň z toho, keď ma raz za dva mesiace prídu navštíviť moji rodičia a každodenných telefonátov. Každý deň sa teším na príchod manželíčka z roboty aby som už nebola sama.
😉 😉 Čo sa týka výbavičky, našťastie veľa vecí som dostala od kamarátky po jej 1,5 ročnom synčekovi, niečo som si vyhliadla a kúpila cez internet a ostatné kupujem tak postupne pri mojich nákupoch, ktoré sú 1x týždenne tak na hodinku v meste v okolitých obchodných centrách, keď ma môj manžel odvezie a trpiteľsky to so mnou zváldne, a poviem vám že aj po tej jednej hodine mi ten náš drobček dá vedieť, že to by stačilo a mám si pekne ľahnúť. 😠

moni1412
10. sep 2008

pensador ked mi to zistili, musela som ist do nemocnice, bola som tam mesiac, ale pustali ma domov hlavne kvoli tomu aby som sa tam nezosypala psychicky.... baby s rovnakou diagnozou aj terminom porodu tam ostala az do 36.tt....... potom som doma lezala, ale bez liekov a infuzii sa to uz tak nedrzalo

co sa tyka vybavicky, v najnovsom Mama a ja je pekne vsetko popisane co treba ....

anxuska
10. sep 2008

Dakujem za povzbudenie, mam na vas taku otazocku. Nepali vas zaha s toho lezania dole hlavou, ja uz tak lezim od 16 tt, ale teraz to je uz neznesitelne, nemozem nic jest. nemat nejaku osvedcenu radu, bo babo sa pobere von od hladu.
moni ja som bola sama prekvapena ked ma pustili z nemocnice s takym "krckom".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre