Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dididi30
8. mar 2008

janapo, tak to veru hej, jednen ta prestrasi k smrti a druhy povie ze je to ok.....bludy bludy bludy, nech radsej nechaju zenu tak a vseto bude ok...volakedy sa to nerobilo a rodilo sa deti habadej, dokonca sa na poliach narobili 😎

uva
8. mar 2008

nebojte sa brušká tak vám to prebehne, že sa budete čudovat ked vam doki povie že už by ste aj mohli konečne vypustit drobiatko na svet 😀
didi som síce už dost daleko ale este stale nie za vodou, doki mi povedal, že ešte minimálne dva týždne musíme vydržat aby sme boli ako tak za vodou,ale mi chceme vydržat ešte mesiac takže v žiadnoooom prípade nepustíme 😀

marse
8. mar 2008

mirka ja som citala ze pit tento cajik by sa mal od 36-37tt ak tehulka nema ziadne problemiky

mirka8429
8. mar 2008

didi no ze ten cajik je na rychlejsie otvaranie a na urychlenie pôrodu.... 😀 som sa dozvedela

jankapo
8. mar 2008

Mirka, neboj, ja som mala kamosku v tvojom tyzdni na 2 palce otvorenu, zalahla a potom a ne a ne porodit.... 😖
Nebudem ti ani hovorit, ze co do hodin, mala to takmer 20.... 😝 Proste to je zakon schvalnosti ze sa zacneme rychlo otvarat a potom tie posledne cm nie a nie...
Didi, ty si vonku a tam ani palpacne nevysetruju ze? Lebo s prepacenim, kebyze do mna nikto neda prsty na nic sa nepride, lebo mne zacalo tvrdnut brusko cca raz za den az minuly tyzden, maternicu mam uplne kludnu podla ctg, citim sa dobre, ziaaadne bolesti, nist. Polovica lekarov na vizitach krutila hlavou naco tam lezim...ked som bopla v nemocke. No chaos...akoze nemam dieta, tak v poho, polezim aj v nemocnici ked treba, istota pol zivota, ale ten streeees.

jankapo
8. mar 2008

Jeee, uva, ja by som rada rodit koncom aprila, to uz budeme pekne dopeceni, a nie az velmi velki, snaaaad....a najlepsie na tatkove meninky (na Mareka), xixi....no som zvedava, len nech to nie je skooor... 😖

uva
8. mar 2008

s tými lekármi máte pravdu 7mesiacov som chodila k jednému ten nič nehovoril, som si myslela ze to nie je ani mozne takto bez problemov od zaciatku a potom som presla k tomu co chcem unho rodit a ten ma okamžite poslal na PN že to nieje dobre tak teda neviem od čoho to závisí 😒

jankapo
8. mar 2008

A ste na mna zabudli s tou hradzou... 😖 mozeme?
A este som pocula ze je dobre pripravovat bradavky na kojenie, teda ich asi stipkat, mliagat a neviem co... 😉 to uz by som fantaziu nechala na manzela... 😀 no ale vraj tiez my rizikovky by sme nemali, ze to moze vyvolat kontrakcie maternice, tak ako zabudnut na to? Nie ze by ma tato predstava fascinovala, ale jak sa drobec zahryzne, au, uz teraz mi vlasy dupkom stavaju....

marse
8. mar 2008

janka u rizikoviek s ato nedoporucuje a tiez je to u prvorodiciek zbytocne...aspon tak mi to bolo pri prvej dcere povedane lebo kazdu prvorodicku nastrihavaju

uva
8. mar 2008

jani aj ja by som rada až koncom apríla 🙂 ale myslím, že to bude asi niekde v polovici, mam takého tušáka 😅

mirka8429
8. mar 2008

jani preboha nestras..ja budem 2 tyzdne predp pôrodom chodit na vychadzky asi 😀

geegee
8. mar 2008

ja som hrazdu masirovala a nastrihnuta som bola hadam az po 7. krcny stavec 😖 Ale ja mam len 161cm a maly bol dost velky, tak asi aj preto 😝

mirka8429
8. mar 2008

geegee nestras ja mam len 158 cm 😒

jankapo
8. mar 2008

Marseeeee..... 😕 😕 😕 no nech si ma nastrihnu, len nech sa im neroztrhnem..auauauaauuuuuu
Uva, kludne si ma predbehni, mas na to pravo... 😉 myslim ze uz zaciatkom aprila budes prosit nech si aspon v tej polovici...xixi
No Mirka a jasne ze dva tyzdne pred terminom povinne vychadzky, to ako s eliou, tiez prv ze prisny kludovy a v 36tt ze ma zacat behat.... 🙂

uva
8. mar 2008

masírovat hrádzu by určite nemali tie čo majú-mali nejaké problémy ako výtoky a tak..., ja to asi realizovat nebudem -pre istotu aj tak mala stále otrča len zadoček tak mi to stale vyzera na CR a bradavky si len natieram olejom ako bruško, ale kdesi som čítal, že ked su vtiahnute tak sa maju trošku vytiahnut a potočiť tak to by hadam nemalo mat vplyv na spustenie porodu 🙂 ale kedze mi mame od dokiho všeeeetko dobre zakazane..... 😀 ta ani to nerealizujeme 😀

marse
8. mar 2008

ja som tiez malicka len 165 ale zase mam sirsiu panvu. aspon daco 🙂 ale teraz mi to zrejme bude nanic kedze mi hrozi CR 😒

marse
8. mar 2008

janka jasne ze je vzdy lepsie nastrihnut ako sa roztrhnut...ja som ani nevedela ze ma nastrihli pri tych bolestiach 😅

geegee
8. mar 2008

mirka, ale ten nastrih je v pohode-to fakt necitis...mne sa to len dlho hojilo, este sa mi aj stichy rozpadli 😒

dididi30
8. mar 2008

uva tak veru, vydrz teda, vydrzime aj my otatne 😀
miri tak radsej s tym cajom pockaj.....
marse....ja mam 164 a tiez sirsiu panvu a veru som nemala bolesti pri malej akurat som sa neotvrala.....a preco ides na cisarak?

uva
8. mar 2008

jani mne by sa viac páčil majový dátum, nevymeniš?

marse
8. mar 2008

dididi zatial idem koli tomu ze mala ma polohu panvovym koncom...a dr. povedala ze v mojom pripade je mala sanca ze sa otoci... 😒

uva
8. mar 2008

didi jasne že vydržíte si nemyslite že sa nechám predbehnut 😀
marse to povedal aj mne,tak sme na tom rovnako,ale mne je jedno kade ju dostanu von 😀 hlavne nech je všetko ok 🙂

dididi30
8. mar 2008

marse coooooo?? to je blbost, to sa este moze tolko otocit a v tom tvojom tt to este nieje nutne, to ked budes tak po 30tt...
miri aj mna natrihli to nic nieje, lebo potom je to horsie, ale zas niektore chodia a sedia po natrihu ako nic.....ale ja som teda nemohla dost dlho.....ale to zasivanie bolo horsie ako natrih..

marse
8. mar 2008

uva ja som tiez mierne z toho nervozna, akosik mam strach

marse
8. mar 2008

dididi velmi by som si zelala rodit klasicky, to aby sa mala otocila...bola by som radsej

jankapo
8. mar 2008

Mirka, Geegee, aj ja som 158... 😢 😢 😢

dididi30
8. mar 2008

babule by ste sa cudovali,ze take male a chudenke porodia rychlejsie ako robusne zeny 😀 😉 teda ja take poznam a mozem porovnat 🙂

uva
8. mar 2008

tiez som bola z toho dost mimo ked mi to doki zahlásil, ale uz to preslo, bola tu jedna tema cisarsky so spinalom, neviem či si čitala, ja som to preluskala od zaciatku a ked som si precitala skusenosti dievcat co to uz maju za sebou tak som sa s tým celkom zmierila, skus si to najst a precitat ked nie pre nic ine aspon bude s v obraze co a ako 🙂
didi nemusí to byt blbost s tým otočením ja konkretne mam stiahnutu maternicu a mala nema miesto na otocenie, ale to je individuálne

marse
8. mar 2008

uva dakujem citala som si to..viem ze to prebieha viacmenej v pohodke, ale ja som taky sralbotkovy typ 😀 ked si predstavim ze mam maju rezat

dididi30
8. mar 2008

uvi.......no vidis ,tak zase som mudrejsia, teda ja som nevedela,ze moze byt maternica stiahnuta....ale tiez si to dotiahla dost daleko, na to za to tak mas, dzim palec.....ale predsa zas treba dufam, mozno sa stane zazrak, nie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre