Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

luci78
16. mar 2008

ahojte dakujem za povzbudenie,
ten moj krcok tiez zatial drzi, uz som na pn vyse mesiaca a na poslednej kontrole bol bez zmeny takze sa to aspon nezhorsuje 😉
no s tou krvou je to zvlastne, som zvedava co povie urolog, lebo v utorok som mala pomerne silne pichave bolesti v podbrusku, do vecera postupne ustupovali. v stredu rano moc ukazal zaplavu krvi a erytrocytov ale ziadne leukocyty takze ziadny zapal...potom som zbierala moc od 18 do 6 - uz tam boli len stopy krvi a teraz cez vikend som si testovala moc pruzkami a neukazalo mi ziadnu krv, tak som z toho trochu zmatena 😖
doktorka si myslela ze to bol mozno piesok ale je mozne ze by sa tak skoro vyplavil? pijem samozrejme litre urol.caju ,vody a dzusov ale aj tak je to zvlastne... no dufam ze budem "lucky" a nebude to nic vazne
inak chodim k dr. kapciovej (ma amb. vo vojenskej nemocnici) je velmi zlata a nema tam vela ludi takze super 🙂
ahojte a drzte sa vsetky

zvedava
17. mar 2008

Ahojte rizikovky, tak ja stale este drzim, tiez vraj na dobre slovo, ale predsa... Zajtra mam poradnu, snad povie, ze sa to pohlo, ak nie, budem mierne nastvana 😒 Najprv sa maly hrabe von v 6. mesiaci a teraz snad este aj prenasat budem 😀 Ale tiez dufam v rychly a menej bolestny porod, snad stihnem EPI, ktora mi pri prvom porode dost pomohla. Uz by som vazne rodila, aj ked nemam ziadne problemy, ale predsa sa uz chcem bruska zbavit 😉 Uz som aj zbalena, aj veci pre babo nakupene, pozehlene, pripravene, tak nech uz je tu a zacne mi riadny kolotoc 😉 Toto tehotenstvo mi ubehlo straaaasne pomaly, to bude aj tymi problemami, co som mala. Normalne sa citim, ze som tehotna cele roky 😀

uva
17. mar 2008

ahoj zvedava, pekné číselko už máš a v zdravičku ste to vydržali, bodaj by aj nám ostatným sa tak zadarilo 🙂
tak ty by si už aj rodila hm ale drobcovi sa u teba asi zapačilo 🙂 tak nech vám to dobre dopadne už teraz je to len otázka pár dni možno hodin 🙂 daj vediet ked sa rozlusknete 🙂 držím palčeky aby to išlo rýýýýchlo 🙂

bibianna
17. mar 2008

Vy ste vypísané rizikové alebo ste dlhodobo PN? Neviete ako dlho sa môže byť PN, bez prerušenia? Ja som už od 5.12

uva
17. mar 2008

ahoj bibiana, ja si myslim ,že keď si na PN tak si vlastne rizikovka a na PN si toľko koľko treba-teda kým ťa doktor neda ako práce schopnu čo pri rizikovkách asi nehrozí, budeš na PN až do nástupu na materkú.

avanka
18. mar 2008

Ahojte, tak som bola dnes na internom vysetreni a OGTT na diabetologii, vsetko je v pohode, vysledky su dobre
Ktovie ako Zvedava, neviete nieco?

lucia31
19. mar 2008

ahojte dievcata 😉 akurat som prisla k nasim od lekara, robil mi kontrolny utz ohladom placenticky 😉 , uz vraj prekryva VN len scasti a este by sa mala dvihat, no proste je sikulka, vsak jej aj dohovaram...krcok mam dlzky 38mm, zatvoreny, sice je kratsi ako pred dvomi mesiacmi, ale podla mna je dlhy dost 🙂 dietatko je vysoko... takze tak, na kontrolu idem o dva tyzdne....uz podla doktora koncim 30tt /29+6/ a zajtra asi zacinam 31? inac, dalsiu poradnu mam az v polovici aprila, tak neviem kedy budem mat ten dalsi utz, kde sa meria babo..myslela som si, ze v 30tt, ale to uz asi nestihnem 🙂
prajem vam krasny, bezproblemovy dnik 😉

uva
19. mar 2008

avanka a luci blahoželám k dobrým výsledkom, len sa dalej držte 🙂 my sme zatial tiež v pohode,
o zvedavej neviem nič ale može byt že už je drobec aj na svete, ved ona sa ozve 🙂

zvedava
19. mar 2008

Ahojte dievcata, zvedava este stale 2v1 brazdi svet 🙂 Vcera na poradni mi dokina povedala, ze som na 3 cm otvorena a babo je nizko, takze kedykolvek mozem porodit, tak cakaaaam 😀 Ani som sa nenazdala a su tam 3 cm, nic som necitila, rovnako ako elia. Ono to tieto nepodarene krcky a problemy pocas tehotenstva asi nakoniec pri porode zjednodusia (teda dufam 😎), len sa modlim, aby som vobec EPI stihla 😉 Lebo ja som posero z bolesti 😒
A drzim palce aj vam ostatnym, nech to pekne do konca dobojujete! Ten vysledok urcite za to odriekanie si mnohych veci (najma pohybu) pocas tehotentstva stoji 😉 Potom si uz tolko neoddychnete 😀
Ako sa ma moni? Podarilo sa to stabilizovat?

uva
19. mar 2008

zvedava sme ta privolali? 🙂
no ja som myslela, že už si zaneprázdnená drobčekom,ale zda sa že čoskoro aj budeš 🙂
neboj ak nestihneš EPI tak to bude rýchle a nestihneš sa ani bát 😀
3cm? už si ta aj mohli nechat v nemocnici alebo chceš dodržat termín presne na den 🙂
vidiš mi sa tu ešte pomaličky kotúlame a čakame na take pekné číselko ako maš ty 🙂

luci78
19. mar 2008

ahojte kocky, 🙂 🙂
tak ja som bola u urologa, dokopy nic nezistil iba ze mam rozsireny vyvodny system pravej oblicky...kamen tam nevidel no a ze to je vraj v tehot. caste ze mi asi maly tlaci na oblicku. kazal mi len vela vela pit a nelezat na pravom boku ☹ no aspon ze uz nemam ziadne bolesti ak by sa nejake vyskytli tak by som musela do nemocky aby to nejak poriesili. tak si drzim palce aby to zostalo ok 🙂
drzte sa prajem pekny den

graziela
19. mar 2008

Luci78, drzim palce, aby si do tej nemocky nemusela ist a aby to nebolkalo....
Mna uz inac, asi tak 4.dn pobolieva v podbrusku, neviem, ci som uz o tom pisala..je to take pichanie, akoby natahovanie, ale len na jednej strane, nad jazvou po cisarskom... a je to hlavne vtedy, ked sa natiahnem, alebo stojim...Pripada mi to, akoby sa tam nieco natahovalo,dufam, ze to prejde...Do poradne mam ist az 020408, tak dufam, ze je to ok.
Inac, babebky, mne este stale neprisli peniazky zo soc. poistovne, a to uz bude zajtra 20-teho, je to vobec mozne?

avanka
19. mar 2008

Graciela, ani mne este nic neprislo, tak som zvedava, kedy sa uracia to poslat...
Ja som zase dnes dostala nejaky zapal, tak sa sama preliecujem Macmirorom, dufam, ze to rychlo prejde...
Babulky, je tu niekto, koho bolia krize? Do vcera nic a dnes ma tak pobolievaju, az no..je sice pravda, ze som vyhadzala komplet cele skrine a teraz peciem pre tatina k meninam buchty, tak mozno preto....pribrala som 2,5 kila, takze z vahy to urcite nie je....a maly tiez nejako malo kope, len sem tam...ci nie je dolezite, ako casto, ale ci vobec kope?
A este? ked som v 25 tyzdni, v kolkom som vlastne mesiaci? Vychadza to, ze v 7-mom, ae na nejakej diskusii som citala, ze do 3. trimestra sa vstupuje az po 27 tyzdni, tak som z toho jelen 😒
Tak som vas zavalila otazkami, ze?

jankapo
19. mar 2008

Dievcata, to s tymi peniazkami zo socialky nikdy nie je iste, mne pred Vianocami prisli za 2 mesiace.Takze tak, babenka len mykla plecom ze sorry, ze nech sa nemam bat, ze mi urcite dojdu...no hej, dosli,ale si neviem predsatvit ze som napr.slobodna mamicka, ze z coho by som 2 mesiace zila... 😖
Avanka, aj moj maly je posledne dva dni veeelmi lenivy, ale mozno je to normalne, namiesto kopancov citim len take "hladkanie" aj to len z casu na cas...Avi, krize ma tiez bolia, ked to prezeniem s pracou, nic ine neostava, len davat na seba pozor a viac oddchovat...
Luci, ja som mala s tou oblickou tiez problem, po nelezani na boku sa maly asi presunul a bolo to lepsie...pisala mi aj baba ktorej to nepomohlo, ale ver tomu ze pomoze... 😉
Mam spravy od moniky, teda ze vobec nic nove, este minimalne tyzden bude v nemocnici a ma z toho riadne depky, chudiatko... 😒

uva
19. mar 2008

graziela to pichanie može byt z toho, že sa ti vlastne maternica zvačšuje-natahuje a tým aj jazva,ale určite to lekarovi povedz ked pojdes alebo ak by to bolelo viac chod aj skor pre istotu alebo mu cinkni.
avanka mna boli celý chrbát,ale to je váhou predsa aj bruško taha dopredu a ty sa snažíš vyrovnávat a hlavne ked dlhšie stojim a chodím a vyhadzovanie skrín k tomu určite prispelo 🙂
kopanie zavisi aj od toho ake je mimi niektoré su živšie niektoré lenivejšie,ale ked doki nehovoril že by niečo nebolo v poriadku tak sa nemusiš bat možno sa mu len nechce 😀
s tými týždnami ja to počítam 25:4 takže by som povedala že si v šiestom,
a čo sa týka socialky zvykajte si urady majú vždy koooopu času asi ste ešte neprišli na radu 🙂

zvedava
19. mar 2008

uva, no nie je dovod si ma nechavat v nemocke, ked nemam kontrakcie (teda len obcasne tvrdnutie bruska) a ziadne problemy. Mozno ked uz budem prenasat, tak si ma tam nechaju, co dufam, ze nenastane, tentokrat chcem len prist do nemocky a odrodit si to a nie tam este pred porodom dlhsie lezat 😀

graziela
19. mar 2008

Avanka, teraz ma napadlo, ze ja som prave dnes tiez volala sestricke na gyndu ohladom steru z min. tyzdna a je NEGATIVNY, jupiiii....A tiez mam doma macmiror, este z mojho pobytu v nemocke, ked ma trapila bakteria...
Ach, tie krize...na to sa ja uz ani nestazujem, uz to beriem ako sucast mojho zivota.... a to nehovorim o tom, ze este u mna doznievaju bolesti spred 2 tyzdnov, co ma seklo v krizoch...akosi mi to pomaly prechadza, a neviem, ci mi to vobec do konca tehu prejde.... ☹
S tymi tt a trimestrami je to take diskutabilne, ja som zaca citala, ze 3. trimester sa zacina 27 tyzdnom, tak neviem...
Ty by si mala byt teraz vlastne v 7. lunarnom mesiaci (v tom z 10-tich, nie kalendarnych 12)...

neroriso
21. mar 2008

ahojte🙂

zvedava ty to mas uz za par dni... 😵

uva
22. mar 2008

ahoj neroriso a ty kde si sa stratila? si tu dlho nebola,všetko v poriadku?

graziela
22. mar 2008

Ahojte babenky, ja momentalne vypekam ... povodne som sice neplanovala nejako extra piect a hoci manzel kupil nejake kolaciky v cukrarni, nemohla som "odolat" domacemu peceniu... Proste peciem velmi rada, aj na Vianoce, aj Velka noc, neratalo by sa mi to bez domacich kolacikov...a to ani nehovorim o manzelovi, pre ktr.by sa sviatky neratali bez jeho oblubenych ZLKOVYCH REZOV 🙂 prave som ich bola polieat zltkovou polevou a uz aj obed mam hotovy: dnes sa vraj smie maso az po veceri, takze na obed len polievocku ...

Inac, tie peniaze zo socialky si musim ist vyzdvihnut na postu, vo stvrtok nasiel manzel v schranke platobny prikaz na vyplatu..nechapem, preco mi to neposlali na ucet ako vyplatu...Takze tak...ale ved uz mi pride vlastne len 1-2 pen.davky, za marec a ciastocne za april, lebo koncom aprila by som mala nastupit na matersku.

Este mam jednu otazku, ktr. ste tu uz mozno riesili: ohladom zostatkovej dovolenky v praci. Mne ostalo este niekolko dni starej dovolenky + tento rok si musim prezistit. Od zac. februara som na PN. Ako je to s preplacanim? Je pre mna vyhodnejsie,
1. ked si dam preplatit (vycerpam) dovolenku pred nastupom na MD, teda marodku ukoncim o tych pardovolenkovych dni skor
alebo
2. si vycerpam dovolenku az po skonceni MD, teda po vyprsani 28 tyzdnov a potom si poziadam o rodicovsky prispevok?
Podla mojho laickeho nazoru je to asi jedno, kedze vyska dovolenky sa odvija od prijmu za posl. niekolko mesiacov, co v mojom pripade je bud 1. PN alebo 2. materske, a to je vlastne rovnaka vyska (55% z priemernej mzdy)

Dufam, ze som to nenapisala nejako komplikovane, otazka skratka znie: kedy je najvyhodnejsie vycerpat zvysnu dovolenku?

jankapo
22. mar 2008

Graziela, hmmmmmm.....zltkove rezy milujem, v podstate je to jediny orechovy kolacik, ktory mam rada. 😉 Nam sa uz po rokoch trosku objedol, davame si pauzu, ale isto sa k nemu vratime... 🙂
Aj mna setri mamka a sestra, ale tiez som neodolala a upiekal jeden hookus poookus kolacik, veelmi jednoduchy, uvidim co to bude zac.
S tymi peniazkami, pokial si neuviedla na kladenku cislo svojho uctu, tak to automaticky posielaju na postu...nezabudla si na cislo uctu? 😕
Co sa tyka dovolenky, podla mna to mame uplne jedno, ako pises, druha vec je co ti povedia na mzdovom, mne velmi nedali na vyber, nechapem preco, ale ze si mozem vybrat dovolneku az po MD.... 😒 Je mi to sum a fuk, lebo sak som posledne mesiace PN... 🙂
No asi som ti velmi nepomohla.....(no aspon sa necitis sama s problemom... 😀 )

uva
22. mar 2008

ahoj graziela,
ani sa nebudem pýtat ako sa máš,asi dobre ked vypekáš 😀
to teda pre mna nemusi byt, my celkovo velku noc nejak neoslavujeme, vyhradíme si to vždy na vianociach 🙂
mne koláčiky poslala svokra a maminka sviečkovu 😀 komu je lepšie 🙂 🙂 🙂

ak ti zamestnávatel na marodnom lístku čo posielal do socialnej neudal, že chces poslat peniazky na ucet tak automaticky ti ich poslu domov.

čo sa týka dovolenky asi skor po MD,zbytočne sa budeš krátit o materskú lebo tá ti začne plynut tak či tak 6tyž. pred termínom porodu, len pozor lebo počas dovolenky ti zamestnáv.može dat výpoved, počas MD a RD nie. alebo ju možeš čerpat až po skončení RD. idealne by bolo keby ti ju iba preplatili.

a na novu dovolenku máš nárok v plnej miere nakolko si odpracovala v tomto roku min.60dni(započítava sa do nich aj PN a MD) a rozsah RD nebude v tomto roku viac ako 100dni.

dufam, že som to napisala dost zrozumitelne ak nie pytaj sa 🙂

uva
22. mar 2008

ahoj jani ako? aj ty vypekáš 😠 😀

avanka
22. mar 2008

Ahojte, tak ako sviatkujete? My sme boli od stredy vecera u manzelovych rodicov, pred chvilou ma manzel priviezol domov a on chudacik isiel na poobednu do roboty 😒 ale potom mu vychadza volno az do stvrtka, tak si to vynahradime

Inak co sa tyka tej dovolenky, zajdi sa radsej opytat na mzdove, pripadne sa porad s riaditelom (lkou), aby si nemala take problemy ako ja....
Pracujem ako vychovavatelka v ustave a dovolenky mam 45 dni, chcela som si ju vybrat v decembri a januari po materskej, prislo mi to vyhodnejsie, bola by som financne plusova o 2 mesiace PN (poradil mi to moj tatino, robi riaditela ZS a u nich to tak robia bezne), ale ked som to spominala nasej sefke, tak ma zhukala ako male decko, ze mi ziadnu dovolenku potom nepreplati, ze to ona nemoze, tak ma "donutila" prerusit PN a cerpat dovolenku, hoci je to protizakonne, lebo ked som neodrobila v tomto roku este ani 1 den, nemam predsa narok na dovcu (od 1.januara do 5 februara som cerpala staru dovolenku a nahradne volno a do 17. marca som bola PN)
Takze sa radsej porad

uva
22. mar 2008

Ahoj avanka- to čo som písala ohladom dovolenky je vybraté zo zákona,to ti potvrdi určite aj ocino (ja mimochodom pracujem tiež v tejto oblasti) takže tvoja šéfka kona protizákonne lebo na nu jednoducho nárok máš, pokial máš na to nervy a chut tak by som sa na tvojom mieste nedala a išla aj vyššie ak sa dá.
V zmysle § 144 ods. 4 Zákonníka práce sa čas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 1 Zákonníka práce ( 28 týždňov) posudzuje ako výkon práce. PN,dovolenka,náhradne volno sú brane tiež ako výkon práce. Ak si v roku 2008 odpracovala (počíta sa všetko čo som predtým napísal) viac ako 60 dní, pričom tvoj pracovný pomer k tomu istému zamestnávateľovi trvá nepretržite celý kalendárny rok, máš nárok na celú dovolenku za kalendárny rok 2008.
Podľa § 113 ods. 2 Zákonníka práce, ak si zamestnankyňa nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.
nedaj sa ked na nárok máš 🙂

neroriso
22. mar 2008

ahojte..
uva vsetko v poriadku len ste velmii ukecane..🙂 a snazim sa priatelovi pomahat s pracou tka nestiham akosi vas docitavat

uva
22. mar 2008

🙂 🙂 🙂 budem sa menej rozkecavat aby si stíhala 😀
nero len to s tou prácou neprehánaj 🙂 🙂 🙂

gapa
22. mar 2008

Tak u nás teraz "napiekol" tatko smotanovú tortu. Tak sa teším, kedy bude k jedeniu 😅

graziela, čo sa týka dovolenky, podla mna, ak máš slušnú PN-ku, tak by som ju vyčerpala až po materskej, resp. rodičovskej dovolenke. Preplatiť ti ju zamestnávatel môže len pri ukončení PP. Mne sa napr. zišla, ked som po ukončení RD malú dala v 3rokoch do škôlky len skušobne a bola som zatial doma na dovolenke. Ak chceš môžeš si ju vyčerpať po ukončení MD. Vtedy budeš zároven poberať rod.príspevok aj mzdu od zamestnávatela- teda náhradu za dovolenku.
Čo sa týka nároku na dovolenku za r.2007, neviem odkedy ideš na MD, ale dni MD sa rátajú do dní odrobených, dni rodičovskej dovolenky už nie (to citované RD podla §166 ods.1 znamená ak je muž na dovolenke miesto ženy, on tých 28, resp.37týždnov nie je na MD ale RD) a ani dni PN sa nerátajú do odpracovaných, len dni, čo si bola na jednodnovom vyšetrení. Vzhdadom na MD budeš mať v r.2007 odpracovaných tých 60 pr.dní, tak ti vznikne nárok na celoročnú dovolenku, ktorá sa môže krátiť o neodpracované dni. Ak si vyrátaš, kolko "pracovných dní" si bola resp. budeš v r.2007 na PN a na RD, tak ak to bude číslo menšie ako 100prac.dní, tak sa ti dovolenka nekráti. Za prvých 100neodpracovaných pr.dní sa kráti dov. o 1/12 a potom za každých dalších 21neodprac. prac.dní o dalšiu 1/12 celoročnej dovolenky.

graziela
22. mar 2008

Dakujem babenky, super ste to objasnili s tou dovolenkou 🙂 Dufam, ze s nasim mzdovym sa bude dat dohodnut, teda, ze mi preplatia tu dovcu po skonceni materskej, co by nam mohlo potom pekne pomoct pred vianocami... 😀
Inac, baby, ako dlho planujete byt na materskej dovolenke? Ja som od 1.dcerky musela utekat do prace (samozr. z fin.dovodov), ked mala 1,8 roka, no a teraz, zial, to vobec nevyzera ani tak ruzovo ☹ ☹ ☹ V najlepsom pripade, a hlavne ak dostanem taku moznost, by som mozno tak po roku isla na 4 hod.denne...mozno na dohodu...neviem, ci u nas v praci budu uchotni, uz som sa na to aj pytala, viacmenej zalezi od sefa (v mojom pripade sefky, s ktr. som moc dobre nevychadzala, takze s tym moc neratam..), resp. od akt. dopytu...Takze uvidime...Joooj, keby sa tak dalo zit len z lasky 🙂 🙂 🙂

gapa
22. mar 2008

ale dobre, že máš aspon tú možnosť, alebo teda nádej, že môžeš pracovať. Ja som totiž vo výpovednej lehote a na PN. Zamestnávatel so mnou síce nemôže ukončiť PP (ked mu ešte písomne oznámim ked dostanem knižku, že som tehotná) ale čo mi to pomôže, ked sa bude firma rušiť. S tým nič nenarobím.

Aha a teraz pozerám, že za tú dovolenku som písala o r.2007 a nie 2008 😲 😅 som ešte v starom roku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre