Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

neroriso
24. mar 2008

ahojte🙂
janka..to mas dobre ze mas termin tesne pred letom...do jula,augusta isto zhodis🙂

uva
24. mar 2008

ahojte babulky,
jani ja sa pravidelne rano o piatej-šiestej budím na hlad a kym si nedam aspon pohár mlieka nemám šancu zaspať 😀
ahoj nero no pozeram až teraz, že ty sa budeš kotulat aj cez leto 😒 ale zase daš šatky a nemáš problém,
ja už nezapnem bundu už nech je poriadna jar 🙂
peknu šibačku vam prajem 🙂

neroriso
24. mar 2008

uva ved prave...a k tomu porod v lete ach jaaj...🙂ale ty to uz mas za par do poriadnej jari uz aj brusko stratis 😉

uva
24. mar 2008

nero len v čom pojdem do porodnice? žeby rovno v župane 😀
ty kde si vlastne v zahraniči? tam budeš aj rodit?

neroriso
24. mar 2008

uva no a-???😀 preco by si nesla?? pri najhorsom si pozicias vestu od priatela (manzela)... 🙂
ja som momentalne v Nemecku- svojej rodnej krajine...ale najradsej by som rodila na slovensku

uva
24. mar 2008

prečo na slovensku? nie su v nemecku lepšie podmienky?
inak mam pekný župan nový zeleny s ovečkami tak prečo nie 😀

neroriso
24. mar 2008

uva😀 no vidis zupan mas takze mozes ist😀 a mas vyriesene 😉
ako podmienky su tu lepsie na slovensku lenze kedze som uz slovacka bolo by s tym strasne vela papierovaciek a vybavovaciek to je v 😢 tom

majula009
24. mar 2008

Ahoj Uva, ako sa dnes darí? My sme boli u mamy dnes tak som prežratá jak gula....Akože tieto návštevy ma zabíjajú..idem sa asi postaviť na váhu...hned som tu...Inak co si písala o tom že sa pravidelne budíš na hlad a nevieš potom zaspať tak to mám aj ja. O 6tej je malej čas..a jogurt alebo mlieko jej nestačí..Musí to byť chlebík inak som za polhod opať hore... 😀

uva
24. mar 2008

nero a teraz si na slovensku či v nemecku? mam v tom nejak chaos 😅 si narodena v nemecku a ako sa stala z teba slovacka?

ahoj majula
cely den si len valame šunečky a papame 😀 zajtra idem na poradnu uvidime čo noveho, dufam, že sa nič nezhoršilo a nepošle ma do nemocnice 😒 no a počitam, že za take 2-3týždne mi da aj termin na CR, ako to ubehlo 😅

majula009
24. mar 2008

jej, aj ja idem zajtra do poradne...Budem na Vás mysliet nech vsetko dobre dopadne....
O jedeni mi ani nehovor...som totalka...len sa gulam....

majula009
24. mar 2008

uva, a preco cisársky???

uva
24. mar 2008

na poslednej poradni mi doki povedal,že mam stiahnutu maternicu a malinka sa nevie otočit.
možno nas ešte prevapi,ale nedavam tomu šancu lebo ju stále citim rovnako, ale nevadi len nech krčok sa neskracuje 🙂 musela by som ist ležat. naposledy doki povedal, že ešte nech vydržime do najbližšej poradni a vydržali sme tak ešte aspon 2-3týždne by som rada potiahla nech sme už v norme 🙂
ty si prečo rizikovka zabudla som 😅

majula009
24. mar 2008

kukni si temu: uhniezdenie vajicka v maternici...moj prispevok...
Zatial nemam problemy ale pre istotu ma dottore šetrí..
Budem Vám držať palce nech to vydržíte čo najdlhšie....Ked si prečítaš príspevok o mojich začiatkoch tak mi odpíš.. 🙂

neroriso
24. mar 2008

uva narodena nemka a dlhe roky zijem na slovensku a tym so ziskala neskor aj slovenske obcianstvo jasnejsie?

uva
24. mar 2008

nero uz ano 😀 , prosiiiim ta co tu na slovensku robis 😅 všetci odtialto utekaju 🙂 mna by museli z nemecka vyhanat aby som odišla, tam musi byt lepši život nie?

majula čitala som a teda klobuk dolu vaša malinka je ozajstny zázrak 🙂 moja kamoška sa snažila asi 10rokov, aj 2 umele mala za sebou a ked začali uvažovat o adopcii tak zrazu sa stal zázrak 🙂 ono čo je sudene tak to príde 🙂
tak sa držte a šetrite ved už ste to pekne dotiahli 🙂

majula009
24. mar 2008

uva, ďakujem, no vytrpeli sme si na začiatku...ale hádam sa už budeme len radovat... 😀 😀 😀
Práve som si kukala na jojke v archive ten cisarsky rez...na začiatku hrozne, ale potom ked uz tahali malinku von sa mi tisli slzy do oci...Videla si to? 😅

uva
25. mar 2008

ahoj majula,
to na jojke som nevidela ani nechcem take videa pozerat, lebo som teraz celkom v pohode, nemám strach a bojím sa,že keby som to videla začnem sa bat 🙂 momentálne my nerobia krvave zábery dobre 🙂
pozrem si take až ked budem mat všetky deti na svete 😀
len som nakukla idem za chvílu na poradnu ak nám naštartuje nejako štrajkuje 😀 aaaa už ide 😀

graziela
25. mar 2008

Ahojte babenky, tak ako ste prezili vcerajsiu sibacku? Dufam, ze ste mali ohladuplnych sibacov 🙂
Ja som sa snazila nejako moc nepapat, vlastne sa mi teraz ani do zaludka moc nezmesti naraz...najskor som myslela, ze zem. salat ani nebudeme robit, ale ono by to asi nebolo ono...no ale tak to aj vcera dopadlo...nezjedla som na obed vela, ale akosi mi nezapasovalo a cele poobedie mi bolo zle, do toho mi stupol este aj tlak...az vecer som sa odvazila dat si jablcko a par chlebickov... No, asi si budem musiet zacat viac davat pozor na to, co spapam, ziadne majonezy...aj ked doteraz mi to problem nejako nerobilo..no ale casy sa menia 😉
Inac, ja som si teda na nete pozrela zopar tych videi s porodom, ja som 1.dcerku rodila cisarskym, a aj teraz to pravdepodobne bude sekcia, tak som chcela vediet, co a ako to tam vlastne robia ... zvazujem, ze ak to bude mozne (kvoli zrazackam), ze uprednostnim spinal, aby som videla a pocula maleho hned ako sa narodi...pri 1.porode som dost zle znasala celk.narkozu, stratila som hlas na 3 dni a malu som 1.krat videla az na 3.den... ☹ A spinalka je vraj setrnejsia aj pre nas maminy aj pre mimi...tak uvidime...
Uva, nech ti to dobre dopadne na dnesnej poradni. Ja idem az na buducu stredu, po 3 tyzdnoch a konecne mi bude dr. po 6 tyzdnoch robit sono...Aj sa tesim, aj mam obavy, ci tam zasa dr. nieco nenajde a bude robit poplachy ako pred 2 mesiacmi, ked ma poslal do nemocky...Hlavne dufam, ze ta placenticka sa pekne vytiahla hore...Neviem preco, ale nemam z toho dobry pocit, ked mi dr. dlhsiu dobu, ako teraz 6 tyzdnov, nerobi sono...Bola by som ovela pokojnejsia, keby mi robil sono pri kazdej poradni... Vam ako casto robia sono?

jankapo
25. mar 2008

Graziela, ja ti velmi prajem aby sa ti podaril ten spinal, vraj je to super, ze napriek cisarskemu mozes hned vidiet svoje babo... 🙂
Co sa tyka sona, mam ho tak raz mesacne, ale pre mna je to od 3D utrpenie, ked som videla ako sa maly pri tom mraci, chudatko, asi sa mu to velmi nepaci...A tiez sa stale bojim ci nieco zle nezistia... 😒 Zatial bolo vsetko ukazkove...aspon na sone.... 😵

uva
25. mar 2008

ahojte tak už som doma, dnes najrýchlejšia poradna aku som zažila asi 5 minut som tam bola,
všetko je v poriadku, krčok zostal rovnaky, moč, tlak ok, ani sono mi nerobil iba prehmatal a samozrejme mala bosorka si vytrča furt len zadok 😠 🙂
za 2tyždne idem zase, aky je to tlak 100/60 normál či nizky,lebo ja mam od začiatku stale takyto rovnaky.

graziela- neboj všetko bude ok, asi je všetko dobre ked ti nerobi sono, mne tiež nerobi na každej poradni, asi čím vyšší tt tak potom aj častejšie.

avanka
25. mar 2008

Uva, aj ja mam takyto tlak od zaciatku, vzdy lepsie ako vysoky...

graziela
25. mar 2008

Uva, tak super, ze je vsetko ok. A ten tvoj tlak je uplne v pohode, ak ti nerobi ziadne problemy, teda ze nemas zavrate a pod. A tomu teda ver, ze vzdy lepsi ako vysoky...ja som ten druhy pripad, zial 🙂
Inac, neviem, ci nepojdem uz tento tyzden do poradne, akosi mi zacali opuchat hlavne prsty na rukach...ja viem, ze v tehu je to bezne, ale u mna nikdy nevies, kedze aj pri 1.tehu som mala pre-eklampsiu a uz teraz mam zvys. tlak a problemy s oblickami..No, uvidim, ale coraz viac mam taky nutkavy pocit, zeby som si mala nachystat veci do porodnice a pre malickeho oprala tiez nejake vecicky a plienky a tak..pre pripad...aby som bola pripravena. Nechcela som to nejako prehanat s tymi pripravami, ale clovek nikdy nevie a radsej si to teraz urobim ja sama v klude, ako potom stresovat manzela, ci ako poviete???

geegee
25. mar 2008

jeeej, baby, vy uz mate krasne cisla tt v pasoch 🙂 Ja som happy, ze sme dnes zacali 20tt, ale uz by som brala aspon 36tt, nech ten strach zmizne 😅 😵

graziela
25. mar 2008

Geegee, to by som aj ja rada videla v mojom pase aspon taky 36tt, to uz by sme boli ako sa hovori "za vodou"...mne osobne to bude trvat este 6-7 tyzdnov, dufam, ze Jurko dovtedy vydrzi v brusku 🙂 a ze to rychlo prejde... Tieto posledne 2 mesiace mi celkom rychlo presli, dufam, ze teraz sa to nezacne vliect... 😖

majula009
25. mar 2008

Ahojte babulky!!!!
Uva: Som nesmierne rada že je všetko ok...teším sa s Vami že ste spokojné....Máš nízky tlak ale to je v pohode, lepšie ako vysoký... Ja som dnes tiež bola v poradni..ja mám tlak 120/70...čiže tuším uplny ideal, tak sa teším....U mna všetko v pohode, pozrel ma a aj ph mám ok. Mám vraj cvičit lebo sa to na mna nejako moc lepíííí. Tak mi dal kontakt na také brušné tance....

majula009
25. mar 2008

Graziela ahoj, šibačka v poho...drahý to prežil.... 😉 ja mám tiež stále problém s trávením, tak sa snažím moc nejesť,lebo potom ledva žijem...teraz som si dala krupicové rezance a malej to stačilo..
Neboj sa bude všetko v poho...nesmieš sa nikdy dopredu obávat lebo si to privolás. Aj mne opúchajú ruky, ani prsten už nedám ale neriešim, je to normálne v tehotenstve....Chodíš každe tri týždne do poradne??? Ja som zo začiatku každý týžden, a teraz každy druhy, sono mi do 12 týždna robil pravidelne, potom mi robil až v 18-tom, a 20tom, a naposledy mi robil v 24tt. Dnes mi nerobil. Ozaj aj Vás vždy pozrie v poradni lekár zospodu? Lebo mna vždy prehmatá a odmerá mi ph...

majula009
25. mar 2008

gegee, neboj to poletí...mne sa to vlieklo do 12teho, a teraz to tak fičí nejako rýchlo..... 😀

avanka
26. mar 2008

Dobre rano, nik nevie nic o zvedavej????????????????????

uva
26. mar 2008

ahojte babulky,
avanka neviem nič o zvedavej, mala nejake komplikacie?

graziela ešte sa nikam nebal, ukecaj jurka nech ešte aspon teda tých 6tt lenoší? a my ta skorej nepustíme, no ja sa teda predbehnut určite nenechám 😠 😀

majula aj tebe dobre dopadla poradna tak sa teším aj ja, a to ti doki kázal tancovat? 🙂 aj ja by som si ale mne stale len ležat káže 😠 😀 a potom sa to na mna fajnovo lepí 😅 ale apon niečo vam napíšem pre zahnanie žialu
priberanie v tehotenstve:
babo- 3-4,5kg
plodová voda- 0,5-1kg
placenta- 0,5-1kg
nahromadene tekutiny a krv- 2-4kg
maternicové svaly- 1-1,5kg
prsia- 1-1,5kg
tuk- 1-1,5kg
takže toto všetko po porode zmizne a ostatne si budeme musiet odmakat 😀

majula009
26. mar 2008

Ahoj uva, ano kazal mi tancovat,alebo cvicit...asi mi nic nehrozi, prve 4 som musela lezat a teraz sa to vraj dobre vyvíja, tak klopem kade chodim. Urcite keby bolo nieco zle tak mi nakaze klud... 😀 Tak aspon nejake pozitivne spravy...

Inak co sa tyka tej tabulky tak u mna su prsia momentalne asi 3 kg jedno... 😅 😅 😅 😅 😔

Inak dne sv noci som myslela ze zomriem..tak mi bolo zle na vracanie, zacalo mi fest zle travit zo vsetkeho co zjem..Uz sa aj jest bojim....Dala som si krupicove rezance a o 4tej rano som sa musela prechadzat po byte inak by som to vybĺinkala...brrr, vobec som sa nevyspala. dnes som sa rozhodla ze nikam nejdem, budem pod duchnou lenosit.....

🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre