Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

moni1412
25. jan 2008

ahojte ako sa dnes mate, babulky? ja sa citim tak previnilo...lezkam a manzel vari, upratuje...proste vsetko.ale kazal mi lezat 😉

janyba
25. jan 2008

moni aj ja chcem takeho manzela 😉

moni1412
25. jan 2008

janyba ja som taka vdacna ze ho mam...akurat sme papali. mnam, vari perfektne 😉 tak ja uz nemozem odolat tej pizze, tak sme sa dohodli, ze na veceru objedname. juj, tak sa tesim 😀

lubkagaa
25. jan 2008

moni: tak to mas super, mohol by poslat dake osvedcene receoty, ktore by som dala mojmu manzelovi...slubil mi pred svadbou, ze mi navari, doterz tak neurobil, mozno sa inspiruje xixi. 🙂
Ja som dnes papala pikantny gulas, ktory navaril moj svokor...taky dobry gulas nevie nikto navarit 🙂
Ako sa inac mate babenky?

moni1412
26. jan 2008

lubka no on navari cokolvek. v nedelu vyvar ja nerobim, lebo taky mnam neviem 😉
a gulas....na to su experti moji rodicia. ked robia doma v altanku kotlikovy....to je ina pochutka 🙂
ja lezkam, a ked lezim tak je celkom dobre.
lubka ty ako?

marse
26. jan 2008

ahojte tehulky rizikovky, mozem sa k vam pridat? mame rizikove tehu, 2x sme krvacali, a tiez nam hrozi predcasny porod. zatial sa drzime, co mozem lezim ale pri dcerke sa toho vela neda. v noci spim s vylozenymi nohami a poviem ze mi to pekne lezie na nervy , je to zataz najma na chrbticu, ale co uz treba vydrzat ved ono to stoji zato 🙂

moni1412
26. jan 2008

marse ahoj. tak len pekne lezkaj, bude lepsie 😉 Ako hovoris - vydrzime, ved to stoji za to. Hmm, pri dvojrocnej slecne sa asi tazko lezi 🙂

marse
26. jan 2008

moni veru, pri malej tazko je tak ziva a potrebuje stalu pozornost, ale da sa to. oddychujem ked mozem, ked spi alebo ked je s nou tatino, 🙂

moni1412
26. jan 2008

marse tak sa drzkaj 🙂

lucia31
26. jan 2008

marse, viem si to predstvavit..ja tiez pri synovi, najma cez vikendy, nemozem polihavat, tak aspon v noci spim s nohami dohora 🙂 a tvoja dcerka je este malicka, tak to mas co robit...ale prekoname to a bude dobre 🙂
povedali ti,z coho si mala to krvacanie?

marse
26. jan 2008

lucka povedali ze ako sa mi roztahuje maternica tak mi mohla puknut nejaka cievka, zevraj s plodom to nemalo nic spolocne

lucia31
26. jan 2008

marse, tak to je v pohode, hlavna vec, ze je babo v poriadku 😉 na to je dobry tusim ascorutin, aby cievky nepraskali...drzs sa a vitaj medzi nami 🙂

jankapo
26. jan 2008

ahojte babule,
marse, moja a nemozes si podlozit nohy postele? nebudes ten sklon ani citit, nebude ta boliet chrbat... 🙂
ja uz takto spim 6 tyzdnov....nemozem sa stazovat

lubkagaa
26. jan 2008

ahojte babulky 🙂 ja som si kupila teraz ortopedicky vankus, vraj aj to pomaha na chrbticu..tak som zvedava 🙂.
marse: drzim ti paste, ale urcite to vydrzis a vsetko bude OK.

V noci som mala pocit, ze mam v brusku tazku lopticku, ci gulicku. Hadam uz pocitim aj dake kopanceky. 🙂

lubkagaa
26. jan 2008

moni: Ako si porezila dnesny dnik? objednala si si aj dneska pizzu?
Inac preco sa vlastne nemoze papat pikantne pocas tehotenstva?

moni1412
26. jan 2008

lubka ahoj ty si nejaky nocny vtacik....chodis sem az vecer. dnes tu bolo tak smutno, este som aj sama doma cely den 🙂 pizzu ani nespominaj...mala som vcera, no dala by som si, ale ten vcerajsi zazitok ohladom nej.... 😀

lubkagaa
26. jan 2008

moni: a co sa stalo vcera?
Cez den som nestihala - po tyzdni sme prisli k nam domov a kedze svokrovci dole prerabaju kupelnu, no to si mala vydiet, mala som hore vsade prach, tak kym bol manzel u starkej zaniest dake veci, vsetko som pozametala, pozmyvala, poutierala, navarila som pre nas a nakoniec aj pre svokrovcov, tak som ani nestihala ist na ineternet. A poobede sme sa boli trosku prejst, lebo bolo krasne, tak ma manzel vytiahol, ale daka som bola unavena ako konik.

lubkagaa
26. jan 2008

az teraz vecer som sa dostala k pc.

lucia31
26. jan 2008

ahojte dievcata,
jankapo, aj ja som si uz konecne podlozila postel a nielen matrac a je to podstatny rozdiel..len chudak manzel takto nemoze spavat 😉 no a moj maly, ktory ma teraz nadchu, prisiel v noci ku mne do postele a vsetky sopliky mu stekali do hrdla pri takomto blbom sklone, tak som ho otocila opacne, ciza hlavu mal tam, kde ja nohy a bolo to super 😉
lubkagaa, ja pikantne milujem, feferonky a chilly by som jedla ku vsetkemu, ale teraz to radsej neriskujem, ved co ak by babo zacalo vsetko stipat a palit? 😉 ale niekedy mam poriadny abstak...a minule som pozerala na spektre relaciu o kave, a vraveli tam, ze kofein v tele tehotnej zeny zostava o osem az viac hodin dlhsie, tak uz ani kavu...jedine cigoriu alebo meltu a vela mliecka..no a este k magneziu-ja stale vyjedam jogurty alebo pijem mlieko a na magneziu pisu, ze 2hod. pred a 2 po nic od mlieka..tak co teraz 😉

lubkagaa
26. jan 2008

moni: Kedy sa ti vlastne vrati muzik? Aby si nebola sama? Ako sa dnes citis inac?

lubkagaa
26. jan 2008

lucia: Ale tak ak si nemala dake ucinky, myslim, ze to nevadi.
Ak ide o kavu, tu pijavam aj ja s tym, ze si dam veeela mlieka, resp. pijem tzv. kapucino 🙂, aj kvoli tomu, ze obcas mavam dost nizky tlak. Ja som zasa citala, ze to v tehotenstve vobec nevadi, ani to dako neovplzvnuje tehotenstvo. Ak najdem ten clanok na nete, poslem link. 🙂

lubkagaa
26. jan 2008

http://www.zzz.sk/?clanok=3902 - to je k tej kave, ale aj tak je na kazdej podla mna.

lubkagaa
26. jan 2008

ale urcite treba pit aj veeeela vody, lebo kava odvodnuje...to je zasa aj druha stranka.

moni1412
26. jan 2008

lucia o tom magnezku a mlieku...plati to aj o magne B6? tam som sa to nedocitala....s tou kavou ani ja radsej neriskujem....davam si len taku psenicnu, aby to malo aspon chut kavovu aj ked je bez kofeinu....
lubka mal by sa o osmej, uvidime 🙂 mam pocit ze mi je lepsie...ty ako? manzelika mas doma?

lubkagaa
26. jan 2008

manzelik je doma a vpodstate som ho vyhodila od PC 🙂. Ked videl, ze idem na konika, tak si isiel poziret sport 🙂 xi.
Ako tak citam, zacnem pit asi kakao 🙂.
moni: Nemavas niekedy divoke sny? Mne sa ti obcas nivaju take divociny, ze sa budim aj v noci.

jankapo
26. jan 2008

luci, ty, aj ja travim rano 5 minut kym si vyfukam nos, vsetko mi lezie dolu a ked sa prebudim,ide to vsetko von...no neviem si predstavit zeby som ochorela....a este pockaj ako sa ti obsah zaludlka bude vracat a palit zaha...to si uzijes... 😉
inak ja mam to iste magnezko a davam si na to dost pozor....uz som sa tak nastavila, ze pijem mlieko a jem jogurty tak na olovrant.....
kavicku slabsiu si dam.... 😒 ja som zas citala ze to az tak neskodi...ked ja mam nizky tlak a kavu velmi luuubim
lubi...a ty sa nemas setrit? 😉

lubkagaa
26. jan 2008

jankapo: NO jasne ze mam a k tomu kludovy rezim, ale ja ti mam obcas vrtulu v zadocku, alebo viac sa mi paci v dupke 🙂 a hlavne ked vidim, veeelky neporiadok, sak to sa ani oddychovat neda, ked vidis vrstvu prachu na zemi. 🙂 ale zasa manzelik mi hadam za odmenu trosku pomasiruje nozicky 🙂.

jankapo
26. jan 2008

no aj ja som takaaaa......ale mne vrtulku vybrali v nemocnici a povedali ze mi ju vratia az po porode.... 😀 ked budem dobraaa.....tak sa snazim a len lezkam....
inak moj manzel ma tak raaad konika....ze konecne vidi vsetky svoje milovane zapasy....lebo mne akosi telka prestala chybat..... 😉

moni1412
26. jan 2008

lubka ake divoke? no ja ma skor strasidelne....to ma tiez zobudza

lubkagaa
26. jan 2008

moni: no celkovo, bud take hororove, alebo potom nieco sa mi pomota zo dna, ale tiez nebyvaju moc prijemne tieto sny. Raz sa mi snivalo, ze uz mam teda dietatko, ale mi ho nechceli dat, tak som ich normalne s placom prosila, aby mi ho vratili, ze je to moje dietatko. a podobne. A ani med pred spankom nepomaha, ci mlieko s medom a podobne rady, ako mi hovorili.

jankapo: No mne doktorka sa ju snazila vybrat, ale zasa, ked sa citim dobre, tak sa snazim a vies obcas svokra podpichne, ze ako ona este nosievala koberce a podobne. Tak si myslim, ci si o mne mysli, ze si len výmyslam a som taka leniva.
Inac aj moj manzel veeelmi rad sport a tiez pozeral zapas na dvojke, tusim hokej 🙂 xi. Myslim, ze si uzivam aj ja aj on 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre