Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

moni1412
2. sep 2008

tribitka ja som tiez stastna ze to dopadlo ako to dopadlo 🙂 maly je uzasny, spokojnucky, milucky chlapcek 🙂 velmi nam robi radost..... nemozem sa stazovat. ty si rodila prirodzene?

bronia je mi luto co sa ti stalo..... v ktorom roku to bolo?
ked som ja lezala v nemocnici, bolo to uplne opacne..... ctg (pasy na zistovanie kontrakcii) davali aj babam v 24.tt dvakrat denne...... tu sa nas stale pytali ako sa mame, hned to riesili infuzkami, liekmi, injekciami......
prajem ti, aby si toto druhe babo vynosila zdravucke a boli spolu stastni, vsetci traja 🙂

evaviki
2. sep 2008

Cafte baby,
tak sa hlasim z BA, vybavujem si doklady, tak verim, ze budu este tento tyzden. 🙂
Tribitka, obdivujem ta, ze si to zvladla, mne stacila jedna noc v nemocke. Mozno je to tym, ze mam z nemocnice od detstva srach (teda z toho, ze tam musim lezat, ako malu ma operovali a desny pristup asi zanechal stopy☹).
Bronia, drzim palecky, aby toto tehu trvalo aspon 38tt a aby bolo vsetko ok. Doktori su obcas skor na skodu, ako k uzitku.
Neviete mi poradit, kedy by ma mala doktorka prvy krat pozriet, ci sa neotvaram? Zatial vzdy iba prehmatala brusko, ale este nekontrolovala krcok. ☹

moni1412
2. sep 2008

evi, teba nepozera kazdy raz? mna na kazdej kontrole, poradni pozeral.....

pensadorcallisto
2. sep 2008

Moni, ani mna este nikdy nepozrela... Vzdy, ked tam dojdem, tak mi urobi 3/4D UZV. Na kontroly chodim min. raz za 3 tyzdne...
Uz minuly tyzden som sa rohodla, ze ked k nej o 2 tyzdne pojdem, tak jej aj poviem, nech sa na to pozrie.. Ona proste vidi, ze je vsetko zatvorene, tak mi uz dalsie vysetrenia nerobi, ale tu je to asi normalne... Taktiez chcem, aby mi urobila vytery, ci nemam nejake infeksie alebo bacily, ktore by mohli prispiet k tomu, ze sa v buducnosti zacnem otvarat, co by som nechcela a z coho mam aj dost strach, lebo som to uz raz zazila... tie obavy za to nestoja...
Inak, na SVK ma gynekolog prezeral stale, ked som prisla na kontrolu, ale to som zasa nechodila az tak casto ako tu.
Evaviki..ty sa mas ako? Uz lepsie? Nemas ziadne bolesti, ked chodis?

moni1412
2. sep 2008

asi maju ine zvyky vasi dr....
pensador ked robi 4D asi to tam vidi....... 🙂 ja som chodila kazde 2tt... a fakt ma zakazdym pozeral.... zo zaciatku skoro kazdy raz vnutornym sonom a potom len vysetroval....

pensadorcallisto
2. sep 2008

Ja som k nej od zaciatku chodila v podstate kazde 2-3 tyzdne a to som este nebola rizikova...
Neviem, ci na UZV to moze vidiet..Urcite nevidi, ci sa skracuje alebo neskracuje krcok maternice, aspon ja si to myslim... Len vidi, ze je vsetko zatvorene.

bronia13
2. sep 2008

moni pisem oneskorene u vas je uz pol stvrtej po obede a ja este len vstavam.
toto sa stalo minulu jesen na Liptove a Spisi - ja som bola mezi Liptovom a Spisom a nakoniec som skoncila v Presove 25 dni ked sa mala narodila.kaslali uplne na mna a to ako som pisala videla som 9 doktorov medzi LM, Hradkom a Spisskou dobre nie?
tak idem za chvilu k doktorovi tak som zvedava co povie.
vo stvrtok mame stpen II ultrazvuk tak dufam ze vsetko dobre dopadne to je ten najhlavnejsie lebo som v 20 tt.

evaviki
2. sep 2008

Nekontroluje ma. Zo zaciatku mi vzdy robili iba utz, potom zacala iba prehmatavat brucho a to ostalo. Kedze som tam bola v novembri na prehliadke, tak mi pocas tehu ani nerobila cytologiu. Nejak by ma to nestvalo, ale niektora ste tu pisali, ze diagnozu hroziaci potrat zmenili v urcitom tyzdni na hroziaci predcasny porod. Takze si myslim, ze pozriet sa, ci som zavreta by mala byt samozrejmost. A na utz to podla mna nie je vidiet, teda aspon na tom cez brucho a odspodu mi uz nerobia, tak neviem. Do poradne chodim teraz kazde 4 tyzdne, predtym to bolo castejsie.
Bolesti po chodeni sa este obcas objavuju, napr. dnes, ked som behala kvoli tym dokladom. Ale vacsinou mi staci hodinku pololezat a prejde to 🙂

moni1412
2. sep 2008

bronia minulu jesen? po cisaraku si tak rychlo otehotnela? mne kazali cakat dva roky..... aj ked asi nebudeme cakat plne dva..... no velmi drzim palceky, nech vam to dobre dopadne, napis nam potom ako ste dopadli 😉

bronia13
3. sep 2008

no malo by sa ale staci aj 6 mesiacov a to mi poedali 2 doktory na SK a dvaja tuna - vsetko je v poriadku, su zeny co otehotneli aj skor.

moni1412
3. sep 2008

bronia ved prave..... jedne dr. povie pol roka, jeden rok, jeden dva.... no nechapem niekedy. to su poriadne rozdiely. 😒 viem ze zeny otehotneli aj skor...... ani ja nebudem cakat dva. je to strasne dlho 😖 a ty si pre mna priklad ze sa to da 😉

pensadorcallisto
3. sep 2008

evaviki...
Tak to by ta urcite mala prezriet.. Neviem, ci moj lekar na SVK bol taky flegma, ale on mi stale vravel, ze vsetko v poriadku... Pritom ma stale kontroloval aj z dola a UZV mi urobil iba raz aj to vtedy, aby zistil, ci som tehotna. Po mesiaci som sla na kontrolu, to som bola v siedmom mesiaci, ale mal dovolenku, tak zastupovala lekarka vedla...Ta ma prezrela a vravi, ze som otvorena na pol prsta a ze ako je mozne, ze ma moj lekar uz davno neposlal do nemocnice..Okamzite mi vypisla listok a este v ten den som sla do nemocnice a ostala az do porodu.... Nastastie mala sa narodila po 4 tyzdnoch stravenych v nemocnici. Neviem ako by som to vydrzala dlhsie... Akurat exmanzelov brat je primar na nuklearke, takze o tom vsetco vedeli a vdaka tomu ma raz aj primarka pustila domov na vikend, ale tajne, takze som nic nepodpisovala... Ked som si u nasich zapla telku, tak to bol pre mna akoz zazrak, ze telka..hahahaha

pensadorcallisto
3. sep 2008

Inak, vy ste holky isli na cisarsky dobrovolne alebo to bola nutnost?

bronia13
3. sep 2008

moni - pol roka uplne staci, fakt mi to potvrdilo dost lekarov a ja som teraz 20 tt a nemam ziadne problemi len to ze budem musiet rodit znovu cisarskym ale to nevadi - uz viem ako to je a co ma caka.

ja som rodila cisarskym lebo som musela prisla som uz otvorena neviem na kolo cm a uz sa nedalo inaksie rodit a teraz druhy krat budem lebo aj chcem lebo je tam velke riziko ze ked rodis normalne po cisarskom ze moze sa roztrhnut maternica a zomres aj ty aj babetko tak racej nebudem riskovat.
ale ak mozes rodit normalne tak radsej by som normalne ako cisarskym nie?

moni1412
3. sep 2008

pensador ja som bola v ten den u ocnej a asi preto som aj porodila tak skoro.... nechali ma dlho cakat.... a napisala mi doporucenie kvoli zriedenej sietnici..... mozno keby som mala viac casu sa rozhodnut... ale takto..... 😒 par hodin je malo na rozhodnutie.

bronia ty chces ist druhe cisarskym? je aj dost pripadov kedy zeny rodia normalne po cisarskom..... ja by som veli rada normalne druhe....

bronia13
3. sep 2008

ale mas velku sancu ze sa ti maternica roztrhne a ja uz nemienim riskovat nic, radsej sa poistim cisarskym - jeden som mala tak co uz je druhy? to keby som nemala prvy tak to by som urcite nerozmyslala nad tym ale nechcem nic ohrozovat.

evaviki
3. sep 2008

Bronia, svagrina mala pri prvom cisarsky a pri druhom rodila normalne a nevie si to vynachvalit. Ze ak nemas problemy s jazvou, tak by to nemal byt problem.

bronia13
3. sep 2008

ja uz nic radsej nechem riskovat,ja som zazila len cisarsky tak to neviem porovnat. z jazvou mam len take problemi ze mam zrasty ale teraz som ok.ja nic nechcem riskovat takze radsej si to naplanujem

vikitino
4. sep 2008

ahojte som asi len v 4 tt ale zacala som spinit joj velmi sa bojim nechcem aby to dopadlo tak ako v maji kyretom... vcera som bola na pohotovosti a dnes idem k svojmu drzte palce

moni1412
4. sep 2008

viki dzime 😵 napis potom 😉

bronia hej, pokial nie su s jazvou problemy, to vidia na sone aka je hruba, tak sa moze normalne.... 🙂 ale jasne ze radsej si byt uplne ista.....

skalnicka
4. sep 2008

ahojte babulky, aj ja si dovolim sa pridat. som doma uz mesiac a pekne mi z toho prepina, snazim sa co najviac citat, internetovat, kukat TV na lavom boku kvoli krcku ktory mam skrateny, v 30 tt mam CS III, ale snazim sa usmievat, xi...najhorsie pre mna je, ze kazdy den sa vyvija rovnako - od rana do vecera cakam na manzela, tu v TT nikoho nepoznam, nemam kamaratky, vydala som sa len pred nedavnom...vsetko zle je ale na nieco dobre...tak pre chrustika sa oplati vydrzat! vsetkym silnym maminam skladam hlboku uctu! 😉

jozefelan
4. sep 2008

Moja manzelka mala tiez podobne pocity ked bola tehotna tak som jej kupil pocitac aby si mohla vypisovat z ostatnymi mamickami o tehotenstve. Celkom zaujimava stranka o tehotenstve http://www.tehotenstvo.eu

vikitino
4. sep 2008

dievcence neposlete mi podrobny popis na jednoduchy detsky svetrik prosim vas som zaciatocnik v pleteni ale skusam prosim vas poradte lebo sa doma zblaznim ☹

skalnicka
4. sep 2008

rada by som,ale som totalny rucnopracovy analfabet, xixi ale skus kukuk sem 😉

http://www.porada.sk/t62693-pletenie.html

moni1412
4. sep 2008

skalnicka ja som na tom bola presne tak isto..... manzel mi vtedy chodil domov o pol 10. vecer 😒 tak som tiez vela citala, oddychovala, netovala, pozerala telku...... no a nasla som si novu zalubu - digiscrap. je tu na konikovi aj taka tema 😉

skalnicka
4. sep 2008

fiiha moni, ten pojem pocujem prvykrat v zivote...dikes za inspiraciu, kazda rada dobra 🙂

moni1412
4. sep 2008

skalnicka vo volnej diskusii su dve temy - aj zaciatocnici, aj pre pokrocilych.... velmi dobre ma to zabavilo a prepadla som tomu uplne 🙂 skus popozerat..... musim utekat, nemam cas ti ani poslat linky.... papa 😅 pakeny vecer
kedy ti manzel chodi domov?

bronia13
5. sep 2008

no kooooonecne aj nejaky chlap sa pridal - moj manzel len sem tam precita co som napisala ked necham okno otvorene ale nikdy ho nenapadlo napisat - Jozef idem mrknut tu stranku

ja som sa prihlasila do skoly (nemusim este lezat) tak kym mozem budem chodit a potom budem brat triedy cez net.

skalnicka
5. sep 2008

no moni, moj manzelko robi vzdy inak - raz do siestej, inokedy do pol piatej, do deviatej vecer..a naviac este musi dojst z nasej hlavnej dediny kde pracuje ku mne domov, co je cca 50 kilakov... 😖
a ked potom vecer dojde a zisti, ze nam zasa doslo nieco postou - kedze som intenetovy nakupovatel miminkovskych veciciek, tak len kruti hlavou, ze uz aj tie casy su prec, ked sa zena dala udrzat mimo obchodov, xi..dnes mi napr.dosiel babyvak, sa tesim ako mala 😀
bronia - klobuk dole - dat sa na skolicku si ziada hooodne odvahy! drzim palceky!

pensadorcallisto
5. sep 2008

Ahojky, Vikitino...
Dufam, ze sa mas uz lepsie..Jooooj, strasne nerada citam, ked ma niekto take problemy... Mat babo je ta najuzasnejsia vec. najradsej by som bola, keby mi tie tyzdne rychlo ubehli, aby bol maly uz na svete. Teraz sa len neustale bojim, aby sa nenarodil skor..Ale zasa potom sa budem bat, aby sa mu nic nestalo...Hahahaha... Neustaly kolotoc... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre